Mariánská ulice uzavřená nebude

Verze pro tisk |

Po nových žulových kostkách měli ještě do konce roku jezdit řidiči v Mariánské ulici. Zmizely by tak velké díry, které tam zbyly po nedávné havárii vody, nový povrch měl být až po křižovatku se Žižkovou ulicí.

Na celkovou opravu si však řidiči musí počkat až do příštího roku. Měsíční uzavírka, která měla odstartovat večer, tedy 14. října a skončit v polovině listopadu, byla zrušena.

Díry v pondělí totiž dělníci jen provizorně vyplnili asfaltem tak, aby se po silnici dalo v zimě jezdit. Celková oprava pak čeká ulici až na jaře 2014, jakmile to dovolí počasí.

„Hrozilo, že by nám do odhaleného podloží při opravě napršelo nebo by podkladové vrstvy vozovky poškodil mráz. Abychom podloží ochránili před přímým kontaktem s vodou a mrazem, rozhodli jsme se na poslední chvíli opravu odvolat. Abychom ale mohli silnici v zimě udržovat a řidiči po ní mohli pohodlně jezdit, díry jsme alespoň nechali provizorně vyplnit asfaltem,“ vysvětlila vedoucí oddělení technické správy majetku městského úřadu Petra Novotná.

S financováním celé akce městu pomůže českolipská pobočka Severočeských vodovodů a kanalizací a. s. Ta na opravu přispěje zhruba 130 tisíci za nový povrch vozovky v úseku, který zničila havárie vody. Oprava zbytku ulice až po křižovatku se Žižkovou ulicí městskou kasu přijde asi na 800 tisíc korun.  

alt
alt
Nahoru