Obdivuhodný, pozitivní člověk

Verze pro tisk |

Je na čase, aby tady bylo nové téma, kde diskutující nikoho nenapadají a naopak nachází v ostatních především lidskost a respekt ke každému člověku. Přál bych si, aby sem nikdo nevnášel politiku.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Obdivuhodný, pozitivní člověk

Včera jsem objevil na Seznamu.cz rozhovor s panem Jiřím Petráškem .Takových lidí už moc nepotkáte.
Dnes má už téměř půl milionu shlédnutí . Doporučuji všem . Přinejlepším jim zlepší náladu .

Nahoru

Re: Obdivuhodný, pozitivní člověk

Mně se třeba teď líbil podcast s paní, co půjčuje knížky. Nenašel jsem na ni nic negativního. Ale ta asi nikoho mimo lokální média nezajímá :o(

Nahoru

Re: Obdivuhodný, pozitivní člověk

Ale ano zajímá, souhlasím. Přidal bych ještě všechny ostatní knihovnice z českolipské knihovny. Utvářejí v knihovně oázu klidu, ochoty a pohody. Poradí, pomohou nebo doporučí čtenáři knihy podle jeho vkusu. Dnes už dokonce fungovaly přes výdejní okénka.

Nahoru

Re: Obdivuhodný, pozitivní člověk

Mám na knihovnioce podobný názor. Jen některé se stydí mluvit. Ale doufám, že ještě nějakou přesvědčím. A co vy, zahradníku, nechcete do podcastu?

Nahoru

Re: Obdivuhodný, pozitivní člověk

To bychom mohli sestavit seznam pozitivních lidí, kteří by nám pomohli chápat svět trochu jinak. Více pozitivně. Doporučuji někoho z Farní charity.

Nahoru

Re: Obdivuhodný, pozitivní člověk

Dobrý námět na žebříček. Kdo vám v Lípě přijde pozitivní? Nebo raději na Českolipsku, aby si přišel na své i zahradník.

Nahoru

Re: Obdivuhodný, pozitivní člověk

Já bych ty pozitivní lidi nehledal jen v našem okolí, protože pak je může znát osobně jen pár lidí. klidně bych vybral třeba postavu herce v jedné filmové roli , tam bude záběr širší . A dám hned příklad : Dost nás určitě před léty vidělo film Pravidla moštárny. Kdo neviděl a zajímá ho to, snadno si najde. Lékař v chudobinci je tam tak dobrý člověk, který jímavým způsobem miluje všechny svěřené děti a pomáhá v nesnázích ženám.
Zanechal ve mně hluboký dojem. Jméno herce jsem línej hledat, klidně mě může v dalším doplnit paní doktorka - film je její parketa.
Pane Bárto, raději píšu než mluvím a chci si dál udržet inkognito.

Nahoru

Re: Obdivuhodný, pozitivní člověk - Pravidla moštárny

Pravidla moštárny - nádherný, hluboce lidský film (1999, režie: Lasse Hallström). V roli doktora Larche vynikající Michael Caine, v roli sirotka Homera skvělý Tobey Maguire. Film byl natočen podle knihy „The Cider House Rules“ Johna Irvinga, který byl i autorem scénáře. Film měl sedm oscarových nominací, získal dvě ceny - Michael Caine za mužský herecký výkon ve vedlejší roli a John Irving za nejlepší adaptovaný scénář. Film jsem viděl několikrát a vřele doporučuji (stejně i kapesník)! Zajímavost: Tobey Maguire získal hlavní roli poté, co ji odmítl jeho nejlepší kamarád Leonardo DiCaprio.

Nahoru

Re: Obdivuhodný, pozitivní člověk

Při vší úctě, já vzpomínám hlavně na Charlize Theron.

Nahoru