Autor - Martin Půta

Prohlášení hejtmana Martina Půty k distribuci vakcín

18.1.2021 19:34 | Region

„Jsem – velice mírně řečeno – rozladěn. V pátek 15. ledna dopisem a dnes telefonicky jsem se zeptal ministra zdravotnictví, jak je možné, že jsou vakcíny rozdělovány do jednotlivých krajů zásadně nespravedlivě a v jiném poměru, než bylo původně deklarováno, tedy podle počtu lidí ve věku nad 65 let.

Spolupráce města a kraje bude pro nemocnici a pacienty výhodná

2.6.2016 10:39 | Česká Lípa

Prodej poloviny krajské nemocnice? Ale proč? Tak nazvala Změna pro Liberecký kraj (ZpLk) tiskovou zprávu vydanou 31. 5. 2016, bezprostředně po jednání krajského zastupitelstva, kde zastupitelé odhlasovali vstup města Česká Lípa do akciové společnosti Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a. s.

M. Půta: Opět trefa vedle od bývalé elitní běžkyně

2.3.2016 15:56 | Region

Se zájmem jsem si přečetl vyjádření Zuzany Kocumové ze Změny pro Liberecký kraj, kdy jako krajská zastupitelka vyjádřila svým dnešním tiskovým prohlášením názor na bod, který měla předkládat radní pro školství, mládeže, tělovýchovy a sportu Alena Losová na dnešní projednávání Rady LK. Z toho důvodu ostatně program a materiály pro jednání rady všem předsedům klubů dáváme předem k dispozici.

Hejtman: Jak tráví radní dovolenou ovlivňovat nemohu

26.8.2015 14:37 | Region

Účast některých radních na zahraniční cestě na fotbalové utkání v Amsterodamu považuji za nevhodnou, zvlášť v době, kdy zastupitelstvo Libereckého kraje projednává navýšení peněz pro sport. Svůj osobní názor jsem sdělil a doporučil jim, aby doklady o zaplacení cesty zveřejnili na svých webových stránkách. Radní Pieter a Mastník své doklady již zveřejnili na osobních stránkách na webu Libereckého kraje.

M. Půta: Obcházení vítězů voleb nepovede k ničemu dobrému

24.10.2014 13:47 | Region

Volby do zastupitelstev měst a obcí skončily a právě probíhá povolební vyjednávání, které je jejich pokračováním. Skutečný výsledek voleb bude známý až tehdy, když budou zvoleni primátoři, starostové a členové městských a obecních rad.

Řešení dopravy na Českolipsku je pro Liberecký kraj prioritou

8.10.2014 10:07 | Českolipsko

V rámci předvolební kampaně se kandidáti věnují všem tématům, které jejich město nebo obec trápí. Považuji to za normální a rozumné. Vzhledem k jistým nepřesnostem bych rád tuto předvolební diskusi doplnil o svůj pohled na věc, který předvolební není.

Prohlášení hejtmana k veřejné zakázce na autobus. dopravu v LK

27.8.2014 11:11 | Region

Stejně jako ostatní členové krajského zastupitelstva jsem včera obdržel dopis z Krajského protikorupčního pracoviště o.p.s., které ve svém přiloženém stanovisku zásadním způsobem zpochybňuje veřejnou zakázku na autobusové dopravce v Libereckém kraji pro období 2014–2024.

Sociálně demokratičtí zastupitelé sčítají hrušky s jabkama

6.6.2014 11:20 | Region

Krajští zastupitelé ČSSD v čele se svou předsedkyní Lenkou Kadlecovou opět tnuli vedle. Jejich otevřený dopis (zde) týkající se zejména stavu krajských silnic opět ukazuje, že nevědí, co se dělo v předchozím období v oblasti dopravy za jejich vlády a ještě trpí slepotou.

Hejtman LK apeluje na slušnost i při rozdílných názorech

17.3.2014 12:13 | Region

Schopnost respektovat názory druhých je nutným předpokladem pro fungování demokracie.