JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Verze pro tisk |

Vážení přátelé, neméně vážení oponenti!

Pan Zahradník, nic netuše, mě velice hezky motivoval! Chybí nám zde (stránky IN) pohoda, nadhled, úsměv... Zkusme to společně pominout, najít něco milého, motivujícího, pohlazení po duši... A tak, po delší době, je zde pohodová (doufám a věřím) soutěž.

Napište, máte-li chuť a myšlenku, jak vnímáte smysl "VÁNOC". Prosím bez politizování! Ve shodě s panem Zahradníkem dávám v šanc super cenu! Knihu "Nezbedné pohádky" od Josefa Lady s jeho kresbami, vydání1958! Tak to tedy fakt nemáte! Výherce nebude klik na webu IN, ale ohlasy čtenářů. Děkuji!

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

První komentář musím dát sám. Vážení přátelé, kdo z vás žil v době vydání výše nabízené knihy? Já ano, tím se nechlubím, stalo se. Všichni mladší: tento výtisk neseženete! Tak pište, pište (nejenom Milan B.), v dobrém a hlavně pohodově! LBŠ

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Zrovna ten rok jsem šel do 1.třídy. Hádám ale, že tehdy by mi tuhle knihu rodiče nekoupili. Matně se pamatuji, že se mi dostala do ruky o dost let později, a snad bych ji i našel někde mezi stovkami jiných, pokud jsem ji někomu nepůjčil, což je nejsnadnější způsob jako o knihu přijít.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Zdravím.Sleduju to tu pravidelně,ale už se moc neangažíruju,mám ještě nějaké jiné aktivity.Mimo jiné sháním Vaklava Hejvla v prášku.Přeju všem krásné Vánoce !

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Zdravím i Šťourala,to byl taky dobrej parťák a navíc mě přivedl ke Světoválce.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Já obhospodařuji 4 urny. V rámci možností nikoliv nezbedně, ale odpovědně. Myslím, že nejsem škrob, ale prášek k mání není, uživatelé by mně patrně souhlas nedali... Pominu určitou pochybnost, zda se v urnách nezabydleli jiní uživatelé. Občas jsem sice vznesl dotaz, avšak bez slyšitelné odpovědi...

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Pane Zahradníku, já měl na železnici otce. Dlouhá leta pracoval jako revizor KPT (Kontrola přepravních tržeb) Litoměřice, vyučoval také na kurzech pro výpravčí a několik let na střední škole či učilišti (to si přesně nepamatuji), to bylo v objektu městského nádraží. Já jsem natěšeně, pochopitelně tajně, pročítal jeho kantorský notes, kde u všech frekventantů měl nejenom velice pečlivé poznámky studijní a známky, ale i osobnostní, takřka psycho profily... Kolekce (na dvě děti) od ROH také fasoval, s nimi se u nás počítalo automaticky, další dvě mamka na svém pracovišti ve slévárně, a stejně to nestačilo. Borovici od známého železničáře z Bělé jsme totiž měli vždy až do stropu (pokoj s výškou něco přes 3,5 m), někdy až do Velikonoc, dokonce vyrážely nové větvičky, byla holt poctivě zalévaná a v obýváku docela v chladu. Teplo jsme měli pouze v kuchyni, kde se odbýval veškerý rodinný život, což ostatně v těch letech bývalo běžné. Já zalezlý za kamny, kde jsem četl, četl a četl...

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Zdravím také, jsem rád, že se sem Dark Side zase podíval.

Od Nezbedných pohádek ke Světoválce není zase tak daleko, jak by se mohlo zdát.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Ladovy pohádky jsem četl kdysi.Tyhle knihy máme všichni většinou v srdcích. I když už dávno čteme ty Světoválky a podobné,pohádky v nás zůstaly.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Darku, pohádky, pořádné sci-fi (či historická fikce) a co tahle fantasy? Doporučuji: Paul Kearney - Hawkwoodova cesta, Královští kacíři, Železné války, Druhé císařství, Lodě ze západu.

Líný Honza ani sčítání čumáků tam sice nejsou, zato intrik a lumpáren veletucty.

Nahoru

Re: JOSEF LADA - NEZBEDNÉ POHÁDKY

Zkusím.Sháním Žambocha - Na ostřích čepelí.

Nahoru