Dnes je 20. 09. 2024
svátek má Oleg

Brzdy otočily zápas proti Startu a slaví první letošní vítězství

Podle papírových prognóz a především při pohledu na prvoligovou tabulku nikdo nepředpokládal, že FBC se proti pražskému Startu na vítězství tak nadře.

Jenže realita byla zcela jiná, Start98 již dokázal Lípu v letošní sezóně porazit a velmi blízko k tomu měl i tuto sobotu, hosté po výborném vstupu však do hlavního města odjížděli nakonec s prázdnou.

FBC BRZDY CZ Česká Lípa – FBC Start98 6:4 (1:4, 1:0, 4:0)

Velmi líný vstup do utkání nenasvědčoval tomu, že domácí florbalisté chtějí odčinit poslední porážku s Vinohrady a přichystat také odvetu Startu za první vzájemné utkání. Ačkoliv šla do vedení paradoxně Česká Lípa zásluhou Procházky, který dorazil střelu Tichého, tak za delší konec provazu tahal sobotní soupeř. Rychlé kontry vycházely Pražanům dokonale a na konci třetiny svítil na světelné tabuli stav 1:4. Čistý hattrick, především díky lajdáckým návratům do obrany, zkompletoval Vašíček a tečku v první třetině udělal z podobného důvodu ex-vinohradský střelec Piňos.

Druhá třetina již byla o něčem jiném, Česká Lípa se rozhodla Start doslova utahat a donutila soupeře po celých dvacet minut jen honit míček, který v 90 % ovládali právě Českolipští, ti se i přes nepříznivý stav netlačili do koncovky a připravovali si půdu pro obrat až do třetí třetiny. Jedinou světlou výjimkou byla branka Motejzíka, který prostřelil od mantinelu vše, co se dalo, a také šance v oslabení, kde se zjevil nejprve Merlíček sám před brankářem, poté Cmírala v brance Startu vyzkoušel Slaný s Marhanem.
Poslední část byla již zcela v režii České Lípy, vysoce vytažený presing přinesl Startu obrovské problémy, Slaný nejprve rozezvonil břevno na Cmíralově brance a jako by přichystal budíček pro celý tým. Mravenčí práce rychlonohého Marhana pak přinesla první kontaktní branku, levé křídlo dostalo míček po velkém úsilí z brankoviště až za záda Cmírala a ještě více přiblížil vidinu obratu ve prospěch domácího týmu. To se podařilo již za pár minut. Nejprve Vnukovi na střed přiklepl Jirsa a ten se z mezikruží nemýlil a deset vteřin po něm opět práce Marhana v brankovišti a stav 5:4. Pojištění vedení přišlo díky využité přesilové hře, kolotoč přihrávek ukončil ze středu Vnuk a Lípa si tak díky dobré poslední třetině došla pro výhru 6:4.

branky (asistence): 06:06 Petr Procházka (Milan Tichý), 26:44 Štěpán Motejzík (Jan Merlíček), 43:30 David Marhan (Milan Tichý), 47:36 Radovan Vnuk (Jakub Jirsa), 47:46 David Marhan (Jakub Novák), 57:48 Radovan Vnuk (Štěpán Motejzík) - 07:36 Jiří Vašíček (Michal Pražák), 14:27 Jiří Vašíček (Petr Stejskal), 18:56 Jiří Vašíček (Jiří Kropáček), 19:32 Eduard Piňos (Matěj Štyler)