Pamětníkům :

Verze pro tisk |

Připomínám dnešní výročí, 8.1.1935 se narodil Elvis Presley .

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Pamětníkům :

Jsou -li mezi vámi jeho někdejší obdivovatelé, vyzývám k přechodnému klidu zbraní a pusťte si raději nějakou jeho písničku.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Proč jenom někdejší?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Ano,Elvisem to všechno začalo!Další milník,to byli Beatles.Od té doby se objevila spousta kvalitní muziky,ale přezevšechno už nikdo podobný.Nebo snad víte o někom do třetice?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

My se tady sázíme, který že první disident-exot sem zatáhne ...však víte co. Že Elvise popravili komunisti a že za to může Putin... :-) :-) :-) Takže, kdo bude první? Chvilka napětí...

Nahoru

Re: Pamětníkům :

A on je Elvis už mrtvej?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

A do té trojky vidím jasně Nirvánu.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Beatles - taky proto, že Bílé dvojalbum byl první vinyl, který jsem slyšel stereo a přes sluchátka :-)

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Nirvána ve stylu grunge? ale kdepak,to nebylo nic světoborného,navíc hlavní aktér byl tak trochu adeptem na páně Chocholouškovy zájmy..Ti byli pouze jedními z řady..

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Věc názoru, má generace už k těm starším idolům nevzhlížela, ona k nim ani neměla moc přístup, a nic lepšího se v tom správném období nenabídlo.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Faktem asi zůstane, že Elvis byl první, bezesporu zachvátil zpěvem, zjevem a celkovým projevem tehdy celý svět . The Beatles stejně tak a dnes s odstupem mohu říci, že bylo dobrý , že byli 4. Pamatuju spolužačky poblázněné svým idolem na základce a na střední. Byly skupinky obdivovatelek Paula, Johna nebo Geoge. Ringo je tolik nebral ,ale poblázněné byly všechny do jedné.
Já bych tipoval, že stopu ještě udělali Led Zeppelin - ale už měli prošlápnuto a pak možná skupina ABBA , jinej žánr ,ale taky dost ve svým čase chytla.
Pan Bárta tu nadhodil přístup k "západní " hudbě. No to by bylo na samostatnou kapitolu. Zkuste si schválně vzpomenout, jak jsme v ranných šedesátých letech tu muziku "lovili ".

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Já můžu vzpomínat maximálně na osmdesátá léta a to byl průšvih pro někoho, kdo neměl přístup k bonům, neměl nikoho v zahraničí apod. Dlouho byla mou jedinou zahraniční deskou jakási směska na aerobic, kterou si máma přivezla z Maďarska. Pak jsem na střelnici pří mírových slavnostech koupil dvouelpíčko Beatles, na kterém bubnoval ještě Pete Best. Až později jsem objevil prodejnu bulharské kultury na Příkopech, kde mívali doslova poklady: ABBU, Beatles. A kámoška z Ruska mi přivezla Floydy a Davida Bowieho. Z hlediska přístupu k muzice jsme na tom byli ze všech socialistických států nejhůře.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

O to větší byla radost z každého úlovku.Posluchalo se Radio Luxembourg a na Svobodné Evropě každodenní tříhodinové odpoledne.Později Český rozhlas dával na stanici Vltava speciální pořad Pro vaše magnetofony,kde se dala natočit celá alba tehdejší západní progresivní muziky.Asi to byl nějaký dramaturgický omyl.Jinak,pokud měl člověk známé,dalo se sehnat jakékoliv LP.Tehdy ještě nebyli takoví ti konzumenti jak je známe dnes.Kdo se o muziku opravdu zajímal,sehnal ledacos.Musel na to ovšem vyvinout nějaké úsilí,čas a peníze.Taková ta komerce typu ABBA přišla až později,snad v roce 1974.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

No tak jsem z šuplíku vyndal původní dnes už sběratelské Supraphonské Black and Blue, Abbey Road, Petera Seegera, Royal Guardsmen... a kdeže to Herr Bárta udělal chybu? No víte, kdo chtěl!!! tak si tu muziku (i filmy v FK) našel.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Sakra,to mi asi uniklo! Supraphon fakt vydal Royal Guardsmen se Snoopy vs Red Baron?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

My měli doma poválečné radio Romance se zeleným magickým okem. Na stupnici SV byly názvy stanic, víc těch západních. Najít radio Luxembourg se dařilo celkem snadno. Nejlepší poslech byl po jejich ranních zprávách po 7.hodině, to dávali nejžhavější vypalovačky. Měli jsme co dělat, abychom se utrhli a přišli včas do školy. Pamatuju ještě , jak rušičky pracovaly naplno , ale později při vysílání hudebních bloků odpočívaly. Kamarádi neškolení v hudbě ani v angličtině stačili vychytat melodii i slova z poslechu. Se 4 akordy pak machrovali před holkama. Po 68. roce to bylo jednodušší, od emigrantů se sehnalo ledascos a rychle se to šířilo na magnetofonových páskách. No, kvalita nebyla valná, ale něco bylo :-)

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Bejt vzhůru do rána do tří hodin,to pro mě nebylo nic neobvyklého.Poslouchal jsem Laxík.Kdo by to dnes dal?Měli jsme na učňáku radio Gavota.Bral jsem si ho ze společných prostor na pokoj k posteli,ale nemohlo to moc řvát,kolegové by byli nevrlí.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Tak to já bych si též přidal. V něčem byla první a dodnes nenapodobitelná Janis Joplin se vším všudy, v něčem jiném Jimi Hendrix nebo Bob Dylan, neopakovatelní Led Zeppelin či Deep Purple. Pro každého z nás to byl někdo jiný. Já poslouchal Radio Luxemburk na dědově stařičkém přijímači Philips a nahrával přes mikrofon na Sonet DUO nebo kamarádům na kazeťák A3. Ovšem jakoukoliv muziku jsme chtěli, včetně Karla Kryla, nám "nosil" kamarád Zdeňka Jelínka, v seriálu Underground zmiňovaný Jirka Straka, jehož krédem bylo: neovlivňuji růst vlasů ani vousů. A když jednou za rok přijede do hospůdky v rodné vísce, tak i po téměř 40ti letech vypadá téměř stejně. Ale to jsme se dostali od Elvise někam úplně jinam :o)

Nahoru

Re: Pamětníkům :

V televizi právě běží western z roku 1960, Zářivá hvězda, v hlavní roli Elvis Presley.

Souhlasím, že Elvis Presley je prvním a Beatles druhým milníkem, pokud si můžu vypůjčit slova Darka Sida.

V tom se shodnou asi všichni. Otázka třetího milníku je zajímavá. Nabízím jeden úhel pohledu: ABBA. Asi poprvé se prosadily a proslavily dívky (ženy, manželky) a to je milník, ne?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Black and Blue vyšlo v roce 1978, tak to jsem fakt ještě tahal kačera. Abbey Road dokonce v roce 1972, to jsem tahal maximálně nudle z nosu. Od Supraphonu jsem nějakou šťastnou náhodou koupil jen album Arethy Franklin. Jinak vše made in Bulgaria nebo USSR.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

ABBA to není milník,to je jen profesionální a líbivej popík z Eine Kessel Buntesu :-))
Třetí milník typu těch dvou předešlých zkrátka asi pořád není i když Jimi Hendrix,Cream nebo Led Zeppelin k němu mají dost blízko.Když přišel Elvis a po něm Beatles,to se přímo země zachvěla a otevřela se nebesa.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

A co naše scéna? Já to vidím takto: Suchý&Šlitr,Olymic (kdysi měli velkou konkurenci v bratislavských Beatmenech) a samozřejmě Karel Gott.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

To bude opět generační problém. Když nebudu pokrytec, tak přiznám, že Suchý mě nebavil. Olympic sice ano, ale přičuchl jsem k nim až v době Ulice. Ale necítím je jako nějaký milník. Jestli ABBA je líbivej popík, tak co tady v tom výčtu dělá Gott? Já bych fenomény hledal někdy u Mišíka, Prokopa, Topola. V undergroundu nebo folku.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Hm, Elvis, Beatles a pak už se můžeme dohadovat, zda ABBA, Afric Simon... :-)

Nějak se mi chce napsat, že líbivej popík schlamstnul mnohé. Na domácí scéně například vzpomínám na Rebels Jiřího Korna. To byly koncerty. Koho by tenkrát napadlo, že Jiří Korn si to namíří vzhůru přes popík k vysoké profesionalitě, co?
A proč se tu neobjevil Petr Novák?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

A co Sodoma?
Ale z kvalitního rocku utekly i některé hvězdy těch mých osmdesátých let: Csáková, Bílá, Basiková. A to je k tomu už žádný režim nenutil.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Viktor Sodoma, no ovšem.
Neříká někomu něco česká skupina Ventures? Slyšel jsem je někdy okolo roku 1968 na kazetě a měl tehdy dojem, že rychle převálcují všechny... A nic. Rozpadli se nebo je rozehnali a pozavírali?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Sodoma s Matadors! Jinak to nemá cenu.Bez Matadors nula.Ringo Čech ho zničil stejně jako Schelingera.
Afric Simone to je sranda.Gottovy začátky nebyly vůbec popové.Kdepak!
Mišík,Prokop,Hejma to jsou pojmy! Petr Novák,za toho bych ruku do ohně nedal.
Shrnuto - Sodoma.Mišík,Prokop :-)

Nahoru

Re: Pamětníkům :

To dvojalbum Beatles s Petem Bestem bych rád slyšel... o žádném takovém totiž nevím, že by existovalo.

Jinak tím pravým do třetice k Elvisovi a Beatles by měl patřit Bob Dylan.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

České Ventures teda fakt neznám... americkou instrumentální a velmi populární kapelu téhož jména ano.

Nahoru

Re: Pamětníkům : Era Elvise a Beatles z pohledu "hudebníka"

Nejprve bych řekl,že jsou vždy ti co otevřeli dveře,okna jako první nejslavnější.Elvis proto,že použil Afroamerický rhytm and blues ve zrychlené podobě,Jiná okna otevřeli Beatles- popíku,nebo Led Zeppelin, Rollingstones,,Black Sabath,Deep Purple,Simon a Garfankel,Yes,Pink Floyd
Beatles zbláznili kolem let 1968 mládež.Na naší škole byli alespoň dva kytaristi v každé třídě.Scházeli jsme se kde se dalo,učili se akordy ,ryffy sola.Když jsem obstojně hrál,dostal jsem k vánocům kytaru Jolanu,tzv elektriku jak se říkalo.A na gymplu jsme se nadšenci dali dohromady,ale aparatura byla nedostižnou.Naštěstí jsem věděl,že na sále v restauraci Hraničář je aparatura po skupině,která se umístila dobře na 1.beatovém festivalu a již nehrála.Netušil jsem,že nesměla.Tak jsme nacvičili zrovna něco od Beatles a šli tam.Ten komouš,co to vedl začal řvát jak pominutej.Až budete umět dechovku,tak se ohlaste.Tudy cesta nevedla.Tak jsme se přihlásili na Portu.A ejhle dostali jsme cenu pro talenty.Ale Beatles zase neprošli.Udělali jsme český text k The Fool on the Hill.Bohužel jsme nevěděli,že nějaký fukcionář KSČ /RSDr.Šípek?/bydlel na Skřivánku.Naštěstí Mirek Kovařík ten text ihned stáhl a pšššt.
No tak jsem se dostal trochu do podvědomí.A ozvali se stejně staří muzikanti i mladší,vesměs ale lepší než já.A hlavně naši rodiní přátelé/ tehdá zakázané spisovatelky/ nám nechali v suterenu zkušební místnost a ještě pořídili zesilovače.A díky faře Trmice jsme si mohli půjčit i klavesy Vermona.
Musím říci,že se tam hrál,narozdíl od zdejšího undergraundu ten skutrečný.
Vůdčí osoby byli Pavel Kušnír,Bela Kopic,Pavel "Špína",Ilja Hasse
Našel jsem ještě skladbu z té doby Bassriff jsem ukradl i jinam :o)).Upozorňuji !!!! tohle hráli kluci 15 až 18 let!!!. Zde FUNK 3
http://bandzone.cz/combol?at=info
Samozřejmě ten zvuk byl úplně někde jinde. Tehdá byla tak k mání šlapka Wau-Wau a booster,vše dle Radioamatéra.
Cením si,že dodnes tak hraje kapela Pavla Špíny a Jardy Tomka U-72.I ty texty byli obdobné.
https://www.youtube.com/watch?v=5tNbWGWy9X0
Samozřejmě KSČ razantně zasáhla.Dokonce proces s nimi byl i tématem Průboje na pár dní.A to jim ještě přišili marihuanu na Střekovském hřbitově,kterou asi zasadila StB
Pavelk Kušnír Bela Kopic /v patnácti ovládal bicí u Vekého swingového orchestru Ústí n.L./ Ilja Hasse byla meje krevní skupina.Ale upřímně-neměl jsem na ně.
Dnes,když si to tak přehrávám.Byli by průměr?Byli by špičkou fajnšmekrů nejen u nás?
Nevím.Ale rozhodně vím,co způsobili ti posra..normalizátoři.Nám tu ti čeští Elvisové,Beatles,Pink Floyd atd. chybí.
Jinak díky za námět.Začal jsem pátrat a že jsem kamarády našel.tomu jsem hrozně rád

Nahoru

Re: Pamětníkům : Era Elvise a Beatles z pohledu "hudebníka"

No bezva... Beatles otevřeli dveře popíku. Tak to já jsem v tom případě čínskej bůh srandy. To se mi snad zdá.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

A co jiného to je?Střední proud,popová hudba.Jediný kdo se snažil o něco náročnějšího byl Lennon.Když tu píšete o Sodomovi.Jaký je rozdíl mezi Obladi-oblada a Papouškem kakadu?Sodoma to hraje rychleji.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Omyl

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Nic

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Napsal jsem vám e-mail, nevím, jestli došel. Případně mi pošlete vaši aktuální adresu.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Papoušek kakadu byla převzatá skladba,kolovrátkový hit,zcela vážně myšlený.Ob la do Ob la da to je trochu legrace a odddych.To,co byl u Sodomy vrchol, u Beatles neznamenalo nic i když se to hrálo hodně.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

A sakra. Od Elvise přes další milník Beatles jsme se do třetice dostali až k představiteli skutečného undergraundu Růženínovi.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

A už to zas vypadá, že se blížíme k pomníku.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Přidám ještě jednu vzpomínku : Když jsem poprvé slyšel Billa Haleye and his Comets, nemohl jsem se utrhnout. To byla " atomovka " vržená sem ze západu. Vedle toho ty lyrické písničky Suchého byly čajíček. Z těch mi teda mráz po zádech nikdy neběhal. Poslouchal jsem ale docela rád naše country skupiny Greenhorns, Rangers a Fešáky a později i vtipného Mládka.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Ti Grínhorni a jim podobní,včetně Mládka,začali hrát hodně později.Nebral jsem je nikdy vážně.Ale Bill Haley mě opravdu dostal.Ale ty texty,ty jejich texty - bída a utrpení.Mráz mi běhal po zádech z muziky Comets a textů J.Suchého.Teď si vyber,konzumente!

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Tak jsem se dodíval na Nový seriál.Hrál tam Tomáš Měcháček.Jeho otec,doprovodný kytarista skupiny J.Velímského,byl můj kapelníkem a s Kapitánem Kidem jsme se něco nahráli a naflámovali.Matka Renata zpívala vokály a hrála menší role v Činoheráku
Pro neznalé-to je to divadlo,kde údržbář vyhnal Holého Berana i s jeho groupies.Mazali jak namydlení.To bylo radosti,když měl Činoherák padnout.Činoherák žije,zato Holý Beran tak může akorát slintat svou blbost,viz výše.

Nahoru

70 a 80 léta z pohledu veksláka

Když Holý Beran postával před Kovem a pořvával Bony,kupte bony,již se mu v hlavě rodili další aktivity.Bony se daly zhoidnotit i jinak.Obdivuji jeho znalosti,jak se sem dostávala západní hudební technika.
Takže Vekslák se svými kontakty na Západě,kryt známými z StB napsal na Muzikhaus Eugen Pfeiffer,Ludwigshafen event.BCC Böhm Decker Freiburg a tam byl český emigrant,který po obdržení mařen odeslal nástroje na celnici Děčín.Po zaplacení kvitance se zajelo ocenit a vydělávalo se jak za kapitalismu.Mimochodem jeden z takových zdejších zvukařů pak měl nemalé problémy z toho, co tak důkladně popisujete.Nenapráskal jste ho náhodou Berane? Moc bych se nedivil.
Ale ono to taky mohlo jít jinak, než to dělal Vekslák.Mimo SSM kluby existovaly i tzv.Kluby pracujících-např Severky-viz.Luboš,nebo Severoskla Svor pod kterým jsme hráli.Byla to pro takový malý klub docela výhra.Hráli jsme skoro pořád soboty a neděle odváděli jim zisk,amortizaci aparatury,třikrát se povinně hrálo zadarmo.Karel Brejěka byl náramně spokojen.
O jakou spisovatelku šlo?Do toho je vám Veksláku opravdu kulový.Jenom nechápu,že vy Vekslznalec nevíte,jak třeba VH k mercedesu přišel.Jestli si vaši nynější kápoši z KČP myslí,že je umlčeli a budou hladovět-omyl.Pokud totiž byli na západě úspěšní a vycházeli jim tam knihy a jiná díla,měli tuzexové konto,kam šly procenta z prodeje.Ta úspěšná spisovatelka s rodinou vlastnila dokonce 3 auta-od Fiata,přes Chevroleta po tuzexovou šestsettrojku.
Jinak tento s prominutím blbeček není opakovaně schopen pochopit,že nějaký slib totalitního učitele jsem nemohl podepsat.Zřejmě budu muset požádat Danyse,aby zaběh na policii,kde mu to jistě vysvětlí.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Bylo jen otázkou času,kdy to tu někdo začne tlačit do politiky.

Nahoru

Re: Pamětníkům :Co je popová hudba neboli popík?Z Wikipedie

The Beatles Patří mezi komerčně nejúspěšnější a kritiky nejuznávanější kapely v historii populární hudby.
Definici,asi nejlepší, jsem našel v angličtině Popová hudba je určena pro co nejširší okruh posluchačů.Jeji produkci a šíření zajišťuje hudební průmysl.
Asi tolik
Jinak popíkznalci,myslím si,že Beatles předběhl jeden český autor.Uhodli by jste?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Ale proč do politiky ? Dem spát ,ne ?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Ráno je moudřejší večera :-))

Nahoru

Re: Pamětníkům :

No, jakkoli většinou s Vašimi názory souhlasím, tak v tomhle jste opravdu těžce vedle.

"Jediný kdo se snažil o něco náročnějšího byl Lennon".
Kdy, prosím Vás? Minimálně od Rubber Soul až po Magical Mystery Tour byl uměleckým vedoucím Beatles McCartney, ne Lennon. Ten byl zavřený doma v nefunkčním manželství a cpal se drogami. McCartney hltal všechny novinky, poslouchal klasickou hudbu, dělal doma experimentální filmy, točil zvukové koláže - jenom neměl potřebu každý prd vydávat za umění. Zato to všechno implementoval do tvorby Beatles, která se tak především díky němu stala v x směrech průkopnickou. (Třeba to indicky znějící kytarové sólo v Taxmanovi hraje McCartney. Tomorrow Never Knows "udělal" se svými páskovými smyčkami pro změnu zase McCartney.)

Ještě čekám klasický, všude prezentovaný názor, že McCartney byl jen ten, kdo skládal ty líbivé písničky o lásce (třeba Helter Skelter, I've Got a Feeling, Oh! Darling, Why Don't We Do It in the Road, že?), a Lennon byl ten tvrďák (This Boy, Yes It Is, Girl, Julia, že?).

Srovnat Obludy a Kakadu může opravu jenom tmář.

Nakonec... nemá cenu tohle všechno vypisovat a snažit se Vás přesvědčit, je to zbytečné.

(Historii a tvorbu Beatles STUDUJU už pětadvacet let, snad si tenhle názor můžu dovolit.)

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Sakra,kam jsme se to až dostali! Čekám,kdo do tématu zamontuje uprchlého esesáka,či tak něco a podobně ;-)

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Sakra,kam jsme se to až dostali! Čekám,kdo do tématu zamontuje uprchlého esesáka,či tak něco a podobně ;-)

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Pan Kocharowski se tu pasoval na znalce Beatles a tak by mohl třeba přidat svůj názor k albu :
Stg.Pepper,s Lonely Hearts Club Band. Já napíšu jen, že se mi líbilo - moc.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

milan zahradnik:

Seržant je vynikající album, ale pro vývoj rockové hudby jsou pro mě mnohem podstatnější svou objevností Rubber Soul a především Revolver.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Mě se taky líbilo a líbí pořád.I ty alternativní verze,kterí jsou různě ke.stažení.Líbí se mi od nich všechno a je zajímavé sledovat ten pokrok od rock'n'rollu v Hamburku,přes písničky z prvních alb a pak ty věci z Rubber Soul,Magical Mystery Tour,atd,atd.Je to opravdu kus práce za deset let.To nestihl ani Karel Gott za půl století.Ani Rolling Stones a ty jsem měl kdysi raději než Beatles.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

A proč to sem píšete?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

No musím se pochlubit.Nájemníkům jsem koupil jimi užívané zahrádky a mají je v pronájmu ZADARMO.
Jinak "Vekslák" Holý přesvědčil,že znalost veksláckého prostředí je mu blízká,podobná té zobrazené v knize Kmotr Mrázek.
U vašeho kolegy Médi jsem byl jednou- na otevření vinárny.Tam mi sdělil,že to nebude pro cvikováky,ale pro jiný lidi ,bude se probírat místní "byznys" atd,Panák minimálně za stovku.Od těch dob jsem tam nebyl,narozdíl od vás,slušní lidé tam totiž za Méďou nechodili.
Jinak jak známo veksláci byli jedna ruka StB.Je to poznat i na "Veksl"Holém.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Za to že jste si v posteli říkali méďánku nemohu.Veksláci byli slušní lidé,no nefanděte si.Na Praze 1 zajděte do hudebnin Jiřího Hrona /nemáte to kousek ?/,řekněte mu,že jdete ode mne a on vám dá CD o vekslácích-.Já na to mám.Stále aktuální.A pozdravujte ho,možná to i podepíše.
A kdyby jste nedělal stále blbce,mohl jste z toho samého Usnesení přepsat třeba kupující Naďa Tiščenková, Lindava 183 – prodej pozemku p.p.č. 192 o výměře 94 m2 cena 30 Kč/M2
Procvičte si mozeček proč.
Kdybych jednal jako Vekslák Holý,mohl jsem stlačit cenu možná i na 1 Kč.Přemýšlejte,dedukujte,vyšlete své pátrací komando.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Vyjasněná pohlavní orientace, tím si obohatím slovník :))

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Těší mne,že jste si již vyjasnil,jako férový vekslák, pohlavní orientaci.-Ještě by bylo dobře si ujasnit co je to stavební parcela a co prudká stráň,přístupná pouze přes moji chodbu,nebo po 3metrovém žebříku.Event. Územní plán.
Připadáte mi toho pravidelného návštěvníka Zastupitelstva NB,říkám mu Borec nakonec.Mimo báchorky o paní,co utekla z nemocnice málem s kudlou v břiše-neměla prý na doktory opět oslnil před vánoci
Bylo poděkováno těm,co obdrželi cenu Živnostník roku a dokonce Firma roku ČR.A on vytáh nějaké papíry a začal vykládat jak špatně se podniká v NB.Škoda,že si neprostudoval o čem to je.
Zkrátka někdo umí a druhej nechápe,co je stavební parcela /event.zasíťovaná/,parcela,která není určena k zástavbě,cenová vyhláška města a Územní plán.
Nebo nechápe rozdíl mezi Městem NB,jeho správním obvodem,okresem CL a krajem.
Vy už aspoň máte jasno ,cože to máte mezi nohama.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

A to ti zahrádkáři tahají sklizenou úrodu přes Vaši chodbu nebo s tím lezou po žebříku?

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Je to smutné ,že u někoho je nepochopitelné vlastnictví nájemního domu,kde je v nájemní smlouvě cena nájmu stanovena výměrou podlahové plochy,službami a užívání zahrádky je poskytnuto zadarmo.
Stejně tak je jim nepochopitelné,že jediný přístup na pozemek obklopený terasou může být z chodby nájemního domu.
Svědčí to o sníženém intelektu
U Veksl Holého se nedivím.Ten mlátil před Kovem hlavou o chodník s dankešen,když mu nějaký Němec směnil férově mařeny.
U Alana jsem myslel,že je inteligentnější.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Já to chápu, ale sám jste napsal, že přístup je buď přes Vaši chodbu,nebo po 3-metrovém žebříku. Proto se ptám, co je pro ty zahrádkáře lepší. Jestli tahat úrodu tou chodbou nebo po žebříku.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Ti nájemníci bydlí v domě ,který vlastním.Samozřejmě je jim chodba k dispozici.To řešení jsem zvolil i proto,že si ty zahrádky a terasy sami vybudovali..Narozdíl od různých restituentů,kteří dovedli tak akorát ždímat z lidí okamžitě nájmy.

Nahoru

Re: Pamětníkům :

30 Kč i s nevolníkama ? Tak to je slušný .

Nahoru

Re: Pamětníkům :

Nemluvíte náhodou o té nejmenované firmě,kde jejhízaměstnankyně musela utéct z nemocnice skoro ještě s kudlou v břiše,protože neměla ani na doktory,kteří jsou zadarmo?

Nahoru