Lokotka přivezla tři body i z Chrastavy

V 11. kole I.B třídy zajížděla českolipská Lokotka do Chrastavy, kde se utkala s místní rezervou. Oba týmy od sebe před tímto zápasem dělil jeden bod, a tudíž se očekávalo vyrovnané utkání. Ale pěkně popořádku.

Na tento zápas se přišlo podívat 40 diváků, převážně domácích, ale našlo se i pár příznivců českolipských. Zápas začal v poměrně svižném tempu, a ačkoliv se držela na míči spíše Lokotka, byli to paradoxně domácí, kteří udeřili ze své první šance ve 12. minutě, kdy se zdánlivě nenápadná hlavička, která mířila přesně do rukavic brankáře Fišera, otřela o stopera hostů, změnila směr a skončila v síti.

Lokotka však pokračovala dále v tlaku a odměny se dočkala v 31. minutě, kdy zpoza vápna skóroval Sedláček - 1:1. Hned o čtyři minuty šli opět do vedení domácí, když po sražené střele balón doputoval až k Uzlovi, který už neměl problém zavěsit. Ale zápas dál pokračoval ve vysokém tempu a již ve 39. minutě fanoušci viděli čtvrtý gól, po autovém vhazování Horáčka a vyhraném vzdušném souboji Česenka měl na noze trefu Lebduška, který domácího brankáře sice ještě nepřekonal, ale důrazný Pospíšil už míč do sítě propasíroval - 2:2.

O přestávce si hosté vytyčili cíl vstoupit aktivně do druhého dějství a přidat rychlou branku, opak byl ale pravdou. Po dalším smolně sraženém centru šel Koš sám na Fišera a proměnil, 3:2.
I potřetí hosté našli odpověď, když po centru Horáčka přidal svou druhou trefu Pospíšil. Poté se hrálo až na výjimky pouze na bránu Chrastavy, ale ne a ne přijít čtvrtý gól. Šancí sice přibývalo, ale ubíhal čas. Když už se zdálo, že si oba aktéři body rozdělí, udělal při odkopu v 88. minutě minelu domácí brankář. Na špatný odkop zareagoval nejlépe Horáček a doklepl do prázdné branky - 3:4.

Poté měl v nastavení ještě dvě šance Česenek, ale brankář domácí podržel. Nicméně stav už se nezměnil a Lokotka se tímto důležitým vítězstvím posunula již na 6. místo, naopak Chrastava je 10. V příštím kole se představí lokoťáci ve Vesci v sobotu 28.10. od 14:00.