Florbalisty čeká těžký test ve Svitavách

Verze pro tisk |

FBC zatím ztratil jeden bod a spokojeně se vyhřívá na vrcholu prvoligové tabulky, na konto si připsal čtyři výhry, z čehož především ty domácí byly nekompromisní, ty venkovní se již tak lehce nerodily a nejinak tomu bude jistě i na půdě dalšího nováčka a příjemného překvapení soutěže, Svitav.

Česká Lípa cestuje na horkou půdu aktuálně třetího týmu první ligy, jenž zažije teprve druhé utkání v této soutěži před vlastním publikem. Právě domácí fanoušci budou důležitým motorem výkonu svitavského FbK, vždyť v prvním utkání proti Kopřivnici si cestu do hlediště našlo krásných 328 diváků a lze tak předpokládat, že podobná návštěva bude i proti jednomu spolufavoritovi soutěže, České Lípě.

Svitavy těží jako nováček z úzké spolupráce s extraligovými Pardubicemi, lze zde tedy najít zajímavé vazby jako je trenér Kocourek, který působí i na pardubické střídačce a také pardubičtí hráči Junek a i nově příchozí Dlesk. Zajímavostí jistě bude i to, že trenér Kocourek se potkal na jedné střídačce i trenérem České Lípy Jiřím Stožickým, když spolu koučovali před lety ženský extraligový tým Liberce.

Po posledním utkání se sobotní soupeř České Lípy dostal do problémů, FbK hlásí několik zranění, včetně jednoho z klíčových hráčů, Aleše Königa, který režíroval poslední výhru v Paskově. Vyrovnaný kádr, který sází na fyzickou zdatnost, to jistě výrazně neoslabí. „Čeká nás asi nejtěžší soupeř od začátku soutěže, porazili Ústí, Kopřivnici i Paskov a podlehli jen těsně Pelhřimovu. Věřím, že k utkání přistoupíme zodpovědně a dotáhneme ho až k zisku tří bodů, bude to pro nás kvalitní test v souboji se špičkou,“ uvědomuje si sílu nováčka Stožický.

To Česká Lípa hlásí postupné vyprazdňování marodky, do posledního utkání nastoupila již se 16 hráči do pole a trenéři čekají, mimo dlouhodobého zranění Hřebřiny a Jansy, jen na uzdravení Karla, kterého stále trápí zápěstí. Radost mohou mít i z nové posily z extraligové Mladé Boleslavi, Lukáš Studený se hned v prvním utkání proti Kopřivnici uvedl hattrickem. Brzdy nyní začínají těžký blok zápasů se soupeři z čela tabulky, nejprve je čeká sobotní soupeř ze Svitav a poté již trio favoritů, které si brousí zuby na postup do extraligy. Příští sobotu tak hostí Znojmo, poté cestují na půdu Hattricku Brno a anglický týden uzavřou doma v pikantním duelu s Vinohrady. Bratrovražedný souboj trenérů, Michal Pazdera na straně České Lípy a jeho bratr Jan na straně Vinohrad, vše s nádechem loňského vyřazení v play off, které režíroval na lavičce Vinohrad právě Michal Pazdera.

FbK Svitavy – FBC BRZDY CZ Česká Lípa, 19. 10. 19:30 SH Svitavy

Nahoru