M. Šimon: Hráli jsme fantastický fotbal a soupeře zaskočili

Českolipský Arsenal je dosud jediným týmem v krajském přeboru Libereckého kraje, který zatím neprohrál. Z osmi odehraných zápasů má bilanci šesti výher a dvou remíz.

Další vítězství si svěřenci trenérů Martina Šimona a Romana Ladry připsali v domácím duelu s Hrádkem nad Nisou, který rozcupovali 6:0, přičemž všechny góly padly v prvním poločase. „Po první půli bylo po utkání. Soupeře jsme totálně zaskočili,“ říkal spokojeně po závěrečném hvizdu trenér České Lípy Martin Šimon.

„Zápas se mi samozřejmě hodnotí dobře, protože jsme hlavně v prvním poločase hráli fantastický fotbal. Dali jsme šest krásných gólů po výborně sehraných situacích. Soupeře jsme totálně zaskočili a po první půli bylo po utkání,“ zhodnotil střetnutí s nováčkem soutěže kouč Šimon.

Fotbalisté České Lípy na svého soupeře vlétli a po gólu Daniela Kýčka na 4:0 ve 27. minutě bylo definitivně rozhodnuto. „Na Hrádek jsme se připravili dobře. Taktiku jsme postavili na tom, že Hrádek má kvalitní mužstvo, které hrálo v tabulce nahoře. Navíc porazili i první Mšeno. Tak snadný průběh jsem určitě nečekal, ale jsem rád, že nám vyšla taktika, kterou jsme s Romanem Ladrou hráčům stanovili a oni ji splnili do puntíku.“

Loni touto dobou se České Lípě příliš nedařilo, letos je tomu přesně naopak. Čím to? „Musím říct, že si to daleko víc sedlo. Tým jsme vhodně doplnili o Štěpána Hodače, Jana Zemánka či Pavla Vodrážku a myslím si, že to bylo ku prospěchu věci,“ odtajnil možné důvody úspěchu českolipský lodivod.

Pakliže by současná forma vydržela českolipským hráčům až do konce sezony, uvažovali byste o případném postupu do divize? „Chceme si zahrát vyšší soutěž. Nechceme nic zakřiknout, ale hrajeme zápas od zápasu. Kdyby se nám povedlo postoupit, věřím, že by se město i další sponzoři přidali a hráli bychom vyšší soutěž, kterou si Česká Lípa zaslouží,“ potvrdil trenér Šimon, že by se u Ploučnice mohla hrát opět vyšší soutěž, jako tomu bylo v minulosti.

V dalším kole čeká na Arsenal duel o první místo se Mšenem, na které Česká Lípa ztrácí jen bod. „Mšeno je těžký soupeř, navíc mají hráče z Jablonečku, kteří prošli Českou fotbalovou ligou nebo vyššími soutěžemi. Myslím si, že se nám tam bude hrát dobře a na ten zápas o první místo se samozřejmě těším,“ uzavřel trenér Martin Šimon.

Fotbalisté Arsenalu deklasovali Hrádek a stále drží neporazitelnost

Českolipskému Arsenalu se v letošní sezoně nadmíru daří. V osmém kole krajského přeboru hostil na svém hřišti nováčka soutěže z Hrádku nad Nisou, jemuž před zápasem patřilo velmi dobré šesté místo. Hráči České Lípy však neponechali nic náhodě a během prvního poločasu zatížili konto hrádeckého brankáře Roba hned šestkrát. Další branka už nepadla, a tak si svěřenci trenérů Martina Šimona a Romana Ladry připsali vysoké vítězství 6:0.

Utkání bylo speciální pro trenéra Hrádku Ondřeje Holečka, který v České Lípě dříve působil a pomohl Arsenalu k postupu z divize do třetí ligy v roce 2009. Jeho družina ovšem u Ploučnice totálně vyhořela, první gól inkasovala už ve čtvrté minutě, kdy po rohu Hodače napřáhl Josef Štálík, který přesnou střelou k tyči poslal Lípu do vedení. Následně obdržel pěknou přihrávku Petr Müller, udělal zasekávačku a zvýšil na 2:0.

Pozornost českolipského brankáře Chadraby posléze vyzkoušel Hynek, avšak jeho pokus měl přívlastek propagační. Poté se dvakrát do zakončení dostal Hodač, poprvé napálil z přímého kopu břevno a po Kýčkově pasu ztroskotal na Robovi. Náladu si ale Štěpán Hodač spravil hned vzápětí, kdy si zopakoval spolupráci s Kýčkem a z velkého vápna se tentokrát nemýlil. Ve 27. minutě se do centru položil hlavou Daniel Kýček a domácí vedli už 4:0.

Hosté přesto nehodili ručník do ringu a Černohorský vyslal ze své kopačky pořádnou pumelici, ta však skončila těsně vedle českolipské branky. „Bůra“ zasadil Hrádku Joel Mpong, který si pohlídal ofsajdovou linii a tváří v tvář obstřelil Roba. Mpong se pak převtělil do role nahrávače a Jan Zemánek po vzoru Antonína Panenky uzavřel gólový účet prvního poločasu na 6:0.
Po přestávce se fotbalisté Hrádku zatáhli na obrannou polovinu a hostitelé tak hrozili jen střelami z dálky. Výraznější šanci si vypracoval až Zemánek, který ale po rohovém kopu hlavičkoval jen do míst, kde stál připravený Rob. Největší příležitost Hrádku spálil v 67. minutě Patrik Rob, který unikl českolipské obraně, ovšem střelu mezi nohy si Chadraba pohlídal.
Své střelecké štěstí zkoušel v následujících minutách znovu Zemánek a po něm také Štálík, jehož ránu z volného přímého kopu Rob vyrazil. V 82. minutě pláchl Kýček, jehož v pokutovém území nedovoleně zastavil Brožík a rozhodčí Marek nařídil penaltu. K ní se postavil sám faulovaný Daniel Kýček, směr jeho střely Rob přečetl a balón vyboxoval. Nic dalšího se už nestalo, Arsenal tak deklasoval Hrádek 6:0, čímž si udržel neporazitelnost a v tabulce se nachází na druhém místě jen o bod za vedoucím Mšenem.

Ohlas trenéra

Martin Šimon (Česká Lípa): „Zápas se mi samozřejmě hodnotí dobře, protože jsme hlavně v prvním poločase hráli fantastický fotbal. Dali jsme šest krásných gólů po výborně sehraných situacích. Soupeře jsme totálně zaskočili a po první půli bylo po utkání.“

8. kolo KP

ARSENAL Česká Lípa – Slovan Hrádek nad Nisou 6:0 (6:0)

Branky: 4. Štálík, 8. Müller, 21. Hodač, 27. Kýček, 34. Mpong, 36. Zemánek. Rozhodčí: Marek – Halama, Blaschke. ŽK: Kýček, Štálík – Vinš, Brožík. Diváci: 220.

Česká Lípa: Chadraba – Burian, Valta, Štálík, Karlík (68. Ladra) – Mígl, Zemánek – Müller (58. Podroužek), Hodač, Mpong (63. P. Vodrážka) – Kýček. Trenéři: Martin Šimon, Roman Ladra.

Hrádek nad Nisou: M. Rob – Hovorka, Černý (62. Procházka), Hnízdo, Černohorský – P. Rob, Brožík, Antoš (46. Holeček), Kovač (80. Slezák) – Hynek, Vinš. Trenéři: Pavel Nývlt, Ondřej Holeček.