Co očekáváte od roku 2021?

Verze pro tisk |

Milí zdejší diskutující, jaký vývoj očekáváte v tomto roce?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Politicky, ekonomicky, z hlediska covidu atd. Na konci roku můžeme porovnat realitu a naše nápady.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Toto rčení moc nechápu.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Tak od pěti k nule? Lepší?

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Pokud jde o volební výsledek komunistů, tak to ten rok zase nebude tak špatný. Možná ještě lepší od nuly k 4,99 :)

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Tak trochu konkrétně. Těžko předvídat. Všimněme si, že návrat k "normálu" je hlášen na konec září tedy před volby. Od toho se odvine úspěch ANO.
Zde budou dvě možnosti. Vyhraje ANO, nebo Piráti a StaN. Rozdíl nebude velký. Problém bude, když vyhraje Babiš. Většinu nezíská, ale prezident ho jmenuje poprvé, pak dlouho nic, podruhé... , známe Zemana. Neřešit, škodit.
Dovedu si představit vládu Bartoše, Gazdíka s podporou nějaké demokratické strany. Ty by mohli mít většinu.
Okamůrovci, KSČM, či ČSSD se nespojí a tak díky nedemokratickému systemu voleb dopadnou jak TOPka která posledně na jednoho poslance potřebovala trojnásobek hlasů než ANO.
Ekonomický průšvih nebude, ten nastane později. Napůjčujeme si dál, dáme si zahrát a on to pak někdo zaplatí.
Prý se proinvestujeme. No zatím hlásí banky rekordní vklady obyvatel, na utrácení to nevypadá. Proinvestovat z krize se již chtěl Áda a moc to tedy nedopadlo.
Dnešní konference Schillerové jen potvrdila, že tam jsou diletanti, zato manipulace ovládají dokonale. Naplánovali jsme si schodek 500 mld, výdaje jsme utratili, akorát u těch příjmů jsme se trochu sekli. O pouhých130 mld !!! A podívejte se, jak jsme dobře hospodařili pouhých 367 mld je schodek! Na tom nemá Schillerová žádnou zásluhu, jenom dokázala, že odhady a) nezvládá, nebo za b) upravuje, aby to hezky dopadlo.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Jako volební favority? Myslím, že volby vyhrají Piráti a STAN. ANO bude druhé a Babiš přestane být tak aktivní. Zeman už škodit nebude. Koalice kolem ODS bude třetí a nebude mít problém spolupracovat s vítězem. KSČM a ČSSD budou dále propadat a řada jejich voličů rději k volbám nepůjde, než by to dala Pirátům nebo SPD (to už je na ně taky trochu moc). Řada jejich voličů taky pomře na Covid, čekám, že se zastavíme v lepším případě na 30 tisících mrtvých. Podle mě už teď jich je více, než se uvádí ve statistikách. SPD se bohužel dostane, ale bude tam na hovno jako doposud. Ale to je do voleb ještě dost daleko, můžem během roku korigovat. Jaké máte vy tipy?

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Já se jich ptát nemusím. Vím, že pro ně byl život jednodušší dříve. Ale já bych neměnil. Z mnoha důvodů. To už jsme ale asi řešili vícekrát. Uvidíme, jak nám tipy vyjdou.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Je teprve 5.1.2021 a už tu máme výrok roku: "Řada voličů KSČM a ČSSD umře na Covid". Takže na Covid neumírají převážně jenom osoby starší 65-ti let, osoby s nadváhou, diabetem, s vysokým krevním tlakem a jinými chorobami, ale i voliči KSČM a ČSSD. Ono to ale zase naplňuje tvrzení herečky Evy Holubové, že starší generace musí vychcípat aby bylo líp.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Pravda je, že za komančů byl život snadnější.
„Nemuseli“ jsme se rozhodovat sami za sebe, o nic moc se snažit, přemýšlet. A mačkat se při dlouhých letech v letadle, plahočit se v půjčeném autě neznámými zeměmi apod.
Většinou bylo dáno, kdo se jak v životě bude mít.
Kdysi odpověděl Václav Havel na dotaz, zda se mu něco na vězeňském životě něco líbilo: „ Třeba se mi líbilo to, že jsem nemusel přemýšlet, co si ráno obleču na sebe. To bylo velmi pohodlné.“
Asi tak.

O politice se mi ani moc mluvit nechce. Jen tolik, že když Babiš konečně přijde důvěru lidí a komunisti zmizí v propadlišti dějin, budu spokojená.
Jinak od roku 2021 očekávám já osobně to, že bude opět báječný. Že se s dětmi budeme radovat z našich toulek přírodou, čtení báječných knih, hraní, více či méně, šílených her…...
A že mi dál budou každý den nadšeně vyprávět o své škole. A že se snad konečně budu moci podívat do vyučování v otevřených čtvrtcích a žasnout spolu s nimi.
A snad, snad se vrátíme do svého letního domova, za svými přáteli do Pennsylvánské divočiny.
A budeme se modlit, aby nám nikdo neumřel, nebo vážně neonemocněl. Protože, když se nám tohle vyhne, bude náš rok zase parádní.
Krásný nový rok všem.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Prostě reakce na to, že statisticky jsou voliči ČSSD a KSČM starší ročníky. Žádné rouhání ani zbožné přání. Fungující ČSSD je tu zoufale potřeba, KSČM tu dávno neměla být. Fašistickou stranu Čech a Moravy tu taky nemáme, tak nevím, proč je tu KSČM. Uvědomím si to při každé cestě Čechami, když narazím na nějakého rodáka (kněze, pilota, drobného živnostníka, sedláka, politika), který byl za jejich vlády umučen, byl mu sebrán majetek (který byl následně zanechán osudu). Řada z nás si tady pochvaluje, jak bylo za komunistů lépe, ale zapomíná na stovky tisíc lidí, kteří se lépe neměli - skončili v kriminálech, koncentračních táborech, nemohli vykonávat svou práci, začínali od nuly v zahraničí.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

No kdo neměl cejch např. "buržoasní původ" , nevadilo mu, že musí držet hubu a krok, že nepoznal např. co to je mít za "socialismu" vážně nemocné dítě, manželka nemohla pracovat a žádné "dávky" nebyly, asi byl spokojený.

Ale další tip. S. Chot si pochvaloval, jak je prezident v kondici, odpočinutý a vůbec. Takže tipněme si, kam až letos vyrazí. Tedy kromě nemocnic a občasného opuštění Lán směrem Hrad. Vloni byl jednou hodně daleko u jednoho pluku v Prostějově, kde ho ochranka vytáhla z auta a dotlačila do nedalekých dveří. Zpátky ještě pomohl Ovčáček. Pak cosi blábolil o infanterii, nevím jestli měl na mysli svůj duševní stav, či kavalerii a dokonce volal po zrušení pěchoty.
No vrchní velitel našich ozbrojených sil se připomněl. Také nedávná prohlášení o tom, jak se bojí injekce, jistě uchu našich vojáků lahodila.

Můj tip. Tak 50km od Lán.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Některým se opravdu za socíku žilo lépe. Byli mladší, zhusta soudruhovatý, zhusta si přikrádali a přibližně všichni zruba stejně. S panem Bártou se shodneme i náhledu na to,že spousta lidí,která soudruhy nežrala, byla persekuována. Ale mohli si přece za to sami,že. Mohli třeba podepsat,že tanky v r.68 přivezly pomoc a bylo to. A nějaká svoboda slova- co to je? Potřebujete to k životu? O padesátých letech raději nemluvím. Měla jsem v příbuzenstvu člověka,který přežil koncentrák.A jelikož měl se svým švagrem lomy na žulu,tak mu tu díru v zemi bolševici hodní sebrali a sebrali pro jistotu i jeho. Nepomohlo ,že byl po válce zvolen starostou obce a byl velmi oblíben a ctěn. Nepomohlo ani svědectví lidí,že se v lomech za války ukrývaly potraviny a posílaly pak těm,co byli totaleinsatz do Reichu. Maminka mi vyprávěla,jak se tam pekly chleby atd. Naopak, tito lidé byli zastrašováni estébáky,museli svědectví odvolat. Ten pán pak prožil pár let v komunistickém vězení,které taky naštěstí přežil. Ale říkával větu,kterou si pamatuji od těch dětských let,kdy se děti ochomýtaly kolem stolu a naslouchaly debatám dospělých: Pánové, já přežil německej koncentrák a musím říct,že proti tomu,co s námi dělali Češi v lágru,to byl pionýrskej tábor.. Tehdy jsem moc nechápala- pionýři přeci byli takoví hodní s šátkem.. Dožil se r.1989 a své rehabilitace-naštěstí.

Též se domnívám,že fungující ČSSD je zoufale potřeba,ale bohužel ANO jim vyluxovalo voliče ,někteří možná,stejně jako u KSČM odešli k SPD. Těžko se sebere. KSČM se bude potácet na hranici volitelnosti a myslím si,že se bohužel opět do parlamentu dostane,ale bude to tak na 2-4 mandáty.
Osobně se domnívám,že spoustě lidí stále nedochází,jak velký průsr pro budoucnost dnešní situace je- omezení sociálních vazeb nebo absence živé kultury a hlavně prohlubování sociálních příkopů. A postupný nedostatek peněz ve spoustě domácností,krachy malých firem atd. O velké ekonomice raději nemluvím. Zjistit,že příjmy jsou o 111 mld. nebo o kolik vyšší,než se odhadovalo na podzim hovoří samo o sobě. Už jsem psala několikrát,že se vesele za radostného pokřiku části voličů řítíme řeckým vlakem někam... A to, co nadělá se společností vzdělávání dnešní formou,pokud by to mělo býti dlouhodobě- to ví více pan Bárta.
Zdravotnický systém není možné nafukovat donekonečna.Obavy z přetížení nemocnic jsou plně namístě. Pracují tam totiž lidé a ne roboti.Myslím si,že leden- únor bude kritický.
Prezident se bude snažit odstranit ředitele BIS Koudelku,který nepolíbil a nepolíbí prsten, což se mu může podařit. Vláda ho nemusí jmenovat ředitelem na další funkční období,protože Babiš potřebuje nedráždit prezidenta. I kdyby ANO nevyhrálo,stejně Zeman pověří Babiše sestavením vlády,to bych se vsadila.

Přeji hezké dny a hlavně pevné zdraví!

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Já se svých rodičů na jejich blaho a pohodlí za socíku zeptat nemohu, už nežijí.
Ale vím, že to bylo moc zlé.
V roce 1968 řídil můj 21letý otec v Paze auto, když vjel do cesty tanku. Strhnul volant a najel do stohu sběru.
Pak ho Rusáci s kulomety vyslýchali, protože si mysleli, že rozhazuje proti okupační letáky.
Když jsme byly se sestrou malé (jeden a dva roky), odseděl si v kriminále rok za proti státní činnost.
I moje babička byla kriminálnice. Ta pro změnu pašovala bible (2 kusy – pro sebe a pro kamarádku) z Polska.
A to rozhodně nebyly hrůzy hrůz, které se děly mnohým jiným.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Trochu se nám to zvrhlo v dívání se dozadu. Politiku bychom měli. Co ostatní lidské vášně? Kdo bude mistrem ve fotbale a hokeji? Vydrží českolipský florbal v nejvyšší soutěži? A co na poli kultury? Bude nějaká bomba? A vrátí se vůbec lidé ke kultuře?

Nahoru

Primář blázince a podobní

Nick "holak" správně naznačuje: dívejme se do předu! Od roku 2021 proto mimo jiné očekávám, že se ani pod vlivem covidu či podzimních sněmovních voleb nezvrhne v ČR na úroveň americké demokracie, kdy mnozí její obdivovatelé zcela jistě (nejenom aktuálně) radostí neoplývají...

Mega narcistický Donald Trump, podle mnoha zjevných, dlouhodobých symptomů vážně duševně nemocný pán, naprosto flagrantně vyzval své příznivce ke kriminálním akcím, dle slov například nově zvoleného prezidenta ke státnímu převratu (viz světové zpravodajství)... Zděšeni ze svého guru jsou dokonce vlivní republikáni. "To, co se zde dnes stalo, bylo povstání podněcované prezidentem," uvedl republikánský senátor a někdejší prezidentský kandidát Mitt Romney.

Zastřelit prezidenta by jistě bylo kontraproduktivní, bez řádného soudu neetické. Všichni by teď měli doufat, že nestihne zmáčknout nějaký z těch červených knoflíků (ve skutečnosti prý červené ani rudé nejsou). Atomový ohňostroj nebo "pouze" bojové bombardéry nad cizími zeměmi určitě není to pravé ořechové...

Za sebe bych Američanům doporučil umístit pana Trumpa do péče primáře psychiatrického ústavu pro choromyslné Dr. Lamba, byť by zasloužil spíše péči a léčebné metody tamního skutečného primáře!

Pro méně znalé: za mě příjemně bláznivý film Stonehearst Asylum (v ČR pod názvem: E. A. Poe: Podivný experiment), režisér Brad Anderson, v roli Dr. Lamba skvělý Sir Ben Kingsley, v roli skutečného primáře neméně skvělý Sir Michael Caine a k tomu řada dalších výborných herců.

Je zneklidňující, že podobně chorých až zrůdných politických vůdců je ve světě stále více. Vedle vlastního ega je pro ně super orgasmem permanentní kumulace moci a nadvlády, hromadění majetku bez sebemenších skrupulí, absence morálních hodnot... Pravda, nechoďme daleko, stačí pohled na český prezidentský a premiérský stolec!

Krásný nový rok!

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Nevím, z čeho jsou vlivní republikáni zděšeni.To,že Trump vykazuje příznaky duševní nemoci,bylo zřejmé už hodně dlouho. Jeho sebestřednost a schopnost ovládnout davy jim vyhovovala, živili ji zcela programově a velká část zvolených kongresmanů a senátorů z řad RS mu zdatně sekundovala. Nic nového pod Sluncem- viz z historie Adolf,Benito a další a další a ty slabší odvary psychopatů,kteří jsou u vlád po celé zeměkouli, naši republiku nevyjímaje. Sociopatů,kteří nechápou a nepřijmou takovou základní věc,že je jim volená funkce jenom zapůjčena a pokud ji ve svobodných volbách neobhájí,musí ji prostě vrátit.
Já často dávám příklad naší lékařské komory.Když panoval dr.,Rath,jak jsme říkávali Drát, tak mnozí kolegové mu byli schopni líbat cokoliv,kdyby nakázal a plazit se před ním. A pak najednou tvrdili,že nevěděli, nechtěli,že museli atd. Nemuseli, naopak chtěli,jen si to neuměli zbaběle přiznat.

To,co se děje nyní v USA je dle mého srovnatelné,myslím tím dopady,s 11. zářím. Ve státech,kde vládnou nedemokratické režimy,si mnou ruce nadšením . Tam by se s demonstranty vypořádali jinak,pokud by vůbec demonstraci dovolili. Bohužel, zde se zdá,že ochrana Kapitolu taky selhala,ale nelze soudit bez větší znalosti situace. Nepamatuji si,že by někdy dav do Capitolu vtrhnul. Ani při masových demonstracích proti válce ve Vietnamu se nic podobného nestalo. Ale tam šlo o jiné principy.
Uvidíme, co se bude dít. We can see,jak říká naše ministryně financí.
Přeji hezké dny a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

7. Leden 2021 - 9:45 | Lenka Šepsová

Paní doktorko, "zděšení" republikánů vnímám naprosto jasně - pozdní prozření, že svého guru, který většině z nich nejenom imponoval, ale z hlediska politických postů a prebend moc a moc vyhovoval, vůbec neuhlídali! Neřízená střela zdárně likviduje vlastní stranu... No jo, to asi čeká jeden český nejmenovaný politický subjekt!

Podle mnou preferovaných "západních" zdrojů "ochranka" Kapitolu naprosto selhala! Čtyři mrtví, kriminálník adorující chorého Trumpa sedící na křesle viceprezidenta Pence, značné poškození majetku včetně busty prezidenta Havla atd. atd. Někdo by možná dodal, že i to je ta americká demokracie! Chci věřit, že nikoliv!

Píšete, paní doktorko: "Nepamatuji si, že by někdy dav do Capitolu vtrhnul." Upřímně, neměl jsem chuť procházet historii, pouze dodám, že prý naposledy na začátku 19. století... Myslím, že každý se do dějin zapisuje podle svého - pan Trump již nepřekonatelně, alespoň doufám!

Howgh!

P.S.: Paní doktorko, Vy ten mnou citovaný a uznávaný film určitě znáte! Váš názor na film a skvělé herce?

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

..a já si myslel že ty záběry bitky jsou z Běloruska, že se už dostali Lukašenkovi na kobylku...a vono hovno, vono to bylo ze země která sama sebe označuje za etalon světové demokracie. No škoda. Ale řeknu Vám, útok na Zimní palác hadr.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Já vnímám současné dění v USA nejen na základě zpráv z médií, ale hlavně v rovině osobní, ze zpráv a rozhovorů se svými přáteli.
Už 21 let tam jezdím pracovně každé léto na čtvrt roku (na jedno a to samé místo) a amerických přátel mám více než zde v Čechách.
Vím pouze od dvou voličích Trumpa. Asi je jich více, ale tají to před námi ostatními.
Už zvolení Trumpa v lednu 2017 jsme obrečeli. Bylo to obrovské zklamání a v některých případech zoufalství (například já jsem o tom týdny nedokázala mluvit).
Pětačtyřicítka je psychopat a to, co předváděl v kampani bylo hodně strašidelné. Většina z toho se k nám do Čech ani nedostala.
Je to totální psychopat, navíc je hloupý, nevzdělaný, sebestředný ego maniak a nenaslouchá radám. Jeho nesmyslná rozhodnutí zasáhla několikrát do osobních životů několika mých přátel.
Můj velmi dobrý kamarád, vysokoškolský profesor politologie na Harvardu, mi už v roce 2018 říkal, že pokud Trump prohraje, může to znamenat občanskou válku.
Do posledního dne ve funkci je mimo jiné velitelem ozbrojených sil. Odborníci se také velice obávají toho, jak bude nakládat s informacemi, ke kterým ve své funkci získal přístup.
A už v roce 2019 Trump prohlašoval, že pokud by náhodou prohrál, nikdo ho z Bílého domu stejně nedostane.

Trump půjde z kola ven a nám všem se hodně ulevilo.
Ale 74 miliónů jeho voličů zůstává. A kolik z tohoto vysokého čísla je radikálních maniaků? Raději na to ani nemyslet.
Navíc je pro mé přátele, a pro většinu Američanů, strašlivě bolestivé, co se s jejich zemí stalo.
Nikdy už to nebude stejná země. O znovu získání respektu světa se budou muset snažit dekády.

Upínáme se k jiskřičce naděje, že bude souzen a bude mu uložen doživotní zákaz kandidatury na prezidenta USA. Ale jeho kultu se nelze zbavit.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?ad Vladana

Když jste popisovala Trumpa jako byste popisovala našeho Bureše.... U nás taky jeho nebo Zeman skoro nikdo nevolil..

V r.1991,kdy jsem byla 3 měsíce v USA,jsem strávila kus září a října v Bostonu. Pamatuji si na ten nádherný podzim, syté barvy listnatých stromů,zejména červené javory. Bydlela jsou kousek od Harvardu a jezdila denně podzemkou do State House na Beacon Hill. Krásně bylo.. .
Hezké dny!

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?ad hlodavec

Útok na Zimní palác byl fakt hadr. Zopakujte,prosím,neupravenou historii.Bylo to poněkud jinak,než jsme se učili.Moc toho k dobývání nebylo, I ta Aurora vystřelila slepým nábojem.
A pokud si pamatuji,tak ten velitel útoku přišel o život při stalinských čistkách v třicátých letech-Džugašvilli se uměl soudruhům odvděčit.

Hezké dny!

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?ad Vladana

Je to přesně tak, jak říkáte, paní Sepsová.
Já osobně neznám nikoho, kdo volil Bureše (a přiznal to) a jeden z mých studentů volil Zemana.
Vlastně dva, ale z jednou jsem se musela rozloučit, pořád na Zemana pěla chválu, nedala si domluvit, aby změnila téma, a já to nedávala. Naštěstí si studenty vybírám, tak to nebylo těžké rozhodnutí :-).
Voličů těchto dvou divných lidí jsou mraky, to je jasné, ale je to asi jiná "krevní skupina", tak je neznám osobně. Nebo to, samozřejmě, o nich nevím.

Až do října jsem se ve Státech byla jen 4x, a vždy to bylo v přírodě. A ty rozsáhlé javorové lesy jsou opravdu nádherné.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?ad Vladana

Tu trumpovskou čepici sundal Bureš dost neochotně.
V USA ti Trumpovi voliči nezmizí,on nemůže říci naplno,že uznává svou prohru a můžeme se dožít lecčehož. jeho poslední vyjádření ohledně potrestání demonstrantů je takové Pilátovské-myje si ruce, chtěl by za 4 roky kandidovat znovu.. Mimochodem, dočetla jsem se,že,když jel Trump do kostela, bylo v pohotovosti na 5 tis. členů Nár. gardy. K ochraně Kapitolu jen 2 tisíce .Zásah je předmětem vyšetřování. Osobně si myslím,že na tvrzení,že kdyby byli mezi demonstrujícímí v převaze černoši,byl by zásah jinačí,je hodně pravdy. Bohužel. A nepřispěje to k uklidnění situace. Nasvědčují tomu i selfíčka příslušníků ochrany s demonstranty. Jde jistě o emocionálně vypjaté situace,ale ti muži i ženy jsou k tomu školeni a nemohou si ve výkonu své funkce na tak špičkovém místě dovolit projevovat osobní sympatie. Je to,jako bych ve své ordinaci jednala jinak se svým pacientem spolupracovníkem StB,který inicioval můj odchod z Crystalexu, a jinak s Vencou Vincou vodvedvedle. To bych rovnou mohla vrátit diplom. V ordinaci jsou si všichni rovni a tak by tomu mělo být i při zajištění veřejného pořádku.Bohužel tomu tak nebývá..

U nás se bude díky covidu,opatření a katastrofálnímu hospodaření vlády s rozhazovačností na jedné straně a se škrcením výdajů na straně druhé prohlubovat rozdělení společnosti.To,že některé příjmové skupiny na tom budou hodně špatně,se nedá zastírat ,a kdo si myslí,že chudoba v ČR není,tak strká hlavu do písku.Je ve všech zemích a záleží na tom,jak se s ní umí společnost vypořádat a jak jí umí předcházet. Živná půda pro populisty všeho druhu tady je a stačí,aby vůdce vyřvával,že všechno zajistí,doveze atd. a spousta lidí se na to nachytá.
Přeji hezký,alespoň trochu zasněžený den!

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

Včera jsem si pročítal znovu zdejší téma k volbě Trumpa, jak přišla ta pozitivní zpráva z New Yorku. S intenzitou vlastní příznivcům Trumpa nám tu byly předkládány názory: Coolidge to říká jasně, taky Robejšek, Zeman, Ovčáček, Hannig, české národní noviny a další. Již v úvodu zaznělo, že Trump má to správné prvotřídní ego pro USA, Taky jeho projev, jak USA vysává ten vládnoucí establishment s kterým je nutno zatočit, stejně jako s tím naším v Praze a dokonce i v Novém Boru, kde je také samozvaná elita. Pro pana Tichého je to prý rána...., Vývoj , pánové a dámo , ale nezastavíte. Dále pak...
Naše borské "elity" nosí nosy nahoru a drtí obyčejné plebejce vytýkáním i drobných gramatických chyb. Jsou uneseni vlastní gramatickou, posléze pak i politickou neomylností.
Jedna věc jsou elity a jedna věc jsou zlatoústí papouškové ( papagájové) , kteří nám zde v NB šíří mainstream pražské kavárny...
Zkrátka pan Tichý i Hudec byli mimo, když varovali před seběstřednými názory, které mohou radikalizovat společnost. Je zapotřebí vrátit moc zase lidu a odstranit ty elity co mu škodí.
Tolik z podstaty 317 komentářů.
Nyní můžeme hodnotit. Prvotřídní ego, tolik potřebné nejen pro USA, udělalo své a lid (tedy ten co vždy říká MY ne já - lůza) to vzali za své.
A novoborské elity potvrdily, že ten správný politický "čuch" mají a je dobře, že jsou ve vedení města a pro město pracují.
Což se nedá říci o našich státních elitách, které teď navzdory svému prvotnímu nadšení odhazují červené čepičky.

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?ad hlodavec

L. Šepsová: však vím, vždy se nechám rád poučit od přímého účastníka a pamětníka oněch událostí. V Novém Yorku kotví jako plovoucí muzeum Intrepid, z něho mohli prásknout, alespoň symbolicky ve všeobecném směru na Washington D. C. Však dějinné události veskrze symbolické jsou...

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?ad hlodavec

Jo, Intrepid je skvělá loď.Asi by k Trumpovi dopráskla. Pro mne je nezapomenutelná prohlídka Naval Station v Norfolku ,Virginia, největšího vojenského přístavu v USA a snad i na světě.Tam jsou vidět letadlové lodě typu Nimitz dosud činné a i jiné typy a ty, na které se může. Pěkný den!

Nahoru

Re: Co očekáváte od roku 2021?

A jak dlouho ten Biden může vydržet? Nebude mít nakonec USA první prezidentku?

Nahoru