Česká Lípa otočila zápas s těžkým soupeřem a stoupá tabulkou

S těžkým soupeřem se ve čtvrteční dohrávce utkali florbalisté FBC PULLO TRADE Česká Lípa. Ti hostili aktuálně druhý celek tabulky Black Angels, který se mohl v případě jakéhokoliv bodového zisku dokonce vysunout na první pozici tabulky. Do sestavy se dostal také brankář Ivan Ponomarev, jemuž skončilo hostování v Bohemians. Českolipští navíc hájili domácí neporazitelnost.

Na vítězství ve Svitavách chtěli navázat domácí aktivním přístupem. Už ve třetí minutě totiž využil přesilovku Novák, který se doma představil poprvé od svého návratu z Kladna. Jenže hosté pak byli na dlouhou dobu lepším týmem a brzy skórer otočili ve svůj prospěch. Při hře ve čtyřech se dokázal prosadit pozdější smolař Jan Bauman. O pět minut později jel trestné střílení Renčín, jehož sice Chyna vychytal, ale při pozdější radosti už nedokázal zachytit míček, který se dokutálel za brankovou čáru.

Ani ve druhé třetině se obrázek hry moc neměnil. Českolipští se k balonku dostávali s obtíženi a po vyloučení Hiadlovského si navíc naběhl do palebné pozice Nekola a prudkou ranou dokázal zvýšit náskok Pražanů. Pak se ovšem prosadil nejproduktivnější hráč celé soutěže Jaromír Ekl, jenž přesnou ranou dokázal přiblížit domácí opět na rozdíl jednoho gólu. Jenže hned z další akce udeřilo na druhé straně. Bauman si krásně naběhl a trefil ideálně k tyči. Hosty právě takový jednoduchý způsob hry v prvních dvou třetinách zdobil.

Ve třetí třetině se však hostitelé vzepřeli osudu a vybičovali se k vynikajícímu výkonu. Tradičně do útoku se vysunul Štěpán Slaný a při své první akci dokázal míček nadvakrát došťourat za výborného brankáře Körbera. Pak nevyužil obrovskou šanci Marhan, ale v pokračujícím tlaku přece jenom vsítil vyrovnávací branku pohotový Jiří Vlček, jenž toho dne oslavil své devatenácté narozeniny.

V strhujícím závěru nejprve hosté v obrovské příležitosti trefili jen tyč Chynovy branky a pak byl po diskutabilním zákroku Baumana dokonce nařízen nájezd pro domácí. Slaný ho sice neproměnil, ale v pokračující přesilovce dokázal dokonat obrat pohotovou dorážkou Jansa. Hosté prakticky ihned po buly hráli power-play, v níž měli několik zajímavých střeleckých pokusů, ale po trefách Kněžoura a Slaného do prázdné branky zůstaly nakonec všechny body v České Lípě. Severočeši tak drží svou neporazitelnost na domácím hřišti a tu mohou potvrdit i v nedělním duelu proti Rožnovu pod Radhoštěm.

FBC PULLO TRADE Česká Lípa – BLACK ANGELS (1:2, 1:2, 5:0)

Branky: 3. Novák, 38. Ekl, 46. a 60. Slaný, 50. Vlček, 58. Jansa, 59. Kněžour – 8. a 39. Bauman, 13. Renčín, 35. Nekola.
Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Diváků: 151. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na bránu: 31:36.

Sestava České Lípy: Chyna (Ponomarev) – Pastor, Slaný, Vlček, Štěrba, Legner, Hiadlovský, Marhan, Novák, Mlejnek, Ekl, Hřebřina, Matějíček, Kněžour, Bureš, Tregner, Hudík