Autor - Tomáš Vlček

Co také potřebuje českolipské školství

17.8.2018 07:17 | Česká Lípa

Dobré řízení

V knihovně ve Cvikově mají novou hernu

9.9.2017 05:29 | Ostatní kultura

Městská knihovna ve Cvikově obdržela od společnosti SVS, a s., dotaci ve výši 12 000 Kč na vybavení a nákup her. Za ni pořídila např.hrací stolek, a chystá se doplnit fond o další logické, deskové i zábavné hry, které mohou hrát přímo v knihovně, nebo si je půjčit domů.

Reakce T. Vlčka a Z. Ježáka na Deník Milana Bárty

4.7.2017 05:05 | Česká Lípa

Zveřejňujeme reakci zastupitelů města Česká Lípa Tomáše Vlčka a Zdeňka Ježáka na Deník Milana Bárty, který vyšel v neděli 2. července a který se zabývá mimo jiné kauzou Centra Lira. Celý Deník si můžete přečíst ZDE

Tydlety cigára

3.7.2017 05:22 | Zaostřeno

Pět let nekouřím. Případným zájemcům bych chtěl sdělit tohle: fakt to nejde očůrat. Musí se to jednou provždy típnout, skončit natvrdo z minuty na minutu, naférovku protrpět. Není to zas tak strašný, ostatně hulil jsem krabku od denně skoro od 15 (byla to velká a vášnivá láska na první šluknutí), a pak už nikdy nezačít.

Jak dál s MAD v České Lípě?

9.6.2017 07:10 | Česká Lípa

Pomalu se blíží konec smlouvy mezi městem a stávajícím dopravcem, firmou BusLine. Na zastupitelstvo připravila paní místostarostka Šafránková tři varianty dalšího postupu. Variantu dopravního podniku, kde by město muselo logicky zainvestovat veškeré náklady, jakkoliv lze žádat o dotace. Výhodou je, že by město mohlo stoprocentně určovat podobu městské autobusové dopravy podle potřeb, a to i momentálních. Tato varianta bohužel neprošla.

Čím víc pruhů, tím víc údržba

9.2.2017 20:13 | Česká Lípa

Poznej tři rozdíly. Čím víc pruhů, tím víc adidas, bývala taková uštěpačná poznámka na zboží z tržnice. Lidé označovaní jako tzv. vedení města si z ní evidentně vzali ponaučení.

Opozice k rozpočtu města Česká Lípa

4.1.2017 05:48 | Česká Lípa

Opoziční zastupitelé nesouhlasí se způsobem, jak jim byl rozpočet předložen - vedení města nemělo zájem o pracovní schůzky, v listopadu dokonce nebylo svoláno řádné zastupitelstvo. Za této situace pak starostka města nazývá diskusi na ZM k jednotlivým položkám za zbytečné zdržování.

T. Vlček: Čínská rozhledna

9.11.2016 15:15 | Česká Lípa

Jako nejvyšší ústavní činitelé České republiky chceme společně zdůraznit, že naše země při naplňování své dlouhodobé politiky vůči Čínské lidové republice vychází z principů strategického partnerství mezi oběma zeměmi a ze vzájemného respektu ke svrchovanosti a územní celistvosti Čínské lidové republiky, jejíž je Tibet součástí.