Lípa ustála ve Varech závěrečný hurikán a veze tři body

Florbalisté České Lípy poprvé v sezóně získali plný počet bodů, v nedělní dohrávce dokázali ustát složitou koncovku a po přestřelce 9:8 si o trochu vylepšili postavení v tabulce první ligy. Hned pěti kanadskými body přispěl k výhře boleslavský ostrostřelec v barvách FBC, Jaromír Ekl.

FB Hurrican Karlovy Vary - FBC PULLO TRADE Česká Lípa 8:9 (1:3, 2:4, 5:2)

Ze začátku opatrné utkání gólově otevřel za Českou Lípu Matějíček, když pohotově dorazil Pastoru střelu z poloviny hřiště, 0:1. Vyrovnáno mohlo být v desáté minutě, Slaný “zahasil” rodící se šanci Varů pouze za cenu vysoké hokejky. Následné trestné střílení Kalina neproměnil a Chyna v českolipské brance si poradil i s několika šancemi v pokračující přesilové hře. Udeřilo tak na druhé straně, Kněžour nenápadnou střelou z křídla pokořil Černého podruhé, 0:2. Na konci třetiny padly ještě dvě branky, nejprve Vary korigovaly zásluhou Macka, odpověď České Lípy byla ale blesková, Slaný našel krosem Ekla a ten načal nedělní hattrick, 1:3.

Ve druhé a třetí části zradil FBC strašidelný vstup do třetiny, Vary během pár minut dokázaly vstřelit dvě branky a utkání opět začínalo znovu. Nejdříve ztečoval střelu z dálky Kalina a poté uklízel kros přes celou šíři obranného pásma Macek, 3:3. Dvě branky byl pro Lípu dostatečným budíčkem, v polovině utkání zužitkoval Jansa po náhře Ekla přesilovou hru za vyloučení Šnajdra, 3:4. 33. minutu by Karlovarští nejraději vymazali z hlavy. Do branky Černého totiž padly v rychlém sledu hned tři branky. Důrazný Veber připravil parketu pro Matějíčka, jenž v těžké pozici trefil přesně pod břevno, 3:5. Hned další střídání si Slaný pohrál s obranou Varů a předložil na zlatém podnose do prázdné branky Hřebřinovi, ten ukázal cit technika a umně si “narazil” nejprve o tyčku a poté se mu podařilo trefit prázdnou branku, 3:6. Hřebíček do rakve zasadil Jansa, který oživil spolupráci s Eklem z první třetiny, 3:7.

Českolipští v závěrečné části potvrdili, že vstupy do třetin jsou opravdu hororové. Pod to se rychle podepsal domácí Kalina, 4:7. O chvilku déle mohl navýšit z trestného střílení Macek za Burešův faul. I zde se však vytáhl českolipský Chyna. Deset minut před koncem utkání se poprvé ukázal karlovarský sniper Šnajdr, ze středu hřiště mířil přesně k tyčce, 5:7. Česká Lípa se v této sezóně zatím může spolehnout na přesilové hry, 100% úspěšnost potvrdil Ekl, který od mantinelu uklidil Slaného nabídku, 5:8. Ten si vybral slabší chvilku u mantinelu o minutu déle a následný brejk uklízel na druhý pokus do Chynovy klece Šnajdr, 6:8. Česká Lípa si začala koledovat hned v dalším střídaní, úspěšný byl opět Kalina a Západočeši začali větřit vyrovnání, 7:8. Na chviličku utlumil domácí naděje Vlček, když trefil rychlou rozehrávku Ekla a dostal FBC do dvou brankového náskoku, 7:9. Jenže stačilo třináct vteřin a vše bylo opět jinak. Hřebřina zaváhal na středu a následnou rozebíračku zakončoval po zemi Horký, 8:9. Poslední minuty byly pro Českolipské hodně perné, vše umocnilo vyloučení Slaného, kterého poslali za hodně sporný střet u mantinelu na dvě minuty. Nasazení České Lípy však zabránilo srovnání v oslabení a poté i v následné power play.

Česká Lípa v těžkém utkání sebrala první tři body a se ziskem šesti bodů a se přiblížila na dohled středu tabulky. Lípě chybí ještě neodehraný duel s Litvínovem. V sobotu se střetně doma od 19:00 s neoblíbeným pražským Startem!

branky: 20. Daniel Macek, 25. Matyáš Kalina, 25. Daniel Macek, 41. Miroslav Horký, 51. Miroslav Šnajdr, 55. Miroslav Šnajdr, 55. Jaroslav Jaroš, 56. Miroslav Horký - 7. Radek Matějíček, 17. Daniel Kněžour, 20. Jaromír Ekl, 30. Dominik Jansa, 33. Radek Matějíček, 33. Jan Hřebřina, 33. Dominik Jansa, 53. Jaromír Ekl, 56. Jiří Vlček; rozhodčí: Jiří Dolanský - Vojtěch Sýkora; vyloučení: 2:4; využití: 0:2; diváků: 245; zásahy brankářů: Filip Černý 19 - Lukáš Chyna 37; po třetinách: 1:3, 2:4, 5:2.