FBC jednoznačně přehrálo Brno a opět stoupá tabulkou

Ve fantastické atmosféře v sobotu Česká Lípa zaskočila letošního prvoligového suveréna a připravila mu první výraznou porážku v této sezóně. Na českolipské kanonádě se shodně pěti body podíleli Dominik Jansa a Jaromír Ekl!

FBC PULLO TRADE ČESKÁ LÍPA - FBŠ Hattrick Brno 9:4 (3:1, 5:2, 1:1)

Ve svižné první třetině měli rozhodně navíc hráči z jihomoravské metropole, optický tlak však využít nedokázali a naopak pozorná obrana České Lípy nekompromisně trestala díky rychlým brejkům. Již ve třetí minutě se prosadil Kněžour, kterého našel od mantinelu Ekl, 1:0. Hned o minutu později se poprvé do statistik zapsal hrdina sobotního utkání Jansa, ten načal po akci Hřebřiny večerní hattrick, 2:0. V polovině první třetiny se prosadilo i Brno, domácí tým zbytečně prodloužil střídaní a po dlouhém tlaku Habr dokázal nadvakrát překonat Chynu v českolipské brance, 2:1. Do kabin se však šlo za dvoubrankového vedení FBC, Jansa v roli nahrávače naservíroval Eklovi, který s koncovkou z úhlu neměl problém, 3:1.

Začátek druhé třetiny nebyl pro domácí z kategorie nejzdařilejších, Česká Lípa ve snaze vysunout obranu hned při prvním tlaku propadla a Grábl z přečíslení nekompromisně trestal, 3:2. Hned o chvilku déle se nechal Slaný zbytečně vyloučit za pošťuchování v brankovišti a Brno nabídnutou přesilovku po minutě využilo, Kolajta tečoval Houbalovu ránu z dálky a Chyna na změnu střely již reagovat nedokázal, 3:3. To však bylo od Brna v této třetině vše a veškeré zajímavosti se začaly odehrávat přes hostující brankou. Nejprve si zopakovali spolupráci zakončující Jansa s Eklem a po něm něm se stylově uvedl v českolipském dresu Legner. V oslabení za vyloučení Kněžour prošel půlku hřiště a na vzdálenější tyčku prostřelil Kejíka, 5:3. Šestou branku přidal z výjezdu Kněžour, který nachytal Kejíka na první tyči a ten raději přenechal místo v brněnském brankovišti Chrástovi, 6:3. Na konci třetiny padly ještě dvě branky, které takřka rozhodly o osudu celého utkání. Matějíček nabil Jansovi, jenž zkompletoval hattrick a po něm nekompromisně vyvěsil míček od mantinelu Ekl, 8:3. Když Česká Lípa zahodila ještě několik ložených šancí, odcházeli domácí do šaten s pětibrankovým náskokem!

Ani nástup do poslední třetiny nebyl ukázkový, hned po půl minutě se připomenul Houbal a vykřesal jiskřičku naděje, 8:4. Českolipští však zodpovědným výkonem nedopustili žádné drama a naopak přidali ještě uklidňující devátou branku, Matějíček si mazácky povodil Chrásta v malém brankovišti a uzavřel střelecký účet na 9:4. Domácí pak posledních pět minut téměř nepůjčili Brnu míček a účelnou hrou si zajistili další tři body do prvoligové tabulky. Česká Lípa s dvěma neodehranými zápasy patří sedmá příčka se ziskem 12 bodů. Ty může ještě rozšířit v nedělním utkání v Pelhřimově.

Vyjádření trenéra hostů Dana Neruda: Soupeř byl v podstatě ve všem lepší, po zásluze vyhrál. My jsme k tomu utkání nejspíš ani nedojeli. Chybělo nám nadšení, pohyb. Prostě všechno.

Vyjádření trenérky domácích Lenky Bartošové: Dnešní zápas jsme rozhodli zejména ve druhé třetině. Ve třetí třetině jsme si výsledek spíše kontrolovali. Děkujeme soupeři za zápas, A děkujeme divákům za senzační atmosféru.

branky: 4. Daniel Kněžour, 5. Dominik Jansa, 20. Jaromír Ekl, 27. Dominik Jansa, 31. Vojtěch Legner, 33. Daniel Kněžour, 38. Dominik Jansa, 39. Jaromír Ekl, 52. Radek Matějíček - 12. Zdeněk Habr, 21. Jan Grábl, 23. Jan Kolajta, 41. Roman Houbal; rozhodčí:Milan Baloun - Roman Šuvada; vyloučení: 3:1; využití: 0:1; diváků: 340; zásahy brankářů: Lukáš Chyna 24 - Filip Kejík 12, Jan Chrást 7; po třetinách: 3:1, 5:2, 1:1.