Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Verze pro tisk |

Akční prezident Petr Pavel.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Česká společnost a politika dnes (část 7. )

Akční prezident Petr Pavel.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Ale houby moldavite, vůbec nevíte na co já vzpomínám, tak za mě zas nemluvte. Diplomatická pravidla jsou jednoduchá. Prezident přijímá prezidenta, premiér premiéra a pod. Nezaznamenal jsem někdy něco jiného. Pavla přijal Berdt Posselt.
A co mi vadí ? Vadí mi to, že je to stejné ne-li horší, jak za komunistů, Museli jsme jsme každoročně licoměrně oslavovat a předstírat 4 týdny přátelství se SSSR a teď budeme muset přežít podobně 12 týdnů bavorsko - českých.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

No, přeshraniční festival se bez zahradníků určitě obejde. Nic povinného to není, v příhraničí se spolupracuje mezi Němci a Čechy už dávno. Dělají se různé akce a bez problémů.Nemusí se nejen povinně slavit, ale ani se nemusíte bát jako za těch hodnejch komoušů, že vás domovní nebo uliční důvěrnice, či některý jiný zdatný Čech práskne, že nemáte vlaječku za oknem.Je jasné, že někteří, zejména starší národovci, leccos těžko vydýchávají….A je pravdou, že mladší generace se bez nich v otázce česko-německých vztahů obejde docela dobře.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Jardo,nemusíte mít starost, o nějaké naše rodinné hříchy ve vztahu k Němcům. Možná by hříchem ,ale současným viděním naopak kladným, mohlo být, že se koncem války jedné mé tetě narodilo 3. dítě , zatímco strejda bojoval na západní frontě ve Francii. Přeběhl, nechal se zajmout a jako zajatec přežil bombardování Londýna. Po válce byl převezen do internačního tábora v USA. Domů se vrátil až v r.1947, Věrušku přijal za vlastní. Za války měla teta přidělené na byt 2 německé vojáky, jeden byl Věruščin otec.
Koho by zajímalo, proč Čech bojoval v Německé armádě, vysvětlím : Strejda žil v Sudetech a za protektorátu bylo jednoduché úřední změnou příjmení udělat z Čecha Němce.
Paní Šepsovou by mohl tenhle náš rodinný hřích potěšit nebo alespoň trochu zchladit v její zášti vůči mně.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Nemyslel jsem přímo vás, to se jen tak sešlo....Spíš jsem myslel obdivovatele toho zrádce Skály a jeho pevných názorů, který se sám někde chlubil, že při našem napadení pomáhal ruSSákům. A dodnes se ani nezastyděl.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

No, neplanu nějakou záští k někomu,kdo si stále myslí,že je anonymní. Kristova noho, takhle může přemýšlet jen někdo nabubřelý,který právě tou záští plane.. Mám zcela jinou náplň života a raduji se ze zcela jiných věcí. Třeba teď o víkendu bylo krásně, já jsem opět navštívila na dva dny Vídeň a její stánky s uměním,dala si v Belvederu Sachra,v Albertině čtvrtku Veltliner, dočetla skvělou španělskou detektivní trilogii od Dolores Redondo z okolí Pamplony a Navarry, kde jsem shodou okolností taky pobývala, a bavilo mne hledat si místa děje na mapě a opakovat španělštinu. . A příroda je krásná ,procházky po lese osvěžující a zajímavých knih a filmů nepřeberně. A dětského žvatlání taky. Howhg!
Pěkné dny přeji!!

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Prezident Pavel měl projev na Terezínské tryzně : Máme přijmout odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové.
My ??? Naši předkové ?

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Nešlo by konečně opravit ten titulek, autore?

Nahoru

Česká společnost a politika dnes (část 7.)

Nešlo, zkoušel jsem to. Můžete prosím poradit jak ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

/Můj účet /Moje příspěvky...

PS: znova jsem ověřil, na /Moje příspěvky lze v seznamu kliknout a /Upravit.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Pane Tichý, díky za radu, povolal jsem nakonec svého IT poradce, ale zasáhnout opravou do nadpisu nejde žádným způsobem. Smiřme se s tím.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Pane Tichý, zkusil jste u téma, jehož jste autorem, zasáhnout nějakou změnou do samotného názvu téma ?
U nadpisu se neobjeví ani kurzor . Dejte pak vědět.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Opravil/pomršil jsem svůj titulek "XCírkevní restituce...", viz seznam HP, ačkoli se to chovalo trochu nestandardně. Zítra zase opravím...

Dnes opraveno zpět, OK.
Včetně standardní e-mailové zprávy "Akce Církevní restituce? Samozřejmě ano! byla schválena a zveřejněna".

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

Pane Tichý, nemohu do nadpisu nijak zasáhnout i přes vaši radu, protože se mi tam neukáže kurzor, jak jsem psal

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Po volbě /Upravit se musíte nejdřív posunout níž, kde je Nadpis: a Text: - a myší tam ten kurzor vyvolat.

Nahoru

Re: . )Česká společnost a politika dnes (část

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-doktorka-dezinformatorka-uz-neleci-40432474#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Bohužel ti lidé si nepřipouští, že ohledně toho, co šířili, zbytečně umírali lidé. Je to o výplachu mozku, kterému je náchylno až 20% populace, jak psal jeden významný psycholog. Novodobí svědkové Jehovovi. Ti taky raději zemřou, než aby přijali krevní transfuzi.
Často přemýšlím, proč stát nechrání své obyvatele před dezinformátory. Na šíření pohlavních a jiných chorob jsou zákony. V USA platí, že dezinformace, lež, není svobodou slova. Kolikrát i soukromé stanice vyply Trumpa.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, děkuju za pomoc s tou opravou nadpisu. Bylo to jednoduché, když víte jak - to já nevěděl :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Není zač. Ale neměl byste si najít zkušenějšího IT poradce?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Technická pozn. je vyřešena a můžeme pokračovat dál v diskuzi.
Zdá se, že prezident Pavel se cítí být Němcem, tedy alespoň v Terezíně.
"Tato unikátní pevnost, po celé Evropě známá jako jeden z vrcholů vojenského inženýrsví se nakonec stala symbolem toho nejhoršího, čeho je člověk schopen. Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout a poučit se z nich."
České televizi se to zřejmě nelíbilo, a tak vypustila na své stránky citát bez přivlastňovacího zájmena naši.
Protestuji, nejsou to moji předkové, kdo prováděl zvěrsva v Terezíně.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) 1945

Asi jste o tom neslyšel, tak pátrejte dál; bohužel to naši předkové a "vlastenci" byli:

Výměna stráží v Malé pevnosti (odkazy na poznámky z wikipedie)
Po osvobození tábora a věznice byla Malá pevnost nadále používána jako věznice. Čeští vojáci, gardisté a úředníci zde strážili vězně, kterými byli obecně Němci a osoby považované za státně nespolehlivé. Podle evidence prošlo tímto malým koncentračním táborem od května do srpna 1945 minimálně přes 2600 lidí (včetně většího počtu dětí mladších 14 let), z nichž 216 zemřelo.[28] S vězni bylo zacházeno velice brutálně, byli vražděni, ženy byly nuceny k pohlavním stykům.[28]
Konec počáteční hrůzovlády nad táborem, která byla i Čechy srovnávána s tou předchozí nacistickou,[zdroj?] přišel s epidemií skvrnitého tyfu, která propukla v Terezíně. Čeští lékaři Karel Raška a František Patočka, kteří ji přijeli potlačit, byli poměry v táboře a brutálním zacházením s vězněnými natolik otřeseni, že sepsali obsáhlé svědectví o tom, co viděli a co se dověděli, a odeslali ho spolu s rozhořčeným protestem, v němž výslovně označili věznici za „koncentrační tábor po německém způsobu“ na Úřad předsednictva vlády. Výsledkem byla výměna vedení tábora a výrazné zlepšení poměrů. Celkem prošlo Malou pevností v letech 1945–1948 asi 3800 lidí, z nichž asi 550–600 zemřelo.[29][30]

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

K tomu bych dodala,že někteří Češi by stále byli rádi,aby se o tom Terezíně nemluvilo. Že neznají dějiny, mne u takové Zuzky Majerové z Trikolory nebo zástupců SPD ,nepřekvapuje. Mimochodem- oba dva velcí čeští vědci měli za komoušů taky své osudy. Prof.Patočka byl bratr Jana Patočky, filosofa. Nebyla lepší skripta na mikračku, kterou jsme měli v třetím ročníku jako velkou zkoušku, ,než jeho.Ale nesměla se oficielně používat. Byla pouze v univerzitní knihovně, kde se dala půjčit, když měl člověk štěstí. Já ho měla. A prof.Raška? Expert WHO na infekční nemoci. Jeden z autorů úspěšného programu eradikace pravých neštovic ,ve světě vážený člověk. . Prosazoval u nás povinná očkování proti záškrtu,tetanu aj. Je autorem ,jak se dnes říká, managementu, léčby spály penicilinem.- 5 dní injekce,6 den Pendepon. Dramaticky se tím snížily pospálové streptokokové komplikace jako záněty srdečního svalu a revmatická horečka. A opět se mu čeští lidé, soudruzi, odvděčili. V r.72 za normalizace ho vyhodili z ústavu a musel do předčasné penze...
O tom, že napsali zprávu z Terezína,se vědělo,ale moc se to říkat nesmělo... Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zasvěcení vědí, pane zahradníku.
A trochu se pochlubím. Prof. Raška měl jednoho z předchůdců v mé rodině Josefa Sobotku, významného lékaře. Začal s očkováním ještě za císaře pána, který očkování proti pravým neštovicím podporoval. Pak přešel na další nemoci, především tuberkulozu atd. V rodiném archivu mám desítky tisíc záznamů, jako filantrop očkoval zdarma i děti v chudobincích a internátech. Sám pocházel z velice nuzných poměrů.
Paradoxem je, že jeho bratr, zakladatel českého vysokého učení, obor matematika, příliš očkování nevěřil. Jeho úmrtní list pak svému mladšímu bratrovi vystavil on, tuberkuloza
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jan_Sobotka_(matematik)
A ještě k Janovi. Díky facebooku jsem dostal od přítele pohled psaný z Martinova údolí Janově manželce. Růženě baronce z Helmingerů. Ten titul dostal od císaře pána její otec, který významně přispěl na záchranu chrámu sv. Víta před zkázou a výstavbu Strakovy akademie. S Karlem Walterem. No dávám to sem, možná taky vzpomenete, jak můj děd Vilém Walter byl předělán v i-novinách na nacistu
https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1clav_Michal_Pe%C5%A1ina_z_%C4%8Cechorodu
Ještě u toho chlubení. Takový příklad, že i z nuzných poměrů, ze sedmi dětí přežili čtyři, z toho Antonín byl postižen špatným vývinem kostry v důsledku nedostatečné výživy. A přesto stál u vzniku ČSR, jako zakladatel Národní socialní demokracie

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) zase Babiš

"V Polsku mohou samosprávy úplně zakázat topení uhlím. Chopili se toho v Krakově... a od září 2019 tam už do kamene nenasypete ani lopatku. Takže bez tvrdších pravidel by to nešlo. Rozumní lidé to podpoří, nejsou hloupí." O čem sním, když náhodou spím, Jak budeme dýchat?, str. 95
A dnes za pár let svým ovečkám
Tato vláda má jediný cíl, zdražit a stížit život svým občanům, i díky Eurohujerským nápadům. Už nebudete mít možnost topit v kamnech uhlím. Nevím proč...
Chudák, ta paměť nějak přestává sloužit.
Všimli jste si, že zneuznaní politici sází na národoveckou notu?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Můj příspěvek, reagoval na to, co řekl prezident Pavel ve svém projevu v Terezíně. Nemluvil vůbec o době poválečné. Zcela určitě mluvil o protektorátu a o Němcích. Jinak by to v projevu musel zmínit a oddělit. Jak by se asi v takovém zkreslení nahlíželo na atentát na říšského protektora nebo na vyhlazení Lidic ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane zahradníku a vy víte, že se Češi na holocaustu nepodíleli? Víte něco o tzv druhé republice? I o tom co se dělo potom?
https://www.holocaust.cz/dejiny/soa/zide-v-ceskych-zemich-a-konecne-reseni-zidovske-otazky/antisemitismus-za-druhe-republiky/
Dával jsem odkaz na stránky Holocaust, kdy prchající Židé z České Lípy po tzv. Křišťálové noci byli vraceni našimi pohraničníky na německé území i proti vůli těch německých, kteří upozorňovali, že půjdou do koncentráku. Dokonce je v hlášení požadavek na posily, protože těch prchajících je velké množství...
A během Protektorátu to moc lepší nebylo. Většinou touha po majetku, bytu, pomsta. Ale o tom se moc nemluví. Viz Štěpánka Doležalová z Lidic. Ať už ji udal kdokoliv.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ale moldavite, vy jste fakt natvrdlej.
Z projevu PP v Terezíně : Máme přijmout odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové.
Já na to říkám : NE ! To nebyli moji předkové.
Vy klidně odpovězte : ANO přijímám ! Přijměte ji, byli to vaši předkové. Tak je to v pořádku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Asi byste měl rozlišovat/zpřesnit pojem "předkové" = Češi, nebo (pra)rodiče?

Ale pokud na Němcích (dodnes) vidíte odpovědnost za válku a holokaust, je zase na nás odpovědnost za svinstva druhé republiky, kolaboraci protektorátního zbrojního průmyslu, tabuizované zločiny divokého odsunu atd.

Už v roce 1946 vydal Karl Jaspers Otázku viny, kde filozofuje o vině kriminální (před soudem), politické, morální a metafyzické. Podobné otázky nelze odbýt holou větou nebo prohlášením...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, tuhle radu pošlete nejdříve Petru Pavlovi , aby rozlišoval a zpřesňoval své výzvy. Záměrně nezmiňuju, co píšte od druhého odstavce, protože o tom nemluvil ani PP.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Chápu, pane zahradníku. Ale pojem naši předkové se používá třeba.... co vybudovali naši předkové, ...naši předkové vytvořili společný stát Čechů a Slováků,... Prahu, kterou vybudovali naši předkové, obdivují turisté z celého světa
Jak jste psal, pocházíte ze Slovenska, tak křičte my to nebyli. Nebo... "moji předkové, občané Slovenské Štátu, tam by se toho dalo doplnit... Zrovna předkové Slováků mají hodně másla na hlavě.
Trochu nadsázka, ale pravdivá, když jsme u té druhé světové války :o)))
Jenom jsem hodil do Googlu naši předkové
jak se milovali naši předkové, jak slavili svátky naši předkové, naši předkové v městě Hodonín, V předmětu Člověk a svět jsme si povídali o životě našich předků, o jejich práci a zvycích. atd. atd.
Jenom že zahradník má rozumy z dezinfo Parlamentních listů, kde předci jsou vykládáni pouze jako pra..rodiče. No zahradník jáim na to skočí já ne. Ti naši předkové v podání P. Pavla jsou myšleni jako tisíce dalších spojení a kdo chce chápat chápe. Kdo nechce, čte Pararelní listy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Co říkáte dezolátům na soudě s Peterkovou? Ona je svolávala, to běželo sociálními sítěmi. Docela to už připomíná zfanatizované fašistické bojůvky V Německu 30. let.
Jen aby se to nevymklo vládám při jejich nečinosti z rukou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

PP nepotřebuje moje, ale ani vaše rady, zahradniku.

Navazoval jsem na vaše hloupé tvrzení (zas jeden "názor"?), jako bychom s moldavitem měli jiné předky a jinou historii než vy?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) sedmdesáté výročí

Uplynulo 70 let od schválení měnové reformy. 1.6.1953 byla provedena, zákon schválen v sobotu 31.5. odpoledne,aby si lidé nemohli ještě nějaké úspory dát do banky. Soudruzi ,jako vedoucí síla dělnické třídy, si samozřejmě mohli vyměńit,jak jinak, v příznivějším kursu než ostatní . S lidem pro lid...
Stará platidla si mohli občané vyměnit v kursu podle výše úspor a hotovosti. Do výše 300 starých korun byl směnný kurs 5 : 1, vyšší hotovost byla směňována v kurzu 50 : 1, za starých 500 korun tedy občan obdržel 10 korun nových. Vklady v peněžních ústavech byly směněny do výše 5 000 v kursu 5 : 1, vklady od 5 000 do 10 000 korun byly směněny tak, že do 5 000 platil kurs 5 : 1 a na částku od 5 000 do 10 000 kurs 6,25 : 1. U vkladů od 10 000 do 20 000 korun se postupovalo stejně jako v předchozím případě, od 10 000 byl kurs 10 : 1. Podobně u vkladů od 20 000 do 50 000 korun, od 20 000 korun výše byl kurs 25 : 1. U vkladů nad 50 000 korun se postupovalo jako v předchozích případech, částka nad 50 000 byla směněna v kursu 30 :1. Všechny vklady, vložené po 15. květnu se směňovaly v kursu 50 : 1.
„Reforma z roku 1953 je rovna státnímu bankrotu, neboť její součástí bylo anulování dluhů státu vůči domácímu obyvatelstvu. Dluhy vůči zahraničním subjektům anulovány nebyly a v následujících desetiletích se postupně splácely,“ dodává Petr Chalupecký z katedry hospodářských dějin na Národohospodářské fakultě VŠE.

Ještě připomínám,že všechny nové bankovky byly vytištěny v Sovětském Svazu a kurs koruny byl navázán pevně na rubl.

Hezký je podcast o této měnové reformě,v kterém zaznívají slova V.Širokého, Zápotockého, Zdeńka Nejedlého aj.
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ústecká babička často vzpomínala, jak je okradli. Za první republiky byl důchod necelá čtvrtina platu a tak si , jak říkala špórovali. A dva roky před důchodem jim komunisté ty celoživotní úspory sebrali.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Opravím vás moldavite, moje matka pochází sice z východního Slovenska (dnes) ale z Rakousko-Uherska nikoliv ze Slovenského štátu. Národností byli Rusnáci, měli svůj jazyk, těžko byste jim rozuměl.Byli většinou negramotní Většina žila na polském území, menší část v oblasti kolem Medzilaboriec. Po válce komunisti uměle vytvořili novou národnost Rusínů a tam Rusnáky zařadili.První škola tam začala fungovat za Masaryka v r.1931. Všechny děti ze vsi šly do první třídy. Podle toho kolik jim bylo, tak měly dlouhou nebo spíš krátkou školní docházku.
Otec se narodil Čechům a jako dítě žil v Sudetech v oblasti podhůří Orlických hor,,obec byla dvojjazyčná. Mluvil česky i německy.
Jistě teď vy i pan Tichý vidíte, že mám opravdu jiné předky než vy.

Paní Šepsová , děkuji za upozornění na chybu, opravil jsem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nejsem, jak se říká mezi mladými člen skupiny Grammar Nazis,, ale 2x napsat děti šli a měli tak… Tahá mne to za oči.Pěkný večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Zajímavé: Když zahradnik zakládal téma ČESKÉ politiky a furt se do ní plete, snad se taky jako my pokládal za OBČANA ČR. A najednou - jen aby krkolomně "zdůvodnil" jeden přihlouplej "názor", začne aplikovat něco jako Norimberské zákony: z 1/2 Rusnák (tedy poloviční Ukrajinec!), jen z 1/2 dvojjazyčnej Čech ze Sudet. Ach jo.

Jakou národnost uvádí při sčítání lidu? Taky k tomu potřebuje zlomky?
Rusíni (rusínsky Русины; ukrajinsky русини; polsky Rusini; slovensky Rusíni či Rusnáci) je označení pro různorodé východoslovanské etnikum, které kompaktně osidluje území v těsné blízkosti Karpat v Zakarpatské Ukrajině, východním Slovensku, Polsku a Maďarsku.[9] Podle etnických příznaků se dělí na čtyři skupiny: Lemkové, Bojkové (Verchovynci), Huculové a Doliňané (Hajnalé) na Ukrajině jsou nejčastěji Rusíni Boržavané. Ukrajinou nejsou považováni za zvláštní národ, ale za jednu ze součástí národa ukrajinského. V Polsku jsou Rusíni označováni jako Lemkové.

PS: Sám mám prababičku Twaruszkovou z Wieliczky - a plyne z toho snad něco? A příjmení jako Lohr nebo Kaulfus v rodokmenu taky moc česky nevypadají...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) a Ústava

viz Preambule Ústavy ČR (o národech/národnostech ani slovo):

My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku,
v čase obnovy samostatného českého státu,
věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé,
odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů, kteří jsou si vědomi svých povinností vůči druhým a zodpovědnosti vůči celku, jako svobodný a demokratický stát, založený na úctě k lidským právům a na zásadách občanské společnosti, jako součást rodiny evropských a světových demokracií,
odhodláni společně střežit a rozvíjet zděděné přírodní a kulturní, hmotné a duchovní bohatství,
odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu,
prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto Ústavu České republiky...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zahradník je takovou ukázkou, kam až dojde člověk, když čte dezinformační ''názory''.
Klasický postup dezinformátora. Na záčátku polopravda, lež, manipulace a z ní jsou vyvozeny pravdivé názory.
Jak jsme si ukázali, pojmenování naši předci se běžně užívá jako pojmenování obyvatel žijících v době minulé na daném území. Snad tu zahradník chodil do školy
Hora Říp je památným místem české historie, k níž se váže národní legenda o příchodu našich předků do české země
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/ceska-nej/historicke/hora-rip
Dezinformátor ale vybere lživý výklad, že šlo o předky konkrétní, tedy v rodokmenu daného jedince, i když z kontextu je jasné, že tak to myšleno nebylo.
No a pak si čitatele povodí kam chce. Cíl nenávidět představitele státu splněn, přesně podle scénáře šířeného dříve (i dnes) z Ruska. Dnes již ale ochotně přejímaný našimi ''vlastenci''. Po sítích již koluje několik obměn této dezinformace
Kam až to vede vidíme v kauze Peterková.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Peterková je anomální osobnost s histrionskými rysy,která potřebuje ke svému životu obecenstvo. Protože lid obecný má rád "senzace", jsou na její tzv. tiskovce i zástupci veřejnoprávních medií, bohužel. Náš slavný psychiatr prof.Vondráček by krásně její případ popsal. Dřív se o takových lidch hovořilo stručně,že jsou prdlouši, anebo,že to nemají v hlavě v pořádku.
Jenom mne napadá- kolik těch jejích příznivců,kteří tvrdí, že ČSFR nezanikla, a neuznávají ČR, bere různé sociální dávky od tohoto subjektu,který neuznávají..Asi jich nebude málo.Pecunia non olet..
Pěkný slunný den přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Takový jednoduchý počin. Pokud neuznávají Českou republiku a její zákony. nejsou jejími občany. Takže vysídlit. :o)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ještě dotaz pro sečtělého pana zahradníka. Kdo napsal
„Roztroušeni světem, stali se úmorem lidstva, co pijavice nejhoršího druhu nežijí nikde z práce své, žijí z mozolu a potu cizího, krev pracujícího lidstva musí sloužit k vyšperkování jich bohatých salonů.“

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jste se tu každý chlubili svými významnými rodinnými předky. Tak se pochlubím taky. Znáte jistě Andyho Warhola a jeho rusínský původ po rodičích, kteří odešli do Ameriky, tam se Andy narodil. Moje matka vyprávěla, že chodívali do Mikovej k Warholům na posvícení, byli všichni řeckokatolického vyznání. Matka Andreje a moje prababička byly sestry, žila tam ještě třetí sestra s kterou se navštěvovaly.( Za svobodna Zavadská ) Z jejich vesnice do Mikovej to je 14 km.
Muži, ti mladší odjížděli za prací za moře - na několik let.
. Můj děda tam byl 2 x. Po návratu si za vydělané peníze obvykle postavili nový dům, ale žádný luxus - z nepálených cihel s doškovou střechou. Za vesnicí je největší hřbitov z 1. svět. války na Slovensku. Všechna vojska se přesouvala sem tam a bojovaly tam mezi sebou různé armády. Pohřbených tam je skoro 7 tisíc.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pan Tichý přetiskl fragment ústavy a nenalezl nic o národech a národnostích.
Wiki : Co je to národnost ? Rozumí se příslušnost k národu, národnostní nebo etnické menšině. Pro určení národnosti není rozhodující mateřská řeč ani řeč, kterou občan převážně mluví, nebo lépe ovládá,ale jeho vlasní rozhodnutí.
Znamená to tedy také, že nikdo jiný mě nebude přiřazovat k národu, jehož členem se necítím a nechci být. Tím méně vyčítat mi jakési zločiny jakýchsi předků.
Při vládě působí Rada vlády pro národnostní menšiny. Při sčítání uvádím národnost Rusín.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pan zahradník dodnes nepochopil, že v českém jazyce se významově používá slovo předek i pro obyvatele žijící na daném území v předcházejících dobách. Asi ani nechodil do české školy. Jo když něco dezoláti do hlavy natlačí, je to více méně natrvalo.

Památná hora Říp patří mezi několik nejvýznamnějších míst a symbolů naší národní historie. Vztahuje se k ní základní pověst o příchodu našich předků do země
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/za-historii-hory-rip

Jako magické místo vnímali Říp i naši mladší předkové.
http://www.praoteccech.cz/oblasti/hora-rip/

Zahradník použil pro své vědomosti opět dezinformační tisk Parlamentní listy. Typická dezinformace. Na začátku manipulace, vytrženo z kontextu a jediný možný výklad předků, pokrevní linie. A z toho vyvozovány závěry. Když se to podaří natlouct do hlavy úkol z Ruska splněn. Nevěřte svým politickým elitám, lžou vám, podvádí, uráží vás. To hlasování dole to jenom dokladuje. A ještě se ve své bublině utvrdí, že je to pravda.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Zlociny-nasich-predku-Kauza-Pavel-v-Terezine-vrcholi-Dalsimi-slovy-736646

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pan zahradník dodnes nepochopil, že v českém jazyce se významově používá slovo předek i pro obyvatele žijící na daném území v předcházejících dobách. Asi ani nechodil do české školy. Jo když něco dezoláti do hlavy natlačí, je to více méně natrvalo.

Památná hora Říp patří mezi několik nejvýznamnějších míst a symbolů naší národní historie. Vztahuje se k ní základní pověst o příchodu našich předků do země
Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/za-historii-hory-rip

Jako magické místo vnímali Říp i naši mladší předkové.
http://www.praoteccech.cz/oblasti/hora-rip/

Zahradník použil pro své vědomosti opět dezinformační tisk Parlamentní listy. Typická dezinformace. Na začátku manipulace, vytrženo z kontextu a jediný možný výklad předků, pokrevní linie. A z toho vyvozovány závěry. Když se to podaří natlouct do hlavy úkol z Ruska splněn. Nevěřte svým politickým elitám, lžou vám, podvádí, uráží vás. To hlasování dole to jenom dokladuje. A ještě se ve své bublině utvrdí, že je to pravda.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/-Zlociny-nasich-predku-Kauza-Pavel-v-Terezine-vrcholi-Dalsimi-slovy-736646

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Použití parlamentních listů, AHA a Blesku pak vytvoří zajímavé interpretace faktů.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Ergo kladívko: spoluobčan Z je Rusnák, narozen a celej život v Č(SS)R - ale dodnes se jaksi neintegroval? Je nepřizpůsobivý? Jakou váhu mají jeho politologické úvahy/tvrzení/názory/soudy/provokace, když pro něj (české) občanství nic neznamená?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak to je přece v jeho úvahách jasně řečeno, naši předkové jeho předky nejsou,

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, české občanství je něco jiného než národnost, nepleťte to prosím dohromady. Neříkejte o mně, že pro mě české občanství nic neznamená. To bych snad musel říct já. Každý máme své předky. Co se týká národnosti, některým na tom nezáleží a bez protestů přijmou za své i prohřešky jiných národností , které jim někdo přisoudí.
Já ne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Ach jo. Wikipedie: Pojmem "národ" se v různých zemích a jazycích (a hlavách?) odlišují zcela rozdílné sociální organismy. Náš pan kolega Z ustrnul na pojmu "etnický národ" z dob našeho národního obrození (a pak bohužel taky mnoha válek, včetně té dnešní).

Politický národ stojí na občanství – za příslušníky národa jsou považováni všichni (!) jedinci, kteří jsou teritoriálně soustředěni ve státě, jsou jeho občany a mají oprávnění účastnit se politiky a uplatňovat svou suverenitu. Howgh.

PS:
https://cs.wikipedia.org/wiki/N%C3%A1rod
a
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nacionalismus

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ano, vycházím z etnického pojmu a nevidím v tom nic špatného. Pojem politický národ jste si snad vymyslel. Co by to mělo být a koho by to mělo zahrnovat ?Jak byste lidi do takového "politického národa" zařazoval ?Podle čeho ?
Jak byste potom takovou směsku národností nazval ? Dejme tomu : Občané České republiky, třeba - těžko ale Češi. Proto jsou oficielně zavedeny pojmy občansví i národnost. A tu si každý volí podle svých preferencí. Jestli se cítíte být třeba Němcem - prosím, vaše volba.
Je to stejně jednoduché, jako když se jedinec rozhodne, že je ženou , protože to tak cítí. Nikdo si nedovolí mu v tom bránit - teda dneska :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak podle sčítání lidu je tu asi 700 Rusínů.
Možná by si měl něco zahradník nastudovat o národu, politickém národu ( je definován) atd.
... Příslušníky národa spojuje společná kultura, historie a jazyk, často i hospodářský život a obývané území.
Docela by mne zajímalo, jak umí zahradník rusínsky, jaké rusínské tradice dodržuje, které svátky uznává, když je ten Rusín.
O když občas mám pocit , že mluvím s jiným etnikem z východu Asie.
Tátu Čecha neuznává, takže českou odpovědnost necítí. Máme rodokmen do 16 stol. v otcovské linii. Habáni na Moravě.
Tak já jako Švýcar s tím taky nemám nic společného

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Jako obvykle: Zbytečná osvěta pro zahradnika, kterej si neumí najít relevantní informace sám a plácá nesmysly. (Nebo jen provokuje a tetelí se blahem, jak jsme zas naletěli? Není přece možné, aby o politickém národě nikdy neslyšel?)

A přitom jsou důležitější průšvihy doma i v zahraničí, přepadení soudu, dnes Kachovka!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Pro: 5. Červen 2023 - 22:24 | Jan Tichý

Jen faktická poznámka: Wikipedie není úplně relevantní zdroj "pravdy".
A druhá: není správné směšovat, dávat do jedné roviny, pojmy "občan" a "národ" (resp. příslušník toho a toho národa).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Odpovím moldavitovi podle jeho dotazu. Rusínsky mluvím, tradice nedodržuju vůbec žádné - ale ani české, náboženství také ne. V roce 2009 jsem vzal dceru na její přání " na východ " a jeli jsme vlakem trasou, jako jsem jezdíval já.
Otec s námi tenkrát nejezdil, protože tam nerozuměl nikomu ani slovo. Navštívili jsme s dcerou rodiny bratranců a sestřenic a taky hřbitovy. Přivezli jsme si spoustu poznámek k rozpracovanému rodokmenu. Byl jsem překvapenej, že jsem byl schopnej hned mluvit, dcera se skoro nechytala. Byl jsem tam naposledy v r.1968.,
Moldavite, je od vás drzé tvrdit, že tátu neuznávám.
V souvislosti se strejdou jsem napsal, jak bylo za protektorátu jednoduché udělat z Čecha Němce. Naši žili v Hradci Králové a brali se uprostřed války. Jmenoval jste se třeba Bartoš, ale protektorání úředníci vám na oddací list napsali Bartosch a bylo to. S německým příjmením jsem občas zažil na základce i šikanu, ale spíše od učitelů. To budete znát i vy, že ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jo to máte pravdu. Ono se o tom dodnes víceméně mlčí, neb by to nabouralo Benešovy dekrety. Usmívám se když slyším, že někdo za války přijal německé občanství, třeba naše starobylá šlechta z oblasti Sudet a stali se Němci

Smlouva
mezi Československou republikou a Německou říší o otázkách státního občanství a opce

Českoslovenští státní občané, kteří měli 10. října 1938 své bydliště v některé obci připojené k Německé říši, nabývají s účinkem od 10. října 1938 německé státní příslušnosti, pozbývajíce zároveň československého státního občanství, jestliže
a) se narodili před 1. lednem 1910 na území připojeném k Německé říši nebo
b) pozbyli německé státní příslušnosti dnem 10. ledna 1920 nebo
c) jsou dětmi nebo vnuky osoby, u které jsou splněny podmínky písmena a) nebo b) nebo
d) jsou manželkami osob, u kterých jsou splněny podmínky písmena a), b) nebo c).

Jen dodám, že bydliště nebylo bydliště, ale tzv. domovská obec. Na základě toho se vystěhovávali Židé, kteří s překvapením zjistili, že ačkoliv oni i rodiče žili v Praze několik desetiletí do Německa, kde je čekal koncentrák.

I to měl Prezident na mysli. Vás se to netýká, protože s otcovým češtím (jste z poloviny Čech) nic nemáte společného. Zajímavé. Řekl bych, že jste zodpovědný jenom z poloviny.

Jen dodám, že jedna část mé rodiny taky dostala z "v" uprostřed příjmení "w", otec Čech (matka Němka), zahynul během války. I když dostali tzv. potvrzení O státní spolehlivosti, radši dobrovolně na jaře 47 odjeli do Německa. S několika zavazadly. Pak k nám jezdili v Mercedesech.

Jinak diskuzi z mé strany uzavírám, protože praxe ukazuje, že národnost je pitomost. Použitá v mnohonárodnostním státě, aby se zdůvodnilo ledascos, hlavně kdo má navrch.

Vaší metodou bych mohl být Švýcar, Němec, Francouz a Čech. A vybrat si dle libosti. Je to dle mého přežitek, dobrý tak "kdo neskáče není Čech hop, hop, hop".
Nebo pro dnešní "vlastence", kteří se utvrzují, že s národními symboly jsou ti vyvolení. Z vlajky předpokládám mají i trenýrky. Na soudě s Peterkovou byl přítomen taky jeden, co měl vlajku ČR vytetovanou na plešce.

Říká se, že RU byl žalář národů. A taky, že proto, aby se ty národy mezi sebou neustále neškorpili.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Wikipedie je pro základní orientaci určitě vhodnější zdroj než třeba PL, uvádí například (vědecké) zdroje a nevytahuje se tím, že "zveřejní komukoli cokoli".
Ale když už je řeč o zhoubných důsledcích nacionalismu, ještě jsme neprodiskutovali další zásadní pojem, s. Chote:

Marxismus vznikl jako teorie vykládající zákonitosti vývoje lidské společnosti, ale současně i jako teoretický nástroj k jejímu přetváření. Jedním z jeho fundamentálních principů, který byl od vzniku marxismu pevně spjatý s revoluční činností proletariátu, byl princip proletářského internacionalismu. Reálnost i realističnost proletářského internacionalismu byla prokázána generacemi proletariátu v 19. i ve 20. století v bojích za likvidaci vykořisťování člověka člověkem, třídy třídou, národa národem, státu státem a v bojích za otevření cesty k budování beztřídní komunistické společnosti. Patří k největším objevům marxisticko-leninské teorie, který, uplatňovaný v praxi, znásobuje síly proletariátu a který naopak nerespektován vede k nevyhnutelným porážkám revolučního dělnického hnutí. Dějiny potvrdily tuto pravdu v kladném i v záporném smyslu... (atd., to jsme fakt kdysi studovali :o)
= článek s. Chládka z r. 1983, viz -
https://digilib.phil.muni.cz/_flysystem/fedora/pdf/111243.pdf

Aktuálnější je tohle:
https://www.forum24.cz/spoluzaci-napadli-holcicku-protoze-je-ukrajinka-v-zemi-kde-jsou-popularni-vudci-luzy-to-neprekvapuje

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ještě 2 malé poznámky k tomu, co jsme tady spolu s moldavitem probírali. Táta byl před okupací mobilizován. Když jsme kapitulovali, poslali ho zpátky domů. Těsně po osvobození byl povolán do služby a spolu s dalšími Čechy dělali ozbrojený doprovod pěší koloně německým zajatců. Bylo horko a tak se zastavili u studny, opřeli si o ni pušky a čekali ve stínu, až se napijí i zajatci. Nikoho z nich nenapadlo pušky sebrat. Byli totálně zbídačení a hlavně chtěli konečně domů.
S jedním českým šlechtickým potomkem jsem chodil na základku. V první třídě jsme se my děti podivovaly, co to má za divné příjmení - Heřman z Bubna. Od 2.třídy mu škola vypisovala vysvědčení a nařídila podepisovat se jen Bubna ( r.1955 ). Na jednom setkání spolužáků před časem se mu naše třídní z druhého stupně omluvila, že jí to mrzí, ale takové bylo nařízení školy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane zahradníku, klidně budu dál diskutovat, ale vámi otevřené téma je na samostatnou kapitolu. Klidně ji otevřete.
Jen poslední poznámku. Často jsem přemýšlel, proč děda, který v papírech měl národnost německou (někdy českou) radši neodjel jako sestra s rodinou do SRN. Mohl. Byl nejvzdělanější, Diplom. ing. vedoucí kanceláře Škodových závodů, projektování turbín, Mluvil čtyřmi jazyky, Mohl taky jezdit v mercedesu, mít soukromé letadlo, jako jeho kamarád z kanceláře a my se taky mít mnohem lépe. Myslím, že to bylo tím, že se cítil Čechem, měl tu kořeny. Velký fanda sportu, vždy fandil nám i když jsme hráli s Německem. Často nás navštívili bývalí Cvikováci a pořád se snažil říci, že to tu není až tak špatné. Jako Němec a synek významného kapitalisty to přitom měl spočtené. Jako ing. pracoval nejprve jako pomocný pomocný stavební dělník (krátká epizoda hlavní energetik Severoskla) a za soudruhů soustružník. Smál jsem se, že mu Strana umožnila výuční list, Známky horší než na vysokoškolském diplomu. Myslím stále že národnost je pitomost, buďto se člověk identifikuje se zemí, kde žije, nebo ne a je tam cizincem. Nic dobrého to "národovectví" nepřineslo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Vracím se k tomu, co nastolil pan Tichý. Opět problém s národem. Jako pro nacisty byl rudým hadrem slovo Jude a židovská hvězda, dnes je to pro některé české "vlastence" žlutomodrá barva a Ukrajinec.
Nevím čím nám tak škodí, třetina pracuje a odvádí nemalé daně.

Stačí se podívat na stránky s. Chota. Ten pracuje v ruském žoldu. Děkuje, že Putin vyznamenal stb donašeče Nohavicu.

Takže to nebyly "kecy".
To je až neuvěřitelné, co se za vlády gangu pěti děje ... (otevřela se pro 300 tis. uprchlíků jedna pošta). Paradoxem je, že vláda plní to, co podepsali v r. 1951 komunisté. Konvence o válečných uprchlících.

Samozřejmě jsou proti americkým základnám u nás. I když se o nich ve zveřejněné smlouvě nepíše. Takže dezinfo.

Jj ..., "pokrok" nezastavíš. Hitler měl SA s holemi a dýkami, protofašistický kolaborační režim používá motorkáře ... Nevím, kdo poslal ty motorkáře na komunistickou manifestaci, ale o vládě silně pochybuji

Nicméně to přirovnání s Hitlerovými bojůvkami sedí. To můžeme vidět na demonstracích chcimírů a dezolátů. A pokud to děti doma slyší, nelze se divit

Jen některé komentáře pod článkem.
Máme tu čest s malými dezolátky, kteří jsou odrazem svých zparchantělých dementních rodičů a nevyroste z nich nic jiného, než stejný odpad. Těch pár procent z nich, kteří se tomu vzepřou, nemusíme brát v potaz.
Rusko je HOVNO! Tato holčička vymyslela krásný slogan, který budu dál šířit. A třeba si to přečtou i ti, kterým je to určeno.
Je mi hrozně líto, když někdo před zrůdnou válkou utíká do bezpečí a setká se s něčím tak děsným. Co za duševního mrzáka musíš být, když štveš své potomstvo proti nevinným. Celé rodině se hluboce klaním před jejich sílou a statečností ????????????❤️
A jeden lékař
1) ta holčička má statečnost svého lidu. ???????? i rodina na ni mohou být právem pyšní
2) učit děcka ponižovat, nenávidět ba dokonce napadat lidi v nouzi, navíc válečné běžence ze země jejíž bojovníci chrání i nás je bezbřehá ubohost
3) zvedla se vlna nabídek pomoci včetně třeba bezplatného právního zastoupení. Rodina a komunita však přes sítě vzkazuje že pokud chce někdo přispět ať přispěje #ZSU ať může vypráskat ze země ruSSácké vrahy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nepoužívat jako argumenty Hitlera nebo nacisty v interneových. diskuzích, říká nám Godwinův zákon. Značí, že jste v koncích. Seznamte se s ním.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) Výstižná myšlenka

Populární Meteor se nyní dá kdykoliv poslouchat,byv stažen jako podcast do mobilu. Astronom Jiří Grygar tam vždy uvádí nějakou myšlenku, výrok známé osobnosti aj. Zde jest nejen pro tento den. Autorkou je jedna naše akademička.

To,jak se té které společnosti daří,zejména,jak se v ní žije, do značné míry záleží na tom, jak vzdělaná a kultivovaná je ta nejméně vzdělaná část populace.

To by se dalo tesat! Přeji krásný víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zahradníku, já v koncích nejsem, asi jste přehlédl, že cituji s. Chota.:o)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Bylo to myšleno obecně. Všimnul jste si určitě , že i v diskuzích na i-novinách někteří argumentují srovnáním s Hitlerem a pod. dost často. Každý se může zamyslet, jestli to dělá i on a proč.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nebylo to obecně, bylo to na proamerické motorkáře, kteří přijeli na demonstraci KSČM podpořit vládní smlouvu s USA. Na videu vidíte zdivočelé komunisty, kteří se na VEŘEJNÉ KOMUNIKACI snaží shodit motorkáře na zem a dokonce je bijí, zasahuje proti nim policie.
https://www.youtube.com/watch?v=mLeKW4BcIh0

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak typicky české, reaguje humorem
Rusko mocné
Největší
Rusku není rovno
Býti Rusem
to je čest
Rusko to je
.....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak Peterková obvinila na svém profilu Nemocnici Vinohrady, že se ji pokoušeli otrávit. Zatím neví čím, ale Pája ji poradil léčbu (asi) protijedy, která ale zatím nepomáhá, neví proč.
Jestli to nebude ten ivermektin a savo, které propagovala. :o)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Svoboda slova je pěkná věc; míň pěkné je, že přitom je – mimochodem ovšem – také svobodou žvanění a drzosti.
Svoboda tisku je krásná a drahocenná věc; bohužel, že přitom je také svobodou lhaní a sprostoty.
Z osobního přesvědčení jsem pro naprostou svobodu tisku; ale čtu-li někdy ty nebo ony noviny, cítím proti vlastním zásadám, že tohle či onohle by se přece jen nemělo pouštět na světlo denní, ne proto, že je to příliš statečné, ale proto, že je to příliš pitomé.
Volnost slova, ano! volnost pro každou velkou, a třeba divou, a třeba drtivou myšlenku; ale co nás přitom ochrání před volnou a surovou hloupostí?
Volnost mínění, zajisté! ale co nás uchrání před omezeností a zdivočilostí fanatiků kterékoliv politické polopravdy?
Volnost politické akce, bravo! ale – znamená to i volnost šílenství či bídnosti..

Karel Čapek
Pěkný zbytek víkendu!

Nahoru

Re: Česká společnost a PL dnes (7)

"Jak se to vůbec může stát, že děti na základní škole v Opočně na Rychnovsku ponižovaly svoji ukrajinskou spolužačku kvůli jejímu původu? A proč jí jeden spolužák dokonce plivnul do obličeje a pak se k tomu ještě hrdě přiznal? Kdo těmto dětem vytvořil pocit, že se mohou zastávat agresorů a ponižovat oběti?
Přesně tuhle „svobodnou debatu“ vede již léta web Parlamentní listy, který je názorovou tribunou specifické čtenářské skupiny rudých důchodců.
Tento web si nyní koupili majitelé webu Echo 24, který již léta názorově inklinuje k Institutu Václava Klause. Názorový průnik mezi klausovci a rudými důchodci se přitom v pohledu na válku na Ukrajině výrazně rozšiřuje. Klausovci jen umí dát relativizaci zla intelektuální glanc, na jaký se rudí důchodci sami nezmůžou.
Spojení Parlamentních listů a Echa 24 má svoji logiku. Miliardář a spolumajitel obou médií Marek Španěl sdělil serveru Seznam Zprávy, že mu záleží na svobodné debatě a raději prý bude za dezoláta než za pokrytce. Záleží mu totiž na pluralitě názorů. Nechce hlavně, aby lidé s odlišnými názory byli automaticky řazeni do kategorie „proruských kolaborantů“. A také nechce zakazovat mávání ruskými vlajkami.
Stanovil tak pozoruhodnou etickou normu svého nového mediálního domu. Jde tu o obranu svobody pro lidi, kteří adorují čisté zlo. Bylo by přeci pokrytecké se tvářit, že tu nejsou. Proto je také možné jim zvyšovat veřejnou relevanci a v té adoraci zla je podporovat silnou mediální infrastrukturou. Aby měli každý den svoji porci zla dostatečně bohatou. To se týká Parlamentních listů.
Podle pana Španěla by bylo pokrytecké neumožnit debatu, jestli je lepší Ukrajina, nebo Rusko. Každý má přeci svoji pravdu, jak to hlásají Parlamentní listy. A tu debatu skutečně rudí důchodci vedou. A vedou ji i školáci v Opočně. Tak proč tu debatu nevést i na platformě silných médií? To je podle pana vydavatele ta pravá pluralita a ta pravá svoboda slova.
Parodie na svobodu slova a pluralitu názorů v debatě o masakrování lidí má neobyčejnou brizanci a může přilákat spoustu čtenářů každý den. A jak nás to naučily Parlamentní listy, svobodná debata může zahrnovat spoustu témat. Žádné téma přitom není tabu, žádný názor není předem vyřazen. Přeci nám nikdo nebude říkat, co si máme myslet. To je krédo všech fanoušků Kremlu a potíračů údajného západního progresivismu..."

https://www.forum24.cz/jak-zumpa-predstira-svobodu-vydavatel-parlamentnich-listu-a-echa-nam-kaze-o-pluralite

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Byl by kolem podobného případu taky takový mediální cirkus, kdyby se totéž stalo ruské školačce, kvůli jejímu původu. Co myslíte ?
Děti bývají kruté, to zná každý rodič i učitel. Pamatuju si, jak tady před léty pan Tichý vzpomínal na to, jak mu v první třídě několikrát nabančily dvě o trochu starší žákyně a že se jich bál. Pochybuju, že dívky měly nějaký důvod.
Rozdíl mezi tím, jak si svobodu slova a pluralitu názorů představují Marek Španěl a Pavel Šafr je ten, že Španěl nikoho nepřevychovává, zatímco Šafr jen kritizuje ty, kteří vidí situaci špatně, tzn jinak než on. Neumí nechat lidem jejich názor, především není-li shodný s tím jeho. Někteří zde diskutující dělají to samé. Nechte rudé důchodce, ať si debatují o čem chtějí a co je baví. Šafrovi je do toho houby.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

"A co kdyby se totéž stalo pedofilovi? Chudákovi by se posmívali. Lidé dokáží být krutí a netolerantní. Vůbec nedokáží ocenit svobodu citového projevu. Přitom láska k dětem je základ. Pedofilové nikoho nepřevychovávají, zatímco ostatní neumí akceptovat jejich názor. Především není-li shodný s těmi všeobecně uznávanými. Nechte pedofily, ať si dělají co chtějí. Všem ostatním je do toho houby."

Samozřejmě výše uvedené je nesmysl a každému je jasné, že takhle to být nemá. Já tím jenom ukazuju, jak hloupá je argumentace, kterou používají dezoláti, chcimíři a vůbec všichni, kteří se snaží zlehčovat válku na Ukrajině. Navíc tuhle argumentaci mnohdy nemají ze své hlavy, ale papouškují to, co si přečtou v anonymních článcích třeba zrovna na Parlamentních listech.

Je samozřejmě špatně, když se někdo někomu posmívá nebo ho dokonce fyzicky napadne. Zásadní morální faul, který tady zahradník předvedl, je v tom, že ruská školačka může odjet domů do své země a nemusí se bát o svůj život, ale ta ukrajinská bohužel ne!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

S. Chot, místní diskuter, na svém profilu se svými spolustraníky vytváří podobné až absurdní situace.
Je tu fašismus!
Spousty urážek Ukrajinců a nadšení i z toho, jak Russové pozabíjeli nějaké ukrajinské děti nevadí. Třeba pod články o zničené přehradě jsem četl různé příspěvky v duchu " Doufám, že ta voda spláchne co nejvíce té Ukrošpíny". To je v pořádku. Když Parlamentní listy napíší článek o Rusovi roztrhaném žraloky a objeví se něco obdobného (neschvaluji), ale podstatně mírnějšího, mají komunisté vánoce.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Slava-zralokovi-Jesteze-to-nebyl-clovek-Rus-zemrel-na-dovolene-Cesi-s-vlajeckami-jasaji-737648?fbclid=IwAR39R-qgSyHNAOcvKc7M7i1L9qTODF802wW-OKRKzvsxYSNotyJmztuR9DY

Cituji z článku ty nehoráznosti
„Naštěstí žádný člověk nebyl zraněn,“
„Na frontě by se mu to nestalo", ,, žralok Rusožrout"

Zaznamenal jsem ale i černý český humor- V Rusku píší, že žralok byl vycvičen v Kyjevě, žralok má žaludeční potíže způsobené metály a pod.

S. Chot na svém FB profilu komentuje
Ano, fašismus je na postupu.
Takováto dehumanizace, odlidštění, to už tu jednou bylo.
Nazývá se to Šoa, nebo holocaust.
A tyto lidi neomlouvá, že zrovna nejsou "Ajnštajnové", to Julius Streicher také nebyl, ale nakonec skončil na šibenici!

Kouzelný je příspěvek jeho spolupracovníka, který potvrdil, že fašismus je skutečně na postupu. Tedy mezi straníky
Rudolf Kepka
Mne by se vic libilo kdyby žralok sezral Ukrajince,nebo Amika a vubec nejvic by, byla slava kdyby sezral nekoho z nasi vlady nebo z Ods

Co dodat

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Napsal jste to, Jirkat, dobře. Já se domnívám,že děti neútočí kvůli původu,ale kvůli tomu,že někde- třeba doma, slyší,jak Ukrajinci mohou za osobní a ekonomické problémy.,protože plné břicho a košík je v životě to hlavní. Do známé věty.... nemůžou za vaše posr... životy, můžete jako první slovo dát Cikáni, Židi, Ukrajinci atd. Vždycky se někdo najde, kdo za to může. Ať si táhne domů. Že nemá kam a že by se to mohlo stát i nám- prosímvás, Putin je hodnej,to by neudělal. Horší by bylo,kdyby mi zavřeli v neděli Kaufland...
Přeji pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

k jirkat:
Máme zákony a činy pedofila se podle nich posuzují. Pedofil nepřevychovává, mluví svými činy. To ví každý, jenom splácáte všechno dohromady. Za názory se snad ještě neodsuzuje, nebo už zas ano ? Za to, co si lidé mezi sebou sdělují, nebo o čem se baví notabene doma snad taky ne. Nebo je to jinak ?

Nahoru

Re: Česká společnost dnes (7) zahradnik - a Čapek

- a zase ta zahradnikova profláknutá demagogie, odkoukaná/naočkovaná z PL.

Antisemitské nebo rasistické výkřiky, i ty maskované o "nepřizpůsobivých", bagatelizace válečných zločinů, chvála Hitlera, Stalina nebo Putina, anarchistické odmítání očkování, výsledků voleb, nebo rovnou výzvy ke svržení demokratického režimu apod. - to všechno nejsou "legální názory", ale nebezpečné pitomosti, proti kterým se slušný člověk musí ozvat.

Některé věci se totiž ve slušné společnosti neříkají, i když je třeba nelze hned stíhat podle nějakého paragrafu. "Věřím až podnes, že je jistých mravních a rozumových pět švestek, po nichž člověk poznává člověka," napsal Karel Čapek v článku Proč nejsem komunistou už před sto lety (1924).

A ještě něco: Dnešní morální krize a kulturní války na Západě se prohlubují právě tím, když si řada lidí blábolí to svoje mezi svými, ve svých bublinách (jak si to představuje z). Zatímco fungování a rozvoj demokratických režimů stojí na zdlouhavém a pracném hledání kompromisů a většinové shody na základních principech.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

V neděli jsem byl na pivku s poměrně vzdělanými osobami a bavili jsme se o dezinformacích. Jednoho otec v tom lítá. Syn popisoval jak se to u 75 letého důchodce vyvinulo.
Oni nepoučují. Oni zahlcují, maily, odkazy, články z PL a pod. až se člověk utvrdí, že to jsou jeho názory a postoj, který si sám vytvořil. Ztratí pak sebereflexi, kritické myšlení.
Snažili se přesvědčovat fakty, odkazy odkud ty lži jsou atd. Vše marné. Jen uzavřel ještě více a rozumně se s ním nedá hovořit. Přitom prý to byl dříve inteligentní člověk, orientoval s ve společenském dění, měl přehled. A konec, jiný člověk. Nehnete s ním, jako se zahradníkem. Ještě mají tendenci ovlivňovat další.
Kde jsou ty časy, kdy tu řádili jen Svědkové Jehovovy.
Mimochodem, stal se z toho dobrý kšeft. Teď letí občanky ČSFR. Za pouhých 1500 Kč vám pošlou kartičku a hned jste nový svobodný občan, pro kterého zákony obchodní společnosti ČR neplatí. Stačí se podívat jak kšefty jedou. A nadšené příspěvky. Kupodivu hlavně žen důchodkyň, co mají tak hluboko do kapsy. Kam se hrabou zázračné kastroly!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

O nových občankách lze na FB, shrnuto tady.
https://twitter.com/gisat/status/1667809831623819264

Zblbnout a na blbosti ještě vydělat. Nemalé peníze. Pro doplnění Viktor Garaj, FB
https://www.facebook.com/search/top?q=viktor%20garaj

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, uvítal bych, kdybyste místo proklamativních pomluv zahradníka, taky někdy věcně uvedl, kdy a kde jsem to, co píšete v prvním odstavci napsal. Jsou to jen vaše zlé výmysly, nic konkrétního nemůžete napsat, protože nic takového není.
Slušnou společností vy nazýváte společnost, kde se jednotlivec vzdá svého vlastního uvažování a úsudku a přijme určenou přetvářku a místo skutečnosti užívá tzv. korektnost .
Mimochodem mně se demokratické režimy na západě jeví jinak než vám., nerozvíjejí se, ale naopak přestávají fungovat.
Moldavite a vám mohu potvrdit, že se zahradníkem skutečně nehnete. Nechápu, proč byste s ním chtěl hejbat, Nechte ho v jeho bludu, stejně tak jako nechá on vás.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jely jsme v pátek s kolegyní z jednoho FK na Valnou hromadu Asociace českých filmových klubů do Napajedel. Vedle nás seděli dva muži, čtyřicátníci, byla radost snimi konverzovat. Jeden se věnuje ne tak rozšířenému jazyku, překládá, titulkuje filmy atd. Druhý pracuje v IT. Na konverzační dotaz, proč je naše generace hodně zatrpklá se jistě nedá odpovědět pár větami.Ale na můj výklad, že třeba některé ženy jsou najednou samy, děti daleko, vnoučata taky nebo žádná, začínají nemoci, mládí v čudu,sousedi si koupili auto a jedou do Chorvatska,další sousedka má lepší kytky, než já, k tomu hodně věcí zdražilo, nic moc mne nebaví, číst nechci a oblíbený seriál skončil, tak kdo za to může- přece jednoduše vláda, ta Pekarová, Ukrajinci atd- je to jednoduché řešení, protivník , který za to může se našel . A dřív, jsem podotkla, měli skoro všichni stejně, pokud nebyli soudruhovatí a nepřilepšovali si jinak. Hodně Čechů to nedokáže vydejchat, to rovnostářství. Mladý muž se na mne podíval a otázal se: Vy znáte moji matku osobně?Ona volí SPD, protože on je ten, kdo to vyřeší... Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zahradníku snažíte se marně odvést pozornost od podstaty problému. Děláte to ale dobře, jak vás to učí na webech a fórech, které čtete. Více zde https://cs.wikipedia.org/wiki/Whataboutismus

Předpokládám také, že na to, že se nemáte nechat očkovat jste zcela sám bez vlivu okolního světa. Pravděpodobně ve formě osvícení. Toliko k té ztrátě vlastního uvažování a úsudku.

Demokratické režimy nepřestávají fungovat. Problém je v lidech, kteří v těch režimech žijí a neřeší díky tomu žádné zásadní problémy. Místo toho řeší blbosti. Mají pocit, že mají nárok na všechno, že se o ně má někdo postarat, když se svojí blbostí dostanou do problémů a že si mohou dělat co chtějí, protože jsou přece svobodní. To vše umocněno na druhou vlivem sociálních sítí a mediální manipulací různých zájmových skupin. K tomu přičtěte globalizaci a technologický pokrok, kdy všichni musí být závislí na všech ať chtějí nebo nechtějí, protože jinak by zaostávali. Svět se rychle mění a ne vždy se nám daří na to adaptovat dostatečně rychle.

Protože už také hodně pamatuju, tak vím k jakému pokroku jsme se dobrali díky komunismu a jaký pak byl rozdíl v tom, když jsme se poprvé po 89 podívali k našim západním sousedům. To si dneska už nikdo neumí představit, jak velký rozdíl to byl! Stejně tak, jak za komunismu bylo mírových hesel všude plno ("Mupy mup") a opravdový mír zavládl až po tom, co ten zločinný režim padl. Na to by si měli vzpomenout, nebo si o tom přečíst, všichni ti chcimírové, co to dneska také vyřvávají do světa.
O tom kolik hloupých lidí a psychicky narušených jedinců komunistický režim vytáhl do vedoucích pozic, když ke kvalifikaci stačilo jen mít správnou ideologii aní nemluvím. Tolik blbců pohromadě aby člověk pohledal. Bohužel Ti blbci měli moc a náležitě si to užívali. Zde je férové říci, že stejný problém mělo i fašistické Německo.

Demokracie není ideologie. Demokracie naopak dbá na to, aby v rámci ní mohly koexistovat různé ideologie, ale zároveň aby zabránila průniku ideologií do prostředí, kde je důležitá rovnováha (stát, policie, armáda, soudy). Proto je důležité demokracii chránit, protože nic lepšího jsme zatím nevymysleli. Tedy kromě varianty osvíceného monarchy. Ten se ale blbě hledá a doba trvání tohoto zřízení je omezena délkou jeho života.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zahradníku, jenom namátkou z nedávných příspěvků. Přesně např. očkování, plyn s poloviční výhřevností, zlaté neúsporné žárovky a vysavače, které nám zlá EU zakázala. Odkud se vzaly tyto narativy a další podobné?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

K tomu, co napsala paní doktorka. Pod článkem o důchodech, kde pořvávali důchodci o tom, jak je Fiala okrad, jsem si dovolil napsat, že dva důchodci mají dohromady přes 40 tis. (v průměru).
No to jsem si dal. Ale zajímavá byla logika odpovědí. Povětšinou "další, co nám to závidí". Takže vlastně se až tak špatně nemají.
Jedné paní, s nejagresivnějšími příspěvky jsem si dovolil odpovědět, že těch 40tis. ani neutratíme a přispějeme mladým s malými dětmi, kteří jsou na tom hůř. Odpověděla, že mladým by v životě korunu nedala, protože její důchod jsou peníze, o které se oni nezasloužili. Pravda. Odkud se berou ty peníze na důchody asi nepřemýšlí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Jirkovi T: Napsal jste to chytře, přehledně a přesvědčivě, ale z tomu stejně zas "jako" nebude rozumět...

zahradnikovi: Furt stejnej problém. Sice to výslovně neprohlašujete (na to jste opatrnej/rafinovanej), ale opakovaně se tady divíte, když nás pobouří pitomej "názor". A tváříte se jako mudrc, kterýho se ty problémy vlastně netýkají a shlíží na ně s nezúčastněným nadhledem. Poslední příklady: S kým se smí sejít prezident; předkové a předkové; soucit se sedmiletou Polinou je "mediální cirkus"; nechte rudé důchodce, ať si debatují o čem chtějí apod.
A nakonec takticky vycouváte a zmlknete, abyste si počkal na další příležitost k provokování. Ach jo.

Nahoru

Re: Česká společnost dnes (7) konspirační expres

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/spolecnost-neduvery-aplikace-klikacka-data-hra-vyzkum_2306120500_pik

Mě výsledek testu potěšil: na naprosté blbosti naletí jen menšina, výraznější "úspěch" mají pouze mýty o islámu (šaríja) a o škodlivosti očkování C-19.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

k jirkat:
Demokratické režimy řeší blbosti, to máte pravdu. Vcelku s vámi souhlasím, nicméně nebudu měnit nic na tom, že si v rámci osobní autonomie budu dál myslet a dělat to, co chci já. Nikoho tím neohrožuju ani neovlivňuju. Jednoduše v diskuzi napíšu, jak to vidím já. Je možné, že se s mým postojem někdo ztotožní. Není to ale můj záměr. Nemohu pochopit, proč to tady některým diskutujícím tak vadí. Vy se k věcem vyjadřujete férově, mohl byste mi to možná vysvětlit .
Já vám osvětlím, proč jsme se nenechali očkovat proti covidu. Do společnosti byl vnesen strach a pak různá omezení, která jej měla udržet. To v nás budilo silný odpor, nebylo to vůbec, že bych něco někde četl . Bylo to osobní rozhodnutí nepodlehnout panice a strachu. Jsem to tady někde i napsal :Já se nebojím, já si věřím.
Vyvolávání strachu z čehokoliv na mě neplatí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já jsem nenapsal, že "demokratické režimy řeší blbosti", ale že "lidé, kteří žijí v demokratickém systému řeší blbosti". To je rozdíl! V kombinaci s dnešní sociální politikou státu lidé nemusí řešit nic závažného a to je důvod, proč si problémy někdy vymýšlí tam, kde nejsou.

V demokracii máme svobodu slova, takže si můžete říkat a psát co chcete. Tedy pokud to bude v mezích zákona. A i když ty meze překročíte, tak je to trestáno velmi mírně.

Proto si do huby nevidí všichni ti, kdo křičí, že je někdo omezuje a/nebo nemohou říkat co chtějí. Není to pravda. Můžou a také to dělají.

Ti samí lidé také zapomínají na to, že jejich svoboda končí tam, kde začíná svoboda toho druhého. Třeba v diskuzích nebo na sociálních sítích, kde bez mrknutí oka hrubě (!) uráží kohokoliv, kdo s nemá stejný názor jako oni.

Další věc na kterou zapomínají jsou morální hodnoty. To jsou věci, které v rámci společnosti považujeme za správné a důležité. Např. jednání ve vztahu k dětem, pomoc slabšímu, nemyslet jen na svůj prospěch, atd.

A pak jsou tu dezinformace. Popírání objektivní pravdy. Tvrzení, že odborníci nám lžou, všechna média nám lžou, wikipedia lže, atd.

Ani jedna z těch věcí není protizákonná. Ve větším množství ale už mohou ohrožovat společnost. Ve vnímání co je správné. Podle čeho se rozhodovat. Jak se navzájem respektovat.

Problém vidím v tom, že docela dost lidí se vzájemně podporuje v dezinformacích a kašlou na morální hodnoty. Média typu PL a sociální sítě tohle jen přiživují. Když se podíváte do historie, tak si snadno dokážete představit, že z toho nic dobrého nemůže vzejít.

Proč se do Vás zde diskutující naváží? No možná protože ve vašich příspěvcích je znatelný vliv výše uvedeného. Jak moc tomu sám věříte, nebo zda to sem dáváte jen pro své pobavení, víte jen vy sám.

A ještě poznámka k tomu očkování. Sám jste byl určitě za minulého režimu očkován proti všemu možnému a určitě jste se tomu nebránil. Pokud jste nevěřil nové vakcíně, tak existuje na internetu dost zdrojů, které i pro laiky popisují jak probíhal výzkum mRNA vakcín a jak fungují. Pokud byste i tak vakcíně nevěřil, tak se znalostí věci byste argumentoval jinak. Kecy o strachu a o tom jak si věříte jen dokazují, že o tom víte prd a že jen jedete na vlně konspirací.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já jenom podotknu dvě věci. Dnes jsem zhlédla výtečný a velmi aktuální dokument podle knihy Sebastiana Haffnera Hitlerův vzestup a pád. Film se jmenuje Poznámky k Hitlerovi.

Jeden z Židů přeživších holocaust tam říká -snad jsem si zapamatovala přesně- Když je lidem dovoleno říkat cokoliv, tak jim taky je dovoleno dělat cokoliv .
A druhá poznámka k tomu covidu a kecech o nějakém vyvolaném strachu- v r,1972 bývalé Jugoslávii vypukla epidemie pravých neštovic. Jeden z poutníků do Mekky, Ibrahim Hoti se nenechal očkovat( v Saudské Arabii i jinde ještě nebyla variola ještě úplně vymýcena), zfalšoval razítko a odjel na pouť. Po návratu nakazil okolí. Onemocnělo "jen" 170 lidí a 40 zemřelo. Kvůli tomu byla zorganizována masivní vakcinace skoro milionů lidí,která těmto lidem zachránila život, o který měli zcela logicky strach.
Pěkné dny přeji.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Diskuzí o covidu během covidu zde jsem se záměrně neúčastnil . Pouze ojediněle. Stejně tak diskuzí o válce na Ukrajině. K věcem o kterých nemám jasná a přesvědčivá fakta, se prostě nevyjadřuju. Jinak by diskuze tady byla jenom o tom, co kde kdo četl. Ona už spíš taková už je. Není to diskuze vlastních názorů , lidé mají obavy je vyjádřit, protože se na ně ti ostatní sesypou. Jistě jste si všimli, že lidé, které nechvalně zmiňujete za kritiku všeho tady a teď , jsou z jiné sociální vrstvy. Ta nikam nepíše, mnohdy nemá ani počítač, ale nelituje peněz ani času jet si zademonstrovat třeba do Prahy. To je jejich diskuze, ve výsledku nic.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

K věcem o kterých nemám jasná a přesvědčivá fakta, se prostě nevyjadřuju...?

Kéž by to zahradnik dodržel a přestal provokovat "ve jménu svobody slova": já to sice neříkám, ale je to zajímavej názor... PL mají právo říkat si co chtějí... jsem Rusín, tak se mě preambule ústavy netýká... mediální cirkus kolem sedmileté Poliny... nevnucujte nikomu jedinej správnej názor... demokracie řeší blbosti a přestávají fungovat... nechte rudé důchodce... vyvolávání strachu z čehokoliv na mě neplatí... atd.

O občanské odpovědnosti, solidaritě a morálních hodnotách nic.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, poslal byste své syny v rámci občanské odpovědnosti, solidarity a morálky do války ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Zase typickej debatní krok stranou?

1) Jaký máte "jasný a přesvědčivý fakta" o termínu napadení ČR / aktivaci článku 5 / věku našich synů?
2) Dospělé syny neposílají do války otcové. Buď je k obraně země mobilizuje vláda, nebo se hlásí jako dobrovolníci (a rozhodujou se sami).
3) Mě už by bohužel nechtěli, ale snažil bych se pomáhat jinak.

Ale už s vámi protentokrát končím, škoda času.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

PS moldavitovi: Taky nám s úklidem pravidelně pomáhá Ukrajinka s dcerou, přitom si česko-rusko-ukrajinsky trochu popovídáme. Ale o zásadních věcech se nediskutuje, protože jsou všem jasný.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, poslal byste své syny v rámci občanské odpovědnosti, solidarity a morálky do války ... zahradník
Daladier a Chamberlain mluvili jako zahradník. Dokonce se chvástali, že tomu zabránili.
Pak se nestačili divit.
S větším úklidem mi občas pomáhá jedna uprchlice Ukrajinka. Některé se ze Cvikova vracejí, ona nemá kam. Ukazovala mi pěkný domek, práci, školu, které v Charkově měli. Vše Rusy zničeno. Zbylo auto, které dali rodičům, co jsou u příbuzných. A asi by se spousta Čechů divila, jak krásné, upravené a žijící město to bylo. Včetně podzemního metra..
Dnes dala na profil příběh dcery. Od narození až po současnost, kdy je nastoupena ve vojenské uniformě. Odešla dobrovolně. Táta již svoji vlast brání. Je na ni hrdá.
Jiný kraj, jiný mrav. Asi tuší, co by s Ukrajinci bylo, kdyby se jich Rusové zase zmocnili. Věřím, že i Rusíni poté, co se jich SSSR zmocnilo.
U nás je evidentně zase skupina lidí, těšící se na kolaboraci.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) 2 ukázky

Dvě názorné ukázky, k jakým koncům vede "zahradnikovsky" chápaná role médií:

Anonymní redaktor PL klade tetě Obermaierové "objektivní" otázky, např.: Fiala se od toho distancoval, ale proč si jeho vláda vede hůř než vláda našich severních sousedů, to neřekl? - Měla by to schytat i vláda? - si asi resort zemědělství moc nepolepší, když ho nově povede další lidovec? - si Petr Pavel hraje na kopírovací stroj Václava Havla ... to jsou od něj pořád jen takové líbivé řeči k ničemu? - Zaujal vás při svém sebechvalném projevu něčím?

https://denikn.cz/1174177/rusky-stihac-si-hral-s-f-35-az-jeji-pilot-plakal-propagande-kremlu-vyprane-pres-dva-weby-pomohl-i-cesky-poslanec/?ref=list
- aneb info/mýtus o převaze ruské výzbroje nad Západem, které z ruského zdroje (před dvěma lety?) doputovalo přes Bulharsko (až teď!) jako aktualita. A ačkoli je to absurdní fake, zblblo i jistého poslance (který má taky právo na osobitý "názor").

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

A další příklad, překroucení výroku PP z nedávné konference:

(TJ. PUTIN) "LHAL, ŽE Západ Ukrajinu manipuluje a ponouká k tomu nejhoršímu, protože chce Ukrajinu využít jako nástroj ve vlastním boji proti Rusku."

Stačí odmazat první dvě slova a je z toho hned pravej opak. Vyrobili to v Rusku a prosťáčci to šíří i u nás (aby si každej moh udělat "vlastní názor" :o)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, poslal byste své syny v rámci občanské odpovědnosti, solidarity a morálky do války ... zahradník.
Jak se může někdo ptát takhle BLBĚ, jinak to slušně vyjádřit neumím. Do války, snad kromě blbého ruSSáka, se nikomu nikdy nechce.Spíš bych se ptal Zahradníků a jemu podobných, jak by se zachovali v situaci, kdy by byla republika napadena a vyhlášena mobilizace? Schoval by se Zahradník a jemu podobní za ty, co by šli bojovat a vyčkal na to jak to dopadne? A pak šel případně potrestat nějaké civilisty, nejlépe bezbranné, kteří za to "mohli"?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) o manželství

Včerejší spory zákonodárců o manželství pro všechny bylo kvůli ochraně duševního zdraví lepší ignorovat:

„Pokud bude dítě vychováváno v gay vztahu stylem, že je normální, když muž má anální sex s mužem, je do budoucna cosi špatně.“ (Jan Síla, SPD)
„U nás na jihu Čech je hovězí hovězí, kuřecí je kuřecí.“ (Šimon Heller, KDU-ČSL)
„Každý muž může uzavřít manželství se ženou a každá žena může uzavřít manželství s mužem, a to bez ohledu na sexuální orientaci.“ (Pavla Golasowská, KDU-ČSL)
„I tyhle zrůdné systémy (tj. od otrokářství po komunismus) zjistily, že jestli ta společnost má fungovat, základní buňkou musí být rodina, založená na manželství, na vztahu mezi mužem a ženou.“ (Aleš Dufek, KDU-ČSL)
apod.

Hájit svobodu slova holt někdy vyžaduje trochu přemáhání - i bizár má svoje zástupce v PS. Ale můžeme ho vyvážit třeba podpisem téhle petice (zatím má 12.000 podpisů) -

https://www.forum24.cz/vyzvu-proti-alianci-pro-rodinu-podepsaly-tisice-lide-za-jediny-den-duka-ji-prirovnal-k-perzekucim-v-50-letech

PS Výroky stranických kolegů zřejmě byly moc na lidoveckého hejtmana Jan Grolicha. „Cítím, že za některé výroky ‚mých kolegů‘ je potřeba se omluvit. Omlouvám se,“ napsal na sociální síti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já nevím, proč úchylové potřebují svůj vztah nazvat zrovna manželstvim? Nic proti jejich soužití nemám, ale ať si najdou nějaký jiný název pro svůj vztah a prosadí si aby byl roven manželství. Napsal jsem úchylové ale možná jsou vhodnější výrazy značící totéž, jen si zrovna žádný nevybavuvju.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) jf?

Ach jo... Pilnější studenti už vědí, že význam užívaných pojmů se v historii mění, např. "telefon" byl v mém dětství úplně jiná věc než dnes, i jf si může doplnit vzdělání třeba tady:
https://queergeography.cz/sexualni-obcanstvi/rovnost-manzelstvi/etymologie-slova-manzelstvi/

Na čundru před víc než 60 lety jsme s bráchou přespali na chalupě, kde trávila prázdniny partnerská dvojice jeho hereckých kolegů. Měl jsem zpočátku smíšené pocity, bylo to pro mě poprvé, ale po pár hodinách jsem už věděl, že jsou oba úplně "normální" a jejich odlišná preference je vůbec nijak nestigmatizuje. Později jsem osobně poznal i pár dalších, v kultuře se často objevujou možná proto, že jsou citlivější (nebo je to tolerantnější prostředí, takže se "to" o nich ví). Šeptalo se to i o jedné sympatické spolužačce z gymplu...

Mnoha světoznámým umělcům a sportovcům ztrpčovali ignoranti a fanatici život (neznámí to víceméně úspěšně tajili), v některých zemích je dodnes, dokonce s přispěním justice, vraždí.

Asi jste se, Jaroslave, s homosexuálem nikdy osobně nepotkal, možná máte ojedinělou špatnou zkušenost, nebo je to jen nedomyšlený "vtipný názor". Měl byste ho smazat, než to udělá redakce. Protože cosi vypovídá jen o vás, nikoli o nich.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

No nějak si myslím, že za pár let bude výraz LGBT+ či podobný též politicky nekorektní....A myslím, že jsem jasně řekl, že proti nim nic nemám a s několika jsem se setkal a komunikoval bez problémů.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ach jo,úchylové. Zajímalo by mne, jestli by taková slova volili autoři i ve své rodině, tŕeba vůči vlastnímu dítěti . O lidovcích se ani nemá smysl vyjadřovat. Pěkný den z Varů přeji!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

No jo, jen do mě. Jen jsem si nějak neuvědomil, že nazývat úchylku úchylkou je dnes nekorektní. Stejně jako cikáni jsou dnes Romové, lůza se nazývá nepřizpůsobiví, černoch afrocosi a podobně....
Odkaz o etymologii manželství jsem si přečetl a jediné co k tomu mohu říci je, že papír snese všechno. Ostatně byly na něm, třeba namátkou, napsány i norimberské zákony....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Asi furt nechápete, že si tady jen děláte ostudu, když to dál jen rozmazáváte. Za pár let totiž budou plky o čistokrevném manželství a úchylkách podobné těm vašim "názorům" už jen historická rarita pro pobavení. Snad se toho ještě dožiju :o)

"Jste sice úchyl, ale nic proti vám nemám?"
Nepřipomíná to nápadně argumentaci typu "nejsem rasista, ale..."?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) svatost manželství

Považuju za potřebné poznamenat ještě toto:

Jedna strana sporů požaduje stejná práva pro všechny (důchod pro vdovce, dědění, adopce, informace lékaře o pacientovi atd.), ta druhá říká "ano, ale" - a zasekla se na jediném pojmu/mýtu (viz jarda), jako by hrozil zánik jakési posvátné instituce.

V zastupitelské demokracii nejde o soutěž v tom, kdo originálnějším způsobem zesměšní stranu protivnou, ale potřebujeme najít většinový kompromis (veřejné mínění už se k němu vlastně dopracovalo). I hejtman Grolich v rozhovoru pro Deník N říká, že sám ještě neví, jak bude nakonec hlasovat, ale nechce ani citovat "hitparádu blbých výroků", za které se jménem strany omluvil.

Argumenty by měly být na úrovni XXI. století (včetně těch vědeckých, jarouši!) a neměly by připomínat středověk, inkvizici, právo šaría nebo nacisty ("úchylové" označení v koncentrácích růžovým nebo černým trojúhelníkem).

PS Afrika, náš vzor?
https://echo24.cz/a/SBbHt/10-statu-sveta-kde-se-homosexualita-stale-tresta-smrti-podivejte-se

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

12 let jsem oddával. Kolikrát jsem řekl "dnes vstupujete do posvátného stavu manželského"? Ani nevím, ale jistě i to formuje taky společenské vědomí. Tak se nelze někdy divit.
Jednou jsem byl na velké párty, kdy hostitel, žijící v Londýně uvítal i dost svých spolupracovníků, Britů.
Po juchání a půlnoci najednou koukám, že se dvě ženy vášnivě líbají. No buď si, nějak mi to nevadilo. Jenom že po chvíli začal praktikovat pár mužů. To jsem byl trochu v šoku, přišlo mi to, jak říkají němci, ekelhaft.
Časem o tom přemýšlím, láska je vlastně chemie, stejně jako moje tehdejší reakce. Určitý stav mozku, vybuzený procesy, které se v něm dějí.
A říkám si, jim asi bude ekelhaft běžné chování heterosexuálních párů. Nemohou za to. Tak proč je odsuzovat. Oni musí být tolerantní, nebo se to naučit. Tak musím být tolerantní i já.
Práva by měli mít stejná. Výstižně se kdysi vyjádřil prezident Havel
"Co mě na celé debatě kolem toho tématu nejvíc zaujalo, byla naprosto absurdní ideologie páně Kalouskovy strany a prezidenta republiky ( Klause), že rodina má mít výhody, protože plodí děti, na rozdíl od homosexuálních párů. To je pojetí rodiny jako teletníku, jako místa, kde se připouštějí býci ke kravám, aby byla telata," uvedl Havel.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tady asi nenajdeme společnou řeč a, jak píše pan Tichý "nejsem rasista, ale...", je to HODNĚ dávno, tenkrát jsme si dělali legraci (blbými řečmi) "nenávidím rasismus a černochy". To je už samozřejmě úplně mimo. Nová doba už mě nějak míjí a brzo umřu takže (už beze mě), vzhůru k novým zítřkům, kdy bude bez ohledu na pohlaví mít manželství každý s každým, jak si kdo vzpomene a usmyslí (někde už to snad jde nebo půjde i s pejskem, kočičkou nebo kravkou či jiným božím tvorem). Určitě znají diskutující pojem "Overtonovo okno", už jsem zaznamenal, že se ozývají i pedofilové s tím, že také mají svá práva a co se zdá nemožné dnes, je již zítra normální. Už to začíná společnými záchody na školách a podobně. Pravda, co bych za to tenkrát, když mi bylo 1x, dal, prohlásit se za děvče a chodit je okukovat ve sprchách....

Nahoru

Re: Česká společnost a rodina dnes (7)

Přece jen myslím, že místo blouznění o jakési ideální tradiční rodině (která mimochodem nikdy neexistovala) by strana protivná konečně měla začít reflektovat realitu: nemanželské děti, samoživitelky a neplacené výživné, sociálně vyloučené lokality, obchod s chudobou, exekuce, odebírání dětí, dětské domovy a kojeňáky, drogy, dětská prostituce, ve stejných krajích taky úspěch extrémistů ve volbách atd. - to jsou problémy, které se týkají právě heterosexuálních párů.

Neviditelná ruka trhu po listopadu ´89 situaci ještě zhoršila. A pořád chybí celostátní koncepce/systém, jak problémy aspoň zmírnit. Neziskovky, pěstouni, adoptivní rodiče (ano, i ti stejnopohlavní!) to sami nezvládnou...

Viz například
https://denikn.cz/1181711/dvacet-mist-v-cesku-kde-je-z-rodin-odebirano-nejvice-deti-unikatni-analyza-ukazuje-na-provazanost-s-exekucemi/?ref=list
(v našem kraji je mezi nimi Rumburk a Varnsdorf)
a
https://denikn.cz/1181715/do-bezvychodne-situace-se-uz-v-podstate-narodi-stat-selhava-rika-k-odebirani-deti-z-rodin-expertka/?ref=list

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

"A pořád chybí celostátní koncepce/systém, jak problémy aspoň zmírnit." Nevidím jak by stát mohl pomoci, snad jen sankcemi za nedocházku do školy, protože (aspoň podle mého názoru) jedině vzdělání ( a to ne vždy ) může pomoci každému, kdo je ochoten aspoň trochu se učit. Lidská blbost nezná mezí a pokud si někdo půjčí peníze s tím, že zaplatí několikanásobek, není mu asi pomoci. S tím stát a různé pochybné neziskové organizace nic nenadělá, kdyby se na hlavu stavěl. Jinak řečeno : úplná ochrana proti blbcům není možná, protože blbci jsou úžasně vynalézaví. Třeba v tom, jak přijít o peníze. Za komunistů nebyly hrací automaty tak se hrál "gotes" jinak též "plátýnko" a jiné hazardní hry a bylo úplně stejně snadné přijít o peníze jako dnes na hracích automatech.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Váš slovník sám o sobě leccos prozrazuje: stát nic nenadělá... pochybné neziskové organizace... ochrana není možná... Asi nevíte, že důsledkem je kriminalita, agrese, psychické následky a další sociální patologie, která nás všechny nakonec stojí mnohem víc než promyšlená prevence. Pro začátek by například stačilo změnou zákonů konečně zabránit nemorálnímu obchodu s chudobou (a přestat platit příspěvek na bydlení do kapes spekulantům) nebo přísněji regulovat tzv. nebankovní půjčky (milostivá léta jim bohužel nezabrání)...

Expertka v doporučeném článku:

...To vše ukazuje na chybějící dlouhodobou strategii či koncepci státu, která by jasně řekla, čeho chce v daném čase dosáhnout a jaké cíle chce prosadit.
Jednotlivé kraje či regiony by pak mohly cíle koncepce rozpracovat na míru svým regionálním specifikům a v konkrétních obdobích by vyhodnocovaly jejich dopad na život rodin s dětmi ohrožených chudobou.

...Dejme tomu, že si stát stanoví do deseti let snížit počet dětí umístěných mimo rodinu. Na regionálních úrovních propojí všechny činnosti a služby, které jsou k tomu potřeba, a jasně definuje, co se pro to udělá.
Jak na úrovni lidí žijících v chudobě, tak na úrovni institucí a komunit – sociální pracovníci státní správy, sociální a dobrovolnické služby, školství, zdravotnictví…
Na absenci promyšlené a propojené státní koncepce poukazuje i to, že se v posledních letech téměř každý rok a půl novelizuje zákon o sociálně-právní ochraně dětí...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Až tak daleko od sebe v tomto případě názorově nejsme. Problém je jak to v praxi vyřešit.
- Pro začátek by například stačilo změnou zákonů konečně zabránit nemorálnímu obchodu s chudobou (a přestat platit příspěvek na bydlení do kapes spekulantům). Vidíte nějaké schůdné řešení zákonem? Ve státě kde má nájemník nad nájemcem navrch ( zbavit se nájemníka který neplatí a devastuje byt je v nějakém rozumném čase nemožné ) si takového nájemníka vezme jen ten, kdo na tom nějak vydělá a podle toho ty byty také vypadají. Řešením by byly obecní chudobince, ale to by se ozvaly zmíněné neziskové organizace s pokřikem o důstojnosti a podobně. Nevím co je důstojného na tom stát každý měsíc s nataženou rukou na sociálce ale budiž.

- nebo přísněji regulovat tzv. nebankovní půjčky (milostivá léta jim bohužel nezabrání)...Jak chcete tomuto zabránit zákonem? Už jsem výše zmínil, že kdo chce o své peníze přijít, tak si cestu vždycky najde.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Rozdíl je mezi "je to marný, nedá se dělat nic" - a dělat aspoň něco, viz expertka. Je to na odpovědnosti poslanců a trvá to roky. My dva to tady nevyřešíme, protože nemáme potřebný detailní vhled ani pravomoc.

PS Debata zřejmě končí, tak ještě citát (VH) místo tečky za tématem:
„Naděje není to přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl - bez ohledu na to, jak to dopadne.“

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) Chudáci důchodci

Tak je nám to vštěpováno Babišem, Okamurou, Raichlem a dalšími. Důchodci žijí v bídě a jsou žebráci. A mnozí z nás důchodců na to rádo slyší. Ale je tomu skutečně tak? Z vlastní zkušenosti jsem psal že ne, těch 40 000 Kč v průměru a ni neutratíme při normálních nákladech. A čísla a srovnání s okolními zeměmi to jenom dokládají.
Průměrný český důchod se v červnu přehoupl přes 20 tisíc. Činí aktuálně 20 216 korun. Slovenský důchod je v přepočtu o 5169 korun nižší. Polští důchodci mají z našich sousedů státní penze nejchudší – necelých 12 tisíc korun.
Kupodivu Němci berou jen Němci 1080 eur (25 746 Kč), To mne překvapilo
Další srovnání i negativa zde
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-finance-duchody-pojisteni-duchody-na-rekordu-cech-si-z-nej-ale-koupi-mene-nez-nemec-rakusan-i-polak-233708#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) Chudáci důchodci

Nedávno do médií sdělil expremiér Babiš výši svého důchodu. Prý asi 22 tisíc. No, to musel pěkně oj… finančák…Jak se říká Zloděj křičí chyťte zloděje… Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jako důchodce to tvrzení o chudobě můžu potvrdit. Ve svých téměř 69 letech jsem si, spolu s dvěma stejně postiženými, mohl dovolit jen 15 denní dovolenou na kole (z Nového údolí přes Passau, Innsbruck, Veronu, Padovu, Benátky, Udine, Tarvisio, Villach, Passau, Nové Údolí) bez použití kempů se spaním pod širákem kam dojedem. Stálo to cca 9 000Kč, z toho asi 1200 vlak (Praha-Nové údolí, na Brenner a pak do Bad Gastein a Nové údolí-Praha). Nejdražší bylo požívání piva, jídlo stojí jako u nás, třeba v Itálii SKVĚLÁ pizza za 7-9 euro přičemž velikost je taková, že to jeden člověk nemůže najednou sníst (to byla ta menší, neumím si představit jak velká je ta VELKÁ). Takže i chudý důchodce si může užít světa co hrdlo ráčí.....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) Chudáci důchodci

Pro 10. Červenec 2023 - 17:21 | Lenka Sepsová

Dobrý den.
Myslím, že nenávist Vám zatemňuje úsudek. Výše důchodu nesouvisí s "finančákem", ale s ČSSZ, a u osob, které nekonají "závislou činnost" vede placení jen minimálních záloh k důchodům ještě nižším.
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Myslím si, že k nenávisti má vztah některých z nás hodně daleko. Je to spíš vztah, který získáte k psímu exkrementu když do něj šlápnete.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

No, já nevím. Když jsem byla OSVČ, tak jsem dávaly výpisy z banky, kde byly platby od pojišťoven,dále doklady o přijatých platbách cash,výdaje za plat sestry, uklízečky, za energie, zdrav. materiál, nájemné atd.- prostě příjmy a výdaje - měsíčně svému účetnímu. Každým rokem se zálohy na platbu soc. a zdravotního poj. vyměřovaly podle toho, kolik peněz jsem danila a posílala po odečtení všeho, co se dle zákona v daňovém přiznání, dávaném na finančák, odečítalo. V dubnu a květnu jsem doplatila zdrav. a sociální nebo byl přeplatek. Žádné minimální zálohy nebyly.A podle toho, kolik peněz bylo zdaněno, byly vyměřeny veškeré zálohy na další rok. A z toho se taky vypočítával důchod . Kolik bylo započteno od studií apod.obsahoval podrobný rozpis po letech, od doby studií, který přišel s prvním důchodem. letech mám doma, No, tak když Bureš má asi 22 tisíc, tak byl buď takový střední OSV Č, nebo docela chudší zaměstanec, nebo prostě nepřiznával. Pokud teda není herec či varietní umělec, ti si nemuseli platit sociální pojištění, když podnikali podle jiného zákona. Nemuseli si platit zálohy, ale mohli a když si neplatili a nešpórovali jinak, tak občas pláčou v bulváru, jaký mají nízký důchod. Mají ho takový, kolik odváděli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Samozřejmě, že zatemněný mozek má s. Chot. Nejprve se spočítá výše daně pro finanční úřad a poté se z výsledku spočítá výše sociálního a zdravotního pojištění.
Každý, kdo alespoň část roku podniká a není plátcem paušální daně, musí podat přehled o příjmech a výdajích pro ČSSZ a zdravotní pojišťovnu, vypočítat výši pojistného a zaplatit ho.
https://www.businessinfo.cz/clanky/jak-vyplnit-prehledy-o-prijmech-a-vydajich-na-socialni-a-zdravotni-pojisteni-2/
Samozřejmě to byla ojebávka, vím podle sebe
https://echo24.cz/a/S2huP/babis-duchod-22-tisic-vypocet-ministr-jurecka
A ještě horší je, že Češi rekordně chudli, díky inflaci, kterou táhly hlavně ceny potravin. Psal jsem, že se občas v Penny objevila kuřata, docela levná. Byly z Polska.
Zato Babiš si mastil kapsu, místní agrobaron zvýšil zisk jen u kuřat o 165%
https://www.newstream.cz/money/babisova-firma-vodnanska-drubez-z-koncernu-agrofert-loni-navysila-zisk-o-165-procenta
A celý Agrofert pak zvýšil zisk dvakrát, táhly to hodně také hnojiva, na něž jsou odkázáni naši zemědělci
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/agrofert-zisk-andrej-babis-cena-plynu_2307051058_har

Ale je to chytře vymyšleno. Babiš si mastí kapsu a lidi jsou nas....í, jak je draho. Dobrý základ pro příští volby.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Dneska to do bezpečí jinak než do Ostravy nešlo :-)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Zahradníku, vážně tak moc máte potřebu budit zdejší zoombies pro boj jednoho proti pěti?! Určitě máte navíc! Sorry, ale I-N už dávno zemřely... Vše krásné Vám, hlavně dobré zdraví! Stejně tak všem zoombies!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já vím, ale když ono mi to nedá .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Hm, naprosto Vám rozumím! Ze zvyku i já občas kliknu, jaká je produkce zoombies po požití Guttalaxu. Byly doby, kdy tisícovka čtenářů byla takřka normou, reakce četné, mnohdy oslovující... Aktuálně ani zbla ničeho, tedy ani myšlenek... Jasně, psali to zde už jiní, stalo se...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Slovensko vykročilo správným směrem. Jsem nadmíru spokojenej.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

A až u nás vyhraje volby Blekota bude na světě konečně dobře.

Nahoru

Re: Česká politika dnes (7) PP ve Štrasburku:

...Bezpečnost nikdy nemůžeme považovat za samozřejmou. Před třiceti lety jsem byl jako člen mise UNPROFOR přímým svědkem zvěrstev během války v bývalé Jugoslávii. Doufal jsem, že za svého života už na evropské půdě žádnou další válku nezažiji.

V roce 2000 už zmiňovaný Václav Havel před poslanci Evropského parlamentu zdůrazňoval, že zlu se musí čelit, jakmile se objeví. Bohužel Evropě se zlo odhalit včas nepodařilo.

Současná ruská invaze není nic jiného, než tupý a cynický pokus vymazat Ukrajinu, její lid a kulturu z mapy. Nevyprovokovaná, neodůvodněná a nevybíravá agrese nesmí zůstat nepotrestaná. Po desetiletí jsme tvořili mezinárodní pravidla, abychom zabránili opakování hrůz druhé světové války. Během pár hodin se Putin pokusil zničit suverénní stát a podkopat mezinárodní řád. Nezvítězil a nesmí zvítězit!

Jsem hrdý, že se malé i velké evropské státy spojily, aby podpořily boj Ukrajiny proti zlu. Jsem také hrdý na český lid. Od prvního dne projevil bezprecedentní míru solidarity a neváhal poskytnout ukrajinským uprchlíkům peníze, jídlo a přístřeší. V přepočtu na obyvatele jich přijalo Česko více než kterákoliv jiná země.

Během mého projevu na Valném shromáždění Organizace spojených národů jsem před dvěma týdny řekl, že bezpečnost Ukrajiny je naší vlastní bezpečností. Máme zde řadu krizí, které se rozvíjejí kvůli ruskému expanzionismu a nenaplněným imperiálním ambicím. Jejich dopad pocítil každý evropský občan: vyšší účty za energie a rostoucí ceny potravin. V sázce je ale mnohem víc. Naše svoboda.

Obracím se proto na všechny, aby pokračovali v poskytování pomoci všemi možnými prostředky. Pokud Ukrajina padne, padneme i my. A bude nás to stát daleko víc.

Nenechme se zmást těmi, kdo tvrdí, že ve jménu usmiřování s Putinem bychom měli dosáhnout míru tím, že nabídneme ústupky, které podkopají ukrajinskou suverenitu a územní celistvost. Ve skutečnosti žádají, aby se Ukrajina vzdala a abychom my rezignovali na naše vlastní zásady. To je těžká urážka všech, kdo trpí pod ruskou okupací - lidí, kteří byli zbaveni svých občanských práv, kteří neustále trpí zneužíváním a lidí, jejichž děti byly uneseny do Ruska.

Před pětaosmdesáti lety bylo Československo v podobné situaci. Aby se vyhnuli válce, věřili někteří evropští státníci, že postoupení rozsáhlého československého území Hitlerovi uspokojí tohoto diktátora a vyústí v mírové řešení konfliktu. Tato víra se nenaplnila. Míru nelze nikdy dosáhnout tím, že přistoupíme na podmínky agresora. Pokud agresor uspěje jednou, bude chtít uspět zas a znovu.

Pevně doufám, že se mír na Ukrajinu vrátí. A doufám, že se tak stane brzy. Naděje ale není strategie. Musíme proto usilovat o uspořádání, které Ukrajině zajistí nezbytné podmínky pro další existenci v trvalém míru a prosperitě. Rusko musí být na Ukrajině poraženo! Rusko se musí stáhnout z ukrajinského území!

https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/verejna-vystoupeni-a-rozhovory/projev-prezidenta-republiky-petra-pavla-v-jednacim-sale-evropskeho-parlamentu-17391#from-list

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

S tímhle nejde diskutovat. Nebo jak by si to pan Tichý představil ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika Slovenska dnes ( 7 )

Zuzana Čaputová se po volbách postavila proti poskytnutí další vojenské pomoci Ukrajině.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak Slováci historicky inklinovali k takovým týpkům, jako Putin, že...
Jak mohli, trhli se z Československa a byli spojenci Hitlera, to snad pan zahradník ví, když z té oblasti pochází jeho rod.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

A co říkáte Pavlově snaze o zrušení práva VETO. U nás si toho všiml jen jeden český deník.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane zahradníku, všimli si toho téměř všichni. Zajímavé je jenom, co z toho udělali.
Vaše Parlamentní noviny hlásí
Sesazení Petra Pavla z Hradu. Po včerejšku to vážně padlo
Proč je Pavel na Hradě? Ukázalo se v EU. Zní: „Zrada.“ „Škodí.“

Střízlivější jsou v idnes, kde je jistě ještě Babišův vliv.
Prezident Pavel by se vzdal českého veta. Znepokojil koalici i opozici

Jinde místo nabubřelých slov pracují s fakty. Např. Novinky
Řekl jsem jen, že máme diskutovat, odmítá kritiku Pavel
Pavel však interpretaci, že rozšíření většinového rozhodování podpořil, odmítl před novináři v Bruggách už krátce po pronesení svého projevu. Zdůraznil, že hovořil pouze o nutnosti diskutovat o možnostech.

A dál jde Forum24, které si všímá střízlivě kontextu a toho, že to není nic nového. Řekl to ve spojitosti s rokem 2030, kdy budou žádat o vstup další země.
citace "Tam, kde je dnes vyžadována jednomyslnost, se s každým dalším členským státem zvyšuje riziko, že jednotlivá země využije právo veta." ...Třeba Finsko, co do počtu obyvatel dvakrát menší než Česko, tvrdí, že chce odbourávat právo veta všude.
Asi nejlepší
https://www.forum24.cz/veto-je-pro-nas-spis-skodlive-nez-prinosne-nez-pustime-do-unie-dalsi-staty-musime-splnit-sve-ukoly

Ale jde o to, co kdo hledá. Jestli hraní na city nebo práci s fakty.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) právo veta?

Možná by si měl kolega z představit 27člennou širší rodinu, která se rozhoduje, kde svolat výroční sešlost, na co jít společně do divadla, nebo do čeho investovat volné úspory - a platilo by pravidlo veta pro každého jednotlivě? Sotva by se na něčem domluvili...

EU pravidlo veta zbytečně brzdí/ochromuje v rozhodování, viz akutní pomoc Ukrajině, do které na střídačku hází vidle Maďarsko, Polsko nebo Turecko, které (plurál!) se dokonce nestydí vydírat (souhlas za prachy).

V řadě agend se už v EU hlasuje kvalifikovanou většinou, a věřím, že se ještě dožiju úplného zrušení veta.

Mohl by někdo tady popsat příklad, kdy 26 států s něčím bude souhlasit, ale "národní zájmy ČR by to poškodilo", takže bychom to museli sami vetovat? Početně necelá 4 % proti 96, počtem obyvatel dokonce 2 % proti 98!?

PS: Naši zahraniční politiku určuje vláda, ne prezident.

PPS: A napadá mě ještě jedna analogie. Kvalifikovaná většina EU je podobná pojistka jako ústavní většina v parlamentu. KDYBY měl každý poslanec - nebo třeba i opoziční strana jako celek! - právo veta, žádná vláda by nedokázala přijímat zákony a efektivně vládnout!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

No já, vzhledem k tomu co evropská mumie předvádí, rozhodně pro zrušení veta nejsem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Konkrétní odstrašující příklad nemáte?
Ani tzv. konstruktivní veto by vám nestačilo?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Návodné otázky nestačí, tak ještě jeden nelogickej Jardův paradox:
Jedním dechem "vtipně" pranýřuje neakceschopnost EU (mumie) - a současně je proti zrušení veta, který (přinejmenším některé) životně důležité akce zdržuje, když ne přímo znemožňuje.

Podobně to ostatně "funguje" v NATO, viz Erdoganovo neproduktivní lavírování kolem členství Švédska a Finska.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Prezident naprosto mimo, bez schopnosti hovořit sám, vše píšou jiní!
To se panu Tichému nebo panu Růženímu líbí!?
To jste vskutku oba tak hloupí, že oba plédujete válku, vraždění?...

Nahoru

Re: Česká politika (7) pro TL k zamyšlení?

1) První "argument" svědčí spíš o vaší ignoranci, viz např.
...Speechwriter je člověk, jehož prací je příprava a psaní veřejné řeči (tedy proslovu nebo projevu) pro jinou osobu, tedy speechwriting. V České Republice je to však ke škodě politiků i veřejnosti jen ojedinělý fenomén. Veřejné projevy či proslovy si tu píše tak nějak každý sám, často bez znalosti základních pravidel. A když už se tvorbě veřejné řeči na zakázku někdo věnuje, říká se mu často jen asistent nebo poradce.
V zahraničí jsou speechwriteři běžně najímáni politiky či dalšími veřejnými osobami, a služba nachází své uplatnění také v oblasti privátního sektoru. Kromě politiků tedy speechwriteři píší veřejné řeči pro lídry různých skupin, zaměstnavatele, pro média, ale také pro řečníky vystupující například na nějaké slavnostní příležitosti, jako je svatba nebo předávání cen.
Někteří speechwriteři jsou veřejně známí, jiní ne. Za veřejnou řeč, která sklidila pozitivní ohlas, však obvykle nejsou veřejně oceňováni, a nemají ani právo to požadovat...
https://politickymarketing.com/speechwriting-6-tipu-napsat-verejnou-rec

2) Hitlerům, Stalinům a jim podobným nelze ustupovat. Kdo nedával pozor ve škole, bohužel neví, že naivní appeasement stojí nakonec víc krve a obětí...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Prezident PP v podstatě chce, aby se CR vzdala sledování svých státnich zájmů. To už je to poslední, co nám zbylo, všechno ostaní jsme už odevzdali.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Mantru o údajných "státních zájmech" slýcháme už roky; mohl byste, prosím, vyjmenovat aspoň pár názornejch příkladů, co to vlastně je? Čím se "náš" zájem tak diametrálně liší od zájmu ostatních 26 zemí? A proč je pro vás významnější a důležitější než zájem EU jako soudržného a spolupracujícího celku?

I o tomhle mluvil PP ve Štrasburku:
"Díky rozšíření naší rodiny jsme si vytvořili silná pouta a záchrannou síť. V evropské hře nikdo není ponechán na holičkách, osamocený a frustrovaný. Překonáváme rozdíly pomocí racionální debaty a dialogu, nikoliv silou zbraní, jak tomu bylo po staletí. Proto bychom se měli svědomitě držet této skvělé myšlenky, díky níž jsme silným, atraktivním a respektovaným partnerem na globální scéně."

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Mne by taky zajímalo, co je ten národní, event. státní zájem, který nám ta zlá EU hatí. Ty naše klasické žárovky (to bylo humbuku)? Neúsporné vysavače (někdo si je stihl pro jistotu ještě koupit)? Nebo dokonce tradiční české Pomazánkové máslo, které s máselným tukem nemá nic společného?
Jinak opravdu hloupý je tak akorát Lípa. Již proto, že v tomto čase za komunistů žáčci povinně recitovali Zní zvon, zrady zvon, čí ruce ho rozhoupaly?...
Lípa pléduje to samé jako následně ti zrádci. Zachránili jsme mír pro Evropu!!!
Ale možná Lípa ani neví, co následovalo, takže ho tím omluvíme... :o)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Z trochu jiného koutku. Babiš si vloni přilepšil o 64 mld. Středula k tomu na zjara přihodil, že dělníci s nabídkou práce 16800Kč nevyžijí. Tak nyní je to za 14 600 či 17 900, Nevíte proč jsou tam ty ukrajinské vlaječky? V té klatovské drůbežárně měl zisk 600 mil. Pro mne je to parazitování na lidech v nouzi.
https://www.pracomat.cz/firma/45359989-drubezarsky-zavod-klatovy-a-s

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) tzv. národní zájmy?

Nejen žárovky, máslo, rum, křivý banány, WC prkýnka a podobný pitomosti, dnes je to k smíchu. Ale hned po vstupu taky ty hokynářské řeči, kolik nám to vynese do rozpočtů (do Silvestra jsme pobrali celej bilion!). Jiná věc je, JESTLI jsme ty dotace dokázali vždycky účelně využít, ale za to Unie nemůže.

Myslím, že zahradníci scestně chápou evropskou politiku jako hru s nulovým součtem (= když ten první vydělá, ten druhej úplně stejně prodělá, i obrazně, nejen ekonomicky). A neuvědomí si, že na rozumném kompromisu můžou vydělat všichni (úplně stejně přece fungujou parlamenty v demokraciích).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Tak marně čekáme na ty názorné příklady nenaplněných národních zájmů...

BTW: "...všechno ostatní jsme už odevzdali"? To je geniální bullshit hodný klasika Pitomia!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, za tu dobu, co čekáte až napíšu pár příkladů stáních zájmů , jste to mohl vymyslet vlastní hlavou vy.
Zásadním strategickým zájmem je svrchovanost a územní celistvost. Dále : ochrana hranic země, migrační politika, vnitřní doprava, životní prostředí, energetická politika ve všech oblastech, politika průmyslu, zdravotnictví a školství. Můžete doplnit, možná jsem na něco zapomněl.Mohl byste např. osvětlit termín - konstruktivní veto.

Já mám teď jiný předmět zájmu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Sice jste vyjmenoval 10 témat, ale debata je přece o NENAPLNĚNÝCH zájmech, tedy zcela konkrétních příkladech, v čem nás tedy EU (i my tam ale zasedáme/debatujeme/navrhujeme/hlasujeme) tak poškozuje a utiskuje, že se proti tomu musíte ozvat.

Už 8.10. večer jsem se to tady snažil vysvětlit: Čím se "náš" zájem tak diametrálně liší od zájmu ostatních 26 zemí? A proč je pro vás významnější a důležitější než zájem EU jako soudržného a spolupracujícího celku?

Jako sólisti bychom měli ve světě mnohem menší váhu, dodávám.

(Konstruktivní veto umožňuje členskému státu Unie zdržet se při hlasování v Radě v otázkách Společné zahraniční a bezpečnostní politiky, aniž by tak mohl zablokovat jednomyslné rozhodnutí Rady. Tato možnost byla zavedena Amsterodamskou smlouvou (nový Článek 23 Smlouvy o Evropské unii). Pokud je konstruktivní veto doprovázeno formálním prohlášením, členský stát, který se takto zdrží hlasování, není povinen aplikovat schválené rozhodnutí, ale musí je respektovat. Tento členský stát se musí zdržet jakýchkoliv aktivit, které by byly protichůdné rozhodnutí Unie.)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) Eurovolby

S tou nekonečnou debatou o "národních zájmech" logicky souvisí i blížící se volby do europarlamentu, kde máme 21 poslanců (ovšem včetně Blaška, Davida a Konečné). Ukázka z jednoho komentáře, kde to už zformulovali za mě:

"Ne, ve volbách do Evropského parlamentu se vůbec nehraje o to, zda bude nebo nebude Green Deal. Otázkou je pouze to, zda dokážeme nevyhnutelné změny využít, nebo zda zase budeme kritizovat a stavět se proti tak dlouho, až všichni budou daleko před námi, a my se najednou probudíme a budeme řešit, co dělat. A možná už bude pozdě.
Někteří politici... stále nepochopili, že některá témata by v Evropě fungovala daleko lépe, kdyby se Češi snažili být iniciativní, kdyby se zapojili, kdyby hledali na novinkách výhody a příležitosti. Pokud se totiž někdo snaží zastavit nezastavitelné, neuspěje. Změny jsou nutné, přijdou a většina si je přeje.
Ne, svět vážně nestojí na tom, zda zachráníme auta se spalovacími motory. Nezachráníme je. V Norsku se v roce 2023 mezi novými auty prodalo 90 procent elektromobilů. A pokud jste někdy byli v Norsku, možná jste si také všimli, že rozhodně nikdo nepláče po tom starém dobrém sedmdesátkovém světě, ale zjistili jste, že je to moderní země na úrovni.
Neschopnost přiznat si, že je potřeba se posunout a zmodernizovat, je věc, která brzdí celou naši zemi. Nemáme rychlovlaky, neadaptujeme se na změny, nejsme lídři téměř v ničem. Nikdo se neptá, co chtějí a potřebují mladí, všechno konzervujeme, protože „tak se to dělalo vždycky“. Ano, vždycky, třeba i za komunistů. A to je škoda..."

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, já jsem psal o tom , že prezident by se rád vzdal sledování s t á t n í c h zájmů CR a vy jste to přeonačil na n á r o d n í zájmy, což je , něco jiného.
EU nás poškozuje povinností přijímat jí určené množství imigrantů - často muslimů. Události posledních dnů ukazují, jakým nebezpečím se mohou stát uvnitř země.
Tento náš stání zájem se nijak neliší od ostatních 26 zemí. Smůla je akorát v tom, že rozhodnutím Bruselu se postaví tak jedině Orbán a někdy v něčem Poláci. Od našich mocipánů nečekám nic, odkejvou všechno.
Nepotřebujeme být v něčem lídry , stačilo by udržet bezpečí pro obyvatele.
Elektroauta nebo Green Deal nejsou v centru zájmu lidí, nevytahujte takové věci mezi vážná témata.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Víte jak se pomocí vody získá světlo?.
Tak, že si doma umyjete okna. :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Příkladně pana Tichého,
byť mnohdy složitě s jeho názory, jsem vnímal jako slušného člověka!
Jsem zděšen, on aktuálně pléduje vraždění, atd., nerad chci psát více...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Orbán... právě! Ale nějak jste pozapomněl na těch zbývajících 27-3=24 zemí, od jejichž mocipánů asi taky nečekáte nic?! Jak si to zdůvodňujete?

Některé země už volají po zrušení veta dřív, než EU přijme další státy, které se o členství ucházejí. Asi nevíte proč: Po zkušenosti z rozšíření o V4 (trucování, vydírání, zdržování)!

V centru zájmu lidí sice závažná témata nejsou, protože o nich moc nepřemýšlejí, ale (paradoxně) v jejich a dokonce i ve vašem zájmu se tím EU zabývá.

Ale vidím, že to nemá cenu. Proti anonymním bullshitům se vyhrát nedá, možná zas jen provokujete.

PS pro TL: O Gaze je snad dost předčasné v podobném duchu "diskutovat"...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Máte pravdu pane Tichý, od cizích mocipánů nečekám vůbec nic. Stačilo by mi, kdyby se nějak ku prospěchu naší země projevili ti naši. Už jsem to sem kdysi psal, hlasoval jsem proti vstupu do EU. Bylo mi to houby platné, ale přinejmenším jsem dodnes neztratil sebeúctu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) Takže shrnutí?

Po dělostřelecké přípravě koncem září (o pěti zoombies po požití Guttalaxu) následovala série bullshits: Slovensko správným směrem, PP si nepíše projevy, zrušení veta, poslední co nám zbylo, o voličské sebeúctě atd. - a na jednoduchou otázku jsme dodnes rozumnou odpověď nedostali:

...mohl byste, prosím, vyjmenovat aspoň pár názornejch příkladů, co to vlastně je? Čím se "náš" zájem tak diametrálně liší od zájmu ostatních 26 zemí? A proč je pro vás významnější a důležitější než zájem EU jako soudržného a spolupracujícího celku? Aspoň jeden příklad pro ilustraci?

(Podle "osvědčeného receptu": bullshit - argumenty proti němu - další bullshit bez souvislosti, a tak furt dokola.)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Náš státní zájem na zachování práva veto se liší od ostatních zemí tím, že udržuje pro naši ( CR ) svchovanost v rozhodování ( ano - ne ). To rozhodování nemá s ostatními 26 zeměmi nic společného.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) O svrchovanosti?

Pro státy naší velikosti jsou a budou rozhodující spojenecké vztahy. K čemu nám byla údajná svrchovanost v září 38, v březnu 39 nebo v srpnu 68?

Aktuální příklad státních zájmů?
Novartis vyrábí radiofarmakum Pluvicto, které léčí metastázující rakovinu prostaty v případech, kdy už nezabírá žádná jiná léčba.
EVROPSKÁ léková agentura schválila jeho použití už loni.
FN Olomouc zatím jako jediná u nás získala lék v rámci studie pro vybraných cca 20 pacientů.
V řadě evropských zemí mohou podobné léčivo připravovat v laboratořích, to ale ČESKÉ zákony neumožňují!
Byrokratické správní řízení o léčbě vázne na dohodě o ceně s výrobcem a pojišťovnami (dávka za 500 tisíc?), takže "zajištění léčby pro české pacienty se očekává v první polovině roku 2024"...

Jiný příklad: Úmluva Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí, neboli Istanbulská úmluva, je mezinárodní smlouva Rady Evropy, která posuzuje především všechny druhy násilí vůči ženám jako formu historicky a kulturně podmíněné diskriminace. Jinými slovy to znamená, že násilí vůči ženám bude jasně bráno jako porušení lidských práv a forma diskriminace. Zavázané státy se budou muset zodpovídat, pokud na takové násilí nebudou adekvátně reagovat.
Nově definuje některé trestné činy, například vynucený sňatek, stalking či vynucený potrat. Zaměřuje se hlavně na prevenci, ochranu obětí a stíhání pachatelů násilí páchaném na druhém pohlaví. Týká se to hlavně žen, které chrání před obřízkou či před sterilizací.

Úmluvu podepsalo 43 zemí, ratifikovalo 37 z nich. Po šílen(eck)ém Piťhově kázání a dalších lživých mýtech se ratifikace Úmluvy v ČR pořád oddaluje. Naše domácí násilí ani tradiční rodinu si rozvracet nedáme, máma je máma, táta je táta...

https://www.forum24.cz/verejnost-casto-netusi-o-jak-zavazne-tema-se-jedna-odbornici-a-senatori-diskutovali-o-istanbulske-umluve

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

On: miláčku opravdu jsem tvůj první?
Ona: samozřejmě, proč se mne na to každý ptáte?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) Nálepkování?

To se vám teda povedlo, ta paměť:

Pane Zahradníku, vážně tak moc máte potřebu budit zdejší zoombies pro boj jednoho proti pěti?! Určitě máte navíc! Sorry, ale I-N už dávno zemřely... Vše krásné Vám, hlavně dobré zdraví! Stejně tak všem zoombies!
- nebo -
Hm, naprosto Vám rozumím! Ze zvyku i já občas kliknu, jaká je produkce zoombies po požití Guttalaxu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Hm, pane Tichý, Bonboniéra zjevně nadmíru s cyankáli... Literáti rádi kopírují...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Občas je náročné sledovat vaše myšlenkové pochody, ale někdy se náš pohled na věc zas tak moc neliší. Příště byste dokonce mohl přispět k uvádění zahradnických nesmyslů na pravou míru (a ne ho v tom povzbuzovat).

BTW: Zoom - a zombie, ty pojmy nemají nic společného, ani graficky.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Vážený pane Tichý, také Vás mám rád. Uvítal bych však více originality oproti kopírování. Před několika dny jsem zde o Vás mj. napsal: Upřímně, mám ho rád včetně jeho zdejších noblesních komentářů, kterým nejvíce rozumí on sám! Vy dnes: Občas je náročné sledovat vaše myšlenkové pochody. Na druhou stranu souhlasím s Vámi: někdy se náš pohled na věc zas tak moc neliší.:)

Stran Vašeho BTW, kterému nerozumím ani graficky! Já jsem vždy psal "zoombies" nikoliv zombie (oživlé mrtvoly), to bych si nedovolil. Inspiroval jsem se stejnojmennými horory USA (2016, 2019), pročež netřeba kárat! :)

Máme super krásnou neděli, tak si z úcty, nejenom k Vám, dovolím neméně krásný citát: "Pravá moudrost je schopnost upozadit vlastní ego, odolat oslnění z vlastních moudrých myšlenek a snaze být ze všech moudrých nejmoudřejší." Já na moudrost nemám potřebný věk, možná ani mít nebudu... :)

Mimochodem: "Zahradníka" mám vskutku také rád a určitě budu i nadále!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, nemusíte číst zahradnické nesmysly. Zkuste si přečíst " Vidlákovy kydy ", možná se vám rozsvítí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

To dost pochybuju. Stačilo přečíst si vyznání Proč tento blog -

"Na tomto blogu se nepíše pravda. Jen názory. Nemám tady lepší informace, nemám tady žádnou křišťálovou kouli... Používám stejné zdroje jako vy. Moje ambice je jediná - nabídnout další úhly pohledu. Pokud možno takové, které se jinde nedočtete... Při čtení tohoto blogu zjistíte, že rád a s chutí měním stanoviska i postoje. Jsem schopen jeden den tvrdit, že padne vláda a dokládat to řadou argumentů a den nato budu psát o tom, že vláda nepadne a budu to dokládat celou řadou argumentů. Jiskřičku pravdy si v tom musíte najít sami a nikdy zde na Kydech nebudete mít jistotu."

- a prohlídnout si seznam autorů = přezdívek anonymů. Je to podobný "zdroj informací" jako Parlamentní listy nebo Bobošíková. A dokonce tady platí nomen omen, i když to měl bejt vtip :o)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jste příliš mnohomluvnej, stačilo napsat : Nerozsvítilo !
Všechno ostatní si zájemci mohli přečíst sami a bez vašeho hodnocení.
Přiznám se, že mě potěšilo, že jste Vidláka neznal . Je to zemědělec z jižní Moravy a mívá m.j. dobré rady k hospodaření.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) je čas očkování

Covid v ČR podle ministerstva zdravotnictví k datu 8. 10. 2023
Potvrzené případy (včetně reinfekcí) za posledních 14 dní na 100 000 obyvatel: 48
Aktuálně hospitalizovaní: 178
Aktuálně hospitalizovaní na JIP: 6
Týdenní přehled počtu osob s nově prokázaným onemocněním COVID-19 dle hlášení krajských hygienických stanic a laboratoří za týden 7. 8. 2023– 7. 10. 2023: 4 206

Pro nás-seniory a ohrožené skupiny stojí za úvahu i očkování proti chřipce a RS virům (letošní novinka).

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pan zahradník má priority... Zásadním strategickým zájmem je svrchovanost a územní celistvost. Dále : ochrana hranic země, migrační politika, vnitřní doprava, životní prostředí, energetická politika ve všech oblastech, politika průmyslu, zdravotnictví a školství.
To jsem nevěděl, že je tak proevropský. Právě neřešení na úrovni EU vede k řešení "Kdo dostane černého Petra". Příkladem je vychcánek Orbám. Asi před měsícem zvedla naše vláda trest za převaděčství na 8let. A Orbán? Měl jich tam již moc a tak převaděče omilostnil. Díky tou teď drží Černého Petra Slováci . Možná se začnou valit k mám.
.
https://www.novinkyz/clanek/zahranicni-evropa-slovensko-celi-prilivu-ilegalnich-migrantu-nektera-mesta-vyhlasila-mimoradny-stav-404469.c53ušil jak je proevropský :o))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zase to sotva mele

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Duplikát

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

V lednu jsem byla svědkem kontrol na hranici,když jsem se předčasně vracela na pohřeb kamaráda z Budapesti busem Student Agency ,který vyjížděl cca v 23 hod. Kontrola na hranici z Maďarska kouknutím do vozu,bez kontroly pasů. Na Slovensku ani celník nevylez, dal přes okno pokyn k odjetí. Však byla noc a zima. Na slovensko- české hranici teprve český celník provedl důkladnou inspekci cestovních dokumentů a zjistil,že několik pasažérů sedících za námi má sice platný pas,ale nemá víza do Schengenu, a požádal o vystoupení z autobusu. Celá konverzace se odehrávala v plynné angličtině z jeho strany, nekompromisně,ale zároveň zdvořile. Byla radost poslouchat toho mladého muže na svém místě. Slováci i Maďaři se na to zvysoka. Je to jen příklad,ale dokládá to,že vše je v lidech.
Pěkný den, u mne dobrý,výsledky voleb v Polsku vypadají nadějně,i když jednoduché to jistě nebude.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Polsko dobrý, souhlas. Záleží jen na tom, jak dlouho bude Duda zdržovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Duda je "kačer", tak asi bude zdržovat... Problém bude při prezidentském vetu, kdy příští pravděpodobná koalice nebude mít dostatek hlasů na přehlasování "kačerova" muže... Končící vládu raději nekomentuji, i když v mnoha ohledech byla naprosto mimo všeho soudného, současně naopak neplédují tu novou...

Slovensko - super! Občané zvolili demokraticky, mnozí v ČR mají pupínky... Za mě fakt ok!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

S tímto linkem to patrně nesouvisí, ale je skvělé, jak ten nebo ona se snaží být naprosto super!
Uvidíme,možná vskutku nej nej...

Nahoru

Re: Slovenská politika dnes (7)

Občané SR sice "zvolili demokraticky" - ale blbě! Asi dodnes víte dost málo o Ficovi, že to Slovákům přejete.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jiný úhel pohledu.

https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/neochota-videt-sirsi-souvislosti-je-neco-jako-diagnoza/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jiný úhel pohledu.

https://en.wikipedia.org/wiki/Modern_flat_Earth_beliefs

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) Vidlák?

Trefná námitka!
Vidlákovy soudy mě taky vůbec neoslovily, například:

...vidím zkorumpovanou Ukrajinu, vidím tamní náckovské tendence (?)

... jezdím na setkání občanů s Jindrou Rajchlem, protože má vždycky plno, dá mi dost prostoru a nikdy se mě neptá, co budu povídat (?)

Širší souvislosti ale také říkají, že kdyby Izrael zmizel ze světa, tak za všechno zlo v muslimském světě budou moci křesťané. Což v Berlíně nejspíš brzičko uvidíme na vlastní oči - TO JAKO FAKT?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jak bylo plno na setkání s Jindou Rajchlem nedávno na náměstí v Trutnově, jsem viděla na fotce.Inzeroval to, že tam místním politikům ukáže. Tož ukázal.Pěkný den!!o

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak zahradník opět čerpá z dezinformačních webů. Pak se nedivme jeho závěrům.
https://www.nfnz.cz/konspiracni-server-prvni-zpravy/

Takže jak se dělají dezinformace s cílem vymýt lidem hlavu. Zpočátku se dají nepřesná, manipulativní fakta a pak se z nich dělají vcelku pravdivé závěry. Náš Vidlák použil ruskou propagandu, cituji... Nemluvilo se o rozšiřování NATO, proti kterému Rusko dlouhodobě protestovalo. Nemluvilo se o konfliktu na východní Ukrajině, nemluvilo se o zkorumpovaném ukrajinském režimu, nemluvilo se ...
Kupodivu Vidlák ale nemluví o zásadních věcech, i když volá po širších souvislostech. O Budapeštském memorandu , kdy se Rusové zavázali respektovat stav hranic s Ukrajinou a nesplnili to, naopak se Ukrajina vzdala jaderných zbraní, o přepadení Krymu, kde lhali o tom, že tam vojáky nemají, načež Putin vyznamenal za tuto akci vůdce Wagnerovců Utkina, potetovaného nacistickými symboly, o tom, že východ Ukrajiny není zdaleka jediný, který Rusové poslední dobou vojensky "ukradli " okolním státům a tak dále.
Jenom člověk s vymytou hlavou může obhajovat, že okolní státy Ruska nemají nárok zvolit si spojence, nevyhledá si, že rozbroje na východě Ukrajiny jely stejnou trajektorii jako Hitler v Sudetech. Četl jsem o tom výpověď Rusa výcuc z knihy Bojoval jsem v řadách Wagnerovců a také mi vyprávěla Ukrajinka z východu (mimochodem mluvila rusky). Do zkorumpovaného Ruska má Ukrajina hodně daleko, navíc tam nestřílejí a nezavírají odpůrce režimu, pokud zrovna náhodou nevypadnou z okna nebo jim nevybuchnou granáty, které si běžně velitelé berou do vrtulníku...
Pan zahradník je ukázka člověka zformovaného dezinformacemi, na které dává neustále odkazy. Ale jsou na tom mnozí další ještě hůře.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Každý vidíme dezinformace jinde moldavite. Vy tam, jak píšete v příspěvku, já ve státních sdělovacích prostředcích. Nechme si každý své zdroje, které jsou pro nás důvěryhodné.
A studio Xavera Veselého asi neznáte, tam je s hosty často i legrace .( Internetové vysílání )

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) Média v Česku

Ach jo. "Zahradnikovo" IQ nezpochybňuju, větu i souvětí sesmolí líp než AB, ale jeho žebříček hodnot je dočista ubohej (jak říkával můj brácha), zase si neodpustí lež/provokaci.

Měl by si přečíst -
https://news.refresher.cz/138834-Zebricek-Toto-jsou-nejduveryhodnejsi-media-v-Cesku-Prvni-je-Cesky-rozhlas
- a vážně se nad sebou zamyslet (nikdy není pozdě):

"Součástí zprávy jsou každoroční výsledky průzkumu, jenž ukazuje, která místní média považují Češi a Češky za nejvíce důvěryhodná. Na prvních dvou příčkách se umístila veřejnoprávní média, tedy Český rozhlas a Česká televize. V závěsu za nimi jsou Hospodářské noviny, Seznam Zprávy a CNN Prima News."

Nad 50 % se v tabulce umístil už jen web Aktuálně.cz.
A Blesk, kde je taky často i legrace, má ohromující 16% důvěru...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Heleďte pane Tichý, nepřevychovávejte mě pořád. Já vám to taky nedělám. Nakonec - jsem jen trochu mladší..
A na nějaký výsledky průzkumu taky nehraju, to je pro důvěřivé naivky jako jste vy.
Stačí se trochu bavit s lidmi a máte daleko přesnější výsledek.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane zahradníku, promiňte, ale vás už převychovala dezinformační scéna.
...A na nějaký výsledky průzkumu taky nehraju, to je pro důvěřivé naivky jako jste vy.
Stačí se trochu bavit s lidmi a máte daleko přesnější výsledek.
Tak to je další doklad
Kdyby jste se zabýval tou zprávou více, dočetl by jste se...V návaznosti na loňské úsilí jsme opět spolupracovali s výzkumnou firmou Ipsos na průzkumu přibližně 2 000 respondentů v každé zemi pomocí celostátně reprezentativních vzorků, ...
Tak nevím, kdo je naivní. Jestli ten, kdo věří, co se říká u několika jedinců (se stovkami lidí jste se určitě nebavil) své sociální bubliny, nebo ten, kdo věří vědeckému výzkumu na 2 000 jedincích, provedenému renomovanou firmou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ale pan zahradník ještě jde. To někteří cvikováci. Ti jsou již úplně zblblí. Poznamenal jsem si argumenty jednoho z nich
Brežněv měl ukrajinské občanství.
Všichni čeští politici v úřadě mají doživotní imunitu.
LGBT je neexistující nesmysl.
Léky nejsou, všechny jsme je poslali na Ukrajinu a oni nám za to tisíce vlaječek.
Covid neexistuje, protože jsem nenosil roušku, nebyl jsem očkovaný a nedostal jsem ho!
Vojenská rozvědka a StB jsou ty samé organizace
Za komunismu byly fronty protože každá doba měla svá pravidla a jiné věci
Generál Pavel po roce 1988 studoval kurz pro vojenské rozvědčíky a tak se stal agentem StB

A spoustu dalších. A je to pravda, protože se o tom bavíme (se stejně ujetými). Jeho odkazy jsou na mejly, co mu chodí a známí by přeci nelhali. Když mu tam hodíte přesvědčivé protiargumenty, dojde rozum a nastanou vulgární urážky. Na víc tito nemají.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Moldavite, to nemůžete jít takhle na zahraníka! Fakta nebo nedej bože něco, co by zavánělo nějakou odborností nebo vědou. On má svoje zdroje a svoje odborníky!

"Babiš přece šel do politiky, protože mu záleží na českých lidech, je výborný manažer a peněz už má tolik, že ho vůbec nezajímají. Stejně jako Okamura a Rajchl, kteří to dělají především pro dobro naší země. Rusku jde hlavně o mír a svojí bezpečnost. Navíc se tam mají lidé dobře. Ostatně u nás bylo před rokem 89 také lépe. Člověk nemusel nad ničím moc přemýšlet a všichni měli práci. Pomoc Ukrajině nás stojí nejméně půlku státního rozpočtu a uprchlíci z Ukrajiny jsou samí mladí muži, kteří tady nepracují a berou sociální dávky. Brzy se dočkáme toho, že kvůli uprchlíkům nebude možné bezpečně chodit po ulici, Důchodci jsou ohrožená skupina, která je na hranici chudoby a mnoho z nich si může dovolit jen jedno teplé jídlo denně. Jak přežijí další zimu si většina z nich nedokáže představit. Všechno řídí Američané, kteří navíc ani nebyli na Měsíci. Prezident Zeman byl nejlepší prezident, protože rozvíjel zahraniční politiku a hledal nové obchodní příležitosti (nejen) pro naši zem. Navíc všem ukázal, že je nepotřebujeme! A co třeba takový Havlíček, což je odborník, protože uměl řídit dvě ministerstva zároveň, a který by měl být (minimálně morálním) vzorem pro všechny podnikatele. Stávající vláda lže a to ve všem, co dělá! Stejně jako všichni odborníci, kteří kroky vlády schvalují. EU a NATO vůbec k ničemu nepotřebujeme. Jen nás to stojí peníze a nemůžeme si dělat co chceme. Všechny zahraniční investory bychom měli vyhnat, protože okrádají naši zem. A když nebudou chtít jít sami, tak by se jim měly automaticky sebrat všechny peníze, které tady vydělají. Aspoň bude na ty důchody!"

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) PS pro z

Vás převychovat? Na to už je pozdě, my normální jsme nad vámi dávno zlomili hůl.
Jde jen o to uvádět na pravou míru vaše neustálé anonymní (=zbabělé) "názory", odkazy na vidláky, polopravdy a lži, demagogii a provokace. Protože tady - pro ostudu, hádejte čí - zůstávají...

PS: Dočista ubohej, dokonce se s těma provokacema vytahuje!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jste se pěkně rozjeli, úplně rozdováděli, když se můžete konečně zas strefovat do zahradníka. To je pro vás ten správnej požitek. :-))) Když nemůžete pomlouvat zahradníka, tak nediskutujete.
Občas je mi vás proto líto a tak vás jen tak malinko " načechrám "a rychle ožijete a chytíte jedovatou slinu - vy normální pravdomluvní hrdinové.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nevíte někdo prosím, vo co gou, když Babiš prohlásil, že “Šoa je náš projekt?” To je teprve politika!! Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Možná na to přišel Jiří Padevět na FB: "Předsedovi opozice píše projevy umělá demence." A není sám...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Babička zdejší splašky sem tam četla, čte, zírá!
Nechtěla, abych psal. V poho to dám sám!
Po mnoha měsících! Radostně... Neuvěřitelný humus!
Pan "Zahradník" splaškům čelí, nechápu, perverznosti čelí?
Pan spisovatel Tichý - ok, umělá demence, jeho obor!
Pán v letech má potřebu se mega uboze ztrapňovat...
Tři jiní senioři zdatně asistují! Shoda v plivání na Z.
Mimořádně trapně, mimořádně slizce!
Někdo to už tady psal - fosílie (zombie) v akci...
Tak se nabuďte, plivejte síru...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

What a silly bunt!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Pan (anonymní srab) "zahradnik" prej čelí splaškům, dokonce slizké perverzi !??
Babička jmenovkyně asi nečte ty jeho plánovitý "načechrání": pán se baví, zatímco vláda, Evropa i svět řeší stále závažnější problémy. Mj. jak efektivně čelit lžím, které se pod rouškou svobody slova vydávají za "názor".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já nevím, pane Kocharowski, věty od Jany mají k Monty Pythons, čili inteligentní zábavě daleko, i když …

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Proč byste mi zapovídal bavit se, nikomu neškodím, pane Tichý. Na řešení závažných problémů máme vládu, Evropu a svět, jak správně píšete.Ti to mají v popisu práce.
Neumím si vysvětlit, proč vás tak dráždí, že vidím všechno svýma očima. Není chyba u vás ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

...a dělá ze sebe většího hlupáčka, než je (tentokrát jakoby přehlídnul větu o "zajímavých názorech").

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Co se chystá.

https://echo24.cz/a/HJ8zD/zpravy-svet-eu-ustavni-vybor-ep-odhlasoval-zruseni-pravo-veta-odebrat-dalsi-kompetence

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

No a? O tom jsme se tu přece bavili už 7. října.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Na začátku října s tím přišel v nějakém svém projevu PePa jako předskokan. Nyní ten návrh ( zrušení Veta ) oficielně vybalily Německo a Francie a očekávají schválení . V článku se píše, že třeba v Polsku i jinde to nebudou mít tak jednoduché. Kdyby se vyhlásilo referendum, jsem samozřejmě proti odevzdání našich dalších kompetencí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) hlasování v EU

Jde i o další zefektivnění rozhodovacích procesů EU, například upuštění od zásady 1 země = 1 komisař a jejich omezení na 15. Když budou např. zástupci V4 rotovat, bude to rozumné.
A najděte si a dobře promyslete, jak se v EU hlasuje UŽ TEĎ kvalifikovanou většinou, aby malé státy nebyly poškozeny:
https://www.consilium.europa.eu/cs/council-eu/voting-system/qualified-majority/

= Kvalifikovaná většina je nejčastějším způsobem hlasování v Radě! Používá se, když Rada přijímá rozhodnutí v rámci řádného legislativního postupu, tzv. postupu spolurozhodování. Tímto postupem se přijímá asi 80 % veškerých právních předpisů EU.

No a že současná polská opozice + jistej zahradnik jsou zásadně proti, to vůbec nic neznamená...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Velikou radost mi udělala opět česká vlaječka třepetající se na bunkru na Nové Huti. Je to u silnice, takže každý projíždějící ji zaznamená. Bývá tam, pak zas na čas zmizí - možná nějakej záškodník.
Tentokrát je tam ještě jedna stejné velikosti a napevno. Je namalovaná přímo na stěnu bunkru.
K dnešnímu svátku je to hezké připomenutí vzniku Československa. Děkuju anonymním vlastencům.

Nahoru

Česká politika

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

S podobnými nápady - návrhy obvykle přichází ministryně obrany nebo ministr zahraničí nebo prezident.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Přiznám se, že se mi vyjádření paní ministryně obrany také vůbec nelíbilo. Její vyjádření považuji za hloupé. Na druhou stranu ministryně obrany není přímo zodpovědná za zahraniční politiku. Tu dělá prezident, ministr zahraničí, částečně premiér a v některých případech parlament. Je to stejné, jako kdyby ministr kultury prohlásil, že daně by měly být 50%, protože potom by měl dostatek peněz z rozpočtu. Prohlašovat to sice může, ale nikdo daně na 50% nezvedne.

Proč jsme hlasovali proti rezoluci OSN ministr Lipavský vysvětlil. Varianta byla zdržet se nebo hlasovat proti. Bohužel většina států EU se bála nepokojů ve svých zemích a tak se zdržela. Domluvit jednotné stanovisko EU tak nebylo reálné. Rakousko a Chorvatsko hlasovalo proti rezoluci s námi. Cílem bylo vyjádřit jasný nesouhlas s tím, že OSN neodsoudilo hrůzné činy, které Hamás spáchal. Česko má navíc dobré vztahy s Izraelem.

O tom, že OSN nefunguje ideálně se delší dobu vedou diskuze. Cílem by měla být reforma OSN. Proto Česko usiluje o místo v Radě bezpečnosti za cca 9 let. Bohužel vyjádření paní Černochové zrovna tomuto moc nepomohlo :(.

Na jednu strany mnozí vykřikují, že máme být suverénní stát. Když ale hlasujeme za to, co považujeme za správné, byť proti většině, tak mají zase plnou hubu keců, že jsme měli hlasovat jinak...

Síru a zášť tady plive jen Lipa, Tichá a někdy i zahradník. Asi dle vzoru Babiše a Okamury. Rozdíl je v tom, že Babiš a Okamura jsou vychcanové, které si tady vodí blbečky dokolečka, aby si mohli dělat, co potřebujou...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

To mi potom vysvětlete, jak vidíte nedávno schválenou a trojnásobně zvýšenou finanční podporu EU Palestině. Hamás bych do toho vůbec nepletl. EU nemůže nijak ovlivnit, kde a jak ta podpora skončí.
Jinak na rozdíl od vás si myslím, že se nikdo ze zdejších diskutujících nenechává od nikoho vodit jako blbeček. Je to tak těžké pochopit, že ne každý nahlíží na události kolem stejně jako vy ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zaorálek řekl, že když byl v Gaze, tak všude byli lidé z Hamás. Hamás kompletně kontroluje vše v Gaze. Cokoliv tedy pošlete do Gazy, tak může skončit (a také končí) v rukách Hamásu. Touto optikou můžete rezignovat kompletně na humanitární pomoc, protože nikde nemáte záruku, že ta pomoc skončí tam, kde je potřeba. To platí i v případě Ukrajiny. Humanitární pomoc je ale i forma solidarity, kterou prostřednictvím té pomoci vyjadřujete.
Asi se shodneme, že v případě Palestiny ta pomoc s velkou pravděpodobností neskončí tam, kde má. Proto také ČR Palestinu nijak humanitárně nepodporuje. EU pomoc posílá. Je to pochopitelné vzhledem k situaci v některých státech EU, kde má Palestina přeci jen více zastánců. Dle Ministerstva zahraničních věcí ale tato pomoc nejde z kapes daňových poplatníků ČR (viz https://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vztahy/vyrocni_zpravy_a_dokumenty/poskytnute_informace/dotace_pro_palestinu.html).
Z tohoto pohledu nám to může být celkem jedno. Zároveň částečně chápu i pohled jiných zemí v EU. Já osobně bych tam tu pomoc v současné době neposílal a počkal na to, až se situace dostane do nějakého více předvídatelného stavu.

Když jste se jako potrefená husa ozval, tak Vám řeknu, co mi vadí. Vadí mi vlastnosti jako je závist, chamtivost, sobeckost, bezohlednost, lhaní a manipulace. Pokud je "jiný názor" iniciován některou z těchto vlastností, tak je to pro mne opravdu těžké pochopit.

Samostatná kapitola je pak prezentace "jiného názoru", který nedokáže prezentující obhájit, protože ten názor není jeho, ale jen ho papouškuje. To se dnes často děje přebíráním "fakt" ze sociálních sítí nebo pochybných médií. Diskutovat se nedá, protože je to více založeno na víře a nikoliv na analytickém myšlení.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jistě ale sám vidíte, že papoušků je na i-novinách hned několik. Několikrát jsem navrhoval, aby každý psal svůj názor svými slovy. Dokonce jsem apeloval, aby se nedávaly odkazy a sám jsem to do nedávna nedělal. Byla by to pak diskuze odkazů a ne názorů lidí.
Marně, takže teď semtam dám taky nějaký odkaz na svůj zdroj, nikdy ale ze sociálích sítí. To nehraju.
Proč pochybných médií ? Jak je rozpoznáte od těch nepochybných ? Každý věří svým, jak správně píšete.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) nadčasová aktualita

Ačkoli mi lokální anonym/politolog/myslitel furt vytýká citace, nemůžu odolat:
https://www.forum24.cz/postavit-se-zlu-pekarova-i-cernochova-ukazaly-co-to-znamena

... Citát „K vítězství zla stačí jediné, aby dobří lidé nic nedělali“ se připisuje Siru Edmundu Burkemu (1729-1797), významnému britskému politikovi, politickému teoretikovi a filosofovi. Jinak řečeno zlu nejvíce pomáhá lhostejnost dobrých lidí. Já jsem přesvědčen, že většina společnosti je dobrá, tudíž je to lhostejnost většiny...
Někdy ale člověku bouchnou saze a je to zcela v pořádku...
Obě dvě události ve mně vyvolaly pocit naděje a emoci vděčnosti. Ženy zvedly prapor a postavily se zlu. To je úkolem demokrata, to je úkolem politika svobodné země. První československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk říkal: „Demokracii dělají demokrati a lepší demokracii lepší demokrati. Pravda je ve všem, i v politice, nejpraktičtější.“
Nebojme se popisovat věci, jaké jsou, nebojme se postavit zlu. Buďme lepší demokrati.

(Když už to za mě zformuloval Ondřej Šimíček, proč bych to taky nepodepsal.)
PS: Protože to stojí za přečtení víc než třeba 5 posledních zahradnických příspěvků :o)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Je mi líto, ale Forum24.cz se mi příčí číst. Takže ne.
Jinak zcela bez výhrad souhlasím s tím, že zlu pomáhá nejvíc lhostejnost dobrých lidí.
Nebojme se popisovat věci, jaké jsou...
Jakou podporu dobrých lidí má teď Petr Fiala a jeho vláda ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) poznámka o DD pro z

Chyba! Neracionálním/předsudečným odporem proti některým médiím (pokud to ovšem zas není jen využití principu "načechrání") si informace sám omezujete/filtrujete - a pak je jen logické, jak často nejste v obraze (viz třeba konstruktivní veto, politický národ...), a proto taky NEpopisujete věci, jaké jsou...

I když mě zas neposlechnete, doporučuju sledovat každodenní posty Dany Drábové na X, například -
"Sociální sítě nám daly do ruky mocné nástroje. Každý z nás může znenadání být zpravodajem, básníkem nebo hercem. Nebo také anonymním buranským debilem. Radiační situace na Ukrajině zůstává normální."

A v následné polemice s anonymy už používá výstižnou zkratku ABD. Navrhuju kvůli stručnosti převzít :o)

PS pro z: Kdybyste neignoroval slušná média a kdybyste vzal na vědomí poslední průzkumy veřejného mínění, tak byste se blbě neptal...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pro: 1. Listopad 2023 - 10:48 | Jan Tichý

No, poslední dostupný výzkum veřejného mínění uvádí, že: vládě ROZHODNĚ důvěřují 3 % občanů, SPÍŠE jí důvěřuje 22 % občanů ....
Takže takto asi "blbá" odpověď na Vaše "chytré" tvrzení, pane Tichý.
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) Median v září

Neviděl bych to tak černě/rudě, potenciální PODPORU vlády zobrazuje spíš volební model, např. Medianu:

ANO má 34 %, součet 5koalice je 36,5, s lidovci dokonce 40,5 % (samostatně pod 5 %, v koalici můžou zase bodovat).

Část voličů koalic Spolu či Pirátů a STAN nyní k volbám jít neplánuje nebo plánuje, ovšem neuvádí, koho by volili. "Volbu opozičních stran ale nezvažují. Hypoteticky se tím otvírá příležitost vzniku nového politického subjektu," podotkli statistici. Voleb by se nyní určitě zúčastnilo 55,5 procenta lidí, dalších 10,5 procenta dotázaných účast zvažuje. Naopak k volbám by určitě nešlo 27 procent lidí, sedm procent pak uvedlo, že by spíše nešlo."
viz -
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/median-volby-by-vyhralo-ano-s-odstupem-nasleduji-ods-a-pirati/2434604

Ale určitě bude leccos jinak, vlády bývají v 1/2 období s oblibou nejníž, jak víme.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Máte pravdu, že si informace filtruji. Nebudu se zabývat něčím, čemu nevěřím, ztrácet čas a splňovat vaše stejná přání a tužby. V Medianu píší také, že ANO by mělo většinu, kdyby se spojilo s ODS nebo SPD.
Můžete prosím definovat slušná média podle J. Tichého a objasnit proč jsou slušná oproti těm neslušným, vy vševěde. Dana Drábová pro mě skončila, když se producírovala v tom tričku. Proč , má to zapotřebí ?
Se kvůli mým osobním preferencím zbytečně rozčilujete, já poslouchám vždycky sebe.
Míru vašeho podráždění jako obvykle signalizují vykřičníky, velká písmena, závorky atp. ve vašem textu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) slušná média

Dobrá, doplním:
Slušná média dodržují elementární zásady slušného chování, informace si ověřují a odlišují je od (subjektivních) komentářů, a obvykle mají taky nějaký etický kodex a dokážou se omluvit za nepřesnost. Třeba ty veřejnoprávní, ale taky Deník N, Respekt a Reportér, mám-li uvést ty, o kterých mám soustavný přehled. (Ale podívám se i na zdroje, kterým nevěřím, abych byl v obraze.)

Vaše oblíbená teze, že "vám ČT vnucuje jediný přípustný názor", je mimo mísu (= pomluva!), protože například právě tam často hlásá svůj kritický názor AB, Havlíček, Schillerová, Okamura, Fiala (Radim, SPD), Koten (když laicky měřil radiaci před svou chaloupkou) a další jim podobní oponenti, a právě na ČT24 bylo možné sledovat mnohahodinové přímé přenosy z PČR nebo i vstupy z protivládních demonstrací.

Protože TV nemáte, zřejmě o tom nemáte tušení - a pak nemáte morální právo tvrdit "jak věci jsou", protože věci jsou jinak!

PS - a jen tiše žasnu, jak se snadno a rychle vypořádáte s jadernou inženýrkou, uznávanou odbornicí a už přes 20 let - navzdory střídání vlád - předsedkyní významného státního úřadu. Raději nedomýšlet, co se stane, až si vaše (virtuální) dcera oblíkne tričko-s-kterým-nesouhlasíte...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jak byly ověřovány informace, jak se k nim přimíchávají subjektivmí postoje, emoce a komentáře, jsme mohli vidět od začátku války na Ukrajině. Tak masívní propagandu si pamatuju jen z někdejší kubánské krize.
Co já si uvědomuju, tak když byly ty pozdější protivládní demonstrace, tak ve vašich slušných médiích bylo ticho po pěšině. Všude jen jedna stejná věta převzatá všemi slušnými médii z ČTK.
Vy se stále oháníte morálním právem - kdo ho má, kdo ho nemá. Já o to vaše nestojím. Nechám si své občanské právo , to mi stačí. A nikoho nelámu, všimněte si, tak jako vy mě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) z už zase lže

Ticho po pěšině? Viz například -

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/praha-demonstrace-protivladni-strana-pro-jindrich-rajchl_2309161404_vtk

https://denikn.cz/1126062/rajchlovi-demonstranti-zablokovali-dopravu-vladni-budovy-ne-nekolik-jich-hodla-nocovat-pred-vladou/?ref=list

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/2411956

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/212411034000325/
= hodinový záznam v archivu ČT

atd.

Takže ABD, s důrazem na první dvě charakteristiky, protože jeho IQ pod průměrem jistě není. Howgh.
BTW: A rozhodně ho "nelámu" (marná práce) - jen uvádím jeho lži a bullshity na pravou míru :o)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já se jen divím, co s člověkem nadělá, když třeba nechce mít televizi. Většinou chodím spát, když končí Události komentáře. Na aktuální téma většinou diskutují zástupci vládní strany, opozice a nezávislí odborníci , či komentátoři. Opozice dostává vždy stejný prostor. Když už zahradník nemá televizi, může si ji pustit na compu. Jistě si doplní znalosti
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nepotěším vás. Rádio už taky nějakou dobu nezapínám. A když probíhaly Rajchlovy demonstrace, tak je žádná vaše slušná média nepřenášela naživo. Při té poslední sledovala jen letecký den v Ostravě. To je zajímavé, že ? A to, že slušná média událost komentovala až po akci, je přece něco jiného. Moldavite, na compu si to pustit nemůžu, protože bych nevydržel poslouchat ty víceméně plané diskuze vybraných diskutérů na předem vybraná témata, usměrňovaná moderátorem, který samozřejmě straní těm slušným.
Pane T. mohl byste prosím, až narazíte na na další moji lež a bullshit rovnou napsat, jak tomá být správně, abych si to uvědomil nebo se popřípadě mohl hájit. Dík.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

"...ticho po pěšině. Všude jen jedna stejná věta..." !?
a
Re: Česká společnost a politika dnes (7) z už zase lže
2. Listopad 2023 - 11:21 | Jan Tichý
Ticho po pěšině? Viz například -
...
https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/212411034000325/
= HODINOVÝ ZÁZNAM v archivu ČT

- a k tomu neumí číst?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, vy si myslíte, že když se nedívám na televizi, že se budu dívat na hodinový televizní archívní záznam ? To mě teda neznáte.
Stejná bagatelizace - ta věta byla, že demonstrace se účastní nižší desítky tisíc lidí . Víc k tomu slušná média tehdy neřekla. Sledoval jsem to na internetových serverech .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) ach jo, tak znova:

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/212411034000325/
= Studio ČT24
Protivládní demonstrace
Obsah dílu - PŘÍMÝ PŘENOS demonstrace platformy Stop vládě na Václavském náměstí v Praze
(ZÁZNAM je dodnes na webu ČT k dispozici)

Kromě toho jsem dal odkazy na ČLÁNKY: iRozhlas, Deník N, České noviny, tj. ČTK (jako příklady).
"Policie odhadla, že se protestu zúčastnily vyšší jednotky tisíců lidí. Václavské náměstí bylo hustě zaplněné těsně pod Opletalovu ulici..."
"Tisíce lidí protestovaly v centru Prahy proti vládě a vojenské pomoci Ukrajině. Demonstrace svolaná stranou PRO a jejím předsedou Jindřichem Rajchlem na velkou část odpoledne ochromila i dopravu..."
"Tisíce lidí se dnes v Praze účastnily protestu proti české vládě..."

Závěr pro tu naši méně ostrou tužku v penálu: Slušná média podrobně informovala a uvedla i policejní odhady počtu demonstrantů - a Studio ČT24 vysílalo 55minutový přímý přenos! Prej: Ticho po pěšině? Ha-ha. Jedna stejná věta? Ha-ha-ha. Copak si to sakra neumí najít a přečíst (a taky pochopit) napoprvé sám?

PS: Než začne zase o něčem úplně jiným (Mošnov, charita, Klaus)...
(Archiv Studia ČT24 je samozřejmě na internetu a normální občan to z linku tady nahoře pozná.)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Dezoláta pane Tichý nepřesvědčíte. Jak mu vymyjí hlavu je jasno, jako u Svědků Jehovových a dalších sekt. A hlavně posílejte penízky, tady je účet, soukromý. Píši přeci to, co chcete slyšet. Pravda nás nezajímá
https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/reklama-na-konecnou
Tak pane zahradníku, nejlépe 350 kaček

Ono se s nimi fakt nedá mluvit. Našeho cvikovského dezoláta jsem přitlačil, že Martiňák byl během covidu předělán na jeho léčení, ať si ověří, pracuje tam hodně místních. Odpověděl " Dokonce to říká i PEPA! Ale určitě jenom proto, že když to nebudou tvrdit, tak je vyhodí z práce". Taková obdoba zahradníka.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane T.,píšu,že jsem sledoval vysílání na internetových serverech. Ne na ČT, jestli Studio ČT24 něco vysílá, tak ne pro zahradníka. Televizi prostě neberu.
Co si pamatuju, tu sobotu měla všechna slušná media pozornost zaměřenou na Dny NATO v Ostravě Mošnově. Při první Rajchlově demonstraci v září jsem přímý přenos sledoval na iDnes nebo Lidovkách - internetové vysílání, ale pořád to vypadávalo. Nebo to někdo rušil ?
Moldavite vás ujišťuju, že nikdy peníze neposílám ani na tzv. dobročinné účely. Tak mě z toho vynechte. A zkuste taky někdy v pondělí Vidlákův otvírák pro zpestření.

Přidám příklad vysílání ČT před týdnem. Zeman na dotaz, zda viděl projev Klause před Obecním domem uvedl : Neslyšel jsem. Televize podle svého zvyku ukazovala nějakého blázna s megafonem, jak ten projev kritizuje. Ale projev VK nevysílala.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Veškeré zpravodajství ČT je k dispozici on-line, nebo z archivu, na internetu. Není problém si ověřit informaci, jestli je nebo není pravda, že ČT o něčem neinformuje.

Ják jste věděl, zahradníku, že o té demonstraci daná média neinformovala, když je, podle Vašich slov, nesledujete? Tipnu si, že jste si to přečetl a vzal to jako fakt.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jsem si tu naši diskuzi prošel od 1.11. a vypadá to, že každý mluvíme o něčem jiném. Pan T. použil termín "slušná" média a myslí tím svá oblíbená, vyjmenovaná, která sleduje a má o nich přehled - především TV. Já jsem ten termín "slušná " potom taky použil a myslím tím taky stejná - jeho oblíbená .Ta bohužel ale nesleduju, mám svá jiná oblíbená média. Mluvíme každý o něčem jiném. Pan T. by si přál, abych se podíval třeba do archivu TV a uznal jeho pravdu. Zklamu ho, nepodívám. Mimochodem téma ČT sem vnesl pan T., já ne. Pane T. říkáte, že moje oblíbená teze je, TV mi vnucuje jediný přípustný názor. Absurdní, když ji nesleduju, mně nic nevnucuje, to spíš vy.
Morální právo na správný názor a pravdu si tady uzurpujete vy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já se zahradníkovým názorům vlastně nemohu divit. Odřízl se od světa, nevidí na vlastní oči a neslyší to, co jiní, nemůže sledovat diskuzi k aktuálním problémům zástupců vládních stran, opozice a nezávislých odborníků třeba na čt24, ani trochu bulvární pořad Jílkové a další.
Pak si zákonitě najde jednostranné informace z internetu. Ty které chce slyšet a vnucuje si je. Bohužel jako správný český důchodce pak vidí všechno špatně. Jo, to hezké mládí je v pr... .
Mimochodem část projevu V. Klause jsem na čt24 viděl. Šlo to jedním uchem tam, druhým ven. Ten pán mne v mnoha směrech zklamal. Že třeba neřeční o svých názorech, že planeta se neotepluje, jež tak vehementně prosazoval před 15 lety?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pana T. bych rád poprosil, aby nedopisoval následující den do svého příspěvku, dělá pak zmatky. A taky aby se vyjadřoval k jádru sdělení příspěvku. Jádrem bylo např. že ČT reportovala Dny NATO a co se dělo v Praze ne. Bez toho Mošnova by to napsat nešlo :-) Charitu - resp. příspěvky nebo dary sem vnesl moldavit, takže jsem mu po pravdě odpověděl, jinak to taky nešlo. No a o Klausově projevu mluvil Zeman, ale jádro jeho sdělení bylo, že ČT dává reportáž o nějakém pošukovi, který rušil Klausův projev. Není to tak,že bych začal o něčem jiným, držel jsem se diskuze.
A pravdu má jirkat - veřejnoprávní média nesleduju, ale čtu - vybraná.

Nahoru

Re: ČPS dnes - zase píše vnuk! Nejenom jirkat

Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pokud někdo nepochopí, že se odkazuji na nicky (přezdívky) v tomto fóru, tak je mi to líto. Zbytek za komentář nestojí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) Jirkat

Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

:)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7) Slušná média v ČR

Tak z zase zapomněl, o čem tady 22. října v 9:13 byla řeč:

https://news.refresher.cz/138834-Zebricek-Toto-jsou-nejduveryhodnejsi-media-v-Cesku-Prvni-je-Cesky-rozhlas
"Součástí zprávy jsou každoroční výsledky průzkumu, jenž ukazuje, která místní média považují Češi a Češky za nejvíce důvěryhodná. Na prvních dvou příčkách se umístila veřejnoprávní média, tedy Český rozhlas a Česká televize. V závěsu za nimi jsou Hospodářské noviny, Seznam Zprávy a CNN Prima News."
Nad 50 % se v tabulce umístil už jen web Aktuálně.cz.

A dodatek z 1. listopadu:

Slušná média dodržují elementární zásady slušného chování, informace si ověřují a odlišují je od (subjektivních) komentářů, a obvykle mají taky nějaký etický kodex a dokážou se omluvit za nepřesnost. Třeba ty veřejnoprávní...

Kontext byl jasnej! (A značkou PS důsledně označuju dodatky, abych tady šetřil místem.)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Raději bez komentáře!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Moldavite, několikrát jsem vás žádal, abyste nemluvil za mě. Jsem spokojený důchodce a člověk.Spokojený se svým životem minulým i současným. Nejsem ten váš zmiňovaný " správný "český důchodce, který má vymytý mozek sledováním televize a na všechno nadává.
Jsem vám pane T. napsal 22.10. jasně, že na nějaké výsledky průzkumů nehraju. Ty jsou pro vás, mně jsou šumafuk. Ať si Češi a Češky sledují svá důvěryhodná média dosyta.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zahradníku, já za vás nemluvím. Jenom komentuji, co zde sdělujete.
Nemám televizi, rozhlas... několikrát jste ale věděl, co tam dávali. Tedy nikoliv, co tam skutečně bylo, ale jaksi již z druhé ruky.
Nedávali projev V. Klause...a já ho v těch vstupech viděl, pravda sestřih.
Nedávají Protivládní demonstrace... Na ČT24 dokonce 55 min.
Protivládní demonstrace - Studio ČT24 | Česká televize
ceskatelevize.cz/porady
► 55:00
Přímý přenos demonstrace platformy Stop vládě na Václavském náměstí v Praze

Máte pravdu, že si informace filtruji. Nebudu se zabývat něčím, čemu nevěřím, ztrácet čas ... ano filtrujete. To co chcete slyšet. Jednostranně a z druhé ruky. Ono je to pohodlnější, než sledovat třeba v ČT argumenty a protiargumenty, názory odborníků a přemýšlet o tom, brát v úvahu širší souvislosti. To co zde neustále podsouváte, Parlamentní listy, Vidlákovy kydy a pod. to jenom dosvědčují.

Mimochodem, několikrát jste tu vzýval Orbána. Taky za jeho socialistické experimenty, dával jsem odkaz předpovědí ekonomů. Splnily se. K čemu vede populismus a živení nacionalismu? Maďary již předstihli v životní úrovni i Rumuni. Ale když voliči tleskají a dávají hlasy...
https://www.newstream.cz/nazory/zdenek-peceny-ekonomicke-trable-v-uherskem-raji-pred-madarskem-uz-jsou-i-rumuni

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nejde o to, co je pohodlnější. Vám možná nevadí sedět na zadku hodiny před televizí, něco chroupat a zapíjet lahváčem nebo vínem , možná s televizí i diskutovat. To všechno v čase a s progamem, který vám určuje televize. To není nic pro mě. Sednu k počítači až když já chci a najdu si, co mě zajímá a nabídnu zajímavosti ostatním, nenutím nikoho, aby to četl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Opět vedle zahradníku. Jediné pravdivé je dvojka červeného, kterou si s přítelkyní večer většinou dáme. Jste opět ve vašich starých zlatých časech, mám dlouho O2 televizi. Tam si mohu ze stovky programů nalézt v nabídce týden dopředu a týden pozadu, co mne zajímá a přehrát. A pokud mne to opravdu zajímá, tak si to mohu uložit a přehrát kdykoliv, kdy mám čas. Občas si musím odpočinout, teď jsem doštípal a uklidil 10m3 dřeva. To víte.
Nejvíc sleduji sport (15programů)a s přítelkyní trávíme mnohé večery kulturou. Včera bylo opravdu famozní představení Šaldova divadla Hledá se tenor. Asi půjdme příští týden na OLD boys do Boru, taky je tancovačka pro důchodce ve Cvikově,
pak zase Šaldovo a v prosinci zlatý hřeb v Brně, moje srdeční záležitost, Tarja Turonen s Nightwisch. K tomu správa nemovitostí, zahrada 3000m2, včely, slepice, kachny, rybičky, nenudím se.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nechci zasahovat nikterak do diskuse, jenom mne- ale ani snad nakonec neudivuje ta zkamenělá představa, že se musíte dívat na tv program, který zrovna jde. Panebože, systémy, které umožňují sledovat zpětně ten týden vybrané pořady, fungují a jsou k mání přece už tak dlouho. Tak se mohu třeba podívat později na přenos z Janáčkova divadla nebo zkouknout artový film a netluče se mi to s formulí 1 třeba v texaském Austinu či naposled v Sao Paulu( stejně furt vyhrává Verstappen) nebo mohu kdykoliv vnukovi pustit nějaký přírodopisný dokument..Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Oběma vám to rád věřím, nabídka programů je široká, jak píšete. Nic to ale nemění na skutečnosti, že i třeba u toho sledování sportu sedíte na zadku před obrazovkou. A to nikomu váhu ani kondici nevylepší.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

No, to jste nám to nandal.. Nabízí se představa, jak nějaký jedinec běhá s kompem po zahradě nebo sedí na rotopedu , či u jeho sledování cvičí stoj spatný . Proč ne, třeba podcasty aj. mluvenou řeč lze poslouchat při chůzi.Ale to je laciná představa, která předpokládá trochu empatického člověka. A nakonec , a pak už opravdu howgh- o tom, jakou kdo má kondici, toho moc nemůžete vědět, nejste totiž pámbů. Ani o nemocech, které mohou limitovat, taky ne. Nepřeju Vám je.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nic jsem vám nechtěl nandat. Doplním za sebe, že rodiče mi mj. vštěpovali, že se nemá dělat deset věcí najednou a toho se držím. Taky mám svůj zdravotní hendikep, jako má asi každý senior.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ale nezamlouvejte tu váhu a to sezení na zadku. Mimochodem- četba , studium , dělání si poznámek, to taky vyžaduje to sezení. A jenom opakovanou radu, opravdu se neobouvejte - kdekoliv-do kondice někoho, o jehož výkonnosti nebo limitech nic nevíte.To dělají takoví ti pasivní mudrlanti A možná, že byste se nakonec divil. A klidně si pomyslete, že potrefená husa kejhá. Já si zase mohu myslet s jednoročním dobrovolníkem Markem, že člověk chtěl být gigantem a je ..Howgh

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ale paní Šepsová, nevstahujte si to prosím na sebe, opravdu jsem nemyslel vás, myslel jsem obecně tv diváky.
Nevím jak jinak to vysvětlit, abyste mi odpustila, jestli se vás to dotklo :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

7. Listopad 2023 - 18:46 | Jana Tichá

A teď jste si zapomněl vzít prášek jen vy nebo, jako minule, i babička?

Má ta diagnóza nějaký název?

:-D

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já věděl, že se chytí! :-D

Ostatním se omlouvám, ale tomu nešlo odolat :-))))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Super to žije!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Četl jsem pozorně vše předchozí, osobně mě mrzí, že lidé nenacházejí vzájemnou slušnost, pochopení! Nechci být arbitr, ani to neumím, tak raději bez většího komentáře.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já jsem tady nikoho jmenovitě neurážel! Jestli tady někdo předvádí vrchol neslušnosti, tak je to pan vnuk paní Tiché a jestli jí cituje zde doslova, tak i samotná paní Tichá. Myslím, že vzhledem k urážkám, kterých se mi tady dostalo mám také právo být trochu ostřejší. Ostatním jsem se za to hned také omluvil. A pokud to nestačí, tak se ostatním omluvím znovu. Už se to nebude opakovat. Přeji hezký den.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Raději bez dalšího komentáře!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

24. Říjen 2023 - 15:01 | Jana Tichá (vnuk)
"Tak se nabuďte, plivejte síru..."

29. Říjen 2023 - 18:10 | Tomas Lipa
"Ministryně obrany, ... plive síru, zášť, nesmiřitelnost, ..."

30. Říjen 2023 - 13:50 | jirkat
"Síru a zášť tady plive jen Lipa, Tichá a někdy i zahradník."

Odkazuju na nicky, na které reaguju. Kde mluvím o nějaké babičce?! Proč bych se jí měl za něco omlouvat?! To už bych se spíš měl omluvit zahradníkovi, který mne občas štve, ale diskutovat s ním problém nemám.

5. Listopad 2023 - 18:07 | Jana Tichá (vnuk)
"Vzkaz od babičky: jste prase!"
"Názor babičky, že jste prase, sdílím"

7. Listopad 2023 - 20:15 | Jana Tichá (vnuk)
"...PRASE... zmrdy... čů*ák..."

7. Listopad 2023 - 20:55 | Jana Tichá (vnuk)
"...PRASE...nic neumí..."

Opravdu si takto představujete slušnou diskuzi? Já chápu, že když chybí argumenty, tak se přechází do osobní roviny. Můžu vás ale ujistit, že v tomto případě více tepe žilka panu vnukovi a mne to spíš pobavilo. Nerozumím, proč má tady potřebu prezentovat svojí babičku a to, kolik mají obrat jeho firmy...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zahradník opět nezklamal, cituji... že i třeba u toho sledování sportu sedíte na zadku před obrazovkou.
Zahradníku, mám permici na Slovan Liberec, jezdím na Bílé tygry i jiné sporty. A opravdu, ale opravdu, tam diváci neběhají či nebruslí kolem hřiště. Dokonce na zápasech MMA se vzájemně nemlátí. A sedí tam vždy několik tisíc diváků.
Pokud náhodou máte starost o moji kondici, přijďte se podívat na dobrých 35 m3 palivového dřeva z prořezu vzrostlých stromů na zahradě a pokáceného 120let starého smrku, který se začal naklánět. Dole měl přes 1m průměr, délka přes 30m. Vše nařezáno, naštípáno mnou, jen odvoz byl traktůrkem . Pak projevte své obavy, Mimochodem úraz kolena před devíti lety byl sportem, před šedesátkou, jsem ještě sjížděl slalomák na Špičáku, či Ještědu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane jirko, taky jsem docela v šoku, kam tu místní "opozice" dotáhla debatu. Pamatuji debatu nad knihou pana Tichého. Ostrá, ale slušná. Strany vytahovaly své argumenty.
Dnes je bohužel pravdou, že určitý level naší společnosti, neschopný diskuze argumenty, našel náhradu, jak "přesvědčit" protistranu. Spíše umlčet. Vytáhne vulgarity, kterými se vás snaží zesměšnit, umlčet. Nakonec, vždyť takový prezident Zeman, Okamura, nyní i Babiš mají stejnou taktiku. Premier, ten slušný chudinka je u nich Fyalový hnus a pod. A ještě se tetelí blahem, jak mu to nandali. Mají to tak v hlavě sesumírované.
Je zajímavé, že se tu objevili na podporu zahradníka. Toho, co píše (Důvěryhodnost medií)... "A na nějaký výsledky průzkumu taky nehraju, to je pro důvěřivé naivky jako jste vy.
Stačí se trochu bavit s lidmi a máte daleko přesnější výsledek".
Ano, na výsledky průzkumu mezinárodní agentury na 2000 našich občanech všech kategorií nekoukejte. Podívejte tady na sešikované pány okolo zahradníkových názorů a máte jasno.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

pro moldavita, p. Jana Tichého, paní doktorku, jirkut i pana Šádka:

Tak ty trotly ignorujte. Čím víc na ně budete reagovat, tím víc budou mít pocit, že jsou důležití a že jejich názor má nějakou váhu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Včera jsem napsal paní doktorce, aby si to nevztahovala na sebe. Myslel jsem tv diváky obecně a vás prosím o to samé. Taky vám gratuluju k dobrému výkonu se dřevem a asi odpovídající fyzičce. V době covidu jste o sobě napsal, že máte dost nadváhu a další neduhy. Je jen dobře, jestli je to pryč.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 ) elektřina.

Tak abych dal za pravdu i škarohlídům ohledně serioznosti medií. Tak třeba Seznam včera zveřejnil

Zase předraženo. Za elektřinu platíme v sousedství nejvíc hned po Němcích
https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-zase-predrazeno-za-elektrinu-platime-v-sousedstvi-nejvic-hned-po-nemcich-40449795
Bohužel co je předraženo se člověk nedoví.
Pominu Polsko, kde před volbami dotovala vláda benzín i u nás za jejich hranicemi. Čirý populismus. Po volbách ceny stejné. S elektřinou to bude obdobné.
Rakousko sleduji a přístup se mi líbí. Udělali průměr spotřeby domácnosti 3 roky před krizí. Kdo nešetřil měl spotové ceny. Kdo šetřil tomu vláda cenu ještě dotovala. Čím víc šetřil, tím větší dotace. Velice chytré.
A Slováci. Tamní elektrárny nemusí danit. Takže třeba o daň 60 mld. bude stát prodávaná elektřina méně. Pro chudé i velmi bohaté. Ale budou chybět ve státním rozpočtu
U nás již budou tržní. A třeba 90mld. přijde do státního rozpočtu. Takže lze lidem dotovat třeba zateplení, soláry, tepelná čerpadla atd., event. použít na důchody, zdravotnictví, soc. dávky potřebným...
Co je lepší? Ono je to prašť jak uhoď. Ale jeden efekt to má, politický. To vyúčtování na Slovensku dostane každý domu a zahřeje u srdíčka. Čech si zanadává na vládu a o souvislostech nepřemýšlí.

Ještě jeden moment tam je. Těch 9 států hoších než my. Pamatujete jak šlo všude kolem o kolik % se zdražila elektřina a plyn u nás a třeba Dáni, Nizozemí atd. ceny nezvedali? Jaksi se neuvedla srovnávací základna. Zatímco my jsme měli plyn a ropu za záměrně podtržené peníze z Ruska, oni platili podstatně vyšší ceny, neb k nim ty trubky z východu jaksi nevedly a měli ceny z burz pro LNG a ropu na lodích. Tak platí víceméně pořád to samé.

Mimochodem Slováci mají jinak ceny stejné. Důchodci ale mají důchody o 40% nižší. A to ti naši pořád nadávají, že mají málo.
https://medium.seznam.cz/clanek/jan-mares-slovensti-seniori-maji-13-duchody-vyse-jejich-duchodu-by-ty-ceske-nepotesila-vitezi-urednici-eu-28473

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Přesně tak , pane Kocharowski! Proto jsem psala howgh. Stačí psát jen o výstavách nebo filmech. Za naprostý letošní vrchol považuji Scorseseho Zabijáky rozkvetlého měsíce. To je spektákl! Jenom při jejich sledování musíte vydržet sedět na zadnici 200 minut. Ale ty utečou, ani jeden neví, jak.A jen podotýkám, že mne upozornění, že při sledování sportu taky sedíte,připomnělo rčení mého vzácného přítele, předčasně zesnulého MUDr. Kramáře ze Šenova- Svět je plnej magorů. Pěkné dny! Howgh!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Zítra v Praze začne konference Trilaterální komise, která je jednou z nejuzavřenějších vlivových platforem světa. Sjedou se světoví státníci, diplomaté i byznysmeni. Počátkem týdne ještě nebyl veřejně dostupný seznam hostů ani program. Vrcholem konference, konané v Rothmayerově a Španělském sále Pražského hradu a Obecním domě, je dle zasvěcených médií večeře za účasti českého soudruha generalissima, dle nepolepšitelně zlých jazyků sovětského rozvědčíka a agenta, prezidenta PP (volně cituji média). Český premiér, profesor Fiala, prý účastníky osloví video pozdravem. Osobně si říkám: jsme super světoví! Kdo ví, výstupem konference Trilaterální komise třeba bude světový mír, ceny energií za hubičku atd. ČR poté, ve snaze být příkladem světu, zruší Benešovy dekrety, pana Fialu v čele vlády ČR nahradí zmocněnec knížete Hanse Adama II., představitele státu menšího než je Česká Lípa... Omluva těm, kteří jsou příliš upjatí, cíleně jsem zvolil nadsázku - Kocourkov (filmový) byl super!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Dobře jste to napsal. Do Nigerie Fiala ani nebyl vpuštěn, účastníky pražské konference pozdraví videem.
Koho on ještě zajímá? Premiér, který se sám znemožnil a zesměšnil naposled videem z nákupu v Německu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Zahradníku, buďme "košér" - nejenom Nigérie! Na CNN, snad pro mnohé přijatelný "kanál" jsem byl takřka v šoku, když český ministr zahraničí Lipavský (Pirát) to či ono "glosoval"... Pro mě neuvěřitelné bláboly! Chápu, jsem pouze obyčejný občan! Nakupování českého premiéra bylo mega trapné, výsměch všemu...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ano, buďme "košér", ale začít by mohl premiér. Při svém zábavném vystoupení na nákupech potravin v Německu a Česku se mu povedlo navíc kouzlo nechtěného. Stojí před vchodem do supermarketu Tesco v Chebu a za ním vidíme nápis ruského obchodního řetězce MERE. Ceny nejnéně o 20% nižší než u velkých diskontních řetězců. MERE provozuje síť i v západoevropských zemích, u nás je zatím v Mostě, Příbrami a Chebu.
Mohl premiér udělat cenové srovnání ještě tam, měl to tam jen pár kroků.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pro šmejdy prodávané v MERE bych nešel a ta úroveň prodeje taky jako v Rusku. Mnohdy ukrajinské zboží.
https://www.youtube.com/watch?v=BEaGa4bSunQ
Ani bych se nedivil, že s těma cenama to bude jako s jejich plynem.

A to "košer" nevynalezl Babiš? Divil bych se, když ŠOA, jak tvrdil, je projektem jeho hnutí ANO.
Jinak Babiš nezaostal a troufl Fialu. Už sází lískové ořechy z Itálie a za 10 let bude dělat Nutellu

https://www.novinky.cz/clanek/domaci-at-zije-nas-premier-babis-si-nemohl-pomoct-a-musel-zastinit-fialovu-nutellu-40450341#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Napište raději, co jste si v MERE koupil a co na tom bylo špatnýho. Jestli nic, tak nekritizujte, co neznáte. Asi by Rusové v západní Evropě obchody neprovozovali, kdyby tam zákazníci nekupovali . Babiše do toho nemontujte, bavíme se teď o nákupech Fialy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

A viděl jste to video??? Salámy a maso ze separátů, potraviny naházené na dřevěných paletách, stavebniny hadr. Ruská výkladní skříň.
Tam vážně nepolezu. To nechám na vás. zajeďte si do Chebu, vyplatí se to,
MERE provozuje prodejny v Rusku, Kazachstánu, Bělorusku, Číně, Rumunsku, Slovensku a v Česku. To je západní Evropa? Tam by je hygiena hnala.
A Babiš sám reagoval, stejně blbě, nepodsouvejte mi co můžu a mám.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jsem se pokusil najít ten včerejší zdroj a nenašel, ale našel jsem jiný článek s podobným obsahem. Píší, že firma vstoupila na trh v r. 2018, otevřela pobočku v Rumunsku. Později v Bělorusku, Litvě, Lotyšsku, 8 prodejen ve Španělsku. v Srbsku, Polsku, Británii, 6 prodejen má Německu a 3 v Česku. Loni společnost zajistila též několik míst v Belgii a Francii. Dále píší, že v důsledku momentální politické situace MERE uzavírá některé své pobočky a zastavuje plánování dalších .Kdo ví jak to s nima nakonec dopadne.
Video jsem neviděl, viděl jsem fotky cca 3 l sklenice směsi nakládané zeleniny a ta vypadala chutně. Máte pravdu, potraviny jsou na paletách, jako tady na začátku 90.let . V Boru byl podobný diskont Hájek přístupný přímo z rampy. Já si koupím, jen co potřebuju a nepotřebuju k tomu ani vlezlou hudbu.

Nahoru

Česká společnost = sprosťáci Moldavit & Zahradník

V nedávných dnech zdejší HP obdařily komentáře s poněkud expresivními jazykovými prostředky, které já sice nepoužívám (v hlavě tiše ano), nemám však problém je vnímat, pročež se nerozčiluji... Jeden super kamarád, velice úspěšný podnikatel, mě non-stop irituje řečí z 50% prošpikovanou voly - nejenom voly! Vzdal jsem se "napomínání", vždy odpoví: "Ty vole, sorry, holt, vole, si slušňák, tak, sorry, vole!" 25 let jsem jezdil jako hlavní vedoucí na různé tábory, kdy jsem dětem vždy vysvětlovat, že vůl je fakt moc blbé, vůl je impotent... Syn mé kamarádky, který byl kdysi také "mé táborové dítě", aktuálně pohodový OSVČ, od té doby říká: "Luboši, ty bejku". Jo jo, radost! :) Mimochodem, jeden skvělý ex-spolužák, dnes slovutný profesor, šéf akademického senátu jedné přední univerzity, z hecu, hlavně zdarma, mně v tehdejších 65 letech nechal udělat spermiogram. Cukal jsem se, sázka, ale šel jsem do toho. Výsledek dle pana profesora ok (prsím se), dárcem být nemohu, jsem až moc za věkovým limitem. Co nadělám, nový Leonardo se nezrodí... Pro mě hlavně důkaz, že "vůl" nejsem! :)

Proč v titulku sprosťáci Moldavit & Zahradník? Předesílám, špatně vidím, mám selektivní paměť, vedle toho asi někdy čtu moc zrychleně. Jmenovaní pánové si vyměnili komentáře stran MERE, já jsem mylně četl MERDE, během několika sekund jsem měl myšlenkový spoj - šmankote, oni už jsou také super expresivní... Sorry, pánové, dodatečně jsem zjistil, že jde o obchodní řetězec, který neznám... Auto nemám, nikdy jsem neměl, tak pěšky k MERE to nedám... Pravda, MERDE je mnohem bližší! :)

Vše krásné všem, snad jsem někomu nezkazil den! Místo dodatku pod textem, drobná poznámka k panu Zahradníkovi: víte, proč částečně ten můj styl, slovník...? Já vedle Jiráska (ten na mě nemá) miloval Poláčka! :)

Nahoru

Re: Česká společnost = sprosťáci Moldavit & Zahradník

Když jsem klikl, odeslal komentář, tak nastartovala reklama s Alzheimer Home Česká Lípa. Raději se nechci zamýšlet, že by pouze náhoda, nerad bych byl už také sprosťák! Vážení, ono to fakt na**** Howgh!

Nahoru

Česká společnost a politika dnes

Včera ve věku 85 let zemřel Karel Schwarzenberg. Jeden z mála českých politiků, který mně byl sympatický...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Exhibici premíéra s Nutellou jsme zaznamenali asi všichni. Fialův PR tým z něj udělal klauna, který nakupuje v Německu Nutellu. Umí si někdo představit premiéra jiné země, který by se takto veřejně ztrapnil ?
Další "kousek" pravděpodobně ze stejné dílny předvedli předseda senátu s prezidentem. Před pár dny se Miloš Vystrčil pochlubil na sociální síti snímkem s Petrem Pavlem v hospodě U Zlatého tygra. Opravdu směšné je, že hospoda je prázdná, nikde ani noha. Na stěně busta Hrabala. Na stole mají kartičku reservé a tácky. Nad nimi zarámovaná fotka z hospody - na ní štamgast Hrabal, Havel a Clinton.
Jedna trapárna za druhou, kdo ty nápady pro naše mocipány vymýšlí ? Nějaký zákeřný škůdce nebo snad AI?
Možná jsem na to právě kápl. Umělá inteligence pro ně hledá, jak by se předvedli jako lidoví politici a udělá z nich totální kašpary. Oni sami to nevidí, možná i jejich okolí už ztratili soudnost.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Bohužel zahradník má opět jednostranný výběr těch kašparů.
Soudnost trvale ztratil Babiš a jeho ANO, kde se již veřejně delší dobu lže.
Jeho marketer byl odhalen, jak přivedl do budovy Středočeského KÚ kolegu, který lepil v budově pomlouvačné plakáty. Samozřejmě s Babišem se neznají, ač fotografie mluví o opaku, stejně jako členství v Mladých Babišovcích.
https://neovlivni.cz/nezname-se-tvrdi-babisuv-marketer-o-lepici-plakatu-pritom-byl-z-mladeho-ano/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Babiš zase veřejně vyhlásil, že na demonstrace nechodí, ač ho fotografie usvědčují z opaku. Dokonce řečnil společně s komunisty a SPD
https://www.forum24.cz/na-demonstrace-nechodim-vzkazal-babis-s-odborari-a-komunisty-pritom-protestoval-pred-uradem-vlady?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Já vám rozumím, ale proč pořád Babiš. Ten už dávno není u kormidla.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

12. Listopad 2023 - 19:54 | zahradnik
Naprosto se shodneme! Říkám si, necítí se být super trapní!? Babiše neobhajuji, spíše (raději) nekomentuji, ale být na jeho místě jako představitel opozice, tak super jásám! Pětikolka včele s profesorem politologie (fialovou & zelenou, nejenom barvu, stále více vůbec nemusím) je trapnost nad trapnost, marnost nad marnost, jak by třeba dodal pan Tichý! Stále více kritických, aktuálně už zděšených, hlasů z jejich vlastních řad - naposledy Kuba. Vlivní ekonomové stále hlasitěji varují, děsí se, dnes naopak lidovecký inženýr Jurečka ministr Marian národ na předčasné tiskovce oslovil s návrhem na důchodovou reformu, změnu systému. Jasně, v režimu následných legislativních připomínek. Budu se opakovat, viz komentáře z minulosti, řadu let jsem byl úspěšným účastníkem matematických olympiád. Nemám problém s čísly, žel s těmi na dnešní auto prezentaci pana ministra až moc! Hm, na první dobrou jsem zíral, takřka přiblble a nevěřícně... Svého času jsem to zde již psal - lidovcům nikdy nic nevěřím, i když chápu, že i mezi nimi jsou slušní lidé, tím nemyslím jejich politické reprezentanty, sorry včetně idola mnohých, pana Luxe, ten také lhal za pochodu! V historii české politiky mimo nečekaných výjimek se vždy, radostně až nadšeně, lidovci zaprodávali, sloužili, líbali zadky, byli neuvěřitelnými korouhvičkami dle větrů, bez ohledu zda vítr či větry šly odkudkoliv včetně míst mezi zadnicí... Mám občas nadstandardní informace, tak vím, že jeden ze zdejších skalních komentátorů lidovce přinejmenším ctí, tudíž jsem si možná přiložil nemalé polénko na vylágoš... S panem Zahradníkem jsem ve shodě i v tom, mé vysvětlení v předchozích větách, proč stále obsese Babišem? Věnujme se aktuálním problémům, stále více takřka prasárnám! Dnes další představitel ODS v cele atd. Souhlasím, někdo bude kontrovat - oni také! Jenže oni jsou nyní opozice, pro mě jako běžného občana je podstatná vládnoucí garnitura! Ta je již na zvracení! Poznámka nikoliv zásadní: také si nemyslím, že to stále větší množství zdejších odkazů na různé linky je ok! Ctím, že kdokoliv prezentuje svůj názor, to je mnohem více než odkaz na názor jiných, jiného... Současně mnohem větší odvaha a slušnost!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

S "radostí" přidám k aktuální světové politice (má to velkou souvislost s tou českou) slova: "Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan při dnešním projevu v parlamentu označil Izrael za „teroristický stát“ a dění v Pásmu Gazy za genocidu, píše agentura Reuters. Izraelská armáda v Gaze bojuje s islamistickým hnutím Hamás, o kterém Erdogan opět řekl, že je „politickou stranou, která v Palestině vyhrála volby“. Izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi turecký prezident vzkázal, že jeho čas v čele vlády se naplnil, a vyzval ho, aby potvrdil, zda Izrael disponuje jadernými bombami. Pak řekl, že je „evidentní“, že Izrael jaderné zbraně má."

Sorry, ctění zdejší komentátoři, link jsem nedal, pouze citoval to, co osobně vnímám jako nejenom k zamyšlení! Vůči tureckému prezidentovi mám mega připomínek a výhrad, nicméně v tomto s ním souhlasím! Kdo, z vás, zdejších komentátorů, mě nahlásí, že mám jiný názor než představitelé aktuální pětikolky? Je v ČR povinnost myslet si, co údajná většina, která reálně není? Já tvrdím, že Izrael, stát, který pro mě nepochopitelně je údajně náš velký přítel (třeba mi to někdo vysvětlí), je pouhé prase, takřka 56 let okupant Palestinců, zrůdný stát, který se dnes staví do role ublíženého, byť sám je TAKÉ ten lotr a zločinec! Izrael prostě příčina následku, nyní not-stop válečné zločiny pod vlajkou údajné "pomsty"! Osobně jsem nikdy neměl problém se "Židy", dokonce jsem nechápal, proč někdo má! Teď již nově mnohé vidím jinak,chápu, rozumím! Jsme zvláštní stát, tak třeba zítra už u mě někdo zazvoní... Na postižené české děti se čeští lidé obdivuhodně skládají, stát prostě na jejich zdraví nemá, na zkorumpovanou ukrajinskou elitu včetně těch, kteří nás kdysi okupovali (například rodina starosty Kijeva Klička) posíláme miliardy, EU a další dokonce biliony... Proč? Prostě, abychom zničili Putina... Jiní, přes sankce, stále obchodují, kšeftují, mají super zisky, život jde dál! Jsme (ČR) prostě mega hlupáci, idioti!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Máte pravdu pane Šádku, několikrát jsem vyzýval diskutující, aby nedávali odkazy, ale psali vlastními slovy. To je pak živá diskuze, nevadí když vychází z přečteného, slyšeného nebo viděného. Člověk se k tomu osobně nějak staví. Jsem rád, že jste se přidal a třeba se přidají i ostatní, až přestanou trucovat.
Můj oblíbený praktikující zemědělec Vidlák posal svůj zajímavý postřeh při pozorování moravského venkova:
Začínám vídat hromádky briket před baráčky. Zimní večerní vzduch připomíná nádraží parní železnice. To by ale nešlo, aby lidi topili levnými palivy, když mají topit ekologicky. Plynem, který nemáme či elektrikou, která je drahá. Vyřešíme to jednoduše, zdražíme všechno, vzkazuje vláda.
Dřevem tam topit nemohou, na jižní Moravě nemají lesy .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Ach jo, pane Šádku, k vašemu zmatenému povídání mě napadá jen klasické: Cui bono?
Odpovězte si sám... K Ukrajině za ty skoro dva roky vyšly už tisíce svědectví, úvah o ruském imperializmu i předpovědí. K jen trochu vzdálenější Gaze jsem vám poslal mailem historický přehled Petra Koubského (41 stran v Deníku N z 31.10):

PS: "Fráze, že věci jsou složitějšı́, znı́ nesmı́rně otřepaně, ale neobejdeme se bez nı́. Blı́zkovýchodnı́ konflikt je složitý – kvůli dvojı́mu oprávněnému nároku na jednu zemi, kvůli nahromaděnému oboustrannému násilı́, jež volá po dalšı́m násilı́, kvůli nesmı́rné propagandistické výkonnosti obou zúčastněných stran, která deformuje realitu, kvůli spoustě vnějšı́ch zájmů, jež se v regionu střetávajı́. Nemá žádnou analogii, je bolestně unikátnı́.
Hodně lidı́ s obrovskou znalostı́ věcı́ už po desetiletı́ zkoušı́ najı́t aspoň přibližné řešenı́ – zatı́m marně. Nic z toho, co člověka spontánně napadne, takovým řešenı́m nenı́..."

Naštěstí naši nejvyšší ústavní činitelé v souladu s všelidskými hodnotami i zdravým rozumem Ukrajinu i Izrael jednoznačně podporují.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Co kdybyste pane Tichý napsal svými slovy, co přesně od pana Šádka chcete. Nemůžu na to přijít.
Vyšla ven informace, že marketera dělá premiérovi mladík Vrecion. Jedná se o nemanželského syna europoslankyně Veroniky Vrecionové a Alexandra Vondry. Nejedná se o hoax, můžete si ověřit na Wikipedii.
( k příspěvku zahradníka 12.11. 2023 v 19.54 )

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane Tichý, jsem velice rád, že Vaše tradičně moudré povídání ještě více vynikne vedle mého zmateného! Cui bono? To je zřejmé - k Vašemu prospěchu a radosti!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (7)

Protože na obou místech denně umírají další lidé, je tohle vaše přihlouplé "načechrávání" už vysloveně trapné a nebudu se na něm nijak podílet.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Heuréka! Je to v té poslední větě, která je jak vystřižená z Rudého Práva. Nebo jste to snad vymyslel sám ?
Zjednoduším to: Dokud všichni nebudou na válečné konflikty nahlížet stejně jako naši ústavní činitelé, pan Tichý nebude spokojený. Bohužel nepoznám, jestli za přihlouplé načechrávání napomínáte zahradníka nebo Šádka.
Za sebe se ohrazuji, o Ukrajině a Gaze nepíšu ani slovo. Píšu, jak topí lidé na jižní Moravě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Tak na jižní Moravě přeci mají ty Moravské naftové doly, ne? A podstatněji tepleji než tu, ne? Pěstují i subtropické plodiny a úspěšně.
Ten Vidlák vidí něco jiného než já, který tam pobývá kousek každý měsíc. Na hranicích s jihočeským krajem je stále mraky nezpracovaného kůrovcového dřeva. Nabízí ho i levněji, než tady, Když třeba místní p. Novotný inzeruje dřevo z Jizerských hor, to jsou tam tak neschopní, že nějaké nepřivezou? K Dačicím pro něj jezdí i Poláci s kamiony.
A kardinální otázka Zahradníku, čím tedy topili dřív? To měli tak neschopné zastupitelstva, že nemají zplynofikováno?
Takže zase jenom Vidlákovy kydy mimo realitu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Moldavite, pokud chcete odpovědi na položené otázky, všechny naleznete vyťukáním názvu článku na Googlu,včetně toho, jak topili dřív :-)
článek : 100 let stará kamna, uhlí plný sklep, brikety. Fiala bude "nadšen".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Listopad 1989 na YouTube .

Hodina dějepisu 2010 .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Aha, dezinformační Parlamentní noviny v akci. Proč dezinformační? citace..

Za ceny potravin mohou hytlermarkety. Skutečnost? Babiš loni vydělal 62mld. několikrát zvýšil zisk. Z těch Hytlermarketů vzrostl jedině Penny o 22%, jinak všem se snížil Lidl 6%,, Billa 33%, Tesco dokonce 83%. A to při vyšších tržbách. Myslím, že je to jasné, jenom Vidlákovi, údajnému zemědělci ne a dokonce ani zvýšení ceny hnojiv od Babiše o 400% asi nezaznamenal.

Máme topit plynem, který nemáme? ----To jako myslel vážně?

Skopeček řekl, že nemůžeme odejít z lipské burzy,---- ČEZ obchoduje na Lipské burze přebytek cca 5% výroby, jinak vše v ČR

On už vám málokdo řekne, že účinnost tepelného čerpadla dramaticky klesá s teplotou vzduchu. --- To jsou na tý Moravě fakt takový blbci? Pořídí si něco tak drahého a neví jak to funguje?

A mohl bych pokračovat. Ale hlavně je tam ta vláda národní katastrofy a dokonce chytrý nomenklaturní kádr Štěpán a nová Babišova vláda... To zahřeje u srdíčka, že. Mimochodem ta anketa pod tím, že 17. listopad 1989 je nejhorším okamžikem našich dějin jasně svědčí o tom, kdo ty bláboly čte a nechá se oblbovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jinak já mám dvoje 200 let stará, taková zámecká kamna, vysoká přes 2m. Topíme od oběda, nahřejí se a ještě druhý den ráno máme teplo. Vždy jsem topil dřevem. Akorát poté, co jsem udělal plynový kotel, jsem temperoval plynem a pod nulu jsem přitopil dřevem. Teď jsem to obrátil. A na to nepotřebuji ani Vidláka ani to házet na Fialu.
O tepelném čerpadle přemýšlím, jenom čekám na zákon o sdílené fotovoltaice. Abych vyráběl na jiné budově, ta má není vhodná. Ale nevím, zda se to pro mne, důchodce ještě vyplatí.
Jinak k cenám. Ty jsou u silové elektřiny v Evropě poměrně stejné. Jde o to jakým způsobem je vlády dotují a zda na to mají. Podrobněji jsem již psal, nikoliv rozumy dezinformátora Vidláka a Parlamentních listů, ale vyhledaná fakta, 8.listopadu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Jinak téma pro nespokojeného důchodce zahradníka a spol. Na Slovensku, ke kterému má blízko, jsou průměrné důchody aktuálně 14 190 Kč. Ceny přibližně stejné. Co tomu říká?
https://www.e15.cz/duchod-slovensko-odchod-vyse-euro

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Moldavite, podívejte se taky na tu Hodinu dějepisu 2010. Spraví vám to náladu. Bylo to natočeno jen pár roků po listopadu. Lidé v hledišti se opravdu dobře baví. Dneska by Kaisera s Lábusem někdo " oznámil."

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Moldavite, jak jste přišel na to, že bych byl nespokojenej. Právě naopak, jsem spokojenej , nehudruju jako vy, neporovnávám se a nezávidím nikomu. To když se naučíte, budete šťastnější. Pořád vytahujete Babiše, kolik má nebo kolik kdo jinej má - tentokrát na Slovensku . Neříkám tomu nic, tím se nezabývám. Proč by mě to mělo trápit ? Nespokojenej jsem s jinýma věcma, není to ale o penězích. Můžete zkusit hádat :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pane zahradníku, já jsem šťastnej, vede se mi fakt moc dobře. Toho Babiše do vlády vytáhl v dezinformačních Parlamentních listech váš oblíbenec Vidlák. Spíš lhář Vidlák, dal jste mi odkaz.
Píše...Topil bych dřevem, ale nemám dost prostoru na jeho skladování a sušení.
To vás nenapadlo, že ten člověk, prý zemědělec, evidentně lže? A vy se necháte oblbovat a ještě to podsouváte dalším?
Proč to neustále děláte???

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Moldavite, vy asi moc čtete z různých zdrojů a pak to máte popletený dohromady. Vysvětlím vám, jak je to napsané v rozhovoru s Vidlákem. Zhruba tak, že premiérem úřednické vláda by mohl být hejtman Kuba s podporou Babiše - to je prosím jeho úvaha a dost lidí to asi vidí podobně. Babiše jste v reakci zas vytáhl vy a .pranýřujete jako vždycky jeho zisky. Nezáviďte mu, asi si je umí vydělat. Byznys dělat umí.
Vidlák žije v malém městečku M. na jižní Moravě, kam se přestěhovali na zděděné hospodářství, manželka je doma, mají 5 dětí. A hospodaří . Předpokládám, že mají i vinohrad - to tam má snad každý. Nenapadlo mě ,proč by ten člověk měl lhát. Jak to napadlo vás ?
JO a anketu jsem neviděl. Já se anket nezúčastňuju, ale rád si přečtu diskuze čtenářů. Tady byla taky ,ale je už nedostupná, jen na předplatné.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Nemanipulujte... píše: rovnou nového premiéra „úřednické vlády“ s podporou Babiše
Lže. Vy jste viděl hospodařícího zemědělce bez pozemků (nemá kam složit dřevo) a nemá traktor, aby si ho přivezl domů?
Já Babišovi nezávidím, ale v době, kdy občané státu chudnou (i jeho velkou zásluhou) má tu drzost jim ještě místo pomoci naložit dalších 62 mld pro svou kapsu, to je do nebe volající. Ukázka jeho charakteru
A ještě zmanipulovat lidi, kteří to obdivují, jako vy. To již kde mimo moji hlavu. Na Slovensku s ním vyběhli, tady antimonopolní úřad trpí, že někdo ovládne třetinu potravinového trhu a diktuje ceny. Asi si to dobře ošéfoval.
Anketa tam stále je. Ta vaše sociální bublina na Parlamentních listech má pouhých 4% lidí, kteří vidí 17.11.1989 jako důležité datum. To snad o nich vypovídá dost, ne?

Tak co třeba vysvětlit, jak se ptám po několikáté, proč sem pořád dáváte dezinformační články?
A co říkáte na ty důchody 14 150 Kč na Slovensku? Neměli by řvát víc, než ti naši chudáci důchodci? Vždyť ti vaši souzněnci tak trpí, že mají málo, poctivě pracovali a stát je okrádá?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

No dobře, když říkáte, že Babišovi nezávidíte, tak mu nezáviďte. Si ho prostě nevšímejte, jako to dělám já :-)Na slovenské důchody neříkám nic, čemu by to mělo pomoct ? Dezinformační články nedávám. Něco zajímavého si přečtu a myslím si, že to může být zajímavé i pro další lidi a tak to víceméně s přidanou vlastní úvahou předložím. Nikoho nenutím to číst ani smýšlet stejně. Když uvidíte jako autora zahradníka, nečtěte to. Vysvětleno pro vás ,mohlo by to stačit :-)
Redakce i-novin stejně ráda jako já vidí, že diskuze na téma Česká společnost a poltika dnes má vždycky nejvíc diskutérů i přečtení - už pár let.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Dezinformační články z dezinformačních Parlamentních listů dáváte. Výše jsem uvedl některé z manipulací a dezinformací, které tam jsou. Včetně toho, že údajný zemědělec sám lže, když tvrdí, že nemá pozemky. To už je fakt síla.
Ale to je o tom, že určitá skupina lidí (především důchodci) prostě hltá jenom to, co chce slyšet, neboli je k tomu nějak zmanipulovaná. Je to pohodlné, jednoduché, jiní přemýšlí za ně. Pak existují lidé, kteří se nad tím zamyslí, informace si ověří z více zdrojů. A pak se rozhodují, zda tomu věřit, či ne.
Bohužel lži a dezinformace prorůstají společností. Jsou součástí státní politiky, tzv. hybridní války velmocí. Oficiálně začali Rusové tzv. Gerasimovou doktrínou, ale jistě to dělají i jiné státy. Snaha destabilizovat společnost, ovlivnit volby ve svůj prospěch atd. Pak se toho chytili během covidu jednotlivci, pěkní týpkové, jak se ukázalo. A vydělali na tom pěkné peníze. Prostě byznys, který nabírá na síle. Současná vláda se tím nezabývá, doplatí na to. Uznávám, že ANO je jiný level v propagandě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Ještě něco k Vidlákovi: Jakoby samozřejmě napíšete, že lže. To bych si já o nikom bez ověřených důkazů nedovolil říct a napsat . Jelikož on o vás neví, zastanu se ho já, protože jsem vás s ním seznámil na PL.Ověřil jsem, že pracuje jako investiční technik firmy Navos (člen skupiny Agrofert). Vystudoval stavební a stojní průmyslovku,zaměření na sila.Má záhumenek, kde praktikuje zemědělskou činnost a taky chová domácí zvířectvo. Rozměry a počty by vám možná na dotaz napsal. Nemůžu ale mluvit za něj. Záhumenek nebo vinohrad má na vesnici u Znojma skoro každý.
K těm dezinformacím a jejich působení na důchodce doplním jen, že masívní dopad na ně má jedině ČT a PL jen okrajově. Nejlíp to ukázal právě covid. Televizi se podařilo je vyděsit tak, že se někteří bojí dodnes.
Souhlasím s vámi, že vláda doplatí brzo na všechno, čím se nezabývá.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

ale vždyť vy na ČT nekoukáte, tak kdo vám to zase nakukal?
No jasně, zaměstnanec Babiše. A chudák, nemá ani na záhumenku, jako já, třeba bývalý kotec, pozemek 4krát3 m výška 2m. Tam se vejde 24m3 dřeva. To je v pohodě na dva roky, moje zkušenost.
Manipuluje, lže
A covid strašil především tím, kolik lidí tzn. 44 tis.na něj zemřelo. To je číslo, kolik zemřelo etnických Čechů následkem okupace a druhé světové války. Za 6 let. Bohužel i moji žáci, nebo mladší známí, fyzicky zdatní.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Pravda, na TV nekoukám. Když se ale zastavím se sousedy nebo známými na chodníku nebo v obchodě, každý si rád popovídá, to znáte taky. Nechám je mluvit, to má každý rád a jenom poslouchám, občas položím otázku, když potřebuju něco doplnit. Lidé mé věkové kategorie, kteří nemají internet, jsou odkojení jenom televizí. Je jich pořád většina. Do nedávna nadávali Babišovi, ale teď kdybyste slyšel, co říkají o dnešní vládě.....ještě rádi by Babiše vzali zpět :-)
Zkuste se zamyslet, co by Vidlák se svým vzděláním a bydlištěm v zemědělském kraji mohl tak dělat. A kolik tam může být potenciálních potřebných zaměstnavatelů . Nechte ho být a buďte rád, jak to máte vy všechno pěkně zařízené. Obdivuhodné.
Včera proběhla na půdě parlamentu koference odborníků o covidu. Neuniklo vám to ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes ( 7 )

Uniklo. Dezinformace nesleduji, to nechám vám ?o)))
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/covid-koronavirus-snemovna-seminar-konference-prymula_2311091633_ako

Sněmovna bude hostit ‚dezinformační seminář‘ ke covidu. Prymula nakonec účast odmítl
V Poslanecké sněmovně se odehraje kontroverzní seminář ke koronaviru. Hlavní postavy této konference rozšiřují podle imunologa Zdeňka Hela lži o očkování proti covidu. „Její konání na půdě Sněmovny poskytuje organizátorům zdání legitimity,“ varoval. Akci zaštítil poslanec SPD Vladimír Zlínský, který o jejím zrušení neuvažuje. Mezi řečníky měl být i epidemiolog Roman Prymula. Svou účast ale nyní odmítá.

Nahoru