Dnes je 20. 09. 2024
svátek má Oleg

Vinohrady nadále černou můrou České Lípy

Pomsta se opět odkládá, Česká Lípa může opět doufat, že konečně to další utkání bude to pravé a podaří se prolomit blok porážek s Královskými Vinohrady. Další možnost však může přijít již jen v play off, které mají oba týmy téměř stoprocentně jisté.

V neděli se v Riegrových sadech servíroval rychlý florbal, který od začátku do konce lépe kombinačně zvládal domácí tým. Možná klíčovým okamžikem byla již první minuta, průbojného Marhana zastavil nedovoleně Houra a nařízené trestné střílení zahodil Tichý. O tři minuty se jel nájezd i na druhé straně, noha v brankovišti Tichého znamenala proměněný pokus Rossiho a vedení 1:0. Neproměněné šance na obou stranách nakonec utnul v patnácté minutě Linhart, když se z první trefil plouživou střelou nad rameno Knola, 2:0.

Nástup do druhé části se povedl Vinohradům dokonale, po dvaceti vteřinách se Rossi dostal k odraženému míčku a z půlky ho nechytatelně poslal do českolipské šibenice, 3:0. O chviličku později z podobného místa na druhé straně po střele Slaného zazvonila tyčka. Spojení Slaný a tyčka se dalo použít i o čtyři minuty déle, akci hubeného a dlouhého Svobody zastavil Slaný jen za cenu dvou minut. Ty se však ukázaly pro českolipské jako klíčové, FBC zažehlo své motory a ukázalo, že aktivní hrou v oslabení dokáže nadělat mnoho škod, těžil z toho nakonec sám potrestaný, který si zkušeně počkal o pár vteřinek déle na trestné a vyrazil do rychlého brejku, který ukončil Rossi faulem. Následný nájezd Slaný s přehledem proměnil, 3:2. V dalším střídání našel Slaný zpoza branky Merlíčka, který mířil přesně pod horní tyč, 3:2 a vše nasvědčovalo tomu, že Rieger aréna uvidí vyrovnané utkání. Bohužel pro Českou Lípu ihned po buly ztrestal Mucha, když si z nulového úhlu poradil jednoruč proti Knolovi, 4:2. Na konci druhé části ještě padly dvě branky, nejprve Slaný vrátil Lípu na dostřel jedné branky, na přesilovkový gól mu nabíjel Tichý, 4:3. Dvoubrankový náskok pak Českolipští svému soupeři darovali na zlatém podnose, několik okamžiků od druhé sirény zbytečně ztratili míček na útočné půlce a následný brejk musel Knol řešit zákrokem mimo brankoviště, výsledkem byl proměněný a zcela totožný nájezd Rossiho, 5:3.

Jestliže pátá branka padla po chybě České Lípy, z dalšího laciného gólu se mohly Vinohrady radovat na začátku poslední části, přesilovka FBC v neděli podezřele skřípala a výsledkem toho byl rychlý kontr Mareše proti Knolovi, 6:3. Další vývoj utkání se odvíjel především v režii domácích, kteří kontrolovali hru a postupně přidali ještě dvě branky, nejprve Králík dokončil pohlednou souhru do prázdné branky a poté individuálně vyřešil power play a přes čtyři hráče se prosadil do opuštěné branky FBC, 8:3. Poslední slovo si vzal Marhan, ten jen korigoval skóre pěkným bekhendem do horního růžku branky SKV, 8:4.

branky (asistence): 04:42 Martin Rossi, 15:08 Jan Linhart (Lukáš Gregor), 20:22 Martin Rossi, 33:00 Jakub Mucha (Lukáš Gregor), 39:42 Martin Rossi, 42:56 Josef Mareš (Martin Rossi), 49:10 Jan Králík (Michal Dolejš), 52:36 Jan Králík (Josef Mareš) - 29:27 Štěpán Slaný, 32:13 Jan Merlíček (Štěpán Slaný), 38:57 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 54:39 David Marhan (Jakub Jirsa)