Fotbalisté se zanedlouho budou prohánět po novém hřišti

Verze pro tisk |

Po zbrusu novém hřišti s umělým povrchem, které splňuje i ta nejpřísnější kritéria, se budou moci již na konci října prohánět fotbalisté.

Stavba samotného hřiště finišuje a bude možné ho užívat ještě před ukončením realizace na základě souhlasu s předčasným užíváním stavby. Současně probíhá atestační řízení na certifikaci hřiště. Po dokončení terénních úprav již nic nebude bránit tomu, aby hřiště začali využívat ti, pro které je určené.

Nové fotbalové hřiště s umělou trávou vzniklo v prostoru, kde dříve stálo travnaté hřiště č. 2. Za 19,95 milionu korun sportovní plochu realizovala firma Sport-Technik Bohemia s. r. o. Město akci spolufinancovalo z investičního fondu, zhruba deset milionů získalo z dotace Ministerstva financí ČR.

Kromě samotného hřiště fotbalistům přibyly ještě nové střídačky, zábradlí a chodníček okolo hřiště a také osvětlení, aby fotbalisté mohli trénovat i ve večerních hodinách. Hřiště bude sportovcům sloužit především pro tréninky v rámci zimní přípravy. Díky stavbě také mládežnické týmy splní jednu z podmínek pro postup do vyšších soutěží.

alt
alt
Nahoru

Komentáře

Re: Fotbalisté se zanedlouho budou prohánět po novém hřišti

Zaujala mně poslední věta článku, že se vybudovalo hřiště za 20 milionů pro mládež. Připomíná mi to zdůvodňování stavby tenisové haly , také pro mládež. Jinak se bude hrát na tomto novém hřišti soutěž - krajský přebor! Dost velký luxus.

Nahoru

Re: Fotbalisté se zanedlouho budou prohánět po novém hřišti

No, pane Jindřichu z Lipé, v té poslední větě je slůvko "také". A předpolední věta zní: "Hřiště bude sportovcům sloužit především pro tréninky v rámci zimní přípravy."

Vy jste to pro svůj, byť uznávám, že z určitých reálných zkušeností vycházející závěr, trochu upravil.

Se stavbou UMT mám jiné problémy, než zmiňujete Vy. Aby to neznělo záhadně, tak rovnou napíšu, že ekonomické.

Hezký den, F. Chot

Nahoru