Dnes je 20. 09. 2024
svátek má Oleg

FBC veze tři body z Pelhřimova

Ačkoliv podle postavení v tabulce mělo jít o lehký zápas v jasné režii České Lípy, Brzdy CZ se k vítězství pořádně nadřely a o všem se rozhodovalo až v poslední třetině, kdy se podařilo houževnatého soupeře, kterému doma pomáhá menší hřiště, zlomit.

Spartak Pelhřimov – FBC BRZDY CZ Česká Lípa 4:6 (1:1, 2:2, 1:3)

To, že to nebude jednoduché utkání, ukázaly hned úvodní minuty, Bína ve dvacáté vteřině nastřelil Ponomarevovi tyčku a v desáté minutě se poprvé i měnilo skóre ve prospěch Pelhřimova, Charouzek využil špatnou rozehru České Lípy k nebezpečné střele, kterou si ještě sám dorazil a poslal tým z Vysočiny do vedení. Z bídného úvodu dostal Lípu Tichý, který tak dodržel českolipskou tradici z posledních utkání, že tým k nastartování potřebuje vlastní oslabení, Slaný vypíchl míček a předložil volnému Jirsovi, 1:1. Do vedení mohl jít opět rychle Pelhřimov, rozhodčí sporně vyloučili Vnuka a Lípa hrála téměř dvě minuty ve třech hráčích v poli, domácí z velké šance vykřesali jen břevno Podušky a první třetina tak skončila smírně 1:1.

Přeskupení sestavy České Lípy, která přijela bez několika klíčových hráčů, mělo na začátku druhé třetiny kýžený efekt, Slaný si vytáhl Motejzíkovu přihrávku od mantinelu a z výjezdu prostřelil Venkrbce, 1:2. Za minutu však vedl Pelhřimov, nejprve se Koten obtočil kolem tyčky a nachytal Ponomareva v nedbalkách a poté dezorientovanou a poněkud línou obranu ve velkém brankovišti potrestal dorážkou ze vzduchu Bína a Lípa musela opět dotahovat, 3:2. To, že se utkání bude rozhodovat v nestandardním počtu hráčů na hřišti, napověděla 25. minuta, Charouzek si šel odpykat dvouminutový trest a Motejzík přesnou ránou srovnává na 3:3. Na konci třetiny ještě Motejzík nevyužil samostatný únik a poté stejně jako Slaný nastřelil tyčku.

Začátek poslední části vyšel opět lépe českolipským, Slaný si nabral míček za brankou a tradiční „českolipskou“ fintou (v reprezentaci známá jako freestyle pro chudé) překonal Venkrbce, 3:4. Možná definitivní potvrzení výsledku mohla přinést přesilová hra pro FBC, jenže Motejzíkovi se zamotal míček pod nohy a pelhřimovský kapitán Kos sólem přes celé hřiště a efektivním bekhendovým zakončením z malého brankoviště ukázal svoji kvalitu, 4:4. FBC však dokázalo najít rychlou odpověď, Tichý na půlce natáhl a Venkrbec našel míček až za svými zády, 4:5. Brankový účet zakončila konečně proměněná přesilová hra, Tichého střelu dorazil na středu Vnuk a Lípa s dvoubrankovým náskokem s přehledem zvládla poslední minuty utkání a odvezla si zaslouženě tři body za výhru, 6:4.

branky (asistence): 09:59 Luděk Charouzek, 22:00 Jan Koten (Petr Poduška), 22:53 Milan Bína (Luděk Charouzek), 48:08 Martin Kos - 16:17 Jakub Jirsa (Štěpán Slaný), 21:40 Štěpán Slaný (Štěpán Motejzík), 26:37 Štěpán Motejzík (Jakub Jirsa), 43:52 Štěpán Slaný, 49:28 Milan Tichý (Jan Merlíček), 52:34 Radovan Vnuk (Milan Tichý)