Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Verze pro tisk |

TBC mezi Ukrajinci u nás. Rád bych čtenáře seznámil se svými osobními zkušennostmi. Dlouho jsem váhal, zda se mám vůbec k tématu Ukrajina vyslovovat .Dnešní článek na Lidovkách mě postrčil.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

V úvodu nejprve napíšu, že moje babička a 1 strýc se svou rodinou žili víc než 20let na Ukrajině ve Volyňské oblasti, rajon Turijsk, selo Kupičev. Po asi 10 letech pobytu se babička vypravila vlakem do Československa navštívit postupně své další děti, které žili tady .Bylo to celkem 6 rodin synů na různých místech a mojí matky . Můj otec si stěžoval, že babička stále kašle a vyplivuje na lino. Máma jí dala k otomanu umyvadlo s vodou, ať to plive alespoň do vody.
Tam se ukázalo, že plive krev. Místní lékař objednal sanitu a babičku odvezli ihned do Martinova údolí do TBC léčebny. Pamatuju se, že matka, když za ní jezdila do Martiňáku , říkala, že si stěžuje, že ji zavřeli do vězení ,nechtěla jíst léky ani výběrovou stravu o které se jí nikdy ani nezdálo. Byla tam půl roku ,než jí propustili a mohla se vrátit vyléčená domů na Ukrajinu. Jela tam s ní moje matka a po návratu nám zcela prostě vyprávěla, jak to v SSSR resp. na Ukrajině skutečně vypadá. To by bylo zas na jiné vyprávění
My všichni bratranci a sestřenice jsme po záchytu TBC u babičky byli ihned vyšetřeni a rok nebo dva jsme zobali kalciové tablety a byli pod pravidelnou lék. kontrolou. Nikdo neonemocněl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Protože v Léčebně respiračních nemocí Martinovo Údolí Cvikov už mnoho let a stále sloužím , vím o TBC a jejím výskytu docela dost. Můj tatínek navíc TBC prodělal, byl poprvé hospitalizován s kavernou a nevědělo se,zda s tímto nálezem přežije. K dispozici byly tehdy pouze léky typu PAS-kys. paraaminosalicylová a semtam Streptomycin. Do TRN léčebny Žáry u Krnova nastoupil 1.9.1949. Mého bratra,který se narodil na sv.Bartoloměje jako první potomek, viděl až v prosinci 1949.
Spektrum pacientů s TBC se v LRN Cvikov nijak neliší od celostátního průměru.. Cca 30-35 % tvoří cizinci a 65- 70% čeští pacienti,což některým laikům může přijít jako divné,neb si myslí,že TBC mají jen ti cizinci. TBC podléhá povinnému hlášení,takže počty nelžou. V r. 2020 bylo např. hlášeno 368 nových onemocnění, z toho cizinci 126( Indie, Ukrajina, Mongolsko, Vietnam, Slovensko a další země). Hospitalizace je nařízena i při tzv. suspekci,takže se stává,že se TBC nepotvrdí . Pokud vím, tak některé státy postupují odlišně.
Přeji pěkné dny.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Děkuji za vaše vyjádření. Mě by ještě zajímalo, jestli jste se setkala s tím o čem píše článek v Lidovkách i já zde výše - totiž, že Ukrajinci nerozumějí tomu, proč je chceme zavřít - ti s otevřenou TBC. A jako lékařka, nechala byste je volně mezi ostatními lidmi ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Nemohu sloužit, LN nečtu ani nejsem registrovaný uživatel na internetu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Minulý týden jsem nakupoval v Albertu CL. Jdu k pokladně. První překvapení. U kasy není žena středního věku, jak bývá zvykem, ale prošedivělý, slušně oblečený pán, asi důchodce. Další překvapení oslovení "dobryj děň". Aha Ukrajinec.
Jedu zpátky a přemýšlím. O těch voličích KSČM a ANO, co řvou jak ta proukrajinská vláda nedělá nic pro lidi. Asi by nejradši seděli na zadku a pobírali peníze. Je přes 200 tis. nabídek práce, ale oni pláčou, že nic neseženou.
Dobrý jsou i ty samoživitelky v televizi. Přítelkyně vždy nadskočí, když vidí gelové nehty, měsíční modeláž kolem pětistovky. Občas tetování na ruce (co je vidět), známý za to dal 20 litrů.
U Fridrichové tuhle jedna tvrdila, že jen za vodu doplácela 22 tis. To je skoro tolik, co 6 domácností důchodců v nájemním domě. Asi má plavecký bazén.
V jednom mají ruské propagandistické snímky pravdu. Jak se mnoha obyvatelům ve zhýrané Evropě sáhne na pohodlíčko, hned křičí. Oni se semknou a uskromní.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Frankfurt nad Mohanem, 5. srpna 2022 – Společnost Moody's Investors Service ("Moody's") dnes změnila výhled vlády České republiky na negativní ze stabilního. Současně agentura Moody's potvrdila rating dlouhodobého emitenta a hlavního nezajištěného dluhu na Aa3. Potvrzen byl také nejvyšší nezajištěný program MTN České republiky (P)Aa3 a další krátkodobý rating (P)P-1.

Rozhodnutí změnit výhled pro Českou republiku ze stabilního na negativní odráží zvýšené riziko zhmotnění dlouhodobých vážných přerušení dodávek plynu z Ruska, které by mohlo vést k přídělovému systému a tlačit ekonomiku země do hluboké recese s negativními důsledky pro trend růstu. a podstatné oslabení fiskálních metrik.

Potvrzení ratingu Aa3 odráží základní úvěrovou sílu České republiky – včetně konkurenceschopné ekonomiky země, silného institucionálního nastavení a příznivé fiskální metriky – a mírnou expozici rizikům událostí.

Stropy České republiky v místní a cizí měně zůstávají nezměněny na úrovni Aaa. Třístupňový rozdíl ve suverénním ratingu je podpořen omezenou vládní stopou v ekonomice, vysokým stupněm spolehlivosti a předvídatelnosti vládních kroků a také nízkým politickým rizikem. Kromě toho velmi vysoká otevřenost kapitálového účtu a mírná vnější zadluženost informují o nulovém rozdílu mezi místní měnou a stropem v cizí měně. Tyto stropy obvykle fungují jako strop ratingů, které lze přiřadit závazkům jiných subjektů se sídlem v dané zemi.

https://www.moodys.com/research/Moodys-changes-Czech-Republics-outlook-to-negative-from-stable-affirms--PR_467883

Přeloženo strojovým překladačem. V anglickém originále následuje obsáhlé zdůvodnění.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Babišovci jsou dnes chytří... Vláda nic nedělá...
Takže otázky.
Co dělalo ANO na konci smlouvy s Norskem,. které dodávalo 30% zemního plynu do ČR?
Co dělal Havlíček se záložním terminálem z Polska, kde na přívod potrubí byly již peníze EU, vyjednané Sobotkou? Mimo toho, že to jaksi odložil? Polsko a Litva jsou vychechtané.
Co dělal Babiš když krachla Bohemie energy a další? Pomohla lidem?
Kolik m3 plynu bylo v zásobnících, když předával vládu?
Kde jsou napůjčované stovky miliard prý na covid, když tam šlo dle NKÚ jen 10% z dluhu?
Odpovědi jsou nasnadě

Ale Babiš, místo toho, aby pracoval ve sněmovně, šíří populisticky jak bylo fajn a nadále oblbuje lidi. Již Hašek napsal "to se nám to užívá, když nám půjčujou".

A policie? Zase zaklekává na lidi. Babiš si vybudoval spřízněnou partu v bezpečnostních složkách. Práskal i na konkurenci, když ještě nebyl ve vládě. Mafiánské a estebácké praktiky mu jdou nejlépe, jak zdokumentoval Kmenta
https://reportermagazin.cz/a/pEn8c/chranenec-babis-si-udrzuje-vliv--v-policii-a-bezpecnostnich-slozkach

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

8. Srpen 2022 - 11:04 | moldavit

Babiše nehájím, ale na takovéto pel-mely se dost těžko reaguje. několik věcí/záležitostí/výkřiků smíchaných dohromady a jako argumentace (pokud se vyskytuje) titulky z médií masové dezinformace ...
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

No jo, je vidět, že vám "analýza témat" včetně vtipného glosování trvala tak půl minuty.
Ale nejdřív byste si měl prostudovat OBA doporučené články.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ale neříkejte, s. Chote.
článek starý 5 let
https://oenergetice.cz/plyn/pred-20-lety-prestalo-byt-rusko-jedinym-dodavatelem-zemniho-plynu-do-cr
Babišovci se brání, že to byly kontrakty privátních firem. Ale když Fialova vláda může nařídit soukromým firmám naplnění zásobníků, proč to Babiš taky neudělal.
k plynovodu, totéž tvrdí polská strana
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-sobotka-plynovod-z-polska-uz-mel-byt-v-priprave-vlada-se-na-to-vykaslala-199253
A k zprávě NKÚ originál
https://www.nku.cz/cz/pro-media/tiskove-zpravy/nku-ve-vyrocni-zprave-hodnoti-fungovani-statu--za-minuly-rok-poukazal-na-radu-nehospodarnych-a-neefektivnich-postupu-statu--systemove-problemy-i-neudr-id12472/
a blížeji
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/nejvyssi-kontrolni-urad-zadluzovani_2204040802_pj

Jen se divím, že dlouhodobý zastupitel a kandidát kamkoliv, nazývá základní základní informace k tematu pelmel. Buďto není schopen se orientovat, pak v zastupitelstvích nemá co dělat. Nebo odvádí pozornost, protože Babiše jeho strana podporovala a tak se na těchto zásadních pochybeních taky podílela. To je také možnost. A dnes na to doplácíme.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Moldavit zmínil s despektem kandidáta na prezidenta Josefa Skálu a jeho vzpomínky na srpen 68 .Já naopak obdivuju pevnost a stálost jeho přesvědčení a názorů . Podobně např. Jiří Paroubek nebo Václav Klaus. To jiným kandidátům chybí. A Skálu netlačí USA ani Brusel.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Přesvědčení a názory neměnil ani Hitler, Stalin, Mengele a podobní potentáti.
Nicméně Skála asi názor změnil, omlouval to veřejně tím, že mu bylo teprve 16 let.
Že někoho tlačí Brusel a USA? Jak prosím?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Kupodivu zahradník nezaznamenal, že při invazi okupačních vojsk SSSR zemřelo jen v Liberci 9 osob. Jistě má stále pevné názory.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Náš malý borský provokatér "zahradnik" už zas jen švejkuje.
Hájit ještě dnes tzv. internacionální pomoc může jen naprostej pitomec ...

PS: 1989: Omluvy původních účastníků okupace
4. prosince 1989 Varšavská smlouva a Sovětský svaz: Vedoucí představitelé pěti států Varšavské smlouvy na společné schůzce v Moskvě vydali prohlášení odsuzující vojenskou intervenci ze srpna 1968 jako vměšování do vnitřních záležitostí jiné země.[57] Pod vedením Michaila Gorbačova prohlásil SSSR,[58] že „mise na záchranu socialismu byla lží a výsledkem neadekvátního přístupu a vměšováním se do záležitostí spřátelené země, tudíž bylo toto rozhodnutí nepodložené a chybné.“[59] V únoru 1990 navštívil československý prezident Václav Havel Moskvu a Sovětský svaz tehdy vyslovil nad okupací Československa politování.[60] V roce 1993 invazi odsoudilo i nové Rusko ústy prezidenta Borise Jelcina: „Vpád odsuzujeme jako agresi, jako útok na svrchovaný, samostatný stát, jako vměšování do jeho vnitřních záležitostí.“ K těmto slovům se přihlásil i pozdější ruský prezident Vladimir PUTIN, který uznal v roce 2006 morální odpovědnost Ruska za invazi.[56][61][62] (viz Wikipedie)

PPS ... a "pevnost názoru" obdivuje jen UI ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ve svém krátkém příspěvku jsem napsal, že obdivuju Skálovu pevnost a stálost názorů a přesvědčení. To je klíčová věta. Nevím proč sem pletete vaše "oblíbené " hrdiny. Zajímá mě ale, jak Skála změnil názor a omlouval to tím, že mu bylo 16. To nevím . Napište, třeba si názor na něj opravím :-)
Stejně tak p.Tichý vyčetl z mého příspěvku, že hájím srpnovou okupaci .To máte ale " vlčí mlhu "p. Tichý .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Kdyby se zahradník zabýval odkazy, které pravidelně dávám, aby se nemohlo říci, že lžu, dozvěděl by se to.
Jeho další oblíbenec, ten lže tak, že jenom chudý duchem tomu může uvěřit.
Nejzajímavější od 30 minuty.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-epicentrum/720522/babis-v-blesku-zamecek-ve-francii-mi-uz-nepatri-vrava-na-mitincich-za-fasisty-jsem-se-omluvil-ctyrikrat.html?utm_source=twitter&utm_medium=_INT_blesk24&utm_campaign=epicentrum&utm_content=andrej_babis
a takto mluví na mítincích, to hlava nebere, ale důchodci nadšeně tleskají

...žádný zámeček jsem si nekoupil. A hlavně jsem ho koupil za svoje peníze, řádně zdaněné...
https://www.facebook.com/watch/?v=348529610812052&t=7

Takovéto pevné postoje je nutno ocenit. Chudák dotační a Brusel ho tlačí, USA ne.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 9. Srpen 2022 - 15:08 | moldavit

Ten váš pel-mel pseudoargumentů je špicový!
Včetně víry, že Fyjalova "vláda" někomu něco nařídila :-))) To, bohužel bryz poznáme, validitu toho "nařízení".
Hlavně, že jste si, ostatně jako vždy, neodpustil útok ad hominem, že?!
Krásný letní den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro 22. Srpen 2022 - 7:59 | moldavit

No, s tím "tlačením" jsou asi jen dvě možnosti: 1) mají je koupené; 2) vydírají je něčím.
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

S.Chot je opět tradičně asi v jiném světě. Stačí to nalézt

https://www.plyn.cz/zasobniky-plynu-se-naplnuji-v-novem-rezimu

https://ct24admin.ceskatelevize.cz/domaci/3522749-stat-odebral-13-firmam-nevyuzivanou-kapacitu-v-plynovych-zasobnicich?_ga=2.180023910.339571399.1661176039-618789548.1642362205

Mimochodem dalším úspěchem vlády je, že vedle pronájmu LNG terminálu v Holandsku si vláda pronajala tamtéž zásobník na 3mld m3 krychlových plynu, což je skoro tolik, co na našem území ( 3,5 mld.)
Od července máme ve státních rezervách nakoupeno za dalších 8,5 mld. Kč
Fialo Bravo!
To asi leží soudruhům v žaludku, neumí než urážet, s. Chot používá i Fyalový hnus. Slušní lidé tyhle vulgarity nepoužívají, i když by mohli. Např. konečníková se nabízí... .
Hezký a optimistický den

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

A něco veselého ze strany Konečné.
S. Mackovík si postěžoval, jako odborník na letadla, že ve Hřensku nelétají ruské stroje vrtulníky MI 17. Viz FB s. Chota 26.7. 21.
Zanedlouho s. Konečná litovala, že jsme nepožádali o ruský IL-76. Tato základní verze již neexistuje, je ale IL-76M, s již instalovanou kabinou střelce s dvojicí kanónů GŠ-23 ráže 23 mm a na zádi umístěným naváděcím radarem pod SOP.
Prý by mohl zásadně urychlit hašení. Nevím, jestli ji to poradil Mackovík, ale nakonec to Konečná stáhla.

https://hlidacipes.org/oxymorony-andreje-babise-proc-komunisti-hledi-v-srpnu-k-obloze-a-kdo-ve-snemovne-zastupuje-chemtrails/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pane Tichý, váš dodatek ani nečtu. Stejně to dávno neplatí a omluvy nic nevrátí a nezmění. Všeobecně , ne jen v tomto případě. Moldavita mrzí, že nečtu jeho odkazy. Samozřejmě - nečtu téměř žádné odkazy - to bych nedělal nic jinýho. Psal jsem to mnohokrát, že diskutovat mají lidé se svými vlastními myšlenkami a pak je to diskuze. Odkazy na články jsou jen takové hloupé a naivní přesvědčování a podsouvání . Sorry, neberu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Zahradník obdivuje i Fučíka

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 22. Srpen 2022 - 16:04 | moldavit

No, povíme si za několik týdnů ... Ve skutečnosti bych byl rád, abyste měl pravdu - máme plně plynofikovanou domácnost.
Nebudu se s Vámi pouštět do drobných diskusí na třeba téma: jaké roury vedou z onoho slavného LNG terminálu v Holandsku do Čech, nebo komu patří ty "státní rezervy" (zřejmě zemního plynu) ..., ten plyn za 8,5 miliardy Kč - představuje ve skutečnosti necelé čtvrt miliardy m3, což v zimě je tak na týden ...
Krásný den!
PS: Správně se píše "Fyjala", celým jménem pak Petro Ihorevyč Fyjala :-)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 22. Srpen 2022 - 16:27 | moldavit

Víte, téměř všechna letadla na světě se vyskytují v různých verzích či modifikacích - jak podle konkrétního způsobu využití, tak i vlivem modernizace základního typu postupem doby.
IL-76 samozřejmě existuje.
Požární letadlo tohoto typu má úplný název "Il-76 TD", ale to není vůbec podstatné. Podstatné jsou dvě věci: 1. Zase blafete a motáte páté přes deváté (pel-mel); 2. Nejen, že jsme nepožádali o pronájem tohoto letadla, ale hlavně - neměli jsme a nemáme žádnou, ani vzdáleně srovnatelnou a v případě potřeby použitelnou techniku, byť i řádově menší ...
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 23. Srpen 2022 - 12:43 | Prochazka Jiri

Julia Fučíka obdivuji také.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Cituji:" Ve svém krátkém příspěvku jsem napsal, že obdivuju Skálovu pevnost a stálost názorů a přesvědčení." Hned mě napadlo přirovnání - opět cituji: " Ploštice: Každý má svůj světový názor. Já například smrdím."

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

já raději pane Peroutku

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

S.Chot zase perlí. Konečná napsala, že jsme nepožádali o ruský IL-76, nikoliv TD na hašení ropných polí. Jistě by přes Ukrajinu doletěl, pokud by ho nesundali. Na rozdíl od s. Chota tu pitomost radši smazala.
Pro zasmání, ten ruský letoun TD nabírá vodu pouze na letišti a má rozpětí křídel 50,5 m a dlouhý je taky skoro 50m. Kde by asi tady tu vodu nabíral? Na Ruzyni? Pro srovnání největší Boing MAX dopravní má rozpětí 117 stop 10 inches (35,92 m) To může vymyslet jen soudruh a ještě dodat, že je to neskonalé sobectví vlády.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Boeing_737#cite_note-elsevier-21
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ilju%C5%A1in_Il-76
Ale co soudruhy jistě podráždilo, že jsme dostali pomoc od zemí EU. Nikoliv Ruska. Ono je to totiž daleko levnější, když každá země má něco, v případě nouze si vypomohou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

soudruhu, to u tebe není překvapením

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 23. Srpen 2022 - 13:39 | jardafiala

Nic víc než urážky tam nemáte?!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Mě zas napadlo : ten jardafiala zase smrdí tady v diskuzi. Nic jinýho neumí a "svůj světový názor "nemá. Jenom plácá nesmysly
Tolik k jeho včerejšímu příspěvku zde o světovém názoru ploštice.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 23. Srpen 2022 - 19:11 | moldavit

Vy jste skutečně neskonalý komik, milý moldavite!
Budete tu bazírovat na dvou písmenkách v označení letadla - jestli "Il-76" nebo "Il-76 PD/TPD/MOD ..." - takovou "argumentaci" Vám nevezmou ani ...
Vašim "technickým" připomínkám, přiznám se, příliš nerozumím. Problém ale vidím v tom, že buď nemáme, podle Vás, žádné použitelné letiště s bazénem/nádrží, nebo Vy si neumíte představit, že holt na letiště přijedou cisterny a voda se bude do nádrží letadla přečerpávat ...
Il-76 je schopen vzletu a přistání i z nezpevněných VPD.
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Komik jste vy s. Chote. Kde máme ty dráhy pro letadla s těmito rozměry? Kolik by stálo asi použití těchto letadel a jejich přelet z Ruska? ....Posádku tvoří 8 vysoce kvalifikovaných lidí a to jak pilotů,požárních expertů,mechaniků,tak i je v ní zastoupen velící strategického řízení operací GER. Kapacita vodních nádrží je 40 m3, při vzletu na nerovném terénu podstatně méně....
Italské letadlo Canadair nabíralo 6 m3 na nedalekém jezeře Milada, byla dvě.
Prostě s. Chote, tu pitomost ( pominu žádat o pomoc válečného agresora), neokecáte.
Klidně bychom mohli požádat i USA, mají je taky. Ale ta naše sobecká vláda...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

chote, obdivuj skálu a fučíka, ale do problematiky hašení požárů se raději nemotej

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Moje dnešní poznámka : největší komik je Zielenskij. Včera jsem krátce z dálky viděl , jak přivítal mezinárodní delegaci oblečený jako čundrák. K němu to khaki triko a kalhoty snad přirostly a drží stále pozici vzpěrače či koho .Všichni ostatní byli k jednání v oblecích. Neumí se patřičně chovat, mluvit, obléknout nebo poděkovat za pomoc. Hraje nějakou komedii nebo šaškárnu. Jen nevím pro koho, sympatie mu to nepřidá - právě naopak.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

25. Srpen 2022 - 11:29 | zahradnik
"Neumí se patřičně chovat, mluvit, obléknout nebo poděkovat za pomoc." - To vše jste odvodil z toho "z dálky krátkého pohledu" a oblečení, které se vám nelíbí?

Chcete diskutovat, ale texty na zde uváděných odkazech nečtete. Jestli máte, stejně jako s. Chot, názory formované svou životní zkušeností, úzkou skupinou svých přátel nebo toho co vám chodí do mailu, tak se nedivte, že s Vámi nikdo nechce diskutovat. Není totiž o čem.

Svět se mění a nikdo z nás není u těch jednání, co se vedou a nikdo z nás není přímý účastník věcí, které se dějí na Ukrajině. Jediné, co můžeme, je bavit se o informacích, které jsou k dispozici. Ty Vy ale nečtete :)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Použitelná letiště: Praha, Vodochody, Roudnice n/L., Mnichovo Hradiště a Liberec. Z těch bližších.
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Procházko, víš co mi můžeš ... :-)))
Krásný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

pro jirkat
Píšu, že jsem ho viděl a ne poprvé oblečeného jako čundráka, to je zjevné na první pohled. A to, že se neumí chovat jako civilizovaný člověk je jasné delší dobu. To není jeden postřeh. Pozurážel už kde koho z těch ,od kterých si vynucuje vojenskou pomoc. Se nedivím, že ta pomoc už vyprchala a sympatie např. německých občanů se úplně ztratily.
Na tohle poznání nepotřebuju odkazy ani žádné emaily a ty netrpím. Stačí sledovat internet. Celou dobu se ukrajinský prezident takto předvádí sám. Ke škodě Ukrajiny.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

25. Srpen 2022 - 13:56 | zahradnik

Snažil jsem se dohledat nějaké informace o tom, že by některá vláda, premiér nebo zástupci jednotlivých států kritizovali způsob jednání Zelenského. Nic takového jsem ale nenašel.

To, jak někoho působí v médiích, nemusí úplně odpovídat reálnému setkání. Přiznám se, že jedno nebo dvě vystoupení Zelenského mi přišly trochu přehnané. Na druhou stranu když víte, že vám teče do bot, tak je to i pochopitelné. Také to bylo už před nějakým časem a teď jsem nic podobného nepostřehl.

Naproti tomu Boris Johnson je opět na Ukrajině, USA teď odsouhlasily další velké peníze na pomoc Ukrajině. Dokonce i Erdogan řekl, že Krym je Ukrajinský! Ukrajina tedy má stále plnou podporu.

Zmiňovaní Němci mají máslo na hlavě, takže zrovna tam podpora tak velká není.

Pokud máte jiné informace, tak sem dejte odkazy na ně. Já si je rád přečtu a třeba to i může ovlivnit můj názor...

Pokud je to ale jen Váš dojem, tak nad tím se diskutovat nedá....

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Chot
Nevím,co?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

pro zahradníka
někdo jako čundrák, někdo v červené mikině

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

:-)))

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Zahradník doposud nepoznal, že Zelenskij chodí v oblečení obyčejného vojáka, asi nebyl na vojně žádným důstojníkem. Jeho země byla napadena válečným agresorem, pokud jste to nepostřehl. To není Stalin v uniformě s mnoha metály, či navoněný Putin v drahém obleku na míru. To by se mu asi líbilo.
... Se nedivím, že ta pomoc už vyprchala ... . Zahradníku, když čtete ty novinky, vy jste nepostřehl, že k výročí okupace SSSR s vedoucí úlohou komunistů a Ruska vybrali naši občani 24 000 000 Kč jako pomoc Ukrajině? Asi si vybíráte zprávy selektivně.
Také nemáme lehké období a přesto
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/cesi-se-pomstili-za-ruskou-okupaci-ukrajine-darovali-24-mili/r~09a71b94220211ed8b4e0cc47ab5f122/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Já ho viděl na netu před drahnou dobou (před válkou) v obleku v několika komických scénkách v nějakém ukrajinském televizním programu , kde primitivním a vulgárním způsobem zesměšňoval všechno ruské v postavě svého partnera "ruského Ivana ". K smíchu to rozhodně nebylo, bylo to trapné. Myslím, že to bylo na You Tube nebo si to najděte na Googlu.
Čtu ledasco, ale kolik vybrali naši k výročí okupace občané, jsem nečetl a dokonce tomu ani nevěřím. To byste měl doplnit v jakém časovém horizontou to vybrali. Neuvěřitelné. Ale postřehl jsem , že na manifestaci pro Ukrajinu v Praze bylo - psali - asi 200 lidí. To mi přijde dost málo. Dokonce to musel být jen zlomek Ukrajinců žijících v Praze, o Češích ani nemluvě...
Tady ten váš odkaz - jen z titulku : Češi se pomstili za okupaci... To je srovnatelný s tím směšným vyhlášením před časem : Nekupujte benzín, naštvete Putina. Se divím, že ve svém věku na takové řeči letíte :-)
Ano, vybírám selektivně , ale držím si pevně svůj názor a nenechám se zblbnout hloupými řečmi.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Lepší komedie, než když se z ruské státní televize, prvního programu ozývá, že Ukrajinou to neskončilo, půjdeme dál, zapamatujte si to tisíckrát, A pod.
Dnes zase jeden ruský novinář tvrdil, že se z Ukrajinou spojí a napadnou Varšavu a Berlín. Zkrátka Rusko je fašistický stát, o tom nelze pochybovat. To je nechutné pro mne.
https://echo24.cz/a/STU8b/ukrajinci-a-rusove-napadnou-spolecne-polsko-a-nemecko-ruska-propaganda?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=796220&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box
A ta sbírka trvala 3 dny a ani nebyla nějak zveřejněna.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-pripominka-okupace-1968-cesi-poslali-ukrajincum-na-zbrane-pres-24-milionu-212097

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pevnost názorů, zahradník propaguje Klause. Co říká tomuto?
https://www.klaus.cz/clanky/4857
"Mimořádnou roli při vzniku inflace dnes hraje „nárokový“ způsob uvažování, který se v soudobém světě bezprecedentně rozšířil. Vede k přetrhání vazby výkonu a nároku, zásluhy a odměny a ke smíření se vlád (a centrálních bank) s touto charakteristikou dnešní doby."
To byla přesně politika ANO. Na vše máte nárok a my si na něj půjčíme.
Mimochodem, v Událostech, komentářích diskutovali ekonomové. Za Dluženy jsme se za poslední dva roky zadlužili skoro dvojnásobně. Jenom úroky z jejího dluhu představují částku, která by umožnila zdvojnásobit rodičovský příspěvek. A na covid šlo dle NKÚ pouze 20% dluhu. Další byly právě ty úlitby voličům, jak predikoval Klaus. Mimochodem před ruskou válečnou agresí.
A další námět? Slováci jsou za vodou. ANO s podporou KSČM zazdili vážnou věc, na kterou byly i dotace z EU.
https://www.novinky.cz/clanek/denni-tisk-ekonomika-denni-tisk-polsko-a-slovensko-propojil-novy-plynovod-40406918#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Můžete komentovat.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Taky námět na diskuzi.
Asi před 3 týdny, Události, Komentáře. Poslanec Volný (SPD) si stěžoval, že zdravotnictví bude v kolapsu, protože výdaje na zdravotnictví se letos nezmění. Pojišťovny mají dostatek rezerv, tvrdil ministr Válek a můžeme ušetřit. To v zápětí potvrdil ředitel VZP a prezident Svazu zdravotních pojišťoven. Rezerv mají dost. Za první pololetí mají zisk 6mld. a na účtech 60 mld. Stát ušetří v letošním rozpočtu 14 miliard korun.
Přesto poslanci ANO a SPD obstruovali 19 hodin schválení. Proč? Ne, nemají zájem šetřit a řešit místo toho třeba energetickou krizi, kam by se třeba dalo část peněz pro lidi přesunout. Místo toho straší své voliče i jiné, jak pro ně nebudou prášky.
Populismus v přímém přenosu. A jak kritik, slavný Havlíček, stavěl? Největší drahota za ČR. A jak by se ty peníze hodily.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-havlickova-vizitka-stavel-jeste-draz-nez-rebicek-212399#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

A další námět včera v televizi. Víte kolik Dlužena poslala kasínům a hernám a dalším hazardním společnostem peněz za ušlý zisk během covidu?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

L.Volný není členem žádného voleného orgánu natož poslancem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Máte pravdu, byl to Radim Fiala, místopředseda SPD v hospodářském výboru. Omlouvám se.
A další poděkování za dědictví ANO
Česká republika se loni zadlužovala nejrychleji ze všech zemí Evropské unie, měla rekordní schodek rozpočtu a nízký ekonomický růst. ....„Zatímco dvacet zemí Unie dokázalo v roce 2021 meziročně své zadlužení k HDP snížit, to naše vzrostlo o více než čtyři procentní body,“ připomněl předseda NKÚ Miroslav Kala a dodal, že bez reformy výdajů a zeštíhlení státního aparátu není šance na konsolidaci veřejných rozpočtů, a to ani za předpokladu ekonomického růstu.
Poděkování Dluženě Schilerové a Babišovi. A to už zase volají po dalším zadlužování. Co dodat. Řecká cesta?

https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-cesko-je-nejrychleji-se-zadluzujici-zemi-evropske-unie-varuje-nku-40407070#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Po návratu do rodné země koukám, jak Andrej Babiš větami (Trhové Sviny) cituji "Ale zato jste se dozvěděli, že Babiš si koupil zámeček. Žádný zámeček si nekoupil. A hlavně jsem si to koupil za svoje peníze zdaněné." zcela trhl a pokořil českou politickou satiru. Po takovém prohlášení si těžko z něčeho ještě dělat větší srandu.
A návštěva Miloše Zemana na Zemi živitelce- nekoordinované pohyby hlavou a očima připomínající athetoidní nebo choreatické pohyby, výraz v obličeji- už je to jen trápení nemocného ješitného starce, které je za hranou jakékoliv etiky, a je za to zodpovědné jeho okolí.Je zajímavé,že manželka,která ho tak miluje,jak říkala na podzim před ÚVN, nezasáhne,což by každá druhá už dávno udělala. Status quo ji zřejmě vyhovuje.
Pěkné dny.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tady je zachycen - tři minuty.
Mohl si užívat důchodu a byl by na něj ještě pozitivní retro pohled. Ale takto mají lidé vzpomínky takové
https://www.youtube.com/watch?v=23PzxD1QHlc
Jsem zvědav, kam ho historie zařadí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) Babišovy hlášky

Tak se internet baví projevem Babiše, prý předčil i Milouše Jakeše. V hysterii určitě. Nejvíc se mi líbí to to ... můžeme se modlit, aby nepřišel nějaký covid na obilí.
Dobré bylo ...Já řekl Alence, aby na to našla peníze a ona je našla! (že jsme nejvíce se zadlužující zemí Evropy hovoří, jak je našla).

Ale vůbec nejlepší bylo v televizních novinách jeho recept... okamžitě zastropovat energie! A na dotaz, kolik to bude stát, jestli to má spočítané odpověděl...ani korunu!
Smutné je, že tomu jeho voliči při jejich inteligenci uvěří. Byli jsme navštívit jednu stařenku. Najednou spustila '' Budu volit Babiše!''. Na můj dotaz proč odpověděla '' zaměstnává 160 tis. a jak se mají dobře. Každý měsíc od něj dostanou krůtu! To ví každý!''
Paní, co přinášela oběd, souhlasně kývala. Není to poprvé, co jsem si všiml, co jim tam valí do hlavy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) Babišovy hlášky

Duplikát

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Já si myslím a vypadá to tak, že na internetu ani tady v diskuzi se nebaví už nikdo. Všichni jsou nas ...ý . Možná kromě vás moldavite a sdělovacích prostředků, které to se škodolibou radostí šíří .Lidi tohle nezajímá . I příznivcům Babiše je šumafuk, co kde plácá, protože to na jejich finanční situaci nemá žádný vliv. Něco jiného je to, co stále dokola plácají ti z koalice a skutek utek. Ty fráze a sliby jsou k pláči.
Lokální volby jako by ani za pár dní nebyly :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Když pominu populistické sliby, kterých má ANO a SPD plnou h...u, tak aktuálně vidím dva největší problémy. Jednak COVID ukázal, že stát může lidem sypat peníze přímo a lidé to chápou jako nový standard řešení všech problémů. Mimochodem za dobu COVIDu si lidé uložili v bance o 1 bilion (!!!) korun více, než byl dlouhodobý průměr. Druhak všichni volají po rychlém (!) řešení cen energií, ale málokdo nabízí nějaké řešení. Od opozice se dozvíte, že když by tam byl někdo, kdo tomu rozumí, tak by to určitě vyřešil. Akorát už neříkají, že ani odborníci se neshodnou na tom, jak by to řešení mělo vypadat a na populistické řešení (zastropování cen pro všechny) nejsou prachy. Nehledě na to, že ta cena energií je teď nereálná, takže bychom tu hromadu peněz akorát tak vyhodili z okna.

Stávající vláda udělala 3 kroky:
1) Zajistila dostatek plynu na následující topnou sezonu (viz získaná kapacita v novém terminálu na zkapalněný plyn v Holandsku a to, že stát přímo koupil plyn za 8 miliard - v dnešních cenách má už hodnotu 16 miliard)
2) Připravila nástroj jak pomoci lidem (úsporný tarif energií). Přičemž nově přiznává, že výše příspěvku je ještě předmětem diskuze.
3) Snaží se domluvit v rámci EU na krocích, které by stabilizovaly energetický trh.

Kromě toho dělá kroky pro zjednodušení dalších příspěvků, kterými mohou nízkopříjmové rodiny podpořit (příspěvek na bydlení a zjednodušení podání žádosti).

Opozice, troufám si tvrdit, by dělala totéž. Vlastně míň! Bod 3) by pro ně byl nereálný, protože za 8 let jejich vládnutí nás EU přestala brát vážně. Naštěstí je to teď jinak.

Opozice také tvrdí, že vláda je neakční a nepomáhá dostatečně rychle. Nevšiml jsem si ale žádných bezdomovců, kteří by na ulici skončili vlivem energetické krize. Neviděl jsem žádné demonstrace, které by napovídaly, že lidé už opravdu nedokážou zvládnout stávající situaci. Proto tohle beru jen jako kecy a knížecí rady!

Problém jsou samozřejmě firmy. Rychlé řešení pro ně nemá nikdo. Jediné reálné řešení je uklidnění energetického trhu a eliminace závislosti na Ruských zdrojích. Na tom vláda pracuje, ale rychle se to vyřešit nedá.

Když půjde do tuhého, tak nezbyde než si vybrat, komu stát pomůže. Spravedlivé to nebude, ale to nakonec není ani ten energetický tarif pro lidi a nebyla to ani ta finanční pomoc v době COVIDu.

Z mého pohledu stát se snaží v rámci možností situaci řešit. Je to určitě dobře a nemyslím si, že bychom byli v nějaké jiné situaci, kdyby úsporný energetický tarif byl o1 nebo třeba i o 2 měsíce dříve a/nebo kdyby byl přislíben např. o 3 tisíce korun vyšší. A že vláda nevyhazuje populisticky peníze oknem je podle mne také dobře.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pane jirkate , píšete co vláda zajistila, že dělá kroky a že se snaží atp. Jen papouškujete ty 100 x omleté fráze a sliby. No brzo až přijde chladné počasí uvidíme a poznáme skutečné výsledky jejího snažení .
M.j. Jen jsem si zde projel všechny podcasty s kandidáty do místních voleb a nikoho nezajímají ani natolik ,aby napsali nějaký komentář p. Bártovi, že jeho práce je marná. Zvláště, když si v každém postěžuje, že má nedostatek času. Bych dělal něco alespoň užitečného pro lidi.
Tady je to jen další jasná ukázka toho, co lidi nezajímá.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

To je hezké. Já jsem psal, že nejsou demonstrace a právě jedna v Praze probíhá :))).

Doporučuji přečíst si web, který představuje Plán Česká republika na 1. místě, za který tam ti lidé demonstrují
https://www.naprvnimmiste.cz/

Populistické, utopistické, nemorální, sobecké, mimo realitu, xenofobní, hloupé. To je jen pár věcí, které mne napadlo, když jsem ten panflet četl.

Smutné, že tohle někdo může podporovat :(((. Pravda ale asi bude taková, že velká část těch demostrantů tohle ani nečetlo a/nebo nepochopilo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

3. Září 2022 - 14:42 | zahradnik

S podcasty je problém, že je nikdo neposlouchá. Nedá se z nich jednoduše citovat, když chcete na něco reagovat. Pro pana Bártu je to asi jednodušší, ale reálný dopad to má menší. Přiznám se, že jsem zatím nenašel čas a hlavně chuť si to poslechnout. Možná video by bylo lepší než podcast, protože by člověk alespoň viděl jak se dotyčný tvářil/choval při tom kterém dotazu. Pro mne ale s podcasty obsah i-novin bohužel skončil a není to tím, že bych to nějak vědomě bojkotoval.

K těm energiím. Malovat čerta na zeď umí kde kdo. Přijít s nějakým konkrétním řešením jsem ale zatím nikoho neviděl. Resp. viděl, ale vystoupení z EU a/nebo přímá podpora Ruska je pro mne neakceptovatelné. Navíc nevěřím, že by si zrovna takhle opozice dovolila tu krizi řešit...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

A proč by měli psát komentáře? Ne všichni používají tento způsob komunikace a není to přece nic špatného. Nechtějí prostě diskutovat ani s p.Bártou,ani s Vámi,ani se mnou atd.Diskutují třeba jinde..
Pěkný den babího léta!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Souhlasím s vámi, že ten program Plán....ČR na prvním místě málokdo z demonstrantů četl. Ono to ani není potřeba . Jsem si ale jistej, že každý jeden z nich ví , proč a proti čemu demonstruje.
A souhlasím s vámi také také v tom, že obsah i-novin skončil. Skončil, když sem p. Bárta přestal psát.
Bohužel a asi se nenajde nikdo, kdo by nám to vyvrátil :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ano p.Šepsová, ať si každý diskutuje, kde se mu líbí a s kým se mu líbí. Na i-novinách k podcastům ale zjevně nechtějí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak stačí se podívat na ty signatáře. Většina je známá z anticovidové scény
Třeba Petra Rédová, stále lže, že je zdravotní sestra
https://manipulatori.cz/sestra-z-brnenske-jip-je-dezinformatorka-petra-fajmonova-redova/
Dezinformátor Formánek
Vyhraněný antijudaista Semín, kritizovaný za své výroky Židovskou obcí.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/michal-semin-rada-ctk-volba-kritika-federace-zidovskych-obci_1906121930_haf
Hana Vítová ANS, kterou propaguje zde dobře známý Cincibus nejstarší. Na svém profilu dne 23.8. má fotku Putina s výrokem Vítové STOJÍME ZA VLADIMIREM PUTINEM ....
A tak by se dalo pokračovat. Blaško, Foldyna, Obrtel...

Takže dezinformátoři a proputinovská scéna. Ti jistě hájí zájmy našeho státu.

A když jsme u toho Putina a receptu zastropování cen energií. Kdo zastropuje ceny naší ropy, tak ji nedostane. Jak se řeklo o zastropování cen plynu, hned se rozbilo potrubí...

Ale co takhle zastropovat ceny našim agrobaronům. Babišovi a Tomanovi. Proč musí být Vodńanské kuře za 86, když polské je za 54. A to chtějí jen české potraviny. To by jsme se šli opravdu pást...
Jen se divím zahradníkovi jak za problémů Babiše pořád říkal, že se uskrovní.
A teď tu křičí. Asi zapomněl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Jo uskrovním se, nic jinýho mi nezbyde, ale nekřičím, to jste se spletl . Nekoukejte na nějaký signatáře, koukejte na tu obrovskou masu lidí, která žádá demisi vlády.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

A koukal jste na 250 000 lidí na Letné proti Babišovi? A další desetitisíce v obcích a městech. Přečetl jste si ten naprosto nesmyslný program, který by nás zatáhl do záhuby? Naprosto populistický, pro jednoduché lidi. Tak trochu připomíná program NSDAP. Akorát národ je v Hitlerově formulaci nahrazen soukmenovcem s germánskou krví. Zvláště bodem ''Ukončení plánovaného ředění národa'' se tam asi inspirovali.
Ale v Rusku zabodovali. Ti dezinformátoři a obdivovatelé Putina v těch organizátorech nejsou jen tak. Na prstech již mají smrt tisíců lidí lidí, které vystrašili očkováním, že..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Taky mne ta jednoduchá hesla připomněla předválečné Německo nebo Italii. Ukončení ředění národa- z toho běhá mráz po zádech, nepodceňovala bych to. Kdysi to byli Židi,teď to jsou Ukrajinci atd. Těm,kteří se chlubí tričky s Putinem nedochází,že v Rusku by taková protivládní nebo protiputinovská demonstrace ani nemohla být,jakou tam mají svobodu. A starej bolševik Skála- ten osobně vítal v r.1968 ruská letadla na Ruzyni.Pepa Nos byl agent StB. Divila bych se,že by tam nevystoupil. Dobrý požadavek byl taky ten,aby doktoři začali ordinovat a nedávat konzultace po telefonu.
Pěkný zářijový den !.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Doporučuji zahradníkovi, co šíří jeden ze svolavatelů demonstrace. Takových výmyslů dával stovky.
https://otevrisvoumysl.cz/covid-injekce-pod-mikroskopem-nezname-castecky-v-krvi-ockovanych/
Jinde se zase dočtete, že vám dají do krve nanoboty, kterými vás elity budou řídit.
Stejně vyděšení a přihlouplí lidé za to ještě platí. A nemálo. A pak umírali, zbytečně.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-covid-uz-netahne-z-dezinformatoru-se-stali-pratele-ruska-a-miru-189457
Kdyby jste měl televizi, mohl jste vidět pořad, jak je jeden dezinformátor přímo placen ruským podnikatelem za svolávání demonstrací.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) - Vltava

Tak nevím, jestli to tady má cenu: švejkující provokatér zahradnik bez zahrádky se už nezmění ... (I ten C19 ho začne zajímat leda až na JIPce :o)

Když opravdu mluvíme o národu, ten se ukázal spíš v pátek večer na Vltavě:
https://ct24.ceskatelevize.cz/3526793-zaznam-koncert-pro-evropu
a
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/koncert-u-prilezitosti-predsednictvi-cr-v-rade-eu-sledovaly-tisice-lidi/2250930
Zmatená slečna s Putinem na triku ani násilník Volný národ nereprezentuje ...

PS trefnej komentář Mirka Topolánka:
70 tisíc lidí se na demonstraci vyslovilo v zahraničně-politické orientaci naší země fakticky pro návrat před listopad 1989. Je to jejich názor, ale nevím, zda si plně uvědomují, že v takové zemi by si už nezademonstrovali.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Netřeba zahradníkovi doporučovat cokoliv z vašich oblíbených serverů, psal jsem několikrát, že to nečtu. A nějaké bludy o covidu už teprve ne. Jen se divím, že vás to moldavite tak přitahuje a to dokonce z obou stran.Covid jde úplně mimo mě, nezajímá mě . Vakcinace stejně tak.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak zahradníka nezajímá, co je to za sortu lidí, co svolala tu protivládní akci. Co tedy za tím je. Pak tedy nevím, proč ji tu propaguje. Tady to máte vysvětleno
https://www.forum24.cz/zarko-jovanovic-z-tv-raptor-podporuje-ruskou-okupacni-armadu-opravdu-muze-rozestvavat-cechy/
Jistě si naprostá většina z těch demonstrantů ani nepřečetla, co přišla podpořit. Země, která je plně závislá na exportu svých výrobků by se měla odstřihnout od okolí. Skvělé.
Včera v televizi. Brambory z Polska za 5 Kč, u nás za 15 Kč. Prý tam mají drobní zemědělci úlevy na na daních. Můj známý drobný zemědělec již pracuje po zaměstnání a o víkendu, neuživí se.
Jsem teď zase na Babišovsku. Na místních silech a velkých stavbách jsou protivládní hesla, že chtějí firmy které ''skutečně'' produkují obrat. Asi o dotace. Aby měl Babiš každý měsíc na tu krůtu pro zaměstnance, jak se domnívají. Přesto, že na Kosteleckých uzeninách stále visí přijmeme zaměstnance.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Mýlíte se moldavite, znám postoje lidí , kteří svolali sobotní demonstraci z internetu a ještě i řady dalších .Řetězové maily mi ani nechodí, nečetl bych je, stejně tak jako ty vaše neustálé odkazy .
Nic a nikoho tady nepropaguju, píšu akorát svůj názor - jak to vidí " zahradník ".Vy máte jinej, beru na vědomí a je mi to fuk. Jenom mě prosím vás nepřesvědčujte vy ani p. Tichý, že ten váš je jedinej správnej.
Sobotní demonstrace a její průběh mě naplnily nadějí.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak to je dobře zahradníku. Aspoň víme, s kým máme tu čest.
Minimálně nic nevíte, nečtete, pak se neorijentujete, čtete akorát dezinformační Parlamentní listy, které lžou již v nadpisu. Pak ale nevím, proč s takovým člověkem diskutovat.
Asi jsem postižen školstvím, kde se dávají náměty, o kterých se diskutuje. Tím se tříbí mysl a žáci se učí. Což bohužel nebude váš příklad.

Ale pro ostatní, možná si vzpomenou. Bývalý člen KSČM, Kašuka, který, jak zdokumentováno, dostal od Rusů skoro tři miliony na pořádání protivládních demonstrací.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-teren-anatomie-pate-kolony-ruska-natocili-jsme-pribeh-cecha-dotovaneho-kremlem-192974

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ale,ale - vy přece nemůžete vědět, co já vím, co čtu jak se orientuju . Vaše úsudky jsou hloupé. A vaše diskuzní příspěvky ještě víc. Ze všech je cítit buď závist ( kde je co levnější ) nebo nenávist k těm, kdo se na věci dívají po svém. Nepíšete nic svého, jen papouškujete Českou televizi. Nějakou vlastní myšlenku byste náhodou neměl ?
Tady to není jako ve škole, kde má v diskuzi nakonec pravdu učitel :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ještě něco pro moldavita : Momentálně čtu Psychologie davu , autor Gustave Le Bon .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Sakra, bohužel jsem byl na dovolené (s kolem v Černé Hoře, nádhera, hory, doly, černý les a spousty koček v Kotoru nebo Budvě, i jinde, doporučuji k návštěvě), jinak bych asi neodolal a jel se podívat na tolik dementů na jednom místě. Nebude něco podobně blbého v České Lípě? No a o duševních obzorech někoho nejmenovaného hovoří jasně, cituji "Sobotní demonstrace a její průběh mě naplnily nadějí". Asi nadějí na návrat bolševika s ruSSákem za zády? A znovuzřízením LM, které by případně bez postihu střílely nepohodlné demonstranty jako v roce 1969. Nakonec by asi nebylo od věci nechat se znovu osvobodit od těch zlých imperialistů v čele s jůesej, snad by soudruzi nějaký nový zvací dopis zvládli? Klanět se východním směrem umějí, jen co je pravda, viz soudruha Skálu a jeho plamenné projevy.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Nojo,starej Le Bon z konce 19 století. Dá se číst, byv zasazen do kontextu doby. Obdivoval ho třeba Mussolini .Není nadto nalistovat třeba pasáž-cituji:
Některé zvláštní vlastnosti davů, jako impulzivnost, dráždivost, neschopnost rozumně uvažovat, nedostatek soudnosti a kritického ducha, přehánění citů atd., můžeme rovněž považovat u bytostí, které jsou na nižším stupni vývoje, jako ženy, divoši a děti.
Doporučuji něco současnějšího, např. skvělého vědce a popularizátora vědy prof.Koukolíka. Třeba jeho Vzpouru deprivantů nebo Život s deprivanty I. Zlo na každý den a II. Základy stupidologie.Jsou to takové malé poklady v knihovně vedle Vondráčkovy knihy Fantastické a magické z hlediska psychiatrie.

Ohledně pojmu deprivant cituji tentokrát z Wikipedie, je to v podstatě přesné, mohu potvrdit na základě četby j knih a článků páně profesora. Vždy se těším na jeho sloupek v Medical Tribune.

Deprivant je termín zavedený Františkem Koukolíkem k označení člověka, který z psychologických, biologických či sociokulturních důvodů nedosáhl lidské normality, případně o ni přišel. Důsledky deprivantství jsou výraznější v citové, než v intelektuální oblasti. Ve vztahu k normalitě jsou lidé v různém rozsahu duševně „nepovedení“ anebo „zmrzačení“, tj. nikoli fyzicky nemocní.

Charakteristiky deprivanta
Velmi zjednodušeně je lze rozlišit podle několika znaků:

Mají tendenci vrhat veškeré své úsilí na získání moci a majetku a na manipulaci jinými lidmi (obzvláště ofenzivní typy deprivantů).
Mívají náhradní program lidství, postrádající přiměřenou dávku odpovědnosti, altruismu i tvořivosti.
Deprivanti mívají tendenci sdružovat se do koalic.
Ničí vyšší, diferencovanější citové a morální hodnoty.
Destruktivita je někdy jejich základní životní program.

No comment. Jednoho takového deprivanta jsme měli jeden čas za šéfa ČLK,ale ten byl proti některým současným jen slabý odvar,ač si taky o sobě myslel,že jest králem Všehomíra. A pak nastalo to haškovské -Člověk si myslí,že je gigantem a je h...

Přeji pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak zahradník poskočil na vyšší level - lhaní. On nás totiž tolikrát přesvědčoval, že nemá televizi a nikdy ji neměl, až přišel na to, cituji ... Nepíšete nic svého, jen papouškujete Českou televizi.
Lháře nemá cenu komentovat a s nimi diskutovat.

Tak nám novodobý Hitler oznámil novou doktrínu - Ochrana Ruského světa
https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-putin-schvalil-novou-doktrinu-hlasa-obranu-ruskeho-sveta-40407798#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Program NSDAP začíná
Požadujeme na základě práva na sebeurčení národů sjednocení všech Němců a vznik Velkého Německa...
a končí
...Pro splnění všech těchto požadavků požadujeme: vytvoření silné centrální moci Říše, bezpodmínečnou autoritu politického ústředního parlamentu nad celou Říší a jejími organizacemi obecně.

A ještě k tomu "neředění" českého národa. I tam bychom našli paralelu
Je třeba zabránit každé další imigraci ne-Němců. Požadujeme, aby všichni ne-Němci, kteří se přistěhovali do Německa po 2. srpnu 1914 (během války), byli ihned přinuceni opustit Říši.

Vida, kam to bojovníci proti nacismu dotáhli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Nakonec je to jako obvykle: my se tady upřímně snažíme (a rozčilujeme) - a UI zahradnik bez zahrádky se trollí blahem, jak to mraveniště zas pěkně rozvrtal ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Stará klasika- jeden z organizátorů Vrábel dluží asi 3 mil.korun. Podle inslovenčního správce nemá žádné příjmy.Má 27 exekucí-to se nám to hoduje,když nám to jiní platěj...
Věřící jeho slovům mu posílají příspěvky na účet jeho srbské manželky Bojany Vurdelie. Kolik peněz na účtu opravdu je a kam dále směřují, není možné ověřit. Česká republika first a další srbsko- ruská stopa.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Den po Buřty, pivo, nenávist, jak nazval demonstraci Kalousek, prošla Prahou další, menší demonstrace. Ukrajinské ženy děkovali Čechům za přijetí a pomoc.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/prahou-prosel-pruvod-vdecnosti-ukrajinky-a-ukrajinci-dekoval/r~ce92ba102c4f11edba63ac1f6b220ee8/

Trochu také pomáhám jedné matce Ukrajince. Pohledná žena, pečlivě upravená a oblečená. Moc takových tu ve Cvikově není. Většina těch demonstrujících by asi řvala závistí, jak se mají. No ona, z Charkova se má dobře. Pěkný domek, co měla s manželem a rodiči, zničili Rusové. "Oděvnyj univermag", kde pracovala, zničili také, škola kam chodil syn je již také pouze na vzpomínkách v mobilu. Rodiče odjeli autem na západní Ukrajinu k příbuzným. Na manžela se neptám. Tak je tu s kufrem, mobilem a desetiletým synem. Práci v oboru nesežene pro neznalost jazyka. Snad se něco rýsuje v Liberci
Jen se divím, jak to popisuje s klidem, pouze trochu se smutkem. Ten národ je na rozdíl od nás opravdu hodně oddolný.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Jinak jsem nyní byl na pomezí jižní Moravy. Přeci jen je vidět, že jsme "vykořeněný kraj". Prostě dlouhodobé tradice chybí. Byl jsem pozván na posvícení. Drží se týden po výročí svěcení kostela po dostavbě, obvykle podle patrona, jak mi bylo vysvětleno. Takže stoleté tradice.
Začíná se večer taneční zábavou. Druhý den hupky na mši a od 12 hodin společný oběd. Na každém selském dvoře široké příbuzenstvo a pozvaní. Nás bylo 25. Ženy navařily, upekly. Svíčková, kachny, posvícenské koláče, sladkosti atd. Vesnicí šla pak dům od domu místní kapela, která zahrála lidovky. Začínala Moravo, Moravo... A poté začíná fotbalový zápas ženatí - svobodní. Kdo prohraje platí sud a pohoštění. Chlapi tam ostanou a ženy jdou domů klábosit.
Hezký den a poznání, že jsou i jiné starosti. O politice jsem neslyšel ani slovo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes organizátoři

Mnohé jsme již odhalili, tady je to komplexně. Mnozí si udělali z oblbování lidí byznys. Dluhy exekuce a nemají se špatně. Jak napsala paní doktorka. To se nám to hoduje, když nám za to platí
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-politika-bojovali-uz-proti-islamu-ci-covidu-z-ukrajiny-presedlali-na-drahotu-213311#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes organizátoři

duplikát

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Cože to vlastně našeho místního UI "naplnilo nadějí"?

Rychle upečenému hnutí „Česká republika na 1. místě“ se podařil vskutku husarský kousek, když vedle sebe dokázalo „seřadit“ velkou část antisystémových sil v České republice zprava i zleva, a nadto je formálně zahrnout do globálního hnutí antiglobalizačního charakteru. A hlavně přilákalo na pražské Václavské náměstí několik desítek tisíc „užitečných“ lidí, které pak ruská státní média mohla s radostí prezentovat jako odpůrce „prozápadní orientace Česka“ a západního „ubližování“ hodnému slovanskému Rusku. ...
Pokud někdo z těchto „slušných lidí“, nespokojených se svým životem a naší společností, vyslechl z pódia ony nebezpečné bláboly a neodešel, poněvadž jen demonstroval svůj hněv, pak je bohužel oním příslovečným „užitečným idiotem“ ...
https://www.forum24.cz/organizatori-demonstrace-na-vaclavskem-namesti-se-hlasi-k-podivnemu-antiglobalizacnimu-hnuti/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Nemluvte za mě prosím, pane Tichý. Co mě naplnilo nadějí bych snad měl říct já.
Vy tady jako obvykle plácáte propagandu pravděpodobně v duchu Fora 24.cz . Normální občan takhle nemluví. Většina má té nečinnosti vlády pro české občany už dost a nemíní dál mlčet .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) Ha-ha

Kdopak to teda tady v pondělí napsal "Sobotní demonstrace a její průběh mě naplnily nadějí."? Že by vynechávala kromě selskýho rozumu už taky paměť?

O správnosti vašich informací dalo by se (jako skoro vždy!) s úspěchem pochybovat, konstatoval by Saturnin. Z toho se nevyšvejkujete. Howgh.

PS: Když to historik a filozof Petr Hlaváček věcně a přesně formuluje - a do puntíku s ním souhlasím -, není třeba to už překoktávat "vlastními slovy" jako někde u piva, nemyslíte? Nemyslíte, ovšem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ano , napsal jsem, že mě sobotní demonstrace naplnila nadějí a nic na tom neměním. Nevím proč by mi měla vynechávat paměť. To spíš vy jste zas celej popletenej možná až trochu nepříčetnej.
Když vy mě nazýváte UI, pak vy jste tedy u mě " Senilní trotl ".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

To nevymyslíš. Tuhle potkám své dobré známé. Strašně se v rozhovoru rozčílil. Přišly jim nové zálohy na elektřinu. Víc jak dvojnásobné. Před pár lety koupili starší domek a první, co při přestavbě udělali, bylo zrušení kotelny na tuhá paliva a pořízení el. kotlíku. Plyn tam nemají.
A co jako vláda, na kterou nadáváte, s tím má dělat? "No přeci jak řekl Babiš v televizi, zastropovat nám tu cenu."
On to vskutku řekl a dokonce lidem vzkázal, že to rozpočet nebude stát ani korunu. Nemělo se cenu dál dohadovat. Třeba, že jsem kamna nevyhodil a jak začala válka, nakoupil jsem dřevo na dvě sezony. A proč bych pak měl ze svých daní dotovat ty, kteří se rozhodli jinak.
Včera jim volám. Mají vozík za auto, jestli by mi neodvezli starou lednici do sběrného dvora, samozřejmě zaplatím.
" Moc rádi bychom vyhověli, ale v sobotu letíme na Džerbu do Tunisu".
A to vím, že byli v červnu v lázních v Maďarsku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Maďarsko Babišův vzor. Jinak včera ještě kuřata Dobré maso od neznámého renomovaného českého výrobce za 89 Kč za kilo. V Penny. Asi Babiš, protože se vodňanské kuře jaksi ztratilo z trhu po výzvě k bojkotu jeho výrobků.
Před 14 dny měli polská, tuším 58 Kč. Žlutá a moc dobrá.
Zítra mají být za 69 Kč, tak jsem zvědav odkud.
No a v Maďarsku přes veškerá opatření, která Babiš tak obdivuje.
ps://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-madarsko-prestava-s-regulaci-inflace-stoupa-potraviny-zdrazily-az-o-60-procent-40408088#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www
Všimli jste si, že dovážené potraviny moc nezdražili, na rozdíl od těch českých. I to dráždidlo na komunisty - banány, jsou za 19 Kč.
Organizátor Vrábel (se 17 exekucemi), co naplnil některé jednoduché lidi nadějí, požaduje
Česká republika potřebuje znovuvybudovat samostatné, na dotacích z EU nezávislé, mnohodruhové zemědělství tak, aby Česká republika byla potravinově nezávislá a dokázala zajistit jídlo pro všechny občany země.
Tak rozparcelovat republiku a vyměřit, kam se kdo bude chodit pást.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tady je to trochu osobní protože nás zahradníci, chotové a jim podobní drželi v koncentráku. Dnes sní o návratu a demonstrace dementů je naplňují nadějí na znovuotevření ostnatých drátoven, příklonu k ruSSákovi a znovuvytvoření lidových milicí a udavačů kteří by je informovali o nesprávných názorech. No budiž, jejich vlhké sny mi mohou být odcizené. Někde se jeden z těchto soudruhů vyjádřil, že nemám názor. Takže aby bylo jasno, od "osvobození" v roce 1968 vím že ruSSák byl, je a zůstane špinavým prasetem, kterému nelze věřit ani pozdrav dobrý den. Můj názor je podpořen čtením, viz Hašek, Velitelem v Bugulmě, Solženicyn, Jeden den Ivana Denisoviče a komu by to nestačilo ať si přečte Souostroví Gulag. Poté si každý může udělat názor co je ruSSáK za svoloč nečistou. Nemáš nepřítele - pak s potěšením povraždíš ty co jsou chytřejší než ty. To je jeden z důvodů proč je to nejblbější národ na světě.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 8. Září 2022 - 9:32 | moldavit
Hezké ráno. Velmi pěkné ilustrujete na příkladu svých známých to, že skutečně: Společenské vědomí zaostává za společenským bytím.
Samozřejmě jste reagoval na situaci správně.
Už zbývá jen otázka, proč společenský systém přivádí lidí do této situace ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Spíš mne opět napadá kniha V. Klause, sepsaná ke konci vlády ANO V. Klause který správné viděl, jak se rozjede inflace. Moc ho nemusím, hlavně v ekologii, ale v tomhle má pravdu. Např.
"Mimořádnou roli při vzniku inflace dnes hraje „nárokový“ způsob uvažování, který se v soudobém světě bezprecedentně rozšířil. Vede k přetrhání vazby výkonu a nároku, zásluhy a odměny a ke smíření se vlád (a centrálních bank) s touto charakteristikou dnešní doby."
Ano, ANO i komunisté mají přeci tento recept. Dlužena pořád omílá, jsme čtvrtou nejméně zadluženou (dnes již šestou) zemí, tak si můžeme půjčovat dál. Máme inflaci? Tak si půjčíme a přidáme vám. Každý trochu ekonom ví, že to jenom podpoří další inflaci. Jste zvyklí na dvě dovolené v zahraničí? Tak si půjčíme na zastropování cen energií, aby jste o to nepřišli. Atd.
Mimochodem, kolik plánovala Dlužena na tento rok schodek? 390 mld. a to tam nebyli uprchlíci a hlavně energetická válka proti Evropě.
Ale to není v rozporu s tím, co jste napsal. Lidé mají v povědomí svůj dosavadní způsob života, ale jejich současné bytí (vzhledem k reálné změně podmínek) tomu již objektivně nemůže odpovídat. S tím se lidská společnost v dějinách vypořádávala tisíckrát.
A ještě k jasnozřivosti pana Bárty. Na začátku pandemie napsal. Právě jsme prožili nejlepší část života.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Dám podobný příběh jako popsal moldavit. Známí stejného věku manželé se po rozjezdu covidu nechali očkovat, aby získali mezinárodní potvzení, že jsou očkovaní. To nám říkali, že je důvod a velmi se divili, proč my se covidu nebojíme a nenecháme se očkovat taky. (Byli ale vystrašení z televizní hysterie kolem covidu )Jeli vlakem do Vídně navštívit příbuzné. Měli za sebou 2 dávky. Ve vlaku ani v restauraci po nich potvzení nikdo nechtěl. Po nějaké době se paní rozjela nebývalá alergická reakce a to tak, že několikrát volali rychlou sanitu a šup do nemocnice. Problémy pokračují, bere další léky a bojí se čím dál víc i když ne covidu, ale o své budoucí zdraví. Další očkování vylučují.
Často opakují, že kdyby tušili , jak to dopadne , nenechali by se očkovat. Sami toho nyní litují a nám opakují, že my jsme to udělali dobře. No jo, pozdě bycha honit :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

9. Září 2022 - 11:37 | zahradnik

Alergická reakce na očkování COVID je v řádu jednotek hodin. Jestli mezi tím stihli dovolenou ve Vídni, tak to asi nebude ten případ.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak nám zu někdo naskočil na antivaxerskou vlnu. Z antivaxerů jsou ale současní vůdci protivládních demonstrací, kteří u těch co jim na to zase skočili, opět vzbuzují naději.
Mě více zaujalo, že těch, co zemřelo na nebo s covidem je tolik, kolik zemřelo etnických Čechů na druhou světovou.
https://denikn.cz/682461/dlouhodobymi-nasledky-covidu-v-cesku-trpi-az-sto-tisic-lidi-do-roka-vetsinou-priznaky-odezni/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ale houby, napsal jsem jen příběh svých známých tak jako vy. Ti vaši se sami " napálili" s elektrokotlem a ti moji s očkováním .Odpověď dává poslední věta z příspěvku p. Chota.
Jinak jsem covid ani nesledoval, nesleduju a ani jsem se nevyjadřoval v diskuzi. Oba ty příběhy jsou spíš o tom, jak si někdo chce něco vychytračit a doplatí na to.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) C-19

Tak UIz je i antivaxer: Laicky popisuje "nebývalou alergickou reakci" několik dnů (!?) po vakcinaci. Asi neví, že po přeočkování povinně sedíme pouhých 30 minut v čekárně, aby byla odborná pomoc případně k dispozici, KDYBY se alergická reakce skutečně rozjela.
O věku, anamnéze, kondici ani zdravotním stavu té paní nic nevíme, takže nemá smysl debatovat o příčinách jejích potíží.
Taky nevíme vůbec nic o manželovi, který ke své škodě na přeočkování nepůjde, ačkoli neměl problémy žádné.

„Efekt vakcinace v přímé obranyschopnosti trvá asi tři měsíce po aplikaci vakcíny, nicméně, co je potvrzeno NA VELKÝCH DATECH z celého světa, má očkování poměrně slušnou účinnost proti hospitalizaci, těžkým průběhům i úmrtím. Tento efekt přetrvává zhruba osm měsíců,“ předkládá argumenty pro druhou posilující dávku proti covidu-19 vakcinolog Roman Prymula.
Těžký průběh nemoci nebo úmrtí sice s vyšší pravděpodobností potká staršího člověka, ale postihnout může kohokoliv. „Každá dávka se počítá. I pro mladšího člověka je přece nepříjemná infekce, která vás na týden vyřadí a je vám opravdu špatně."
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-ctvrta-davka-se-vyplati-nejvice-starsim-ale-i-mladym-208918

Miliony očkovaných jsou bez jakýchkoli průvodních problémů, patřím mezi ně. Výjimečné případy nelze zobecňovat. Zahradnik by si neměl číst ani příbalové informace předepsaných léků, tam se přece taky dočte "hrozné věci" ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 9. Září 2022 - 16:17 | moldavit

Odkaz/článek je zamčený. Ve viditelné části nic o zemřelých není.
"Etničtí" Češi nezemřeli na "druhou světovou válku" ale na germánskou rozpínavost, realizovanou německým nacismem.
Hezký víkend.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Stejně tak umírají dnes desítky tisíc lidí na rozpínavou válku, vedenou fašistickým Ruskem s doktrínou na obranu ruského světa. Ta je obdobná jako první a poslední bod Hitlerova programu NSDAP
Požadujeme na základě práva na sebeurčení národů sjednocení všech Němců a vznik Velkého Německa
...Pro splnění všech těchto požadavků požadujeme: vytvoření silné centrální moci Říše, bezpodmínečnou autoritu politického ústředního parlamentu nad celou Říší a jejími organizacemi obecně.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-evropa-putin-schvalil-novou-doktrinu-hlasa-obranu-ruskeho-sveta-40407798#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

No najdou se i tací, co tohle podporují. Hádejte, s jakými stranami sympatizují.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Počet obětí etnických Čechů za WWII byl dle historiků mezi 42-45 tis. Viz.
https://www.moderni-dejiny.cz/clanek/nacisticka-perzekuce-obyvatel-ceskych-zemi/
nebo souhrně
https://www.historieblog.cz/2020/05/komentar-vycet-ceskoslovenskych-obeti-druhe-svetove-valky-neodpovida-pravde/
Nyní je počet obětí koronaviru asi 41 tis. Mnozí zemřeli na podobné výplody svolavatelů té "nadějné demonstrace", jako zdravotní sestra Rédlová, ktero v nemocnici nikdo nezná, muže s mnoha exekucemi v hodnotě 3 mil. Vrábela a třeba provozovatele Otevřisvoumysl, kde se lze dočíst, že elity do nás perou skrz očkování nanoboty, kterými nás budou ovládat. Z prodavačů lamp proti G sítím se stali obchodníci s demonstracemi, sám Vrábel přiznal, že během krátké doby dostal půl mega a další peníze chodí. Na účet jeho manželky Srbky. Netransparentní, čímž porušuje zákon. Zkrátka 5G, covid, vlády atd. jsou dobrým byznysem, který kvete.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Vzkaz pro p.Tichého
Když vás to zajímá tak, paní je 75 let. Popisuju její reakce tak, jak nám je vylíčili oni sami . Reakce měla až za delší dobu (2 až 3 měsíce ) Dušení, rudé silně svědící skvrny po celém těle. Opakovaně, takže ji praktický lékař poslal na alergologii a tam teprve určili lék. Potíže se jí občas vrátí , ale ne v takové míře. Manžela bolí sval paže na ruce, kde byl očkován.
Vy se nemůžete udržet, abyste nemluvil za jiné pane Tichý. Psal jste o něm , že ke své škodě na přeočkování nepůjde, přestože žádné potíže neměl - to jste vzal kde? Měl a má, ale to ve srovnání s manželkou nestálo za řeč. Nepůjde proto, že se bojí následků dalšího očkování.
Jak jsem psal, každý se rozhoduje sám a sám taky nese následky svého rozhodnutí. Nikoho jsem nikdy nepřesvědčoval ani nestrašil, co se týká vakcinace . S tím antivaxerem jste teda mimo. Nemusíte tady nikoho strašit .Doufám a věřím, že časy, kdy to vláda nařizovala pominuly.
Tím ke covidu tady v diskuzi končím.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Anafylitická (alergická) reakce se po očkování projeví od 5 minut maximálně do jedné hodiny. Je extrémně vzácná jeden případ na milion očkování. Zahradník nás již chce zase vodit za nos. Zdroj SUKL
https://www.svl.cz/files/files/Zpravy/COVID19/Nezadouci-ucinky-po-ockovani-proti-covid-19_informace-pro-pacienty_1_8__LB.pdf

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) C-19

To nemá cenu.
Pokud toho pána po miniaturním vpichu bolí ruka ne 3 dny, ale ještě po 1/4 roce, spíš to bude z jiného důvodu; ostatně takového osmdesátníka něco pobolívá furt :o)
Pokud by té paní alergolog výjimečně NEdoporučil další očkování (protože diagnostikoval alergii následkem vakcinace?), jistě by nám to zahradnik triumfálně nezapomněl sdělit.
Oba anonymní příběhy (pokud jsou skutečné?) naopak vyznívají tak, jako by s doktory svoje rozhodnutí vůbec nekonzultovali.

PS k následujícímu zahradnikovi: když se ukáže, že tvrdil nelogické blbosti, obvykle přešaltuje na docela jiné téma ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Nyní už tedy obecně : není to o tom, co kdo doporučuje (vy např.doporučujete pořád něco - vždycky správného ), ale čemu kdo věří. Setkal jste se někdy s poučkou, že víra je silnější než věda ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro s Chota.
Komunisté mají takovou poloviční paměť.....na germánskou rozpínavost, realizovanou německým nacismem.
Přesně.
Oběti WWII zemřeli v důsledku dohody Molotov Ribbentrop, kdy se spojila germánská a sovětská rozpínavost, realizovaná německým nacismem a sovětským komunismem.
Nakonec společně si rozparcelovali Evropu a v Brest Litevsku měli bratři ve zbrani společnou přehlídku. Dle dobových dokumentů zdravili sověti německé kolegy vztyčenou pravicí.
https://www.youtube.com/watch?v=9IFmBQS8FDc
Joint Soviet-Nazi military parade in Poland. The history of Russian aggression.
Hezká hudba :o))
https://www.youtube.com/watch?v=82j1B7feA28

Ještě v květnu 41, byli na Rudém náměstí vzácní hosté. Generalita Wehrmachtu a jednotek SS.
https://twitter.com/kudlacekjan/status/991611132187172864?lang=da

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) novinka
10. Září 2022 - 19:15 | moldavit
Opakujete lži nacistické propagandy, která dnes opět nabývá na "síle".
Ona překrucuje fakta a řadí události podle své potřeby.
U Vás mě to nepřekvapuje.
Krásný večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ottova encyklopedie: "Nacismus (národní socialismus) je totalitní ideologie založená na vypjatém nacionalismu, rasismu, prvcích socialismu, militarismu a antisemitismu."

Mluvíte tedy o Rusku, že s.Chote? A o tom, jak Rusko, a jeho podporovatelé, překrucují fakta podle své potřeby.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

S. Chote, nelžete, vše, co tvrdím, je podloženo dobovými záběry kamer. Jistě jste si všiml i záběrů jak vojáci komunistické armády společně s tou nacistickou vztyčují po dobytí Polska nové hraniční kameny dle dohodnuté linie z Paktu Molotov Ribbentrop. Sověti si tam na svou stranu přibíjejí znak své země. Za společného veselí důstojníků těchto armád.
To není žádná nacistická propaganda, ale historická realita, kterou komunisté překroutili asi takovým stylem " Sláva a obdiv hasiči. On sice ten dům podpálil (o tom pst), ale pak ho začal hasit a dokonce zachránil polovinu obyvatel před uhořením".
Že jako komunista překrucujete pravdu dle svého mne nepřekvapuje. To je trvalá záležitost. Já se držím faktů. Podložených.

Jestli něco nabývá na síle, je propaganda fašistického Ruska a ochota některých Čechů ji podporovat. O sympatizanty kterých stran se opírá je zřejmé.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Něco veselejšího, Rusko má zase největší Ruské kolo na světě. Větší než v Londýně.

Putin včera slavnostně v Moskvě otevíral obří vyhlídkové kolo "Slunce Moskvy" se slovy "nic takového v Evropě nemají" .Kolo se už během dne několikrát nečekaně zastavilo a už nejede vůbec. Moskvané žádají vrátit peníze za lístky....
A ještě. V rusku je den tankistů. Tak jim Ukrajinci poslali pozdrav
https://twitter.com/i/status/1568836897035649024

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Nevymýšlejte si prosím nějaké své účelové teorie o zahradníkovi pane Tichý. Prostě jsem popsal případ známých tak, jak nám ho vyprávěli. Jasněže to není lékařská diagnoza nebo podrobnosti vyšetření. To jste rychle doplnil vy, abyste mě mohl opět kvůli něčemu zepsout. Mě to ani nezajímalo. Jste už s tím trapnej - opravdu senilní trotl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

11. Září 2022 - 16:06 | zahradnik
Parafrázuji:
"Známí říkali, že jeli 5 dnů stále na východ a země byla stále placatá. Ani když vylezli na nejvyšší kopec, tak jim stále přišla placatá. Koukali na mne jako na blázna, že věřím tomu, že by mohla být kulatá. Navíc teď ještě zaslechli, že další lidé jeli 5 dnů na jih a bylo to stejné. Já to nijak neposuzuju a ani neříkám, že tomu věřím. Jen opakuji, co jsem slyšel.."

Toho se pak chytne další blb a začne hlásat, že země je placatá. Na Facebooku udělá skupinu a diskutuje s ostatníma blbama o tom, že je to všechno konspirace a že nejsou ovce, aby věřili tomu, že by to mohlo být jinak. Z toho jsou pak výroky jako "Proč se mne na to ptáte, když většina lidí naprosto přesně ví, že je země placatá?", kde většinou lidí myslí všechny blby v té své skupině.

Blb najednou má pocit, že ho všichni poslouchají a že je "důležitý". Začne proto hlásat i další blbosti a posiluje tak své postavení ve skupině (zdravím Tomia a jeho b..by v SPD).

Bohužel blb nemá dostatek fantazie a tak bere cokoliv (nedej bože, když by mu za to někdo i zaplatil). Třeba informace od Ivana, který také tvrdí že je všechno konspirace a že na západě jsou fašisté.

Problém je, že v případě placaté země všichni dokážeme rozlišit, že se jedná o blbost. V případě, že se bude jednat o něco méně známého nebo to bude vyžadovat nějakou specifickou znalost (třeba znalost historie), tak už to tak jasné nebude.

O co je dnes jednodušší takové blbosti šířit, o to je dnes jednodušší si ověřit zda jde nebo nejde o blbost. Lidé jsou ale líní a tak to neověřují a tak ty blbové mají leckdy navrch. Zvláště pak, když se jim podaří do svých sítí zatáhnout někoho, kdo vypadá důvěryhodně. To už pak i normální člověk začne zcela vážně uvažovat nad tím, jestli by třeba ta země nemohla být za určitých podmínek placatá...

A přesně tohle je problém! Na jedné straně svoboda slova a na druhé je manipulace davem. Málokdo si uvědomuje, že dnes se takto manipuluje o sto šest (zdravím Máru Prchala).

A užiteční blbové tomu jen napomáhají (zdravím zahradníka)...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

PS ... a pošahaný myslitel v tomhle "vidí naději":

„Brzy budeme rádi za každou omluvu směrem k RF, kterou kdokoliv z nás Čechů udělal za Fialu, Černochovou a Rakušana. Pokud se někdo chcete připojit a omluvit se za posílání zbraní a podporu terorismu, napište email (klidně česky) a pošlete na email ruského velvyslanectví v České republice,“ napsal na facebooku Ladislav Vrabel. Pro ty, kteří by chtěli napsat přímo Putinovi, přiložil odpovídající formulář.
Pán, který se ohání tím, že je pro něj Česká republika na prvním místě, žádá Čechy, aby se omluvili Rusům, kteří považují ČR za nepřátelský stát a spáchali tady teroristický útok. Skutečný vlastenec. Jen tedy ruský.
Aby těch „vlasteneckých“ kusů nebylo málo, podobně jako několik jeho kolegů i Vrabel vyhrožuje Petru Fialovi a celé vládě. Chce, aby vláda odstoupila, nebo bude zle. „Ještě máte čas do 25. 9. Pak přijde vyhlášení PRÁVA NA ODPOR podle článku 23 Základní listiny práv a svobod, která je podle čl. 3 Ústavy České republiky součástí ústavního pořádku České republiky,“ vzkázal Vrabel premiérovi.
ATD.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 11. Září 2022 - 10:49 | moldavit

Ale vaše propaganda "zapomíná" na smlouvy, které s nacistickým Německem uzavřeli např. Velká Británie - 30. září 1938 (den po Mnichovské zradě!!!) 6. prosince 1938 Francie, ale především Polsko v roce 1934, čímž vrazilo doslova a do písmene nůž do zad snahám E. Beneše o systém kolektivní bezpečnosti proti nacistickému Německu ...
Takže vaše (a nejen vaše - všech překrucovačů faktů a historie) neustálé "vyzdvihování" smlouvy z 23. srpna 1939 mělo své jasné příčiny - jednalo se o vynucený krok. A co dělají vojáci, když dostanou rozkaz, to byste také mohl vědět.
Ostatně, těch cca 300-350 kilometrů území se SSSR moc hodilo na podzim a v zimě 1941 ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 12. Září 2022 - 12:17 | Jan Tichý

Přesná formulace zní: "stát nikoliv přátelský".
A s tím "teroristickým útokem" - máte nezpochybnitelná fakta? Po rozsudku soudu se raději ani neptám ...
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 12. Září 2022 - 12:17 | Jan Tichý

Přesná formulace zní: "stát nikoliv přátelský".
A s tím "teroristickým útokem" - máte nezpochybnitelná fakta? Po rozsudku soudu se raději ani neptám ...
Hezký den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Když chce s. Chot hlásat sovětskou propagandu, měl by vzpomenout, že spolupráce Německé Říše a SSSR začala již po WWI.
Komunisté umožnili německým jednotkám výcvik úderných jednotek a a výrobu zbraní na svých polygonech, čímž obešli zákaz takového výcviku a jednotek na území Evropy. Samozřejmě vše bylo utajeno a Němci dokonce cvičili v sovětských uniformách. Vše se plánovalo společně. Dokonce politbyro plánovalo převrat v Německu. A jakou náhodou byl den určení (po výročí 7.listopadu 1923). Připomeňme, že právě 8.listopadu 1923 zatkl jistý Hitler se skupinou ozbrojených stoupenců v Mnichově bavorskou vládu a prohlásil, že revoluce začala, protože bavorská vláda a s ní i vláda říšská jsou svrženy. Ihned byla utvořena nová vláda a v noci z 8. na 9. listopadu obsadila skupina v čele s Ernstem Röhmem štáb místní vojenské správy. Snad to stačí pro vysvětlení úrovně vzájemné důvěry mezi partnery podepisující smlouvu o spoluprací mezi generálními štáby německé a sovětské armády, budování vojensko-průmyslových závodů.
Letadla, výroba a výcvik na polygonech Lipeck u Voroněže, tamtéž dělostřelectvo, Kazaň Panzerschule, Volsk Gas-Testgelände Tomka chemické zbraně.
V roce 1932 německé velení rozhodlo o přesunu operací z Ruska na domácí půdu kvůli ušetření nákladů. Při jednáních generálních štábů Sověti předkládali různé návrhy k prodloužení spolupráce, ale Němci všechny odmítli.
Nicméně 13 let intenzivní spolupráce položilo základy, o které se mohlo opřít intenzivnímu zbrojení, bez kterých by rozvinutí nově formovaných jednotek Wehrmachtu nebylo možné. Následné smlouvy paktu Molotov-Ribbentrop z 23.8.1939 tak nezačínaly novou spolupráci, ale navazovaly na předchozí vzájemné zkušenosti.

Jistě se jedná dle s. Chota o nacistickou propagandu, nicméně pro někoho je to historická realita dokládající, že bez komunistického SSSR by nebylo tak vojensky silného Německa.
Více
https://www.valka.cz/16373-Nemecko-sovetska-spoluprace.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro s. Chota
Myslíte, že jsme tak hloupí, že uvěříme tomu "vynucenému kroku", kdy na základě tajného dodatku paktu Molotov-Ribbentrop došlo k rozparcelování Evropy mezi tyto dva rozpínavé státy? Kdo je k tomu nutil, kdo nařídil SSSR přepadnout Polsko, kdo jim nařídil tam provádět taková zvěrstva jako Katyň atd.? To taky GB a F si parcelovali smlouvami Evropu?
A k té zradě západních spojenců. Ono to nebylo s těmi smlouvami tak jednoznačné. Nakonec chyby hořce litovali.
A dnes vidíme na historii, že se opakuje. Fašistické Rusko přepadlo Ukrajinu. Kde jsou ti "zní zrady zvoni"? Najednou někteří fandí agresorovi, nevšiml jste si?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak už nám komunisté opět lžou a pomlouvají. Soudruh Cincibus nejstarší zveřejnil příspěvek. že Uršula von Leyen má co do činění s jakýmsi nacistou, architektem Holokaustu. Prý abychom věděli KDO je Ursula vin Leyen.
Mně to ani nepřekvapuje, mně ta parta, do které patřil, našla taky dědečka nacistu, psali to i tady. Stačila shoda jmen a můj děda měl vedle povolání vedoucího oddělení projekce turbín Škodových závodů (jak mám doloženo) v Praze, ještě vedlejšák. Dělal dle nich asi po odpolednech brigádu v 1000 km vzdáleném městě ve Vestfálku. Jako policista.
Nu co, každá lež je dobrá, že, když chceme někoho pohanit. Těší mne, že jsme s Uršulou na tom stejně :o)))
https://www.fakticke.info/joachim-freiherr-von-der-leyen-neni-dedeckem-ursuly-von-der-leyenove/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Vyzdrojováno. Bureše
U nás mají -nejen- Nejedlého na Hradě. Donášel mu exporadce Hanč,jak zjistla BIS. Už byl v tichosti odejit. A na Hradě ryba smrdí od hlavy- to přísloví bylo a je stále platné.

Rusové podle USA skrytě rozdali dary za sedm miliard korun politickým stranám a úředníkům v 25 zemích
Zpráva pochází od amerických zpravodajských služeb. Mělo by jít nejméně o 25 zemí. O které jde, ale zpravodajci nezveřejnili. Nejdřív chtějí kontaktovat své protějšky v jednotlivých zemích.
Od roku 2014, kdy provedlo první vojenskou invazi na Ukrajinu, rozdalo Rusko v přepočtu přes sedm miliard korun, aby získalo na svou stranu politické strany, jednotlivé politiky a úředníky nejméně v 25 zemích světa a ovlivnilo prostředí v těchto zemích ve svůj prospěch. Další částky navíc zřejmě unikly pozornosti.
Podle odtajněného dokumentu amerických zpravodajských služeb USA tyto informace včetně jejich stále utajované části budou sdílet se zeměmi, které byly cílem ruského ovlivňování. Rusko plánuje v této činnosti pokrčovat.
Američané doporučují postiženým zemím koordinovat sdílení zpravodajských informací, zlepšit prověřování zahraničních investic, posílit schopnost vyšetřovat zahraniční financování politických stran a kampaní.
Už léta se mluví o tom, že Česká republika je jedním z hlavních cílů hybridní války Ruska proti západu. Ostatně měli tu (snad už minulost) velký vliv, největší ,,ambasádu" v přepočtu na velikost země v Evropě, otevřeně s nimi kolaborují dva naši poslední prezidenti a expředseda sněmovny Vondráček.
Plus strany jako SPD a KSČ(M).
Překvapilo by to tedy někoho, pokud by ČR byla mezi sponzorovanými státy?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Já spíše ruské novináře a novinářky, které Putin a KGB nechala zavraždit. Fučík mohl vědět, do čeho jde. Oni si mysleli, že svoboda slova v Rusku není jen na papíře.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Sleduji, co se děje ohledně prodeje a cen energií.
Představitelé ANO a SPD balamutí občany spásonosnou ČEZ, která by měla přestat vyvážet energii, především do Německa a nabídnout cenu přijatelnou našim občanům.
Jejich příznivci pak šíří, že vyvážíme elektřinu do Lipska a draze ji nakupujeme z Německa. Stačí se podívat na diskuze třeba na Seznamu.
Jelikož jejich příznivci spapají, co jim jejich veličenstvo nasype, trochu faktů.

ČEZ prodává 95% produkce v ČR.
Mluvčí ČEZu
„ČEZ prodává svoji produkci prostřednictvím svých dceřiných společnostní ČEZ Prodej a ČEZ ESCO koncovým zákazníkům, dále ostatním českým obchodníkům jako je PRE či E.ON přímo bilaterálně nebo přes elektronické obchodní platformy, a teprve na třetím místě přes pražskou burzu PXE či lipskou burzu EEX, zde však pouze zajišťovací obchody,“
Z Německa elektřinu ČEZ naopak spíše dováží. „Elektřinu vyvážíme z Česka na Slovensko. Každopádně zastavit vývoz elektřiny není možné – těžko můžeme čekat, že nám budou ze zahraničí dodávat plyn a ropu, když bychom zastavili vývoz elektřiny,
Blížeji
https://oenergetice.cz/energetika-v-cr/cez-prodava-95-procent-sve-produkce-elektriny-v-ceske-republice
A teď si to srovnejte s tím, co nám opozice tluče do hlavy a u méně vzdělaných to dopadá na úrodnou půdu.

Obdobně perlí i Dlužena Schilerová. Byl krásný rozhovor na ČT s předsedou Národní rozpočtové rady Hamplem.
Dostala nás svoji politikou do situace, kdy si musíme půjčovat i na běžný provoz. Tedy srovnání - rodina trvale zaplatí na složenkách více než vydělá.
A to chtěla na letošní rok dalších 360mld. sekyru. Bez nákladů spojených s Putinovou válkou proti Evropě.
Zatlačil jsem slzu, když v televizi prohlásila, jak je zvědavá na konsolidaci státního rozpočtu v návrhu, který představí Stanjura.
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/narodni-rozpoctova-rada-rozpocet-udrzitelnost-financi.A220915_105950_ekonomika_alis

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Moldavite, vy to máte vždycky tak vychytaný... Od koho berete elektřinu vy ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 19. Září 2022 - 15:21 | moldavit
Kontrolní otázka :-))), nač tedy ČEZ potřeboval půjčit od státu 74 miliard korun?
Hezký večer!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

19. Září 2022 - 19:04 | F. Chot

Aby mohl zaplatit zálohy na burze. Půjčku nedostal jen ČEZ. Vláda tím pomohla firmám řešit problém, který vznikl prudkým nárůstem cen, které ovlivňují výši záloh. Skládání záloh, takzvaných marginů, požaduje burza jako ochranu pro obchodníky s elektřinou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

elektřinu beru od silného obchodníka, na trhu jsou dva.
Hned na jaře, co novodobý Hitler rozpoutal válku, jsem nakoupil na topení dřevo na dva roky. Když se holedbal jak na tom pracovali několik let, bylo mi jasné, co udělá.Teď jsem vyměnil mražák za úspornější. Plyn budu používat pouze v nejnutnějším případě. Levnější již nikdy nebude, ale na světě je ho v nabídce dost. Jenom ty roury a terminály zatím chybí. Ale je to otázka 1-2 roky. Sázka na fašistické Rusko se nevyplatila.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Včera večer ministr Válek na svém Facebooku vyzval lidi s příznaky covidu 19, aby nechodili k volbám.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) Freude, Freude...

Dobrou náladu měla Nagyová (z Čapího hnízda) podle svých slov už při příchodu do volební místnosti po postupu do druhého kola senátních voleb: „Jako první vejdu do dveří a požádám o imunitu,“ odpověděla na dotaz České televize, co chce v Senátu v případě vítězství udělat jako první!??
AB tu dobrou náladu omlouvá a vysvětluje "stresem". Asi nečetl Psychopatologii všedního života od Sigmunda Freuda. Jestli vůbec něco čte; jeho slovní zásoba tomu "samozřejmě" nenasvědčuje.

Ignorant Pitomio z neznalosti volebního zákona zase pomohl zvolit Jiřího Růžičku senátorem hned v prvním kole. TOP 09 již Okamurovi poděkovala za jeho hlas a na sociálních sítích zveřejnila grafiku, kde šéfa SPD označila za svého voliče. No comment ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Výsledek souboje Vystrčil vs. Nagyová vypoví o stavu naší společnosti víc, než všechny průzkumy veřejného mínění dohromady.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak referendum o vládě, jaj vyhlásili Velkohubí Babiš a Okamura je u konce. Dostali po papule. Vládní tsunami.

https://www.novinky.cz/clanek/volby-do-senatu-ano-dostalo-vyprask-40410304#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Ani bedny salámů z Kosteleckých uzenin, které rozdával v Jihlavě, jak mi známí hlásili. nepomohli.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Jo, jo, Babiš už se prý vyjadřoval ve stylu,že" salámy sežrali, imunitu Janě nědali." Je to všecko kartééél, polistopadový kartééél. A Klus a Koller do toho kartééélu podle Babiše taky patří...

Počasí sychravé, vpravdě podzimní. Po suchu země promáčena. Čekám,kdy přijde covid na obilí,jak avízoval Babiš ve svém pověstném projevu ve Sněmovně.

Pěkné dny přeji!
P.S. Nejstručnější komentář výsledku voleb v Jihlavě:
Miloš vystrčil Nagyovou.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Aby se vědělo...jak trefně poznamenal jirkat k mému příspěvku

Václav Klaus volil v komunálních volbách SPD Tomia Okamury. Zmínil to na svém vystoupení na akci europarlamentní frakce Identita a demokracie v Praze na konci září. Klaus už loni SPD označil jako jednu z cest k návratu do normálu a vyzval strany typu SPD a Trikolóra, aby šly společně do Parlamentních voleb.
zdroj : Aktuálně.cz

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Aby se vědělo...Klaus už je dlouho, Vašimi slovy ,senilní trottl...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Já si to o Klausovi teda nemyslím, ale aby se vědělo - vy jste byla v jeho straně zvolena do ČNR - pamatujete ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ano, ale to ještě nebyl narcistní a senilní trottl. Je zajímavé, jak hlavní protagonisté - Zeman a Klaus skončili jako senilní a zapšklí jedinci, na které si moc historie nevzpomene.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)zahradník se zase

Já si pamatuji na rozdíl od Vás, za co jsem byla zvolena, velmi dobře. Podobáte se Babišovi,který vyčítal předsedovi Senátu,že v r.1990 byl OF a v r.1991 už v ODS!!! Paměť je,jak známo, mrška ošidná. Ale už mne někdy nebaví vyvracet Vaše lži.Proč je píšete,to si srovnejte sám před sebou.

Tak zaprvé:
První svobodné volby se uskutečnily 8.a 9. června 1990. Já jsem kandidovala za OF, které dostalo celostátně skoro 50% . OF bylo hnutí, žádná strana, Václav Klaus se sice stal pak jeho předsedou,ale situace byla tehdy naprosto odlišná a nebyla to "jeho strana". Pod střechou OF kandidovaly všeliké subjekty, od ODA( ta měla v čele otce zakladatele Bratinku a Kroupu např.) po Demokratickou Iniciativu Emanuela Mandlera , zárodky pozdější KDS atd. Udivuje mne,že,když tak leta sledujete politiku, to nevíte nebo si to nenajdete. OF rozprostřené zleva doprava se začalo štěpit už koncem r.1990, v září 1990 byl založen Meziparlamentní klub demokratické pravice,jehož jsem byla členem. Sdružoval poslance z federálu a ČNR z OF a ODA ,která kandidovala v rámci OF. Klub zvaný MKDP zanikl založením ODS ,které vznikla 21.4.1991 v Olomouci na zakládajícím sjezdu,kde jsem byla.ODA pak vystupovala samostatně, vzniklo Občanské hnutí a někteří poslanci v ČNR nebyli zařazeni ani tam,ani tam.. A já jsem už v r.1992 ve volbách dobrovolně nekandidovala,ač bych měla dobrou pozici na kandidátce ,protože jsem nechtěla opustit rodinu a občanské povolání.

Zadruhé- patřila jsem v ODS k těm,kteří nevzhlíželi ke Klausovi nekriticky se zbožnou úctou,ač jsem si ho v těch letech vážila. Odešla jsem z ODS po tzv."sarajevském atentátu"( v r.2009 ), neb jsem nechtěla být ani tam,ani tam. Pravda,jak to bývá,byla někde uprostřed.

A zatřetí- Václav Klaus už je bohužel jen stínem politika ,kterým kdysi byl. Stářím nabývají špatné vlastnosti, které byly předtím nějak korigovány okolím nebo partnerem, větší expresivity, a díky tomu se takový člověk stává pro okolí až směšným. .Si tacuisses, philosophus mansisses- kdybys býval mlčel, zůstal by jsi filosofem, To jsme se učili už v latině na gymplu...

Jeho demonstrativní přihlášení se k volbě SPD je jenom důkazem stařecké dětinskosti. Ale budiž mu přáno. Okamura a Foldyna s ním můžou jezdit na mítinky po republice a ukazovat ho jako Berousek medvěda..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

On totiž zahradník je typický volič ANO. Touží po vlastním názoru, ale jenom papouškuje, co slyšel od svých guru.
Takže např. vláda
Obnovika dodávky plynu z Norska, rozjela plynovod přes Polsko, naplnila prtázdné zásobníky na plyn (vše zadudalo ANO)
Vyjednala nákup LNG v USA a Kataru, pronajala terminál v Nizozemí.
Půjčila peníze obchodníkům s energiemi na jejich nákup.
Zrušila poplatky za obnovitelné zdroke a DPH 0 z energií prodloužila. Zrušila přidávání biosložek do paliv.
Dala 5 tis. na každé dítě, sehnala peníze na mimořádné valorizace důchodů
Zavedla úsporný tarif, vyjednala zastropování cen energií.
Zavedla soc. dávky pro ty, kteří jsou postiženi drahotou bydlení
Atd.
A zahradník papouškuje Babiše a Havlíčka. 1. října
....Napak jste spokojenej , jak to vláda dělá s energiemi. A co dělá? Do nedávna nedělala nic, akorát zmatky svými prohlášeními, ..
Co dodat. Volič ANO., příznivec komunistů.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

A jak Babiš lže. Po tom, co všude histericky vykřikoval, že volit v komunálních volbách jde o vládu. nařkl zhrzený Babiš Vystrčila, že o lhal, protože o něm řekl, že se snažil mobilizovat...
A dokumenty o tom, že Babiš opravdu, ale opravdu, s Čapákem nemá mic společného

https://neovlivni.cz/preposilam-panu-babisovi-vypovedi-svedku-podporuji-maily-a-interni-dokumenty/?fbclid=IwAR203rpZaa_UVUr_odJsHHj-iwQcLLUdosi4D8VKkq7ncXOVUo7WxwOYm8g

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak se nám ti Vlastenečtí Vlajkaři rozhádali, na projektu již nebude vedení pracovat společně. Kampak asi přitečou ty miliony od důvěřivých "Vlastenců" ?
https://www.facebook.com/vrabelladislav

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Já se jenom omlouvám,že jsem při svém dějinném exkursu, v kterém jsem reagovala na nepravdy tzv. zahradníka, uvedla špatně datum "sarajevského" atentátu. Ten proběhl v r.1997 a ne 2009 samosebou.Kde se mi tam r.2009 vzal,nevím.... Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Nechápu, proč se tak zoufale a dlouze ospravedlňujete. Já napsal jen jednu větu , že jste byla zvolena do ČNR a že jste byla v ODS, detaily si nepamatuju a ani je neuvádím. Nikde vám to nevyčítám.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Je to marný,je to marný,je to marný.Tzv. zahradník napsal, Já si to o Klausovi teda nemyslím, ale aby se vědělo - vy jste byla v jeho straně zvolena do ČNR - pamatujete ? Tak jsem považovala za správné uvést na pravou míru,jak to skutečně bylo . Howgh.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Jak jsem se poškleboval účastníkům protestů (které některé účastníky diskuse "naplňují nadějí" asi na návrat komunistů ke korýtkům) zde https://www.reflex.cz/clanek/divoky-kacer/115386/na-vaclavskem-namesti-se-znovu-konal-verejny-casting-na-vymenu-manzelek.html je to popsáno veseleji. Odkazy nedávám ale tohle mě opravdu pobavilo...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) Ve jménu národa

Tak se to ukázalo. Ten humbuk Vlajkařů na Václaváku byl nástrojem, jak oškubat ty, co trpí chudobou. Už se hádají o statisíce, co jim důvěřivci poslali. Hnutí "oškubat vyděšené kafky ve jménu národa.".

https://twitter.com/i/status/1577624820832997376

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak OK Vrabel již má nový účet, kam mohou Vlajkaři - Vlastenci přispívat. Samozřejmě na nezaměstnanou manželku. On totiž jediný je vyvolen k tomu, provést tu revoluci. O inteligenci pána se lze přesvědčit
https://twitter.com/i/status/1580165633505128448

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5) desatero

dle twiteru

České vlastenecké desatero

1) Neplatit alimenty
2) Mít deset exekucí
3) NEUMNĚT PSÁD
4) Obdivovat Rusko
5) Prohrát výplatu na forbesu
6) Číst Parláče
7) Pobírat dávky
8) Protestovat proti vlastní chudobě
9) Sledovat Výměnu manželek
10) Volit vlastenecké strany migrantů

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Proč to sem přepisujete ? Nemáte žádnej svůj vlastní nápad ? Bída, co ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Příspěvek byl přepisem z mediálního prostoru, bez původního zdroje, proto zrušen.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pane Lípo, měl jste napsat dle Twiteru , jako přepsal tady před vámi moldavit " České vlastenecké desatero " a prošlo mu to :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak první dezinformátoři mají nepodmíněné tresty (zatím se mohou odvolat). Zahradník, kdyby měl televizi, tak mohl vidět komentář o jejich soudu. A co zaznělo? Zkráceně - dělali to pro peníze. Lidé jim za pronásledování zdravotníků a nenávistné komentáře k Ukrajincům platili. A oni, samozřejmě,dle desatera, měli dluhy. 15 exekucí, neplatič alimentů a ještě invalidní důchodce.
S těmi Ok, co obdivuje zahradník, to nebude jiné. Teď je o nich v Respektu.
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pronasleduje-lekare-a-nataci-se-u-toho-muz-s-patnacti-exekuc/r~1473826e576a11ec8fa20cc47ab5f122/
Blbost lidská a rozpoutávání nenávisti se stává dobrým zdrojem příjmu.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pane Zahradníku, děkuji!

Napsal jsem "úderný" příspěvek, dodatečně jsem pochopil, že by měl být odkaz na zdroj, nejde-li o moje vlastní slova, i když s obsahem souhlasím! Zdroj jsem neuložil, následně nedohledal. Oproti jiným nectím nekorektnost!
V textu jsem použil slova na téma nově vyhlášené prezidentské kampaně agenta Bureše s požehnáním stávajícího hradního pána, který na státní svátek (mj. naprosto hloupý den) obdařil řády i mnohé exoty...

Kdo ví, budu-li se také pomočovat, mít problém s vyměšováním, tak třeba také privátní doktory a ošetřovatelky rád vyznamenám medailí za zásluhy! Nehledě na fakt, že všichni jsou na úhradu VZP!

Mimo předchozích slov je smutné, že zde na IN je v komentářích akční necelá desítka bývalých aktivních! Letos odpadli mnozí včetně soudruha Chota... Zbytek skvadry je spíše trapný, bez schopnosti vnímat jiný názor - sorry za můj názor! Mimochodem, proč IN neumí, jak je již dnes běžné na všech sociálních sítích, zařídit, aby zdejší komentující mohli ke svému komentáři přiložit fotografii, obrázek... Sledovanost by určitě byla mnohem vyšší! Dle mého názoru redakce IN se dávno vzdala svých ambicí, z IN se stal pouze plátek druhořadé cenové skupiny!

Na závěr si dovolím dodatek, že oproti některým, příkladně panu Zahradníku, mám problém být stručný! On to ve stručnosti umí! Nejsem sám, rozvláční jsou i další, nerad bych se pánů Moldavita a Tichého či paní doktorky Šepsové dotkl!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Natrefila jsem na jednu zajímavost. Ne,že by to bylo převratné zjištění,že hlupáci, nevzdělanci a sociopati s velikášskými komplexy jsou mnohdy sebevědomí tak,že si o sobě myslí,že mají do zadnice dvě dírky, jak říkala jedna moje příbuzná( samosebou jadrněji).Ale zde je to pěkně shrnuto. Nějak se mi zdá,že počet takových lidí ve společnosti- tedy nejen naší,abych byla spravedlivá- narůstá.

Dunning-Krugerův efekt- tento jev znamená,že lidé, kteří mají nízkou úroveň dovedností, dělají chybné závěry a dělají špatná rozhodnutí, ale nejsou schopni si uvědomit své chyby kvůli své nízké úrovni dovedností.
Nepochopení učiněných chyb vede k přesvědčení o vlastní správnosti, a tedy ke zvýšení důvěry ve svá rozhodnutí a v sebe sama a také k vědomí své nadřazenosti.
Dunning-Krugerův efekt je tedy psychologickým paradoxem, se kterým se v životě často setkáváme: méně kompetentní lidé se považují za profesionály a kompetentnější lidé o sobě a svých schopnostech spíše pochybují.
Čím nižší úroveň kompetence, tím vyšší sebevědomí.
Za výchozí bod svého výzkumu označili Dunning a Kruger slavné výroky Charlese Darwina „Neznalost častěji plodí sebevědomí než znalosti“ a Bertranda Russella: „Jednou z nepříjemných vlastností naší doby je, že ti, kdo se cítí sebevědomě, jsou hloupí a ti, kteří mají alespoň nějakou představivost a porozumění, plni pochybností a nerozhodnosti.“
No, Russell byl ,jak známo, filosof,matematik,spisovatel, nositel Nobelovy ceny za literaturu. Jeho výrok o nepříjemných vlastnostech naší doby pasuje na naši společnost jako zádel na hrnec.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Zajímavé ! A z takových lidí je skoro celá současná vláda. Naposled se předvedl Rakušan.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Myslím, že ani stávající a ani předchozí vláda (o které nemám valného mínění) neměla tak nízké dovednosti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Máte pravdu, současná vláda je nesrovnatelná . Jsem to napsal hned po jejím ustanovení, že je to vláda diletantů a oni to potvrzují každým krokem.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

To by jeden neřekl, jaký jste to Sibyl. (O všeobecné odbornosti ani nemluvě!)
A to věštíte z trouby, že jste věděl ještě před tím, než vláda hnula prstem, že bude vládnout diletantsky, nebo vám někdo rozdal noty s tímhle žvástem a vy jej jen papouškujete?
Estébák byl lepší, že jo? Krizový manažer, který covidovou krizi zvládnul s několika desítkami tisíc mrtvých. Takže křížový manažer.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Žádné věštění, stačilo podívat se na jejich odbornosti a vzdělání a napadne to každého, napsal jsem to sem do i-novin. Když si potom podělili vládní posty a začali "fungovat", tak se to potvrdilo a dál utvrzuje . Pekarová a Rakušan to předvádějí téměř denně. Možná jste si nevšiml, ale to bude tím , že máte pozornost upřenou jen na Babiše :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Aha, tak Pekarová-Adamová je prej "vláda"?
Taky je jasnější, proč náš Z tají jméno i odbornost a vzdělání: aby to nenapadlo každýho...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pekarová sice není ve vládě, ale mluví do všeho. Jestli mě teda zkoušíte, tak samozřejmě vím, že je předsedkyní parlamentu a nebuďte přece takovej hnidopich :-)

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

No, a vidíte - pánové Dunnig a Kruger za svůj "objev" získali Ig Nobelovu cenu ...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Dunning-Krugerův efekt.
"Lidé, kteří mají nízkou úroveň dovedností, dělají chybné závěry a dělají špatná rozhodnutí, ale nejsou schopni si uvědomit své chyby kvůli své nízké úrovni dovedností."
Typickým příkladem jsou tzv. dezoláti,dokonce platící svým"vůdcům" za manipulace a oblbování, které s nimi provádí. Např. OK (demonstrace dle zahradníka), na které se předvádí i komunisté.
Krásně popsáno
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-ct-se-brani-falesnemu-inzeratu-shanela-podle-nej-komparzisty-na-demonstraci-218436?fbclid=IwAR1boQCqsqTUFelXBB1ui2LNj88a1S6eoHvARbP1fl51Mk4_H6Du65Rl5fs#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Vrabel je OK, měl by se přidat ke komunistům. Pro ten jejich restart. Hezky mluví. A dezoláti mu věří a platí miliony. Pusťte si jeho proslov. Kdo asi ten inzerát podal?
Jinak v reakci svolali dezoláti na 17. 11. 2022 velkou demonstraci před budovou Čt. Přidají se i komunisté?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Dnes otištěný článek Dolejše (asi nejrozumnější z KSČM) krásně navazuje....Nesmíme být béčkem SPD. ... U nás se bohužel stalo to, že byl povolán do zbraně náš nominant na prezidenta Josef Skála, aby stál na tribuně vedle SPD, Aliance národních sil, dokonce tam pobíhal i Lubomír Volný a podobní....Na vlastenectví není nic špatného, ale pseudovlastenectví, které je navíc reprezentováno těmito typy, tak to je úplně špatně.... Já jsem už předtím za sebe řekl, že tam nechci dělat křoví
Tak asi další komik dle Lípy

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pro: 5. Listopad 2022 - 9:55 | moldavit

Sorryjako, ale já nerozumět řeči tvého kmene ...
V přechozím příspěvku jsem poukázal na fakt, že pánové Dunning a Kruger za svůj "objev" získali tzv. Ig Nobelovu cenu. To je něco jako Bludný balvan u nás, nebo trošku bokem Zlatá malina ...
A Vy vytrvale tapetujete tyto stránky podobnými nesmysly.
Krásnou neděli!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Máte pravdu pane Chote, já taky neumím diskutovat s přetištěnými příspěvky moldavita , takže na ně nereaguju. A co bych asi měl napsat , když se " otírá " o zahradníka nebo p. Lípu ? Hádat se s ním nemíním, na to nejsem stavěnej .

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

V Reportérech ČT hovořil konkurzní správce o Vrabelovi. Část vybraných peněz již použil na úhradu dluhů. K tomu p. Máca
Ládík má nervíky. Soud ho řeší kvůli porušování podmínek insolvence. Policie ho prošetřuje kvůli nebezpečnému vyhrožování. Účast "vlastenců" na demonstracích se také snižuje. Láďa má problémy i s vybíráním peněz od důvěřivců. Navíc o slušný balík ho obral jeho bývalý parťák a propagátor pití Sava Jirka Havel, na jehož účet Láďa kvůli vlastní insolvenci vybíral. Havel navíc "na Láďu" vybírá od důvěřivců peníze dál. Jsou v tom desítky, ne-li stovky tisíc, které "vlastenci" nevědomky poslali Havlovi namísto Vrabela. Láďa tak o ně přišel a Jirka se napakoval. Láďa to po Jirkovi navíc nemůže nijak vymáhat. Nyní má Láďa (27 exekucí) nového bílého koně v podobě dalšího komerčního "vlastence" Davida Tesaře (15 exekucí). Láďa tak musí doufat, že ho Tesař nenatáhne stejně jako Havel a těch 160 000, které od důvěřivců vybral, si Tesař nenechá a odevzdá je Láďovi. No bude to pro Davídka velké "vlastenecké" pokušení, protože "penízky vybrané od důvěřivců na prvním místě".

Internetem již běhá spousta vtipů na ty ČR na prvním místě
Pěkný je. Sousede kam razíš s tou vlajkou? Jdu si pro svoji televizi! Jenže tu ti nesebral Moravec, ale exekutor...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

V České Lípě dnes navečer promluví Jindřich Rajchl. Můžete tam zajet moldavite a podat report .

Nahoru

Nechci prezidentem agenta StB ani Ústavní soud v Agrofertu!

Nechci prezidentem agenta StB ani Ústavní soud v Agrofertu!

„Teď to řeknu dost natvrdo. Nechtěl bych, aby došlo k agrofertizaci naší země. A doufám, že Ústavní soud nikdy nebyl a nebude součástí Agrofertu, který se snaží ovládnout naši zemi. Stejně tak je pro mě těžká představa, že by se hlavou našeho státu stal člověk, který byl do poslední chvíle nejen režimním komunistou, ale byl i evidovaný jako agent Státní bezpečnosti“, řekl mj. předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský v rozhovoru pro Aktuálně.cz (zdroj, celý text: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/rychetsky/r~a1c21a826e9c11eda3c0ac1f6b220ee8/).

Spolupracovník CL’21 měl možnost profesně poznat doktora Rychetského v době, kdy PR byl ministrem spravedlnosti. Od té doby až dosud si cení jeho nesporné, mimořádně vysoké morální integrity, schopnosti jasně, stručně a srozumitelně, současně vždy slušně a přijatelně, vyjadřovat svoje názory. Škoda, že Pavla Rychetského nikdy neoslovila možnost kandidovat na prezidenta ČR, zcela jistě by byl výborným kandidátem! Důkazem pro náš názor jsou aktuálně nejenom slovní reakce dotčeného prezidentského kandidáta, agenta Bureše a jeho milců od Prahy až k našemu promořenému regionu, ale především trapná averze od dosluhujícího hradního pána a tamní pochybné partičky!

Nahoru

Re: Nechci prezidentem agenta StB ani Ústavní soud v Agrofertu!

Zajímavé je, že ANOfert pořvával ve sněmovně, protože Farský měl být půl roku mimo (studium), až se vzdal mandátu. Babiše tam už taky dlouho nikdo neviděl, ale to je v pohodě. prý peče vánočky.
A svým ovečkám sděluje, proč koupil tolik periodik. Prý byly v německých rukou (na to se tu slyší) a majitele nezajímalo, co píší. A taky musel vyházet spoustu redaktorů, kteří se mu dnes mstí.
Jeho voliči asi zapomněli na nahrávky Šuman, kde zjevně úkoloval šéfredaktora co psát. Pomluvy na konkurenci. A opět, tentokrát útočí jeho tisk na Petra Pavla. Zase vše připravené dopředu. Stbácké manýry.
https://neovlivni.cz/utok-na-pavla-rezirovali-byznysmeni-s-vazbou-na-rusko/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Na Lidovkách dnes je názor .
Léko : Rychetský šíří o Babišovi lži a nesmysly, vědomě klesá pod úroveň zaslepených propagandistů.
Já ho vidím stejně.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

A vy jste čekal něco jiného od redaktora placeného Babišem? Babišem, který, jak se prokázalo, redaktory úkoluje co mají psát?
https://www.forum24.cz/video-julius-suman-znovu-promluvil-budou-dalsi-nahravky-babise/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Já teda nevím, kdo kterého redaktora platí. Kam na to chodíte vy ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

V MfD, ze které se stala pro mne taková soft verze Blesku pro ty,kteří se ještě Blesk stydí kupovat, jsem při službě v LRN,kde MfD stále berou, zjistila, že politického komentátora tam dělá hošan, jenž psával do Hospodářských novin. Psal do víkendové přílohy o restauracích ,stejkách,přílohách a vínu a tak. No, avancíroval, jak vidno.
Pěkný adventní víkend!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

To o Rychetském nebylo napsané na MfD ale na Lidovkách. Koneckonců, když Rychetský publikuje svůj názor na Babiše na Aktuálně.cz, proč by nemohl Léko publikovat svůj názor na Rychetského na Lidovkách ? V tomto ohledu je to stejné, nebo si někdo tady myslí, že záleží na tom, kdo je vlastníkem ?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ale,to já vím, že István Léko je šéfredaktor LN. Já psala o tom, co se stalo z jiného média holdingu MAFRA, který vlastní Agrofert. . Koho chleba jíš,toho píseň zpívej.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

https://www.finance.cz/523825-vlastnici-novin/#Co%20vlastn%C3%AD%20Mafra?
...Mladá fronta Dnes - hlásná trouba ANO?
Druhým nejčtenějším deníkem je Mladá fronta Dnes, jenž má čtenost přesahující 460 tisíc denně. Mladou frontu Dnes (společně s Lidovými novinami) vlastní aktuálně jedna z největších mediálních skupin Mafra.

Skupina Mafra vydává rovněž deník Metro, který je zdarma a je financován jen z inzerce v novinách.

Skupina Mafra patří do skupiny Agrofert, která je prostřednictvím fondu vlastněna českým premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Snad je to jasné

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ještě k tomu videu, kde svým ovečkám Babiš vysvětluje proč novináři o něm napsali podcast Prohnilí (Kmenta). Odešli z novin, které jsem koupil (dobrovolně - nezmiňuje) a nyní se mstí. Nevěřte jim, nevěřte jim,
Jenom připomenu, že ve vyspělých demokraciích obvykle nesmí vrcholný politik vlastnit media. Vzorem Babišovi byl asi Berlusconi.
V diskuzi pod Babišovým vysvětlením se objevilo
Ti kteří tohohle trotla po všech jeho levotách, zlodějnách a kauzách volí, to přesvědčí o Burešově svaté pravdě ještě silněji. Ti věří i tomu, že majitel vydavatelství by měl kontrolovat, co zaměstnanci píšou a když vůdce krade, tak pro dobro všech.

Osobně radši věřím nezávislým novinářům, než těm poplatným svým majitelům,
https://twitter.com/JaroslavKmenta/status/1598046126720307201?cxt=HBwWgsDS3Yifs60sAAAA&cn=ZmxleGlibGVfcmVjcw%3D%3D&refsrc=email

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Diskuze se nám odklonila od původního tématu. To byl primárně názor a pomuvy Rychetského na Babiše. Sám se tím shazuje a je vcelku jedno ve kterých novinách.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Jsou situace, momenty, kdy nelze nereagovat, i když to radost nečiní!

Náš komentář: Nechci prezidentem agenta StB ani Ústavní soud v Agrofertu!",
se tradičně rozplizl, to ve větví ve stylu chobotnice...

Oproti jiným jsme názoru, že i jiní můžou mít svůj názor, jakkoliv jiný, osobní, osobitý...
Proč názor oponenta vstupně shodit, dehonestovat, aniž dáme korektní komentář?

Jasně, zdejší "Hydepark", by to měl vydýchat! Nejsme v běžné korektní komunikaci!

Současně škoda, že ten či onen, ta či ona, schopnost komunikace nemá (nemají)!

Dodatek, nejenom pro pana Zahradníka, kterého občas (rádi) chválíme:
Nerozumíme, kde v daném rozhovoru doktor Rychetský pomlouval?
Četli jsme text opakovaně, nadstandardně pečlivě, sorry, naprosto nic takového!
Nenašli jsme, mimo upřímných názorů, ani slovíčko pomluvy!!!
Kdo ví, něco mimo textu?

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Za sebe na vysvětlenou - citoval jsem jen Istvána Léko. Ještě dodám, že to, že se předseda Ústavního soudu ze své funkce vůbec jakkoliv vyjadřuje o nějakém politikovi je nepřípustné. Zpochybňuje nezávislost soudu. A našli jste prosím vy v jeho vyjádření něco, kde by Babiše chválil ? Napište.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pane zahradníku, vy jste opravdu dobrý. Jak máme diskutovat k něčemu, co není veřejně přístupné?
Takže jediné, co mohu říci. Pan Rychetský je odpovědný jen svému svědomí.
Léko je placen Babišem, píše V Babišových novinách, sám Babiš, jak prokázáno, novináře úkoluje. Taky se vyjádřil doslova, že koupil noviny, protože si novináři psali, co chtěli. Takže nyní musí, co jim diktuje. Léko je tedy poplatný zaměstnavateli, to je bez diskuze.
Pokud by Rychetský nebo napadený investigativec Kmenta lhali, jistě by Babiš podal žalobu. Sám se přeci ohání neustále svými advokáty. Proč tak nečiní je jasné i malému dítěti.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Na začátku dalšího adventního týdne jednu myšlenku:

Přirozenou nevýhodou demokracie je,že těm, kteří to s ní myslí poctivě,nesmírně svazuje ruce, zatímco těm,kteří ji neberou vážně ,umožňuje téměř vše.
Klidné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ale moldavite... ?Hned v úvodním příspěvku CL21 je uveden zdroj , kde najdete celý rozhovor Rychetského na Aktuálně.cz. Na lidovkách je názor Istv. Léko na ten rozhovor - na to jsem ukazoval já.Vy jste tu diskuzi odkláněl jinam - na Babiše , různé noviny a tak , jak to vždycky děláte, chtělo by to trochu víc sebekontroly. . Nakonec i CL21 to o vás píše, taky to zaznamenali.
Primárně diskuze v tomto není o Babišovi, ale o tom, že se předseda ÚS veřejně vyjadřuje o politikovi a to by neměl.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

V předvolební prezidentské kampani přiostřuje, a jak říkali staří latiníci při lítých bojích- Došlo i na triéry( velké válečné lodě). Zde jest do kampaně vtažena ne triéra,ale jiná těžká váha- paní prezidentová, která se jinak na veřejnosti nějak neobjevuje. Čirá náhoda tomu chtěla,že se v Náchodě čistě nekoordinovanou náhodou setkala s Babišem v rámci jeho předvolební kampaně a je s ním vyfocena. Ta údajná nekoordinace asi musela zamotat hlavu ochrankám,ale je hezké,že s etam pěkně sešli..
Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ale zahradníku, paměť neslouží?
...Na Lidovkách dnes je názor .
Léko : Rychetský šíří o Babišovi lži a nesmysly, vědomě klesá pod úroveň zaslepených propagandistů.
Tak dejte ten článek. Konkrétně. Ať vidíme, kdo lže.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Z FB
Člen SPD a kandidát SPD do Poslanecké sněmovny Alexandr Grozický podporuje ruskou "speciální operaci" s tím, že by se podle něj měla rozšířit na celou Evropu a svět. Jinými slovy by člen a kandidát SPD chtěl, aby ruské rakety dopadaly na česká města, nemocnice, školy, dětská hřiště..., aby ruská armáda vtrhla do ČR a povraždila desítky tisíc českých občanů včetně žen a dětí. Jo jo... To je to SPD "vlastenectví". To je ta "Česká republika na 1. místě".

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

odkaz na placeny clanek
https://www.lidovky.cz/nazory/pavel-rychetsky-andrej-babis-lzi-nesmysly-zaslepeny-propagandista-predseda-ustavniho-soudu.A221202_133323_ln_nazory_lros/diskuse

diskuze
https://www.lidovky.cz/nazory/pavel-rychetsky-andrej-babis-lzi-nesmysly-zaslepeny-propagandista-predseda-ustavniho-soudu.A221202_133323_ln_nazory_lros/diskuse

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Ctíme slušnost reagovat, jsa osloveni!

Klikli jsme také neplánovaně na linky pana Zahradníka. Podobně jako zde či jinde. Někdo svůj názor prezentuje slušně, jiný jako prasátko... Současně jsou zřejmé vlastní preference. To je život v aktuální demokracii - nebo v pseudodemokracii?!

K dotazům pana Zahradníka stran pana předsedy ÚS.

"A našli jste prosím vy v jeho vyjádření něco, kde by Babiše chválil ? Napište."
Pane Zahradníku - nenašli! Problém je spíše v tom, za co chválit? Upřímně, nevíme! Vy ano? Pokud vskutku ano, napište prosím! Tím nesdělujeme, že z jiných jsme nadšeni...

"Ještě dodám, že to, že se předseda Ústavního soudu ze své funkce vůbec jakkoliv vyjadřuje o nějakém politikovi je nepřípustné. Zpochybňuje nezávislost soudu."
Váš názor je korektní. Předseda Rychetský ovšem takřka vždy odmítá komentovat něco, co by mohlo v budoucnosti souviset s jeho konáním v pozici ústavního soudce. Lze, pane Zahradníku, se domnívat, že predikujete možnost (obavu) jednání ÚS v cause agenta Bureše ve velkém senátu, tedy s hlasováním všech ústavním soudců včetně pana předsedy? Slova doktora Rychetského podle našeho názoru nejsou nikterak mimořádná, pouze obecně veřejně známá z mnoha jiných zdrojů nejenom od mnoha jiných ústavních činitelů...
Pravda, souhlasíme, že lepší by bylo nevyjadřovat se! Víme, jak kontraproduktivní bývá v jiné gardu vyjádření guvernéra ČNB v dopadu na českou měnu...
Doba je ovšem bohužel zcela mimo normál! |Z toho důvodu jsme přesvědčeni, že naopak je povinností předsedy ÚS se vyjádřit, zejména v situaci, kdy dochází k neuvěřitelnému pošlapávání ústavních principů a norem! Tradičně dodáváme - náš názor! Bez ohledu, zda jde o Bureše či kohokoliv obdobného...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

A o tom to celou dobu je, zahradníku, My se máme vyjádřit k něčemu, co není přístupné. Nebo si máme pořídit předplatné? Pochybuji, že by to někdo udělal. Měl jste dát fakta, když máte předplatné,
Jenže pojmy voliče Babiše nezajímají, ti si s dojmy vytvářenými jeho skupinou marketerů. Takové pečení vánočky, sekané atd., to působí. A na další si platí novináře, že.
Teď běží Twitterem přivítání na jeho turné. Protestující spílají, že nedemonstrovali za to, aby estébák byl v čele státu. A on? Utekl do svého obytňáku.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Tak jsem udělala sekanou ????
Nepraskla a voní????
Taková normálka, znáte to ❤
Běžná věc...

Z Babiše si dělají srandu i cvikováci.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) zahradnikovi

Aby se nezapomnělo:
Našel byste prosím něco/někdy/někde, kde by Andrej Babiš zasloužil pochválit? Napište...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Moldavite, netřeba se k ničemu vyjadřovat, netřeba si kupovat předplatné . Zcela dobrovolně jste se mohl vyjádřit k tomu, co řekl Rychetský o Babišovi. Napsali to v úvodním příspěvku 30.11. v prvním odstavci CL21. To mi stačilo,
nevidím tam žádné věcné argumenty jen takové blábolení a nepodložené pomluvy.
Pane Tichý, jsme skoro stejná generace, takže předpokládám, že jsme byli i vychováváni podobně, že když nemůžeš pochválit, tak mlč. U Rychetských to ale mohlo být jinak.
Veliké plus Babiše vidím já v tom, že umí k lidem vždycky promluvit tak, že mu rozumí. To umí málokdo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Umí k lidem promluvit jako málokdo.Ano,sociopati to dokážou.Každému řeknou,co chce slyšet,slíbí vše možné.Z dějin to známe.Jenom je blbé ty vůdce připomínat,abychom neurazili..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Zahradníku, již poněkolikáté. Dal jste odkaz na článek v Lidovkách, který dle nadpisu dokazuje, že Rychetský lže. Tak prosím ty důkazy předložte. Je to jednoduché.
Ale i vaše další vyjádření vykreslují typického voliče Babiše.
Já se řídím pojmy.
Třeba tím, že dovedl republiku se svojí Schillerovou na pokraj bankrotu. A není to jen můj názor, ale našich nejlepších ekonomů. Nemáte televizi, tady si ten včerejší pořad přehrajte. A co to znamená, vím od spolužačky, co si vzala Řeka. Jim pomohly země s Eurem. Kdo pomůže nám?
https://www.ceskatelevize.cz/porady/14021364946-bilance/222452801250010/
Vy se řídíte dojmy
Stačí, že s Alenkou hezky mluví.Pravda. Pečou vánočky, sekanou, sbírají houby, fotí se s páva za statisíce z našich daní. Dle mého tak akorát oblbují lidi

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Velice pěkně to popsal Jan Urban
... v současné české prezidentské kampani do pozadí ta nejdůležitější otázka. Ta jediná, která by měla rozhodovat. Který z kandidátů je nejvhodnější z hlediska nejlepšího zájmu země? Namísto toho většinový volič zkoumá pouze svoje osobní sympatie a antipatie. Zájem země je nezajímavý.
A k Babišovi
Pro Andreje Babiše tedy hraje statistická zkušenost, že volby vyhrávají právě „jeho“ senioři, kterých je mezi voliči více než třetina – a co je nejdůležitější, chodí k volbám. Ty nezajímá jeho předlistopadová minulost, či obrovské dluhy jeho Agrofertu, nebo to, že jejich největší mnohamiliardovou část drží skupina čínských bank v čele se státní Bank of China, což by z takového kandidáta udělalo nejvydíratelnějšího prezidenta všech dob.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

A

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

A nedělejme si iluze o hájení ruských zájmů.Zeman otočil jen na oko,celou dobu svého prezidentování podporoval Čínu i Rusko.Proto podporuje Babiše, který by v tomto trendu pokračoval .Nedělejme si iluze.Nejedlý by dál zůstal na Hradě a Mynář v nějaké funkci taky.Zajistit moc svým věrným je taky jeden úkol pro Zemana.Zeman,tento údajně nadstranický prezident všech,dává jasně najevo,že chce,aby jejo věrní voliči zvolili vydíratelného nástupce.Ale část lidu obecného by plesala- maso umí s Moničkou vymísit a vánočku udělat možná taky. Sice nezná Franze Kafku,jak jsem se dočetla,ale to my taky ne.A určitě by zařídil ty nižší ceny,když by byl ten prezident přece.Pěkný den!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Moldavite, nemůžu vám pomoct, důkazy nepředložím, nejsem u soudu. Ale koukám, že vás se ten Babiš drží jak
h...o košile. Čtenáři prominou, vhodnější příměr jsem nenašel. To paní dotorka je objektivnější (6.12. / 21.46 ).Něco jste bohužel přešli oba bez povšimnutí. Napsal jsem, že Babiš umí vždycky promluvit k lidem tak, že mu rozumí. To je to podstatné. Jiní naši politici mluví ve frázích, heslech a posunky, takže jim nerozumí nikdo.

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Nepaušalizujte,že nerozumí nikdo.Kdo chce, rozumět může.pokud si ale někdo myslí,že Andrejko ,stejně jako v historii třeba Benito, zajistí modrè z nebe a plné peněženky a koláče bez práce,tak složitějšímu neporozumí nikdy.Proč by se taky namahal,když může adorovat výrobce hesel?Pěkný večer z Bratislavy od přátel , kteří říkají,že ti Česi sú takí drbnutí,že chcú volit toho eštébáka.I když,oni zase mají Matoviče a fronty Maďarů,co nyní jezdí kupovat benzín z toho krásného Orbánova..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Nepaušalizujte,že nerozumí nikdo.Kdo chce, rozumět může.pokud si ale někdo myslí,že Andrejko ,stejně jako v historii třeba Benito, zajistí modrè z nebe a plné peněženky a koláče bez práce,tak složitějšímu neporozumí nikdy.Proč by se taky namahal,když může adorovat výrobce hesel?Pěkný večer z Bratislavy od přátel , kteří říkají,že ti Česi sú takí drbnutí,že chcú volit toho eštébáka.I když,oni zase mají Matoviče a fronty Maďarů,co nyní jezdí kupovat benzín z toho krásného Orbánova..

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Takže zahradník nám tu lže. Rychetský prý dle něj lže, ale nijaké důkazy nemá. Říká se tomu nactiutrhání. Ale co by neudělal pro svého Andrejka, na na kterém visí jak ho..o na košilí. Lež sem, lež tam...
A co ten růžolicí mudrc Havlíček z ANO, který vládu tepal za to, že nezastropovala u výrobců, No vláda dala na odborníky, nikoliv populisty. Ti již popsali před mnoha měsíci, jak to dopadne.
Např. https://www.forum24.cz/zastropovane-ceny-benzinu-a-nafty-jsou-pro-madarsko-nocni-murou-ridici-mohou-tankovat-jen-jednou-denne/
Zlatej Sikela

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

U Andreje je problém v tom, že je rozdíl mezi tím co říká a co dělá. Nelepší bylo, když v době Covidu si odsouhlasili na vládě nějaký postup a když pak jeho tým změřil "teplotu obyvatelstva" a vyhodnotil, že to nebylo přijaté dobře, tak hned vystoupil a hlasitě vykřikoval jak je to všechno špatně a jak on se o to postará. Přitom on byl ten, který za to byl přímo zodpovědný.

Rozhovor s Rycheckým jsem četl a žádné lži jsem tam nezaznamenal. Je pravda, že se vymezil proti Babišovi a zopakoval svoje obavy o nezávislost soudní moci. V tomto je konzistentní, protože to říká už delší dobu.

Článek na Lidovkách jsem nečetl, protože je zamčený pro předplatitele. V čem tedy konkrétně měl Rychecký lhát nevím a nemůžu o tom diskutovat...

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Jirkot, přesně a jasně jsi to sdělil. Já hledal motivy, proč ten zamčený článek byl napsán.
Zahradník ho asi taky nečetl, stačil mu nadpis.
Mně nejvíce vadí, co udělal se státním rozpočtem. Zatím co třeba Němci dělali 11 let přebytkové rozpočty on jednou a to díky proplacení unijních peněz.
Pod heslem, že jsme málo zadluženou zemí, rozdával úlidby voličům, především svým. Prosím, když na to máme, je to hezké. Ale oni neměli a tak to řešili astronomickými dluhy.
Dneska už není moc kde brát a situace je horší než za covidu. kdy se sanovali i zisky heren, kasín a pod. Přeci plošně, že.
A tohle se prezentuje Za Babiše bylo líp.
A jeho voličům je jedno, co to v budoucnu s republikou, dětmi a vnoučaty udělá. Chápu, že nějaký rozpočet vzhledem k jejich znalostem je prázdný pojem. Hlavně když s Alenkou tak hezky a srozumitelně mluví.
např.
„Žádný zámeček si nekoupil. A hlavně jsem si to koupil za svoje peníze zdaněné,“
„My jsme zkrátka rozhodovali, a v březnu někdo přišel s tím matematickým modelem a v srpnu někdo sice, byl to ten stejný člověk, ale už přišel v nějakém čase a ty, který měli přijít, nepřišli.“
„My v Čechách máme rádi přírodu. My chceme. My máme obrovský program na vodu. My chceme zasadit deset milionů listnáčů. Kůrovec nám žere lesy. My chceme znovu motýle!“
„Když jsem se dostal do situace, že lhaly a já jsem žaloval na ochranu osobnosti a nedomohl jsem se nikdy práva a pravdy, no tak jsem koupil to médium proto, aby psali pravdu.“

Zdroj: https://citaty.net/autori/andrej-babis/

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.)

Pamatuji si,jak do TV říkal,že,když byla ministryní financíSchilerová ,tak vždycky prý peníze našla.Přišel jsem za Schillerovou,a ona že peníze našla..To je vyjádření pro ty typy,kteří mu rozumí.. Ona ty peníze nenašla,jako doma nenajdete najednou peníze v šuplíku,když je máte rozpočítané na to,kde co poplatit.Ona si je půjčila, příznivci jásali, jak jsou hodní a myslí na lid obecný.To, že se musí dluh splácet a úroky rostou, to mnoha lidem nedochází.Pěkné dny!

Nahoru

Re: Česká společnost a politika dnes (část 5.) z = volič AB

Ten zahradnik asi spadnul z višně a tak neví co mluví (AB ... umí k lidem vždycky promluvit tak, že mu rozumí. To umí málokdo)!?? Pokud to ovšem není zas jen poťouchlá provokace.
"z" zřejmě vůbec neví, že dojatý národ posbíral finance na knižní vydání autentických blábolů tohoto velikána -

https://hodnejblbec.cz/andykody/

Tam si múžete v ANDYKÓDECH polistovat, protože na besedách s občany se kupodivu toto zásadní dílo národního barda NErozdává.

A teď si v tomto duchu tak nějak jakoby představte prezidentské improvizace AB k zahraničním médiím :o)

Nahoru