Ruská agrese na Ukrajině

Verze pro tisk |

1. Západní rozvědky MĚLY pravdu.
2. Putin celou dobu lhal.
3. Kdo si myslí - a najdou se takoví Češi - že snad Západ svým zpravodajstvím Putina k akci vyprovokoval, tak prosím nemějte děti. Ochraňujte český genofond. Nevím, jestli to chápete, ale tímto svým názorem byste z Putina dělali ještě větší hovádko, než je. Pokud si myslíte, že někdo celé měsíce shromažďuje obrovskou část své armády jen tak z plezíru a pak ji vrhne do akce jen na základě pár tiskových zpráv ze Západu, tak vlastně říkáte, že Putin je větší slouha Západu než kdokoli jiný a že je snáze ovlivnitelný a labilnější než leckterý chovanec v ústavu.
4. Pravda je jednodušší. Invaze není něco, o čem se jeden den rozhodnete a druhý den uděláte. Takový podnik se plánuje a připravuje mnoho měsíců dopředu. A přesně to taky Putin dělal. V posledních 14 dnech už maximálně jen ladil datum, ale vše bylo jinak hotovo. Protože to prostě JE agresivní lhář a zakomplexovaný skrček ze země, která ve svém velikášství nikdy nedbala o lidské životy.
5. Nalijme si čistého vína. Rusko JE tragický, neúspěšný stát. Má za sebou některé velké výkony (hl. v druhé světové válce), ale z moderního pohledu je to jedno gigantické fiasko. Navzdory neuvěřitelným zásobám přírodních surovin, navzdory obrovskému potenciálu vzdělaných lidí je to chudý stát, který má HDP na obyvatele jako Bulharsko, ano, už je na obyvatele chudší než Čína. Doba dožití je tam na úrovni třetího světa a celková kvalita života je tam taková, že děti prakticky všech tamních potentátů a papalášů jdou raději studovat a žít na Západ a zůstávají tam. Ano, na tom nenáviděném Západě. Pokud si světovou ekonomiku představíte jako město, tak Rusko je jen benzínová pumpa - s nerudným pumpařem, ke kterému nikdo nejezdí rád.
6. Země, která má takové problémy, by se měla soustředit na zlepšení života svých obyvatel. Ta země objektivně nemá na to, aby podnikala vojenská dobrodružství a platila si trolly v půlce světa. To, že to vedení Ruska nechápe, je a bude tragédií toho národa. Nepřeju individuálním ruským občanům nic zlého, ale v příštích dekádách se jim nepovede dobře - a včerejškem to Putin zajistil na sto procent.
7. Závěrem bych chtěl říct, že opovrhuju Čechy, kteří drželi a drží proruskou linii. Ať už to děláte za peníze nebo ještě hůř zdarma, jste chudáci. Putin dlouhodobě jde proti zájmům České republiky. Jeho požadavek, aby se NATO stáhlo před úroveň roku 1997, přímo dopadá na nás. Ten člověk chce, aby nás naši spojenci de facto vyhodili z party - jinak on bude mlátit jiné lidi. A just a just a dupne si. Z toho je snad jasné, že my v té partě být musíme, protože jinak nebudeme nikdy v bezpečí. Putin chce rozhodovat o nás - bez nás. Podpora Putina je zrada na České republice a jejích zájmech.
8. Ukrajině přeju, aby se - menší a zbavená pátých kolon - ve střednědobém pohledu zmátořila. I s pomocí Západu včetně ČR. Rusko podle mě čekají celé dekády bídy - dokud lidi tam nenajdou rozum a sílu volit si vůdce jiného typu." To co je výše uvedeno je převzatý text od Martina Jaroše. Rád bych k tomu dodal: "Ukrajina od oranžové revoluce v roce 2004, kdy Putinovi služebníci neváhali střílet do lidí, dosáhla až 7% hospodářského růstu. Putin si nemůže dovolit aby mu tak velká země, která měla zhruba stejný výkon ekonomiky jako Rusko, hospodářsky utekla. Stejně jako Pobaltí. To už by bylo až příliš jeho oddaným Rusům na očích. Jeho bezmezná moc by tím velmi utrpěla. Putin v podstatě hraje na Ukrajině o všechno. Pomalu už totiž nemá co ztratit. Kdyby se Rusku nepodařilo si Ukrajinu opět podmanit. Tak ji aspoň silně hospodářsky oslabí a odradí západní investory. Tím by jistě jeho kleptokratický režim, když ne nic jiného, tak aspoň získal čas.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Převzato z FB pana Václava Zemana. Zajímavý a dle mého pravdivý postřeh.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Několik výtahů z velmi pěkného článku. Pan Martin Jaroš mi mluví z duše.

A co my Češi? My pamatujeme rok 1938, kdy nás všichni nechali na holičkách, protože kdo by kvůli nějaké zemičce na východě riskoval pohodlí a mír, že. My pamatujeme rok 1968, kdy se nám bratři taky sami pozvali do baráku, aby nám napravili záda - aniž my bychom vůbec věděli, že nás ta záda bolí. Jestli Ukrajině nepomůžeme my, tak už nevím kdo. Jestli Ukrajině nepomůžeme, tak jsme úplně stejní jako ty mocnosti z roku 1938, na které nás celý svůj život slyším nadávat. My Češi musíme pomoci Ukrajině zcela automaticky, bez přemýšlení, jako samozřejmost.

No a pak tu máme pár poučení, co bychom si podle mě všichni měli pamatovat a zařídit se podle nich.

Dobře si pamatujme prezidenta, který před týdnem říkal, že válka nebude a že je to blamáž CIA.
Dobře si pamatujme prezidentova poradce, který měl v roce 2018 na krytu telefonu obrázek Putina(!)
Dobře si pamatujme lidi, kteří tlačili Rusko, aby u nás dostavovalo jaderné elektrárny.
I když máme často plnou pusu kritiky, děkujme každý den ráno a večer za to, že jsme v EU a v NATO. Protože bez trochy toho spojenectví nemá malá země v našem koutě Evropy šanci. Válka je teď 380 km od našich hranic. Kdyby nebylo NATO, nikdy bychom si nebyli jisti, že ji ten barbar z Východu nepřitáhne až k nám. Ale dokud v NATO jsme, vím, že to riziko je o 99 procent menší. Proti spojeným silám NATO nemá ani Rusko nejmenší šanci.
Nejdůležitější strategickou povinností ČR a Evropy vůbec je zbavit se závislosti na ruském plynu a na ropě vůbec. I tohle je silný důvod pro tvrdé prosazování obnovitelných zdrojů v energetice, dokonce i za cenu dotací. Protože svoboda a nezávislost je v posledku cennější než mít pořád to nejlevnější a "tržně nejefektivnější". Efektivita končí, když vám protivník zavře kohoutky.

Podívejme se jako země, kdo nás tu oblbuje. Kolik máme v ČR zblblých občanů, co šíří ruské lži? Kolik z nich je za to placených, kolik z nich to dělá z frustrace a kvůli svým vlastním neúspěšným životům? To je skutečná rakovina, to z nás dělá nejistou a rozlomenou společnost. Spousta toho byla schválně plánována a nasazena Ruskem jako soft verze útoku na Ukrajinu. Ignorujte tyto hajzly. Ukažte si na ně. Pořád si nepřeju zakládat žádná oficiální ministerstva pravdy, která by hledala dezinformátory. Ale jako firma, jako jednotlivec - nikdy neinzerujte na serverech, o kterých víte, že nám tlačí ten hnůj. Nikdy je nečtěte. Řekněte svým přátelům, že se vám dělá zle, když z nich někdo posílá odkazy. Řekněte, že ten odpad nechcete na své zdi. Řekněte to svým starým rodičům. Buďte občansky stateční a aktivní.
Tolik z článku.

Dodávám,že těžko přát pěkné dny. Záběr na ruského obrněnce,který naschvál vybočí a přejede a zválcuje civilní auto s posádkou připomíná rok 68, a je strašný. O mrtvých dětech( pravděpodobně fašistech) ve školce zasažené ruskými vojsky, nemohu psát...
Putin by měl být souzen stejně jako Miloševič a ostatní.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině Poláci pomáhají jak je potřeba

Na stránkách polského Min. obrany je již kolona se zbraněmi pro Ukrajince
https://www.facebook.com/MinisterstwoObrony

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

A užitečný idioti konečně ztichli.
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nsz-verejna-podpora-nebo-souhlas-s-ruskym-utokem-mohou-byt-i-trestnym-cinem/2168032

PS
https://www.ceskafilharmonie.cz/vyjadreni-semjona-byckova-k-ruske-invazi-na-ukrajinu/

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Já bych si nedělala vůbec žádné iluze, že ztichli,když je i naoko opustil hradní rudý nok,který pod tlakem musel říci,co řekl. Svůj dlouholetý obdiv k Putinovi jistě neztratil a jeho okolí též ne. Nezmizí nikdy. Jistě,jsou zaskočeni,ale to jen chvilku. Nejlepší byl Klaus,který - že on netušil, nepředpokládal... On i Zeman jsou jako bůh Janus, dvě tváře stejné mince. A při informacích,které měli a mají,jsou to jasní noci,obdivovatelé cara.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

K těm vyjádřením- někteří ruští občané v reakci na čtvrteční projev nazvali prezidenta Zemana zrádcem a senilním bláznem.
Je to jako z Werichas Horníčkem : Řek ste pravdu,ale zní to blbě..

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Teď jsem někde četl pěkné přirovnání - Rus je povahou napůl úskočný asiat a napůl krvelačný Tatar. To je dost přesné - viz smlouva Ukrajiny s Rusákem která nemá ani cenu papíru na kterém je napsaná. No a krvelačný Tatar - nemusíme daleko do minulosti, Stalin a jeho čistky, Putin a zavraždění Anny Politkovské, Borise Němcova, Sergeje Skripala a dalších. Nět čelověka, nět problema...Zdá se, že Rusák je neskutečně blbý, nejdřív se spolči s Hitlerem a ten ho za odměnu napadne, teď se paktuje s Číňanem, To jsem zvědavý, kdo se hloupého Rusáka zastane až Číňan usoudí, že jeho obyvatelstvo, které pomalu ale jistě osídluje Dálný východ, je utiskováno a půjde ho po ruském způsobu osvobodit.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Na hranici řeky Usuri k tomu v 70. letech již došlo.
Na břehu řeky Usuri oral sovětský mírumilovný traktor. Tu z čínského území na něj zákeřně zaútočil čínský agresor a počal ho odstřelovat raketami. Sovětský mírumilovný traktor střelbu raketami opětoval a po práci odletěl na základnu.
Možná na ten vtip vzpomenete.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Ještě úvaha o neskutečné blbosti rusáků jako národa. Narodil jsem se 9 let po válce kdy bylo ještě Rusko vnímáno jako osvoboditel. Jako kluci jsme si hráli na vojáky a každý chtěl být Rusem, pak když nebylo zbytí, tak Američanem no a Němcem nechtěl být nikdo. Postupně si člověk jenom podle toho co slyšel doma (ve škole bylo pořád stupňování dobrý, lepší, nejlepší, sovětský) pomalu uvědomoval, co jsou komunisti díky rusovi v zádech za svoloč. A rok 1968 nás nenechal na pochybách, co je ta ruská sebranaka za sběř bezectnou. A zrádní komunisté se s nimi samozřejmě spřáhli. Naštěstí se po roce 1989 povedlo okupanty zahnat zpátky za plot do jejich širých stepí. Když máte za plotem vzteklého psa, tak se snažíte ten plot zvýšit. Ten blbý národ to samozřejmě nechápe a cítí se ublíženě. To jim není divné, že cestovní kanceláře zaznamenávají požadavky, aby v cílové destinaci nebyli Rusové? Co si myslet o tom, že chtějí stavět sochu Dzeržinskému, co si myslet o tom, že stále většina (blbých) rusů podporuje válku proti sousednímu státu? Taková míra tuposti je v dnešní době, kdy jsou informace pro toho kdo chce vědět, dostupné, nepochopitelná.
P.S. kde je v diskusi nějaký ten milovník komunistů potažmo Rusů, nějak jim došla řeč. Co si myslel náš bývalý i současný prezident, že Rus zamýšlí s bojovou technikou, soustředěnou u hranic se sousedním státem? Že uspořádá nějakou podařenou taškařici s lunaparkem a ohňostrojem?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro: 5. Březen 2022 - 13:46 | jardafiala

Hmmm: ruská sebranka, sběř bezectná, vzteklý pes ... "blbost rusáků jako národa".
Jj - to mi něco připomíná. Julius Streicher by z Vás měl radost.
PS: Moc se nedivte a nevysmívejte - když má člověk slíbené tři roky a vidí tu "Massenhysterie", tak rozvažuje. Ale zároveň ho to přivádí k poměrně jasným závěrům.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Jasně, ještě od vás schází pochválit Rusáka, jak obětavě osvobozuje utlačované nešťastníky. Jeho předchůdci Hitler a Goebels, u nichž se zřejmě inspiroval, by z jeho argumentů měli radost. Vy jste asi neměl to "štěstí" se s nimi potkat, já jsem se přistěhoval z Jeseníku kde byla posádka a úplně mi to stačilo, už bych Rusáka za souseda nechtěl. Zřejmě jste asi nezažil přepadení naší republiky v roce 1968, to byste asi mluvil jinak, není nad osobní zkušenost. Tohle nic nemění na tom, že je mi líto těch nešťastných mladíků, které žene šílený diktátor na smrt. Pak se stačí podívat, jak se Rusák chová ke svým padlým. Ti jsou pro něj bezcenní, takže je nechá ležet tam kde zemřeli a víc ho nezajímají. Kdo by chtěl s takovouhle společností mít něco společného? Samozřejmě kromě komunistů a jim podobných. Massenhysterii byste měl hledat spíš u Rusáků, těch stále ještě většina věří, že jim všichni ubližujou a že žádnou válku nevedou. Od vás bych spíš čekal, že vysvětlíte jak je možné, že se z osvoboditele stalo to co jsem popsal. A že se komunisti po celou dobu okupace snažili chválit Rusa kudy chodili, ve škole, v televizi, v novinách. My jsme kvůli zpěvu velezrádných písniček chodili dva měsíce k výslechu, teď dostali komunisti stejnou medicínu v podobě zákazu schvalování války a nějak se jim to nelíbí (ne že bych byl z jakýchkoli zákazů nadšený, i ten nejblbější názor má právo být slyšen, soudný člověk už si vybere).
Teď jsem se podíval a pán je komunista (nechtěl jsem to napsat hned než si to ověřím, abych vás podezřením, že jste komunista neurazil). To už se nedivím, určitě jste po roce 1968 udělal u komunistů jako přisluhovač Moskvy kariéru. Nevím jestli jste to zažil osobně ale určitě víte, že vámi, tedy komunisty zřízené a vedené oddíly SS, pardon LM, ochotně předváděly okupantům své sklady zbraní, aby je Rus mohl vydávat za zbraně kontrarevolučních živlů. Jestlipak jste zažil, jak jste v roce 1969 vy komunisté v Brně zavraždili dva demonstranty proti okupaci a nikdy ten zločin nevyšetřili.
V té souvislosti by mě zajímalo, kolik z vás, Putinových obdivovatelů, navštívilo hromadný hrob ruských zajatců v lese za Dolní Libchavou? Myslím že nebudu daleko od pravdy když řeknu, že většina z vás ho ani nenajde. Tito vojáci zemřeli daleko od vlasti a mnoho z nich nemá dodnes ani jména. Tak je Rusko vděčné svým padlým. Co myslíte, změnilo se něco v této podivné zemi ve vztahu ke svým vojákům?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině (Šafr)

s. Chot na straně Severní Koreje a Běloruska?

Rusko je Dobro a téměř celý okolní svět – zejména Západ, Ukrajina a podobně – je Zlo. Tím se vysvětluje, že 141 zemí hlasovalo v OSN proti Rusku. Opravdovými přáteli jsou nyní Severní Korea, Eritrea, Sýrie a Bělorusko. Kolik Rusů pochopilo, co znamená příslušnost k této vybrané společnosti, nevíme.
...
Státní propaganda, ať už ta Putinova, nebo před tím Brežněvova a Stalinova, poskytovala milionům Rusů útočiště před realitou a před kritickou sebereflexí. Tato propaganda obsahuje cosi, co v jednom rozhovoru publicista Jefim Fištejn vyjádřil jako kontinuitu ruských dějin, která podle současných vykladačů ruské státní ideologie říká: Kyjevská Rus byla dobrá, ale moskevský carismus byl lepší. Carismus byl dobrý, ale komunismus byl lepší. Komunismus byl dobrý, ale putinismus je ještě lepší. Zatím nejlepší.
... ve známém videu, jež se šíří po twitteru, odpovídají starší dámy reportérům na sídlišti, že zcela a ve všem podporují vůdce národa:
„Všechno je správně. Stojím za Putinem.“
„Stojím jedině za Vladimirem Vladimirovičem.“
A pak jeden postarší pán na otázku, zda ví, co se děje na Ukrajině, říká: „Jak jsme fašisty mlátili, tak je třeba pokračovat.“

https://www.forum24.cz/pohadka-o-nevinnych-rusech-nefunguje-zodpovednosti-za-putina-se-nelze-vyhnout/

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro: 6. Březen 2022 - 8:22 | jardafiala

No, dopisovat si s člověkem, na kterého přesně sedí: ...

"§ 355Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob
(1) Kdo veřejně hanobí
a) některý národ, jeho jazyk, některou rasu nebo etnickou skupinu, nebo
b) skupinu osob pro jejich skutečnou nebo domnělou rasu, příslušnost k etnické skupině, národnost, politické přesvědčení, vyznání nebo proto, že jsou skutečně nebo domněle bez vyznání,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Odnětím svobody až na tři léta bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) nejméně se dvěma osobami, nebo
b) tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem." ...

se mi moc nechce, ale jak jsem několikrát a nejen zde už psal, nejde ani tak o Vás, ale o další lidi, kteří to čtou.
Takže: Byť jako dítě, tak velmi přesně pamatuji 21. srpen 1968. Posádky v nedalekých Zákupech a Mimoni pamatuji rovněž velmi dobře. U "Ruského hrobu" jsem byl mnohokrát ve dnech výročí. A ano, nemají jména - tak je jako bezejmenné zahrabali němečtí nacisté ...
Ostatní urážky a lži si strčte za klobouk.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Nějak jste se zapomněl vyjádřit ke své kariéře u komunistů, k vraždění demonstrantů, mé nejlepší roky života strávené (i vaší zásluhou) v zadrátovaném koncentráku odkud jsme nikam nesměli, k předvádění skladů zbraní LM okupantům, k zákazu čehokoli co se dalo označit za rozvracení republiky To jste vy, komunisté provozovali s podporou Rusáků. V čem spatřujete hanobení kohokoli? Vždyť pořád Rusáci toho zločince podporují, jak to jinak než blbost chcete nazvat?
Ještě poznámka - snažil jsem se (možná ne úplně úspěšně) oddělit použité termíny Rus a Rusák. Rusko má spoustu osobností, Rusů, jichž si lze vážit, ale bohužel spoustu Rusáků kteří se podílejí na tom, jak jsou tento národ a tato (nešťastná) země vnímány. Stačí se podívat na odkaz od pana Tichého.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

No německým nacistům se již vojska Adolfa Putina podobají, Je zajímavé, jak se soudruhům nezajídají Němci. Taky o nich neustále hanlivě mluví (neříkají spoň Němčouři), jak se vyjadřují k Sud. Němcům nemluvě. Ale pokud je to samé u Rusů, okamžitě překabátí. To jim jde dobře. Věřím, že s. Chot bude jezdit na Ukrajinu k Ukrajinskému hrobu neznámých civilistů, žen, dětí, zmasakrovanými ruskými vojáky.
Mimochodem, že by Wehrmacht "zahrabával neznámé ruské vojáky"? Tak to je novinka.
To vyhrožování paragrafy je úsměvné. Zvlášť když se podíváme na to co zveřejňují soudruzi soudruha Chota. To je již mnohdy na oznámení Policii ČR.

Prohlášení Nejvyššího státního zastupitelství ČR.
Pokud by někdo veřejně (včetně demonstrací, prostoru internetu nebo sociálních sítí) vyjadřoval souhlas s útoky Ruské federace na Ukrajinu (akceptoval je či podporoval) nebo v této souvislosti vyjadřoval podporu nebo vychvaloval čelné představitele Ruské federace, mohl by za jistých podmínek čelit i trestněprávní odpovědnosti za trestný čin schvalování trestného činu podle § 365 trestního zákoníku, případně za trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia podle § 405 trestního zákoníku.

Takže pokud shledám takovéto jednání, chovám se jako řádný občan svého státu. To jest i odpověď pro zahradníka.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Mariupolu hrozí humanitární katastrofa, píší Lékaři bez hranic. Ruská vojska neumožnila odejít obyvatelům humanitárními koridory,jak se zavázala... Nic nového pod sluncem, bohužel.
Už jsou mrtví i mezi zdravotnickým personálem.
Válka bude trvat dlouho. Hitler si taky myslel, že vyhraje a nevyhrál,ale trvalo to mnoho let. Uvidíme, zda si za rok budeme moci psát a kde vůbec budeme.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

MOLDAVIT - já si myslím, (už jsem se zmínil), že zákaz publikování ať už jakýchkoli názorů, nikam nevede. Mě by třeba zajímalo, jak soudruh Chot zdůvodňuje (teď jenom sám pro sebe) vraždění civilistů Rusáky? Ještě mě napadlo jestli trochu nelže o tom, že navštívil hrob ruských zajatců. Tam je docela podrobně popsáno jak a kým byly tyto skoro poslední oběti války pohřbeny. Ale každá, i malá lež, dobrá. No možná si to nepřečetl. Ještě by mě zajímalo to výročí kdy tam údajně chodí, 21.srpna 1968?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pane Fialo názorům se nebráním. Ale jestliže někdo vzývá ke vstupu ruských vojsk, aby stejně jako na Ukrajině i u nás provedli denacifikaci ČR, to je na trestní oznámení. Nakonec je to i povinnost, minimálně morální. Že se hlásí k obehnání ČR ostnatými dráty a povolání našich hrdinů - pohraničníků, aby nemusel žít s migranty, pozvanými sem zm.y, vypovídá, odkud vítr fouká.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Podávat trestní oznámení kvůli evidentní slabomyslnosti mi nepřipadne vhodné. Ono to může nakonec skončit tam, kde bychom nechtěli. Co když dalším krokem bude, že slova "zelení magoři a jejich vlhké sny o elektromobilitě", budou označena za rouhání se jediné pravdě zjevené svatou Grétou? Ne nadarmo se říká, že cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tady nejde o slabomyslnost. To je cílené a pisatel dobře ví, co dělá. To jsou přímo útoky na naši republiku, na naši svrchovanost, na demokratické zřízení. V duchu propagandy země, která nás má napsanou jako nepřátelskou zemi. Jenom proto, že se nám nelíbí teroristické činy Putinova režimu na našem území. I to, že většinu našich spoluobčanů označuje jako fašisty, je za čarou. Pokud se to nechá, budou to brát jako slabost. A s jídlem roste chuť. Takto bubřely režimy jako nacismus, fašismus, komunismus.Tudy vede cesta do těch pekel.
Gréta a mnohé další lze diskutovat. Co je zamířeno na naši státnost ne.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Dobře, v tomto případě si ponecháme každý svůj názor. Na Rusa a jeho přisluhovače komunisty máme názor stejný a to se počítá.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Šafr to formuloval přesně:

Putinovy zločiny nabraly v posledních dnech takové obrátky, že to bere dech. Vraždí jako pominutý rodiny s dětmi a říká tomu denacifikace Ukrajiny. Je to otřes, po němž už nic nemůže být jako dřív. Je zřejmé, že zastavit takového děsivého zabijáka nepůjde jinak než silou, a to i za cenu obětí. U nás s tím souvisí to, že se musíme v rámci zákonů a pravidel civilizovaného světa vypořádat s našimi putinovci.

Kdo podporuje otevřeně nepřátelskou agresivní mocnost, měl by nést veškeré právní důsledky svého jednání. Politiky a publicisty, kteří tu léta sloužili Putinovi, je třeba v debatě konfrontovat s jejich hloupostí či bezcharakterností. Stačí pojmenovat jejich chování dostatečně důsledně pravým jménem.

https://www.forum24.cz/je-cas-zastavit-putinovu-patou-kolonu-v-cesku-a-nezapomenout-kdo-mu-tu-slouzil/

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

No,stačí si vzpomenout a nezapomenout, jak Zeman nazýval BIS čučkaři. BIS dávno upozorňovala na ruské nebezpečí-viz zprávy,které mohla uvést pro veřejnost. Prezident má zprávy daleko podrobnější. Sloužil a slouží Kremlu oddaně.
Zemanovi dlouhodobě leží v žaludku neziskové organizace,ale jen některé. Takovou,kterou založil min. rok jeho kamarád Radim Panenka, zástupce šéfredaktora serveru Parlamentní listy ,pod názvem Česko-srbská asociace vzájemné spolupráce, má rád natolik, že dokonce před pár dny 22.2.2022 do ni podepsal vstup. Z tohoto aktu existuje fotodokumentace na oficiálních stránkách Hradu.
Panenka krom jiného blahopřál k březnovým narozeninám srebrenickému řezníkovi, gen. Ratko Mladičovi, odsouzenému definitivně po odvolacím soudu v červnu 2021 za zločiny proti lidskosti na doživotí.
Pan prezident je v dobré společnosti.
Pěkný den.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak policie již jedná. Stíhání již začalo. A bude jich více
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-fandete-rusum-snad-dojdou-az-do-ceska-policie-stiha-prvniho-dezinformatora-192320#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=HAmFHWULf8J-202203071303&dop_id=192320&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest183_vzhled_vyh_pole_na_tel_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Zmínil jsem se jak jsou Rusáci blbí a soudruh Chot mi popsal nějaké paragrafy o pomluvě. Já jsem jenom konstatoval to, co je očividné, viz "Rusové si začali dávat symbol „Z“ na auta i oblečení. Objevil se už i v Česku". Možná by si soudruh Chot, jako souhlas s vražděním civilistů, mohl také nalepit Z na záda. Nejlépe prodloužená.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

No jo, soudruh Chot. Naštěstí brzy nastane čas, kdy on a jemu podobná rudá úderka bude postavena mimo zákon. Všechny Putinovy podporovatele čeká nelehká doba a představitelé KSČM by měli odejít do kriminálu.

Z je Začátečník (to by odpovídalo), Zmrd (to taky), Zabiják (i to), Zeman (pochopitelně, roky lízal Putinův rozkrok a teď si bude hrát na děsného přítele Ukrajiny), Západ (ten přece musí být rudými kmeny dobyt)... a nesmíme zapomenout na komunisty milovanou Akci Z. Ostatně se divím, že někteří tunajší rudí košiláči s tím ještě nepřišli, že ruská vojska napadla Ukrajinu v rámci Akce Z.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

:o))). Akce Z postupuje podle plánu. To jsem slýchával.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Jak funguje fašistickej stát:
https://www.forum24.cz/podivej-se-na-sebe-ty-opice-putin-je-na-nasi-strane-rusti-policiste-vyslychaji-demonstranty-a-pouzivaji-nasili/

PS
Vymyté mozky, nebo strach?
https://www.youtube.com/watch?v=6QKd6aCgCHc

PPS
V pondelok pred polnocou zverejnil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj video, kde presne uviedol svoju polohu v Kyjeve. "Zostávam v Kyjeve, na Bankovej, nikam neodchádzam, neskrývam sa a nebojím sa nikoho."
https://www.youtube.com/watch?v=DzqrfBzvOvw

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Při ruském náletu a dělostřeleckém ostřelování města Mariupol na východě Ukrajiny byla zasažena i dětská nemocnice a porodnice, podle ukrajinské policie bylo zraněno a zabito mnoho žen. Počet obětí zatím nebyl zveřejněn.

Asi 200 škol už bylo rozbombardováno. Prostě- rozbombarduj školu,posílíš mír...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

JEŠTĚ BLBĚJŠÍ NEŽ JSME SI MYSLELI. V jednom ze svých příspěvků jsem se zamýšlel, kdo pomůže Rusákovi, až si Číňan vzpomene, že po ruském způsobu osvobodí své státní příslušníky utiskované na jeho území. Trochu jsem hledal, stačí zadat "Rusko, Čína, Dálný východ, Sibiř". Ten jejich blb (myslím toho mrňavého Hitlera) je vede do zapomnění. Nevím jestli se toho dočkám já, ale nepochybuji o tom, že značná část území Dálného východu a Sibiře přejde do rukou Číňanů. Číňané nejspíš válku nepovedou, přemýšlejí dál než na 4 roky dopředu na rozdíl od našich politiků. Pomalu území obsadí, zřídí místní správu a území časem připojí k Číně. A světu to bude úplně jedno, blbý Rusák dostane svou vlastní medicínu a nepomůže mu NIKDO. Na rozdíl od Ukrajiny se tam nikdo bránit nebude, místní budou (jestli už nejsou) v menšině a stačí obyvatelstvo vyzbrojit a Rusák bude i se svými vlhkými sny o Velkém Rusku, zcela zaslouženě tam, kde záda ztrácejí svůj slušný význam. Jak to mohla země s takovým obrovským bohatstvím dopracovat k takovým koncům. Odpověď lze asi najít v historii, převzetí vlády slabomyslným syfilitikem (teď ho mají vycpaného) a vyvraždění toho jediného, co by je mohlo dnes zachránit - carské rodiny. Pak už to šlo jenom s kopce, paranoidní Stalin, další a další až to skončilo tím skrčkem kráčejícím ve stopách Hitlera.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Nevím, zda bylo ostřelování nemocnice a rodiček v Mariupolu zahájeno už na Mezinárodní den žen. Anebo 9.3., kdy si připomínáme Den památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora ...
Oba dva datumy jsou symbolické. Ten druhý více, neb Putin se od Hitlera svými skutky nijak neliší.Stalinův klon.
Podle Rusů je zpráva o bombardování dětské nemocnice fake news. Prestižní agentura AP si asi ty snímky smontovala sama. Well, we will se..
Pěkný den !

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Komunisté hlásí na 15. března masovou připomínkovou akci na českolipském náměstím k obsazení zbytku republiky německými vojsky.
Promítat se budou aktuální obrázky z Ukrajiny, které připomenou, jak nebezpečné je, když se ustoupí válečnému agresorovi. Tehdá to byl Hitler, dnes Putin.

Program následné přednášky

1. Využití jinak mluvící skupiny obyvatel pro rozdmýchávání nenávisti
2. Podpora těchto obyvatel a) psychická-v rodné vlasti je daleko lépe
b) fyzická - dodávky zbraní a diverzní působení dobrovolníků z otčiny.
3. Nutnost vojenské ochrany utlačovaných stejnojazyčných skupin na území jiného státu.
4. Obsazení území cizího státu vlastními vojsky pod záminkou potlačení genocidy obyvatel se stejnou řečí.
Zvětšení svého území.
5. Průnik a obsazení zbytku oslabeného státu. Podpora kolaborantů na obsazeném území
6.Převzetí moci a pomocí kolaborujících skupin řídit doposud suverénní stát ke svému prospěchu.

Diskuze: Rusko fašistické, nacistické nebo komunistické? :o)))

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Všimli jste si, jedné věci, že ruské tanky mají občas vlajky. Ne ruské, ale sovětské. Díky komunistům, kteří nadšeně sdílí fota z Moskvy, kde demonstrují na podporu Putina, vidíme to samé. Rudé vlajky se srpem a kladivem. Takže je jasné, o co v této válce jde. Nakonec politologové to komentují již dlouho. Jsem zvědav na reakce Švédska a Finska.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Rozmohl se nám takový nešvar. Na stránkách nám diskutují příznivci komunistů, bývalých pohraničníků a SPD s cílem diskreditovat ukrajinské uprchlíky.

Např.
Jana Kopecká

Přátelé,
i já se nechala napálit a nabídla práci osobě z Ukrajiny v nouzi. I já se musím podělit o svůj rozhodně ZÁPORNÝ zážitek.
Přes kamarádku jsem si domluvila paní z Ukrajiny, že mi umyje okna. Taková vzájemná výpomoc. Máme v našem stoletém domě asi 100 okenních tabulek, dál počítat odmítám).
S paní jsme byly domluveny, že tu v 9 hodin ráno bude. Dorazila už v 8:59. To je skandál!! Sice čekala až do devíti, než zazvoní, ale nesnáším, když někdo nechodí v domluvenou hodinu.
Paní byla přibližně stejně stará jako já, moc milá, hezká, vysoká a štíhlá. Jakože cože?? Musím opravdu ve svém domě trpět někoho, kdo vypadá líp než já?
Okna myla celý den, umyla je všechny a naprosto precizně. Dala si dvě pětiminutové přestávky. Jak mám teď asi vysvětlit manželovi, že se to dá stihnout za jediný den?
Jak mám večer zahnat děti spát, když je přes okna najednou vidět, že je venku ještě den? Hm?
Doufám, že se tento můj otřesný zážitek dostane mezi co nejvíce lidí. Alespoň 33 000 sdílení bych prosila, tedy tolik, kolik měl příspěvek o tom, jak Ukrajinci v Kongresáku vyhazují jídlo (jo vlastně, to se pak ukázalo, že to byl kontejner Košíku – to už tolik lidí nesdílelo).
Každopádně kdyby chtěl někdo z Prachatic zažít podobnou hrůzu, napište mi do zprávy a pošlu vám kontakt.
PS: Paní si řekla o 100,-/ hodinu. Dala jsem jí samozřejmě víc.
PPS: měla bundu i telefon, typ jsem nesledovala, ale byl to minimálně iPhone 16.

Můj P.S. Ten fejk s údajně vyhozenými potravinami Ukrajinci stvořil podle "To se mi líbí" komunista, pohraničník, obdivovatel Putina Jan Gara. Asi i člen ruské páté kolony u nás. Podobní to rychle sdíleli. Ani nevadilo, co se mně hned nezdálo. Byla to směs potravin pizza a hotovky, každá jiná. Jak to bylo ve skutečnosti?
https://manipulatori.cz/smysleny-pribeh-o-vyhozenem-jidle-kvuli-ukrajincum/

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Jak tak sleduji ty komentáře na FB, někdy je to hodně ubohé. Teď zrovna řeší v jednom městě, že mají o stovku dražší popelnice a hlavně když tady mají Ukrajinci vše zdarma.
Zábavný je profil Cincibus nejst. Jede proruskou propagandu, mnohdy jsou příspěvky odebrány. Tohle se ale povedlo. Video s ruským fašounkem na stadionu Lužniky. Akce připomínala Norimberk, jásající davy, akorát Putin nebyl tak uřvaný jako Hitler. Tak to musel ten fašounek napravit.. Řve jak pominutej, že Rusko musí zase splnit svůj úkol, očistit Evropu od nacismu. Ten ruskej fašounek, co vyhrožuje Evropě zničením, si s projevem Hitlera nezadá. Jak náplní tak fanatismem.

Ale malá chybička se vloudila. Pod tím je text, jehož obsah asi při sdílení nebyl pochopen. Zřejmě vliv Gerasimovy doktríny.

Další ukázka aktuálního naladění ruské veřejnosti. Během více než 20 let vlády Vladimira Putina byla ruská společnost precizně připravena na podporu svého vůdce za jakékoliv situace.
Svobodná média - již prakticky neexistují; internet a sociální sítě - omezené, cenzurované či lokální ruské pod vlivem státu a bezpečnostních složek; občanská společnost, thinktanky a neziskovky - omezené a kontrolované; domahatelnost práva - mizivá; svoboda slova - zmizela během posledních 10ti let; opozice - vražděná.. doslova.
Národ u kterého nikdy neproběhla hlubší sebereflexe a uznání zločinů, které ve dvacátém století spáchal. Naopak byly všechny agresivní projevy z minulosti rehabilitovány, minulost byla přepsána. Včetně okupace Československa v roce 1968.
Svědomí, empatie a ohleduplnost je považováno za slabost. Národ který ale spolu s těmito negativními vlastnostmi získal díky Putinovi nové sebevědomí. Nebezpečná kombinace pro Evropu v 21.století.
Ale naděje umírá poslední. Doufejme, že problémy Ruska dokážou nakonec vyřešit samotní Rusové a nebude už jejich významným exportním zbožím násilí a agrese, tak jako právě teď.
Teď je ale nejvyšší čas, aby každý Rus udělal správnou věc, i když ho to bude osobně něco stát. Mlčení totiž znamená souhlas. Doba, kdy zachovat se správně nic nestojí, je v Rusku pryč. Pryč je ale kvůli Rusku i na Ukrajině, kde Ukrajinci riskují ještě mnohem víc.

Děkuji s. Cincibusovi za sdílení, je to opravdu výstižné, současný Norimberk

https://www.facebook.com/evropaneasi/videos/959806141334993

Podobnost čistě náhodná.

https://www.youtube.com/watch?v=9tlenyBWs4w

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Slavný režisér Nikita Michalkov, který natočil taková arcidíla jako Unaveni sluncem,se na rozdíl od svého bratra Andreje Končalovského, načisto zbláznil. Je ale pravda,že Končalovskij, při jehož filmu Drazí soudruzi z r.2020 mrazí, žije leta na tom nenáviděném Západě.
Michalkov tvrdí,že na Ukrajině testují na dobrovolnících biologické zbraně a dokonce jimi zamořili ptactvo.Pak to ptactvo nasměrovali koridory na širou Rus. Chtějí vyhladit Slovanstvo, pravil Michalkov. Není to fake, je to záznam rozhovoru a Michalkov takto skutečně hovoří. Při sledování jsem čekala,kdy ještě Michalkov nařkne to ptactvo z homosexuality,protože on takové tvory považuje za podřadné. To dělali Němci taky. A vyhlazení Slovanstva- zatím se zdá,že se s vyhlazováním pěkně činí báťuška Putin k velké radosti islamistů...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro: 17. Březen 2022 - 18:09 | moldavit
Jan Gara se za tu zprávu na FB omluvil.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Někde výš jsem napsal, jak jsou Russáci blbí a soudruh Chot mi vyjmenoval nějaké paragrafy jako hanobení národa a podobně. Takže jen na dokreslení cituji "Nemocné přitom není jen Rusko, ale i jeho obyvatelé. Podle posledních průzkumů cítí 7 z 10 dotázaných Rusů v souvislosti s agresí proti Kyjevu „pýchu, radost, zadostiučinění i naději“. V jiné, krapet lichotivější studii souhlasí s ničením ukrajinských měst bezmála tři pětiny respondentů. Ba co víc, tři čtvrtiny Rusů by podpořily útok na Polsko, které je členem NATO. A dvěma pětinám odpovídajících by nevadila ani invaze do Česka." Tady není co dodat, snad jen že mezi Russáky jsou i Rusové kteří nemají hlavu jen na to, aby jim nepršelo do krku. Bohužel je jich tolik co rozumných komunistů, aj čo to táram, komunista a rozum....A ještě mě napadá, opravdu si soudruzi komunisté přejí, aby k nám opět přišel Russák, jak prohlásila jedna z jejich tváří, tentokrát s výkřiky Allahu akbar?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Před měsícem mne ani ve snu nenapadlo, že se dožiji v Evropě války. Ani po měsíci nechápu, co tím chtěl Putin dosáhnout. Snad jen, že se posadí před mapu Velkého Ruska, udělá ke svým kulatinám vojenskou přehlídku na Rudém platzu spojených armád Běloruska, Ukrajiny a Ruska a tak dosáhne spontálního orgasmu. A to je vše.Za cenu tisíců mrtvých na obou stranách, válečných škod v desítkách miliard dolarů.
Putinovské Rusko nechápe, že jejich sousedi je jednoduše nemají rádi, že to není americká propaganda, ale jejich historická zkušenost. Pokud si sami namlouvají, že sousedé jsou pouze pomýlení, tak bohužel to je přesně naopak.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Jan Gara se omluvil. Nakolik upřímně, nakolik možná proto, že byl třeba předvolán k podání vysvětlení, těžko říci a nevím. Vím však, že v té diskuzi si lidé ověřovali v Kongresovém cemtru, zda je tam něco takového. A negativní odpovědi mu přeposílali k vyjádření. Dle nich nereagoval. Taky tam byly pak příspěvky o předání policii.
Každopádně dle zpráv policie sociální sítě monitoruje a koná.
Navíc se konečně připravuje zákon k tvrdšímu postihu takových vyjádření a součástí má být i možnost vypnout dezinformační média. Současně dojde k postihu takových akcí jako šibenice před sněmovnou nebo pronásledování zdravotníků apod. Nelze mlčet, jak řekl ministr spravedlnosti. Takhle začínaly jednotky SA v Německu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-kauzy-vypneme-dezinformacni-weby-chystame-k-tomu-zakon-planuje-ministr-194370

Můj názor je zde dlouhodobý. Již to mělo být, jak jsem několikrát psal. Kolik lidí zemřelo zbytečně, protože uvěřilo různým nesmyslům o coroně, šířeným hlavně proruskými weby? I když mnozí Češi si z toho prosperující živnost taky udělali.
Nedělám si iluze, že Evropa nedělá nic v rámci tzv. hybridní války s Ruskem. Ale zde jednoznačně Rusko vítězí. Gerasimova doktrína zabírá. A my zase se probíráme pozdě.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Ani já jsem si to pane Tejnoro nepřipouštěl.
Včera dávali ten Putinův "Norimberk" v Moskvě. Stejní fanatici s vypnutou šedou kůrou mozkovou. Jen jsem si opět připomněl, proč ty tanky a demonstranti v Moskvě mají vlajku SSSR.
Jako ozdoba tam jeden před Putinem zpíval, že se narodil v SSSR a je tudíž doma v pobaltských republikách, Gruzii, Kazachstánu atd. Zůstaneme v SSSR! Tedy evidentní vyjádření, co si nárokují. Že o to ty zmiňované státy vůbec nestojí, je nezajímá.
Polský dokument o akci
https://www.youtube.com/watch?v=ITBRzpM39eo

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Odpověď na to co se dnes děje je stará skoro 100 let - vzestup a pád Hitlera. Vnější nepřítel vítězové I. světové, vnitřní nepřítel židi. Výjimečnost vlastního národa. Monopol na media a jejich zneužití - tisk, film, rozhlas. Soustředění veškeré veškeré moci do jedněch rukou.

Princip je stejný, jen lidi a kulisy se mění.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Začíná to vypadat, že kdo má rozum a i tu nejmenší možnost tak uprchne a zůstanou jen ožralí mužici. S nimi to asi Liliputin daleko nedotáhne. Možná by se tam soudruzi, nebudu jmenovat, mohli odstěhovat a pomoci mu. Ono bude veselé, až se Číňané nastěhují a dostatečně osídlí bývalé Mandžusko, potom vyhlásí referendum o připojení k Číně, Čína schválí připojení ke svému území a RuSSák si ani neškrtne. Aspoň podle toho, co předvádí se svou armádou teď. Chci vidět toho, kdo to odsoudí. A jak bude RuSSákům chutnat vlastní meducína. Ještě mě v té souvislosti napadlo jestli chce ten tajtrlík, podle svého vzoru, povolat do boje proti Ukrajině PutinJugend?
Vzpomínám si, jak jsme za vlády té komunistické svoloče říkali vtip: chlap chytí zlatou rybku, tři přání atd...Tak si přeje, aby k nám přišli Číňani, druhé a třetí přání stejné. Rybce je to divné tak se ptá proč - odpovědí je, že půjdou několikrát přes Rusko.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Dnes ve 21:45 na ČT2 by se měli povinně dívat soudruzi Chot, Zahradník a jim podobní. Třeba by jim konečně došlo, že sloužili a slouží Moskvě jako užiteční idioti...

Nahoru

to jardafiala

Pane, na televizi se nedívám , ani ji nemám a nezajímá mě. Navíc jsem přestal před 2 týdny poslouchat rádio. Kdyby to vás nebo moldavita zajímalo , tak včera jsem si koupil moskevskej žitnej chleba v Kauflandu. Dokud se prodává. A vyprošuju si, abyste mě neúkoloval. Dík.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Vážení přátelé, případně nepřátelé, troška soudnosti by možná neškodila!
Svého času jsem zde sdělil, že již komentovat nic nebudu, prostě nechci zvracet!!
Upřímně, mnohé komentáře jsou vskutku mimo hranu možného...
Rozumím, že někomu to super zvyšuje ego! Ve stylu: kdo více plivne...
Pročež si dovolím naprosto upřímně slova:
Všem zde i jinde vše dobré, v pohodě a ve zdraví!

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Nechal jsem se trochu unést, vezmu si slova soudruha Z. k srdci a nebudu jmenovat. Jenom jsem viděl upoutávku a vzpomněl jsem si, jak jsem já prožíval napadení naší země RuSSkem. A jak soudruzi komunisti okamžitě začali sloužit novému pánu a o rok později už vlastnoručně vraždili demonstranty připomínající první výročí okupace. A nějak jim nemůžu zapomenout, že mě a mé vrstevníky drželi v zadrátovaném lágru.
Když se podívám na fotky ( k dohledání na webu kdo chce) ani ne dvacetiletých kluků, kteří tam zemřeli za nějakého šíleného Kremelského vládce, je mi z celého Russka s jeho neúctou k životu, nejen "nepřátel" ale i svých vlastních vojáků, zle. To je ovšem přisluhovačům a sympatizantům Moskvy jedno, oni tam neumírají....

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Doufám, že se zahradník nacpal tím moskevským chlebem do foroty :o) Bude dražší díky Putlerovi.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Když nemá zahradník tu televizi, jistě si rád prohlédne Rusko aktuálně, černý humor
https://www.facebook.com/minarmikulas/videos/382888223358114/

A tohle v ruské nedávají, sobota, Petrohrad
https://www.facebook.com/leaksbattle/videos/335517325276841

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Už jsem v jiném Hydeparku vysekávala poklonu všem, kteří pomahají. Stovkám bezejmenných, kteří se starají bez ohledu na pohodlí a finance. Peníze budou a my tu nebudeme. A válka na Ukrajině změní strukturu naší společnosti "na vsejgdá", jak říkávali soudruzi.
Jenom si říkám,když se setkávám s tou pomocí, copak asi dělá první dáma paní Zemanová ? Na stránkách Hradu není nic o tom,že by se nějak zapojovala ona nebo dceruška do charitativních aktivit a šla příkladem. Je tam pouze zpráva,že Hrad dává pro uprchlíky k dispozici Charitě 2 byty v ulici Na Opyši.
Pěkný slunný den přeji. Kdyby pořádně zapršelo, bylo by to ještě lepší.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Moldavite, jste ubohej, ještě víc než jsem si myslel. A neraďte mi, co mám dělat nebo číst. Dík.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Mně zas přijde ubohé, dokonce zbabělé, když někdo vypne televizi a rozhlas, aby se odstřihl od současného dění. Podle příspěvků, které zde dlouhodobě prezentujete, jedete dezinformace a proruskou rétoriku šířenou Parlamentními listy. To vám rozhodně neradím :o)).

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

A není to náhodou tak, že je to každýho věc, jestli radio poslouchá nebo ne ? Co je na tom zbabělýho ? Televizi jsem nikdy neměl. Máte vlčí mlhu, když v mé příspěvky vidíte jako proruské. Spíš to dění kolem vidím jako nezúčastněný, jestli to umíte pochopit. K některým věcem se ani nevyjadřuju. A i to vás dráždí. Vzpamatujte se, člověče .

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak si jen představuju, co by říkal zahradnik třeba "nezúčastněnému" pozorovateli ze Švédska v době heydrichiády - jestli to umí pochopit...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

No zjistit, že člověk celý život přisluhoval Moskvě, která se ukázala ještě horší, než jsme si mysleli, to je lepší neviděl, neslyšet...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

jardafiala - Tak to jste vystih :o))

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Nikdy jsem nepřál ni komu nic špatného. Když mám souseda tak když už s ním nemám nic společného, tak ho aspoň slušně pozdravím a nevšimnu si ho dál. Ale mít souseda, který je v jednom kuse ožralý, škodí a když se nedívám tak mi něco ukradne, to není soused. to je......Stačí se podívat kousek za naše hranice, bratr Němec je veselý a normální soused s nímž je s troškou snahy i trochu legrace. S RuSSem od "osvobození" nic takového nikdo nezažil. Maďarsko v roce 1956, my v roce 1968 a dál....Čečensko, Gruzie,Ukrajina. Prase jedno špinavé...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Někdo radši na televizi nekouká. V Rusku mají jedny informace a dovídají se toto

1. Rusko nenapadlo Ukrajinu. Ukrajina ale musí kapitulovat.
2. Vojenská invaze na Ukrajinu není válka, je to speciální operace. Válka jsou ekonomické sankce proti Rusku.
3. Válka začala kvůli tomu, aby nezačala válka.
4. Rusko na Ukrajinu neposlalo vojáky základní služby, ale mnozí z nich tam zemřeli.
5. Porodnici Rusko vybombardovalo, protože v ní "nacisti" převlečení za těhotné ženy měli základnu. O pár minut později. Rusko porodnici nebombardovalo a jako provokaci ji odpálili sami "nacisti".
6. Divadlo Rusko vybombardovalo, protože v něm "nacisti" měli základnu. O pár minut později. Rusko divadlo nebombardovalo a jako provokaci ho odpálili sami "nacisti".
7. Speciální operace jde podle plánu. Ruská armáda se nestřetává s odporem ukrajinské armády, která se hromadně vzdává. Za měsíc ale Rusové obsadili "jen" Cherson a obklíčili Mariupol.
8. Všechna ukrajinská letadla byla raketami zničena už na letištích. Po dvou týdnech ale podle Rusů ukrajinská letadla zákeřně bombardovala Bělorusko.
9. Volat v ruské státní televizi po zabíjení Ukrajinců a vyhrožovat Západu jadernou válkou je v pořádku. Napsat na Facebook, že válka je válka a ne speciální operace, je extremismus a hrozí 15 let vězení.
10. Ruská armáda nebojuje s civilisty, ale bojuje s "nacisty". "Nacisté" samozřejmě mají základny hlavně ve školách, divadlech a nemocnicích.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Nešťastná země, nešťastní lidé v zemi kde život člověka nemá žádnou cenu a už vůbec ne jejich padlí. Tohle https://cnn.iprima.cz/rusove-se-nestaraji-o-sve-padle-a-tela-zacinaji-hnit-nekde-je-poziraji-psi-88372?sznclid=mvP-p6urqqusrqivq6-qoqiurK6vrq6q5u6nq6yuoqujoqKio7Spo6Pm7v-nq6yuoqujoqKjq7Sqrqjm-aejqavcravcr6Leqdvbqt7c26zZoqPZq6qo2N_YqKyo2Q&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=732910&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=732910&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=xZ7wTeZot58-202203250901&dop_id=15903475 snad hovoří za vše.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Ono je to pane Fialo z našeho pohledu. Oni jsou na to hrdí. Včera jsem se dostal na RT Rossia, kde běží záběry z dronu ukazující zničený Mariupol. Komentář to vysvětluje tak se podívejte jak si ho nacisti zničili sami. Dávali autobusy na silnice jako překážky, z obytných domů udělali vojenské pevnosti a ještě tam drželi civilisty jako lidské štíty. A útočili z nich proti našim vojákům. Takže odpovědnost za zničené město nesou ukrajinští neonacisti.
Rusové jsou z toho nadšení. Oslavné příspěvky. Byli tam dva, kteří poukázali, že ve Stalingradu se takhle bránili taky. Příspěvky takovéto tam ji nejsou.Navíc rozdíl byl v tom, že ve Stalingradu prý žádní civilisti nebyli. Dostal se tam nějaký Ukrajinec a snaží se..., brzo ho asi taky smažou.
Co ale rezonuje. Ovládli jsme Černé moře, Ukrajinci nebudou moc dodávat jídlo do Afriky. A my jim taky nic nedáme. A vyhladovělí černoši smetou prohnilý západní svět. Maj to tam vymyšlené a věří tomu.
Jo a taky by se Mariupol neměl obnovovat, ale nechat ho jako pomník Ukronacistů. A nebo ho zase přejmenovat na Ždanov, jak to udělali za Stalina po válce.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/velitel-ruskeho-pluku-pry-spachal-sebevrazdu-kdyz-zjistil-v-jakem-stavu-ma-tanky-40391961
Ač zprávám z fronty moc nevěřím, tak tomu z vlastní zkušenosti ano.
V 80. letech na podzim večer někdo ťuká na okénko. A před domem ZIL a za oknem oficír. "tovarišč Svitalek, kdě?" Za mnou měl chatu ataše ČSSR v Moskvě Svitálek, co dával vázy z Crystalexu na turnaji Izvěstija.
Povídém, není tu, přes zimu jsou pryč. A on "kupi benzin, charošij, 4 Kčs/l". Speciál stál tehdá 10 Kčs (dnes řvou za 40), tak jdu pro kanystr. A bum! Sletěl celý 200l sud. No zaplatil jsem. A co s ním? Volám kamarádům, jestli nechtějí. No jasně. Párkrát ještě přijel, v zimě v noci dokonce bez oficíra a táhli za sebou menší dělo. A nasáli ho přímo z nádrže. Pak skončil.
Když jsme hráli s kapelou v Mimoni a okolí, chodili oficíři a nabízeli všechno, včetně puloměta. Jeden oz nás koupil barevnou televizi (ta mu shořela) a jeden zase triedr na noční vidění.
Soused jezdil u Správy silnic a vyprávěl, jak dostali befel lajnovat na letišti bílými čarami. A když odjížděli, přišel oficír a poplácal je po rameni a vemte kanystry - za odměnu. A šli do skladu. Zapečetěná nádrž a nic v ní! Druhá, třetí... a řval jak pominutej, tak radši rychle odjeli.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Náš rodinný přítel pracoval na jaderné fakultě ČVUT a krom jiných zemí byl vyslán v sedmdesátých letech do atomového střediska Dubno u Moskvy. Jeli dva. Měli povoleno jeti autem. Ovšem nevěděli,do jakých peripetií se tam s ním dostanou. Místní jim za auto-Škodovku- nabízeli vše možné. Marno bylo vysvětlovat,že ho mají v bumažce celmího prohlášení,kam se psalo, že nevezete žádné zbraně,drogy atd. A že musí jet zpět s tím autem. Když už to vypadalo,že bude klid, tak přišla delegace zájemců,že jim prý seženou potvrzení od policie,že auto spadlo do strže...
V r.2009 jsme zažili kšeftování na estonsko- ruské hranici v Narvě. Nedáš úplatek, nepojedeš. Takže po vyjednávání, řidiči už to znali, 10 EU každý z našeho obytného busu + piva. Když jsme vjížděli do Finska,tak to bylo ještě horší, včetně nuceného stání 2 hodiny v malé místosti,kde byly 4 židle pro 16 lidí. To mezi Mexikem a Guatemalou to bylo jedndušší.Tam byla taxa pět dolců do kasičky celníkovi a fertig,štempl. Nejlepší to bylo na hranici Syrie a Libanonu v r.2008. Neuvěřitelný počet lidí , mumraj, ale šlo to jak na drátku, bez úplatků.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Co jsem psal se potvrzuje
Ropná velmoc trpí nedostatkem paliva...To se zdá u armády, která patří mezi ropné velmoci, jako zpráva z nějakého špatného sitcomu. Ovšem ve spojení se zprávami, jež v Rusku kolují již řadu let, že pohonné hmoty jsou druhou měnou armády, by to překvapovat nemělo. Zdá se, že pohonné hmoty sloužily jako přivýdělek vojáků od velitelů až po obyčejné vojíny.
... jen dodám celá desetiletí :o))

https://armadnizpravodaj.cz/udalosti/ruskou-armadu-trapi-obrovska-mira-korupce/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=722020&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=722020&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=Hgem1QeecjG-202203301247&dop_id=15941881

Nahoru

Re: Ruská agrese: "osvoboditelé" odcházejí...

Dosud nepohřbení mrtví v Buče na sobě nemají uniformy. Jsou to civilisté s koly, někteří ve ztuhlých rukách stále svírají tašky s nákupem. Někteří jsou zjevně mrtví mnoho dní, ne-li týdnů.

Osmdesátiletá Maria Dabižeová podle nedělníku The Sunday Times uvedla, že jejím sousedům v nedalekém úhledném cihlovém domě ruští vojáci svázali ruce a nohy a zabili je. Ukrajinští vojáci našli v její ulici ve sklepě 18 mrtvých těl mužů, žen i dětí. Těla byla zohavena.

"Zvěrstva v Buče a v dalších (ukrajinských) městech mě děsí. Zprávy o tom, že ruské síly útočí na nevinné civilisty, jsou odporné," napsala britská ministryně obrany na twitteru. "Británie spolupracuje s dalšími zeměmi na shromažďování důkazů a podporuje vyšetřování válečných zločinů Mezinárodním trestním soudem. Odpovědné osoby budou pohnány k odpovědnosti," dodala.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/mesto-buca-po-vrazdach-civilistu-oznacuji-ukrajinci-za-novou-srebrenicu/2187231

Hromadné vraždy mužů ale v žádném případě neznamenaly, že by ženy byly násilí ušetřeny. Hrůzostrašný objev z města Buča ukázal fotograf Michail Palinčak.

Nedaleko Bučy přímo na cestě byla nalezena těla muže a několika nahých žen pod přikrývkou, které byla okupanty připravena ke spálení. To nejhorší mělo přijít teprve večer po návratu ukrajinské armády. Starosta města Anatolij Fedorčuk oznámil, že ve městě byl objeven masový hrob přibližně se třemi stovkami lidských těl.

https://www.forum24.cz/ruske-masakry-u-kyjeva-znasilnovani-zen-stovky-zabitych-a-masove-hroby/

PS / Už "nezúčastněnému pozorovateli" dochází, jaký kraviny tady psal?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

To bylo keců o nějakých paragrafech od nejmenovaného přisluhovače Kremlu. Napsal jsem, že jsou RuSSáci blbí ale vypadá to, že jsou ještě blbější než jsem si myslel. Viz vraždění civilistů v Buči, drancování a znásilňování jinde a HLAVNĚ, většina RuSSáků to evidentně schvaluje! Co k tomu dodat. Pak je třeba ocenit odvahu těch Rusů, kteří veřejně i přes represe protestují proti zrůdnému režimu s (dalším v řadě) šíleným úchylem v čele. No dobře se, soudruh, učil z Mein Kamfu a dával pozor při probírání metod SS.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině- Buča

Tváře vrahů dostávají obrysy. Jednotka 51460, samí mladí chlapci.... Ale jde prý o provokaci, tvrdí ruské úřady. Asi Ukrajinci civilisty zabili sami, včetně žen,které ještě znásilnili. A děti taky za to mohly. Pamatujete se, kolik to trvalo let,než přiznali velmi neochotně Katyň? A dodnes stejně mlátí Rusům do palice,že za to mohli Němci, s kterými měl Stalin pakt...
Tak,až zase budou dávat Rusové podobná prohlášení,jako třeba visí na stránkách jejich velvyslanectví v Bratislavě, jaký že to kulturní národ jsou a zaslouží si tedy vedoucí úlohu ve světě, tak by bylo možná dobré nabídnout nějakému Velkorusovi,aby namaloval obraz zkázy v Buči. Nebo o tom natočil film,napsal poemu.
Pěkný den pokud možno.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Zvídavým doporučuju ověřit si předkládané zprávy ČTK ( nebo Profimedia ) z originálního zdroje - tedy agentury Reurers. V případu Buča snadno objevíte řadu nesrovnalostí.
Originály mají uvedena jména novinářů ( Vadim Ghirda, Simon Gardner, Abdelazis Boumsar, Stephen Farrell a foto Zohra Bensembra ). Snadno vše vygooglujete v angličtině. Pomocí překladače si přečtete např.to, že starosta Fedorukov v sobotu ukázal týmu Reuters 2 mrtvoly s bílou látkou kolem paží, což nosili bojovníci z Čečenska. Agentura Reuters, kterou na místo vzaly ukrajinské úřady, nemohla starostova tvzení okamžitě ověřit. Fotograie na českých webech jsou totožné - převzaté, ale anonymně bez jména autora.
Několikrát se objevuje stejná fotka , někde se k ní píše 66letý Vitaly, jinde 55letý Vitaly z Buči.
Zatím mi to stačilo .

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Doufám, že vám stačil ke spokojenosti i ten masový hrob několikrát zdokumentovaný družicemi.

Nahoru

Re: Ruské vraždění na Ukrajině!

Ach jo, přesně podle příručky pro ruské trolly: Mrtvol je už 410 - ale u 3 z nich objevil náš prosťáček "řadu nesrovnalostí"!?

Ukrajinská generální prokurátorka Iryna Venediktovová podle agentury Ukrinform sdělila, že z Kyjevské oblasti úřady dosud odvezly těla 410 zabitých civilistů. "Prokurátoři a další specialisté zatím ohledali 140 z nich,“ uvedla Venediktovová, podle níž úřady při vyšetřování pracují s místními obyvateli, dohledávají svědky, oběti, shromažďují fotografie nebo videozáznamy. „Lidé jsou vyděšení, unavení a ztrápení, zažili hrůzu. To také vyžaduje čas a profesionální přístup, aby se vše správně zaznamenalo a nepřišli jsme o šanci najít a potrestat viníky,“ podotkla prokurátorka.
https://www.forum24.cz/rusove-zabijeli-civilisty-ve-velkem-v-kyjevske-oblasti-bylo-zatim-nalezeno-410-obeti/

(O sestřeleném letadle taky kdysi vytrolili bambilion verzí... a dnes známe 4 pachatele jménem.)

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Opsal jsem jen to, co uvedla agentura Reuters včera a nic navíc. Důvod byl ten, že v našich médiích nebyly uváděny zdroje a dál už to zas nesleduju .

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

@zahradnik A těmi "nesrovnalostmi" jste tedy myslel co konkrétně?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Chudák Rupert Kratzmar von Wienerchnitzelberg, přezdívka zahradník, zase neviděl, co aktuálně natočila ČT, Nova přímo na místě. Ale on má radši tu vlčí mlhu. Doporučuji mu článek ruského Aeronetu pro nás
Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenský uprchl do exilu a nachází se v Polsku na americké ambasádě! Uvedl to poslanec ukrajinského parlamentu ve chvíli, kdy ruská armáda dokončila obklíčení Kyjeva a chystá se mohutná zatýkací operace, ve které skončí stovky cizích důstojníků, poradců, žoldáků a neonacistů! Ruský prezident vystoupil ve čtvrtek večer v televizi a prohlásil, že Rusové a Ukrajinci jsou jeden národ!
:o))))
A to jak naši soudruzi s expertem, předlistopadovýn členem VKR ve spolupráci s ruskými novináři jako poradci přišli na to, že Fiala nebyl v Kyjevě, ale schůzka byla na polském území, to už vám řetězovým mailem přišlo?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pokud jste opravdu zvídavej, najděte si to na Googlu - vodítka (jména ) tam máte. Pak si pročtěte pár zpráv se stejnými fotografiemi na českých serverech a texty si porovnejte sám.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

@zahradnik Já jsem hledal na reuters.com, v originálních zprávách v angličtině. A nějak jsem tam o těch nesrovnalostech nic nenašel. Pokud myslíte proruský výklad těchto zpráv na různých pochybných serverech, tak ten jsem opravdu nezkoumal. Stejně tak jsem nezkoumal, jak přesně tyto zprávy převzala (přeložila) naše média.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Já to hledal jinak: zadal jsem do Googlu např.jméno Simon Gardner Reuters, které jsem našel pod fotografií z Buče a ukázalo se několik reportáží . Něco jsem pomocí překladače převedl do češtiny. V českých médiích jsou ty samé fotky a tak jsem si originál text a český třeba na Seznamu porovnal. Tam jsou ty nesrovnalosti.
V žádných proruských webech jsem nehledal. To snad už ani nejde.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Od Rusů jsem nikdy nečekal nic dobrého. Měl jsem za to, že mne žádný jejich zlý skutek nemůže překvapit. Jejich brutální řádění na Ukrajině mne však přesto šokovalo, resp. předčilo i mé nejhorší představy. V reportáži z nešťastného města Buča, plné děsivých záběrů, se mi vedle hrůzných výjevů vryl do paměti pes, hlídkující, patrně celé dny, u mrtvoly svého pána.

Nahoru

Re: Ruské vraždění na Ukrajině!

Tak celej svět je zděšen - a náš borskej anonym/čecháček/zahradnik jen "nezúčastněně" pozoruje a kecá a kecá...

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/spicky-eu-vyrazi-do-kyjeva-europoslance-zdesily-zabery-z-buce/2188212

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bbc-moskva-se-neopira-o-fakta-kdyz-zpochybnuje-mrtve-civilisty-u-kyjeva/2188037

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/bbc-predcasne-narozene-deti-bojuji-o-zivot-v-ukrajinskych-ostrelovanych-mestech/2188133

aj.

PS pro zahradnika:
https://www.ctk.cz/o_ctk/kodex/

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová prohlásila, že snímky mrtvých civilistů v Buči byly pořízeny na „příkaz“ Spojených států, aby sloužily k obvinění Ruska
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/ukrajina-buca-rusko-vojaci-zverstva-masakr-valecne-zlociny-valka.A220405_114723_ln_zahranici_kov.

Furt stejná píseń, nakonec,oni ani jinou neumí a byli v tom vychovaní a jsou přesvědčení, že nad Rusko a jeho společenský systém není. K čemu mužikovi nebo sovětskému novému člověku nějaká demokracie... Bohužel,těch obdivovatelů u nás měli a mají. Stačí jen vzpomenout na rok 1968 a servilní pomahače a vykonavače. O padesátých letech ani nemluvit.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Jó, pozoruju, ale taky hlavně vás "diskutéry ", kteří nediskutují, přetiskují jen články ze svých oblíbených webů nebo pomlouvají kdekoho, že pane Tichý ?
To ten poslední příspěvek pana Válka má v sobě něco osobního a lidského. To vy už dávno neumíte projevit.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

5. Duben 2022 - 15:07 | Lenka Sepsová

Trochu se Vám to plete. Sovětský člověk už není - není Sovětský svaz. Společenský systém v Rusku je stejný jako u nás - kapitalismus.
A co se týče "servilních pomahačů a vykonavačů", stačí se rozhlédnout třeba po (nejen) této diskusi. Ale máte v jednom pravdu. Stejný typ lidí žádal v padesátých letech "nejpřísnější tresty", po 68 vítal internacionální pomoc zemí VS, po 89 zahazoval rychle stranické průkazy, dnes zásadně odsuzuje ruskou agresi a kdyby přišli Číňané, tak jeho životopis začíná slovy "již od dětství jsem rád jedl rýži" ...
Hezký den

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Konečně nám soudruh zelinář osvětlil, jak to ve skutečnosti je. Už jsem si říkal, že RuSSáci by přece nic takového neudělali. Jsou to jen temné rejdy zlých západních služeb které chtějí očernit statečné osvoboditele.... No musí to být nezáviděníhodná dřina přesvědčit sám sebe, že RuSSáci nejsou nekulturní hovada a že jim nedělal celý život užitečného idiota.
Jen pro odlehčení, abychom se taky trochu pobavili. V bývalém zaměstnání ještě v hlubokém komunismu, kdy lid kráčel hrdě vpřed veden Stranou a lidi na ně sr..i. Měli jsem v práci komunistu (nevím proč byl ve straně, práce mu nevadila) a ten chytal "na první našlápnutí". Stačilo ráno pozdravit "dneska by to šlo" a už byl nastartovaný. Pro mladší ročníky, za komunistů se říkalo: Jednoho krásného dne budou všichni bolševici viset - a dneska by to šlo. Jeden kolega dokonce neměl na dveřích jmenovku, prý proto až to začne, aby si ho s někým nespletli.
Někdo se přede mnou zmínil o zahazování rudých knížek - oni totiž komouši byli mazaní a odchytávali mladé a nezkušené aby je nalákali do strany, zřejmě kvůli příspěvkům. Vím to, protože u mě se o to pokoušeli při nástupu po škole taky (marně :-). Vystoupit ze Strany bylo horší, než když člověka vyloučili, a každý není hrdina. Takže když Gorbi řekl, že Rus zasahovat nebude a komouši šli od válu, se členství všichni slušní lidé zbavili jako moru. Soudruzi již svou dějinnou úlohu splnili když ukázali "TUDY CESTA NEVEDE".

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

S. Chot opět dokázal, co je komunistům nejbližší. Manipulace a lhaní. Ti, co odsuzují válečnou agresi a zločiny Rusů jsou prý servilní přisluhovači. No servilní FB přisluhovači Rusů, jako jakýsi Lussier již píše, že byl v pátek u výslechu na kriminálce, ale prý to nevzdá. Udavačů je prý hodně. Je to hrdina :o)))
Také nám nesdělil, že tu páteř národa zlomila jeho strana rodná a ideologie, kterou vzývá. Ten teror, který tu rozpoutali - četné příklady poprav, těžkých žalářů, vykonstruovaných procesů, komunistických lágrů, vyhazovu z práce, perzekuce celé rodiny atd. totiž vedl právě k tomu, že lidé z obav tento nelidský režim tolerovali. Museli.
Vyvolávání strachu a nenávisti totiž soudruhům jde nejlépe.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Koukám ven a dneska by to šlo!
Jak může vůbec někdo obhajovat chování toho RuSSáckého dobytka, inu svůj k svému.

Nahoru

Re: Ruské vraždění na Ukrajině (Buča)

https://blog.aktualne.cz/blogy/herman-chromy.php?itemid=42427&fbclid=IwAR0W3BzxGBRLN6l2MH9sMwd8om21oK_QgJn63nxJsbgH38qKuE70yq_Dts8

= pracovní překlad analytického svědectví ruské nezávislé webové redakce Meduza.io.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Jen prom ilustraci kam by nás někteří soudruzi chtěli zatáhnout - RuSSáckéké děti si nahrávají učitele a udávají je když jim řeknou, že RuSSáci vedou na Ukrajině válku. To by se soudruhům hodilo, takoví vlastenci. Oni to soudruzi neradi slyší, ale je znám, že po válce převzali konfidendy gestapa mezi své informátory. Inu komunisté, jak řekli sami o sobě, jsou lidé zvláštního ražení.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Jen dotaz: Odkud to máte ?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Stačí dát do vyhledávače
děti v rusku udávají učitele kvůli ukrajině
nebo, pokud jste nemyslel to první
udavači gestapa ve službách komunistů kde je zmíněn břetisav jeníček který jistě nebyl jediný

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině udavači gestapa ve službách

Já jsem se takto po letech dozvěděla o soudružce ředitelce naší školy, díky níž jsem se málem nedostala na VŠ,protože hrozilo,že nebudu moci podat přihlášku. Příběh jsem vypověděla dětem na ZŠ Nám. Míru,které točily před 2ma lety takové medailonky,když se byly zapojily do projektu Paměti národa. Na kroužku kreslení,který jsem navštěvovala, jsem nakonec dvouhodiny namalovala temperami ženskou hlavu. Kámoška přidala vlasy. A já kolem hlavy namalovala elipsu a do něho napsala E = mc na druhou. Nechaly jsme to na lavici a odešly. Druhý den tam ale dílo nebylo. Asi za 2 dny přišel třídní, matikář a fyzikář s ustaranou tváří a ptal se,kdo to kreslil. Tak jsme řekly, nešlo přece o nic. Ouha. Vzal si nás do kabinetu a pravil, že soudružka ředitelka K. navrhuje autorům trojku z chování pro propagaci Krista a náboženství. že prý to je trnová koruna. Jakého náboženství,ptala jsem se. Vždyť je to přece ten Einsteinův vzorec! Pan profesor R. řekl památnou větu: To já, Košínová přece vím,ale paní ředitelka tvrdí,že to je propagace náboženství,protože tahle látka se probírá až ve 4. ročníku , a tak to nemůžeš vědět a propagovala jsi náboženství. Fanatičnost s tupostí dohromady. A pravil,že ví,že já chci jít na VŠ a trojka z chování během studia na gymplu znamená,že ředitelka nepodepíše přihlášku.. No, nic pěkného to nebylo,naštěstí jsem to neřekla doma. Za pár dní přišel a pravil,že přece jenom potrestány nebudeme. Mne asi zachránil ten dělnický původ a to, že se tatínek narodil na Ležákách a část příbuzných byla zavražděna.
No, a před pár lety jsme na srazu s gymplem spolu o tom hovořili a já mohla panu profesorovi vyjádřet vděčnost. A že vím, co to tehdy muselo být,postavit se takové ženské..Pamatoval si na ten případ a řekl,a to si pamatuji- Víš, ona donášela gestapu a prý jim poskytovala i jiné služby.Všichni se jí báli.Pak se dala do strany a taky se jí báli,tak udělala kariéru.. Dneska to zní až neuvěřitelně,ale tak to bylo. Pěkné dny

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Dík, ale našel jsem si to dřív sám, článek byl k přečtení na Seznamu.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině udavači gestapa ve službách

Asi nejkřiklavějším příkladem byl Max Rostock, strůjce Lidic. Docela pikantní
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vrah-z-lidic-byl-agent-stb.A010611_213509_domaci_was
Ale i jejich reakce (podpora a omlouvání) ruského běsnění, v mnohém připomínající to nacistické, mne jenom utvrzuje v tom, že nějaká zásadovost je soudruhům hodně vzdálena. To slůvko sovětizace mozku je skutečně výstižné.
Již současné ohánění se Ústavou (svoboda slova) komunisty mluví za vše.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Moldavite, co říkáte těm chlebíčkům v Jilemnici ?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině udavači gestapa ve službách

Maxe Rostocka, který o sobě sám prohlašoval, jak je fascinován fluidem Vůdce, dokonce před jeho deportací do tehdejšího Západního Německa povozil jeho řídící důstojník Majdloch v autě po místech,kde Lidice stávaly,aby se mohl ještě jednou soukmenovec podívat a zavzpomínat. Dostal provaz,ale pak to dělnický prezident Zápotocký změnil na doživotí s tím,že ho pustí na amnestii, což se taky po 9 letech stalo. Seděl tedy méně,než někteří sedláci,kteří se nechtěli kolektivizovat nebo jiní. Mnozí ani nepřežili. Komunistický režim se vždy tvářil, že bojuje proti nacistům, ale s s řadou nácků skrytě spolupracoval ,protože jejich ideologie jsou si tak podobné.
Objevily se zprávy,že v Mariupolu byly užity chemické zbraně,ale nelze to zatím potvrdit. Vůbec bych se nedivila. Blitzkrieg se nedaří,Šéf zahraniční rozvědky Beseda,který informoval se svými podřízenými s pěknými ruskými jmény Timur Ivanov a Ruslan Calikov Vladimíra, že je vytvořena rozsáhlá síť proruských sympatizantů, a že jsou zorganizovány"antimajdany" a že budou ruské tanky obyvatelé vítat,je ve vězení a patrně nepřežije. Kam zmizely děngi ve výšii cca 2,46 mld přepočtu na naši měnu na tuto operaci , se zatím neví,ale oni si vyšetřovatelé s golubčikem poradí. Zdroj těchto informací je přímo z FSB ,sídlící jak jinak v Ljublance, a jmenuje se Wind of Changes, což je narážka na známou píseň Scorpions. Ruští vojáci měli sebou dle rozkazu vrchního velitele v tancích i parádní uniformy,by jim to slušelo, až se za 3 dny budou producírovat při parádě v centru Kyjeva. Místo toho trvá Blitzkrieg už přes 40 dní a Putinovi vojáci znásilňují i nezletilé děti a pak je zabíjejí- co s nimi,že.
Pěkný den.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Co by se dalo říci,bych odpověděla já. Je zajímavé, jak se takovéhle týpky prsí dětinskostmi
na soc. sítích a pak příspěvky stáhnou,protože to jsou skety a přizdi...,kteří by při prvním střetu asi zalezli do bunkru. Takový Okamura smazal své příspěvky ,v kterých adoruje Putina. Proč? Nestojí si už za svým názorem a otočil,jako náš prezident?

Pěkný den.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

No ,dalo by se třeba říci, že by snad neškodilo trochu velkorysosti a takovéhle dětinské fórky jako ty chlebíčky vůbec neřešit nějakým vylučováním a pod. A vůbec ne oznámením policii . To je pak ve výsledku úplně stejné, jako psal moldavit o školačkách, které udaly učitelku v Rusku.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Asi jsou v té Jilemnici blbí,že dokonce chtějí,aby ten radní a místopředseda SPD v Libereckém kraji odstoupil, když už byl odvolán radou z místa šéfa dopravní komise. Ale určitě získá podporovatele z ranku sobě intelektuálně rovných a bude si moci posílit mezi Parteigenossen ego. Divím se,že na chlebíčky nedal rovnou sýrový hakenkrajc , to je mu asi přece jenom kách,ačkoliv zvěrstva,která Rusové páchají,si s těmi německými nijak nezadají. Pokud se potvrdí , že Putin,který je na snímcích tak odulý a zjevně něčím nadopovaný,použil chemické zbraně, tak předčí i Adolfa. Ten,pokud si pamatuji, chemické zbraně nepoužil.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Já nic takového nepsal. Jen zajímavost. Rusové prý jedou denacifikovat Ukrajinu. Včele s vlajkou carského Ruska.
https://twitter.com/i/status/1513854284152066054

Podívejme, kdo má tuto vlajku v Rusku jako symbol
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/rusti-neonaciste-se-sjednocuji_199146.html

Možná nám s.Chot vysvětlí, proč Rusové jezdí denacifikovat Ukrajinu pod vlajkami ruských neonacistů.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Máte pravdu,.moje přehlédnutí, tohle psal jardafiala. Vy jste tu předtím párkrát psal o něčem, že si to screenujete a předáte policii.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Každá válka má své vedlejší efekty. Ve světle toho, že neutrální Finsko a Švédsko se budou již letos ucházet o členství v NATO, se Putinovi podaří rozšířit hranici Ruska se zeměmi NATO o další stovky km. Tipovala jsem tak 1500 km, dle netu je finsko- ruská hranice dlouhá 1325 km. Moloděc, to každý nedokáže.
Pěknou Škaredou středu přeji.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Ruský křižník Moskva, jenž byl zesměšněn ukrajinskými obránci malinkatého Hadího ostrova v Černém moři ("Русский военный корабль, иди нахуй!"), byl potopen.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině (a AB)

V pátek se na adresu Andreje Babiše vyjádřila Miroslava Němcová. „Miloše Vystrčila pozval ukrajinský parlament na návštěvu. Ukázali mu zemi ve válce, masové hroby. Podle Babiše to byla jen marketingová záležitost. Andreje Babiše pozval jistý Martin od Hradce Králové na polskou tržnici. Ukázal mu, kde koupit karton marlborek. Podle mě je AB primitiv a ostuda ČR.“

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

No ona bude volba prezidenta, nic horšího než je na hradě teď snad už dlouho neuvidíme. A doufám, že ufňukaná opice tam nebude též, to by bylo z bláta do louže. Ale tohle asi patří do jiné rubriky. Anebo taky ne, uplakánek se vyjádřil, že je třeba jednat s tím ubohým tajtrlíkem z Kremlu, jen nevím o čem, asi že bycho se stali ruskou gubernií?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Babiš se taky hezky v tom samém rozhovoru vyjádřil, jak on ,když byl v Maroku, ctil ramadán. Monika neměla krátké tričko a on prý nejedl vepřové.
Věta ze Záskoku- Bóže Bárto, ty seš tak blbej,až mi tě je skoro líto, tady už ani nestačí..
Pěkné velikonoce!

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro všechny ty, kdož zde tapetují
diskusi, a kteří ji vlastně zničili. Podívejte se několik let zpět, jak se zde věcně, slušně a argumentace docela fundovaně diskutovalo ...

Nádherný popis kapitalismu a současné situace České republiky jak vnitropolitické, tak jejího současného mezinárodního postavení!

Profesor Ivo Budil - pravicový konzervativec a příznivec větší "spolupráce" EU a USA. Několik citátů ze dva dny starého rozhovoru pro Parlamentní listy:

- "Od roku 1989 zde existuje ideologicko-politický proud podporovaný zahraničními silami, který se nás snaží zbavit státnosti a proměnit naši zemi v pouhou lacinou montovnu bez vlastního inovačního potenciálu a politické vůle. Nikdy nebyl vlivnější než dnes, kdy ovládá mainstreamová média, Ústavní soud a akademické instituce a zvítězil v parlamentních volbách. Pravděpodobně získá i prezidentský úřad. Je zřejmé, že mu absolutně nezáleží na kvalitě života obyvatel České republiky a že sleduje výlučně zájmy svých zahraničních patronů. Veškeré masky spadly."
- "Dnešní společnost je bezpochyby technologicky rozvinutější, blahobytnější, svobodnější a otevřenější, než bylo socialistické Československo. V některých ohledech ale srovnání pro dnešní režim, bohužel, tak příznivě nevyznívá. Navzdory určité ošumělosti a zanedbanosti, které kontrastovaly s pestrostí a upraveností západního světa, probíhala masivní bytová výstavba a byla vybudována rozsáhlá infrastruktura. Jestliže by byl realizován tehdejší program výstavby atomových elektráren, nebyla by elektromobilita v naší zemi utopií. Čeští a slovenští inženýři, experti a montéři přispívali k modernizaci desítek rozvojových zemí, kde si jejich práce stále váží. Dnes je tam nahradili Číňané."
- "Moralizující hysterie dnešních progresivistických aktivistů by před rokem 1989 působila směšně a excentricky i pro vládnoucí stranu. Tak vyhrocenou válečnickou atmosféru plnou vulgarit, osobních urážek a otevřených hrozeb, která prostupuje mainstreamovými médii a politickými kruhy, před rokem 1989 nepamatuji."
- "Znepokojující je především rozsáhlý kolektivní konformismus středních vrstev, jejichž mnozí příslušníci nejenom oficiální propagandě a ideologii upřímně věří, ale aktivně ji dále šíří, často, aniž by z toho měli bezprostřední prospěch. Rozpadají se tak dávná přátelství a zbytečné přehrady vznikají i v rámci rodin. Intelektuální konverzace prakticky zanikla, protože rozhovor o veřejných záležitostech či zahraniční politice mezi dříve blízkými přáteli či rodinnými příslušníky se mění v nebezpečné pole plné nášlapných min. ... Každý rodič, syn či dcera, kteří se kvůli svým názorům převzatým z médií či od politického kartelu odcizují svým blízkým, by si měli uvědomit, že jediný, kdo má z jejich bolestné roztržky opravdový prospěch, je jim neznámý oligarcha."
- "Je pravdou, že vědomí, že by mi osoba typu paní Markéty Pekarové Adamové měla nějak „pomáhat“ či jinak zasahovat do života, mě naplňuje upřímným děsem."

Nahoru

Re: Ruské vraždění na Ukrajině

Tak nevím, proč v tomhle tématu meditovat nad prof. Budilem. O jeho menšinových názorech vypovídá, že mj. "Od června 2019 působil jako místní koordinátor Trikolóra hnutí občanů pro Prahu 4. V říjnu 2019 byl zvolen předsedou místní organizace Trikolóry hnutí občanů na Praze 4. Ve volbách do Senátu PČR v roce 2020 kandidoval za hnutí Trikolóra v obvodu č. 27 – Praha 1. Se ziskem 4,12 % hlasů skončil na 5. místě a do druhého kola nepostoupil." (https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivo_T._Budil)

Pro s. Chota mám důležitější novinky:

Občas nám dováželi aspoň nějaké pečivo. Přijela dodávka a lidé stáli ve frontě i několik hodin, aby dostali aspoň půlku chleba. A jednou Rusové tuto frontu ostřelovali. (16. března Rusko ostřelovalo frontu na chleba v Černihivu, zemřelo minimálně deset lidí – R. M.) Bouchlo to jednou, ale lidé se báli utíkat. Chápu, že to zní divně, ale nechtěli opustit frontu, aby nepřišli o chleba. Měli jsme strašný hlad. Podruhé to bouchlo a napotřetí se trefili přímo do té fronty. Strašné to bylo. Lidé leželi bez rukou a bez nohou, vnitřnosti přímo na zemi. Samá krev. Později ve městě trochu pršelo. Déšť tu krev postupně smýval.
Rusové ničili také hřbitovy. Zejména ty, kde byli pohřbeni ukrajinští vojáci padlí při protiteroristických akcích na Donbasu, na jejichž hrobech byly ukrajinské vlajky. Jezdili po hřbitovech a přímo po těch hrobech obrněnými vozy a tanky. Převraceli pomníky, pamětní desky i kosti. Popravovali všechny, koho jen mohli. Potom, co vyhodili do povětří mosty kolem města, lidé se snažili z Černihivu všelijak utéct. Rusové stříleli na auta, na všechna. U toho hřbitova je kostel, kde se schovávali lidé. I ten ostřelovali. Zaminovali zničený hřbitov i těla zabitých. Hrůza. Jak můžou ostřelovat kostel? Co je to za lidi?
https://www.forum24.cz/svedectvi-z-cernihivu-na-ukrajine-ruske-bombardovani-tydny-v-krytech-a-zneuctene-hrbitovy/

Nedávno zveřejněný telefonický rozhovor mezi vojákem a jeho manželkou (však) odhaluje, že Rusové zahájili palbu na vlastním území.
„To my jsme stříleli na Klimovo,“ sdělil příslušník ruské armády. Manželka se snažila zjistit, proč to její muž a další vojáci dělají. „Je to nutné. Dělá se to proto, abychom vyprovokovali Ukrajince. Stejně to bylo i v čečenské válce. V Moskvě se vyhazovaly byty do povětří, aby to vypadalo na teroristy. Ve skutečnosti to byla FSB,“ vysvětloval voják s tím, že nyní by Ukrajinci ani nemohli na Klimovo střílet, protože jsou moc daleko.
Na tuto informaci reagovaly ukrajinské bezpečnostní služby na twitteru: „Rusko samo střílelo na vesnici Klimovo v Brjanské oblasti, ačkoli z toho obvinilo Ukrajinu. Potvrzují to nedávné odposlechy telefonických rozhovorů okupantů, které má SBU k dispozici.“
https://www.forum24.cz/rusky-vojak-priznal-strelbu-na-vlastni-vesnici-delame-to-bezne-svede-se-to-na-ukrajince-rekl-manzelce/

O čem ještě tady diskutovat? S tou "civilizací" na východ od Ukrajiny snad už nikdy nemůžeme najít společnou řeč...

PS: Ruské lži, které u nás šíří zejména dezinformační maily, útočí na pocit, že svět, který jeho příjemci znají, je v ohrožení, a zneužívají ho na maximum. Kdykoliv se vás nebo vaše blízké někdo bude snažit přesvědčit, že "tradiční svět, jak ho známe, končí", radši se podívejte, jestli nevedou nitky do Kremlu. (Čeští elfové)

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pane Chote ,souhlasím s vámi . Bývaly tady pěkné diskuze navíc i chytré a vtipné. Zdá se mi, že už ani není možné na i-novinách o něčem diskutovat, pokud nemáte stejný náhled na věc. Ti militantní diskutéři se na autora sesypou a vypeskují ho. Např. zde vám pan Tichý vytýká, proč jste uveřejnil pasáže z rozhovoru s prof. Ivo Budilem na PL, četl jsem ho celý. To se jinde člověk nedočte. On sám tady imrvére přetiskuje, co píší na forum.24. Ani to nečtu, nemám důvod.
Podle mého, jsou česká média plná těchto zpráv a kdo to chce sledovat, snadno si to najde bez pomoci pana Tichého. Jenom nerorumím tomu, proč to dělá. Vždyť je toho všude dost.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak jsem se podíval na pěkné, vtipné a chytré diskuze v dávné minulosti a je tam třeba tohle:

Re: Ukrajina - díl druhý
9. Srpen 2015 - 22:01 | zahradnik
Pane Tichý , takovým průzkumům a takovému strašení Ruskem a Putinem tady přece dávno nikdo nevěří.
Pardon - mimo vás. Nechápu, proč a pro koho to přetiskujete. Snad si skutečně nemyslíte, že nějaký i kdyby prestižní americký průzkum někoho v Česku přesvědčí :-) A že Putinovi nevěří lidé ve Španělsku, to ho asi nebolí -hlavně, že mu věří doma v Rusku. A tak to má být.

(Chytré? Dnes bez komentáře.)

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Já bych na svém příspěvku nic neměnil. Za první větu bych jen dopsal ještě jednu: Kdo věřil ,věří dál. Kdo nevěřil, nevěří dál.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

"jak se zde věcně, slušně a argumentace docela fundovaně diskutovalo ..."
Říká komunista. Komunisté nebyli nikdy věcní, slušní a fundovaní už vůbec ne.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak stačí, pokud si snad i zahradník a s. Chot pamatují, co šířili ti z Trikolory během covidu, kam ten Budil, neúspěšný kandidát na předsedu, patří.
Ale možná tomu taky věří, když s. Chot nazval ty mainstreamová media "Říší zla" u sdíleného obrázku, kde stojí, že panelák byl poničen před několika lety a nyní je to vydáváno za obrázky z Ukrajiny. Dokonce umí číst hebrejsky. To před několika lety bylo 6. 3. letos a byl to garážový dům v Bratislavě.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=375584537902809&id=100063537970211&m_entstream_source=timeline

Ale to je o tom, že "sovětizovaní lidé" naskočí bez ověření na každou blbost, hlavně když to odpovídá jejich přesvědčení. A od toho je tu plátek plný dezinformací, Parlamentní listy.
Ty Budily apod. zkrátka ta Říše zla neotiskne. I proto, že jim to ta "zmanipulovaná střední třída" nebaští. Umí si informace ověřit. Nemají vypláchnutý mozek dezinformacemi, toď vše.
Pánům přeji, aby jeli na dezinformacích, budou mít klidné spaní.
Jinak by dospěli třeba k názoru, že jejich milované Rusko a Putin si nezadá s nacisty a Hitlerem. To by mohlo jejich jednoduché vidění světa těžce poškodit.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Nevím,stavět se arbitrem ohledně diskuse, je vždy ošidné a zavání povýšenectvím. Ta úloha patří hlavně administrátorovi. A nakonec- mohu přece kdykoliv přestat psát a diskutovat-nikdo mne k tomu nenutí, svět se nezboří a obejdou se beze mne.
Pěkné dny přeji!

Nahoru

Re: Ruské vraždění na Ukrajině

Pro: 18. Duben 2022 - 12:37 | Jan Tichý

Pane Tichý, prosím (!!!) neargumentujte dezinformačním webem forum24.
A o Kartousových "elfech" si také myslím své.
Hezký den.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak vzpomínám, jak se tu posmívalo těm, kteří věřili, že bude válka. Kdopak to psal? "Je to přesně podle stejnýho mustru, jako když Biden vyhlásí, že Putin zaútočí na Ukrajinu ve středu. Jste k smíchu. (myšleno na paní doktorku)." Hezky to okomentoval pan Máca
Na našich "vlastencích" se mi líbí ta bezmezná důvěra v Putinovo Rusko. Naše "vlastence" sice Rusové obelhali, když hlásali, že k žádné invazi nedojde a je to jen výmysl. Tím z našich "vlastenců" udělali blbce, protože ti to samozřejmě usilovně papouškovali. Ale blbec nepozná, že je blbec, protože je blbec. Dokonce i dříve "vlastenci" milovaný proruský Miloš Zeman přiznal, že se mýlil, čímž se pro naše "vlastence" stál zrádcem. Zemana totiž uznávali jen jako prodlouženou ruku Kremlu, která sem ten jejich vytoužený Putinův režim pomůže přinést. Položme si otázku. Věřili byste dál někomu, kdo vás obelhal? Nejspíš ne. Ale naši "vlastenci" samozřejmě Putinovu Rusku dál bezmezně věří a doufají, že ruské tanky dorazí až k nám. A proč Putinovu režimu, který je obelhal, dále věří? No protože jsou zmanipulovaní blbci. Jiná odpověď tady asi není.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro s. Chota:

Internetový deník FORUM 24 vznikl díky snaze skupiny demokraticky smýšlejících novinářů bránit prostor pro svobodné šíření informací v době, v níž významná česká média patří Andreji Babišovi či ostatním oligarchům, jejichž byznys je postavený na obchodech se státem, na státních dotacích nebo na jinak privilegované pozici v ekonomice.

Oligarchický systém navíc zasahuje nejrůznějšími formami i ostatní média a těžce poškozuje svobodu a pluralitu v české žurnalistice. Proto již v roce 2015 založila skupina novinářů v čele s Pavlem Šafrem spolek Free Czech Media, který provozoval web Svobodné fórum. Je třeba usilovat o nová svobodná média, která žádné politické moci nepodléhají a která nejsou ani pod vlivem zákulisních dohod českých oligarchů.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

S. Chot by měl doložit (ověřitelně), že Forum 24 je dezinformační web. Jistě se v dezinformacích vyzná, když je tak rád sám sdílí. Např. uznaného dezinformátora Jana Korála, u jehož stránek na to máte upozornění. Taky u jeho původních se dočtete ... v souladu s bodem III. usnesení vlády České republiky č. 127 ze dne 25. 2. 2022, k hybridnímu působení proti zájmům České republiky v souvislosti s agresí Ruské federace proti Ukrajině a v reakci na výzvu Národního centra kybernetických operací ze dne 25. 2.2022, jejíž přílohou je seznam vybraných dezinformačních stránek, jsme přijali preventivní technická opatření v podobě znemožnění přístupu k webové stránce nwoo.org.
No Korál se přejmenoval, takže s. Chot může číst dál "objektivní" dezinformace. Jenom v tom bude asi zmatek. Komunista sdílí antisemitu?

https://manipulatori.cz/petr-zantovsky-a-antisemitismus/

Zde je to i s odkazy. Takže zpochybnit lze těžko, že?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Stačí se také někdy podívat i na to, čím se prezentuje další známý místní komunista a funkcionář bývalých pohraničníků Cincibus. Zase lež a podvod, zjistitelný za několik vteřin.
Třeba video s černými pytli, které sdílel včera dopoledne. Má tam popis
Příprava divadelního představení pro návštěvníky z EU, kteří tam jezdí obdivovat černé pytle. Jak mnozí tušili, jsou to jen naplněné vaky, které se dají lehce přemístit tam kde více zapůsobí na city. Komedianti budou vydírat dalšími požadavky. Stále dokola se jejich podvodům všichni klaní a dávají desítky miliard pomoci. To je skutečný podvodný zločin.
Jenže podvodného zločinu se tak akorát dopouští ti, co ty lži vymýšlí. To video tu už bylo před dvěma roky s nadpisem JAK SE DĚSÍ NÁRODY NA CELÉM SVĚTĚ KORONAVIREM
https://www.facebook.com/V%C3%A1clav-%C5%A0vihl%C3%ADk-v-roce-2020-102441817908088/photos/174396427379293
Co dodat...

Nahoru

Re: Ruské vraždění na Ukrajině (a elfové)

Není divu, že s. Chot si "myslí své":

Ano, všichni lidé mají svoje autentické názory, to platí, ale zároveň existují techniky, jak ve společnosti výskyt některých autentických názorů podnítit v neprospěch jiných autentických názorů. To je dostatečně prokázáno. Pokud to dělají domácí aktéři transparentně, je to politický boj a to je zcela v pořádku. Pokud to dělají cizí státní aktéři, a navíc skrytě, je to vážný problém, který ohrožuje suverenitu země.

Tyto metody jsou přes svoji účinnost zároveň velmi sofistikované, nepřímé, zástupné, tvořené profesionály, kteří pochopitelně nikde nenechávají podepsanou vizitku. Moderní komunikační prostředky, kyberprostor i poznatky sociální psychologie přinesly bohužel autoritářům nové a mimořádně efektivní nástroje nepřímé manipulace.

Čeští elfové dlouhodobým sledováním a statistikami ukazují, jak prokremelské narativy putují z ruského kyberprostoru do českého, jak některé “nezávislé” a “alternativní” kanály distribuují pouze prokremelské verze událostí. Tyto dlouhodobé výsledky patří mezi nepřímé důkazy cizích manipulačních akcí. ČE nemají pochopitelně prostředky profesionálních státních bezpečnostních institucí, dělají, co mohou v rámci svých možností.

Prakticky všechny státní bezpečnostní služby členských zemí NATO však potvrzují to samé – ruský režim hybridními dezinformačními technikami destabilizuje a ovlivňuje situaci v cílových zemích svého zájmu. ČE netvrdí nic jiného, nemají vlastní teorie událostí, pouze opakují to, co české a spojenecké bezpečností služby.

https://cesti-elfove.cz/uvodni-strana/faq-myty-fakta-o-elfech/

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Na Neviditelném psu je dnes pěkná esej o RuSSácích, stojí za přečtení. Musím se podělit o závěr, ten je dost dobrý, cituji:
"Pokud existoval komunistický Sovětský svaz, je logické že to byla zaslíbená země všech komunistů, tedy i našich gotwaldovských. Po jeho rozpadu ale nemělo Nové Rusko s komunismem absolutně nic společného, podobalo se spíš předpotopnímu kapitalismu. I jejich komunistická strana byla a je bezvýznamná a spíš jen trpěná. Ale přesto k němu dosud vzhlížela a vzhlíží většina komunistů (především ti naši českomoravští) s obdivem nadále a je ochotna mu vlézt do všech otvorů."

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

On ten vývoj Ruska po rozpadu SSSR podobně kopíruje Německo po po WWI. Frustrace, deziluze a ekonomické problémy obyvatelstva. Tuším, že rubl byl za SSSR 10Kč (?), dnes 0,28Kč. A přišlo hledání, kdo za to může. A našel se. Státy Dohody. GB, I, F, USA a sionisté na ně napojení. A přišel Hitler, který to hlásal. Křivda na národu, který je ve skutečnosti Herrenvolk. K čemu to nakonec vedlo víme.
Ten novodobý Herrenvolk jsem si uvědomil v Detěnicích, kam jsem za dob tamní slávy jezdil často s přáteli a návštěvami. Postupně tam začali navážet ruské zájezdy z Prahy. Mnozí z Rusů se chovali neskutečně. Hluční, obtěžovali tanečnice, když si fakír lehal na střepy, tak si mu jeden snažil sednout na břicho, většinou tam museli dát někoho, kdo je odděloval od účinkujících. Nakonec pohrdání českými průvodkyněmi, které chtěli odjet. Dělali, že je neslyší, ignorovali. Ty je doslova prosili. Neříkám, že všichni, ale mnozí se chovali prostě pohrdavě vůči mám. U nás.
Putin to v podstatě zkopíroval. Vytyčil nepřátele i ty vnitřní (a likvidoval je). Byl to zase Západ a USA, který může za problémy Ruska. A tak Rusové aplaudují nejpopulárnějšímu ruskému komentátorovi, který za notebookem se Z říká doslova „A pokud se domníváte, že se zastavíme na Ukrajině, zamyslete se 300krát. Připomenu vám, že Ukrajina je pouhá průběžná etapa k zabezpečení strategické bezpečnosti Ruské federace.“
https://www.youtube.com/watch?v=wmOIyU97WiI&t=38s
Pro zajímavost
To co s Cincibus vydával za podporu Germánů Rusku ( byla to ve skutečnosti jezdící auta s Rusy a vlajkami SSSR, Ruska, ruské armády a symboly neonacistů v Rusku), komentuje
https://www.youtube.com/watch?v=wmOIyU97WiI&t=11s
Přidejte si akci ala Norimberk, o které tu již byla řeč a máme zase Herrenvolk. Tentokrát v Rusku.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak hlásná trouba Kremlu Solovjov pokračuje. Rusové vyhrožují válkou i nám.
„Budeme semílat vojenskou mašinérii NATO a taky lidi, kteří jsou občany těchto zemí NATO. A až tato operace skončí, NATO se bude muset sama sebe zeptat – máme se čím bránit? A má nás kdo bránit? Nebude žádné slitování. Nebudeme denacifikovat jen Ukrajinu. Válka s Evropou, nebo jak já říkám válka se světem už začíná mít velmi konkrétní tvar, což znamená, že budeme muset jednat odlišně, mnohem tvrději.“
Už zas nás budou denacifikovat. Jo je tu jeden nacista vedle druhého :-)). A korát z Ruska které vykazuje známky fašismu a chová se ve válce jako nacisti, to tedy sedí.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/darovane-zbrane-vam-budou-chybet-semeleme-vas-vyhrozuje-zapadu-hlasna-trouba-kremlu-40394486#source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest197_AArus_test_varAA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Bohužel nelze brát Solovjevova slova na lehkou váhu. Válka se světem. že nepoužijíé jaderné zbraně nelze Rusákům věřit.
Vzpomněla jsem si,jak jsem si kdysi na gymplu zapsala větu z Leninova spisu Stát a revoluce, ve které autor tvrdil,že nejhorší ,nejrozpínavější je ruský imperialismus. Měl pravdu.
Pěkné dny.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině- Covid

Soňa Peková v rozhovoru pro Svobodné rádio 6. dubna 2022 děkuje Putinovi, že zničil zákeřné biologické laboratoře na Ukrajině.
Vyzývá posluchače k modlení za zdraví pana Putina, protože díky němu už možná žádná podivná vlna COVIDu nebude.
No comment. Od začátku epidemie coronaviru jsem Pekovou považovala za podivného mašíbla,a to jsem ještě ani nevěděla, že je v holportu s kolibříkem Janouške,protože peníze nesmrdí.

No,podobně se vyjadřoval Nikita Michalkov, že prý byly nakaženy ptícy-psal jsem to, ptícy pak zákeřní Ukrajinci pustily koridory do Ruska,aby nakazily ruský národ.
No comment.

Nahoru

Re: Ruské zločiny na Ukrajině

Tak jako obvykle: s. Chot i zahradnik si budou "myslet své", ale svědectví mariňáka má váhu:

Bývalý mariňák se zkušenostmi z Iráku, Afghánistánu a Mogadišu, který bojoval i proti Islámskému státu, moc dobře ví, že ve válce se dějí špatné věci a jak zvrácení lidé mohou být. Ale po tom, co nyní na Ukrajině zažívá, má větší respekt k etickému chování Islámského státu než k Rusům: „Nikdy jsem se nedopustil žádného válečného zločinu, vždycky jsem svým chlapům říkal, že bojujeme s hodnotami, které reprezentujeme, nepřijímáme hodnoty našeho nepřítele. Nemyslím si o sobě, že jsem zlý člověk, ale v současné době jsem naplněn nejhlubším opovržením a hněvem.“

Jako jeden z prvních lidí se Andy Milburn dostal po ústupu Rusů do Buči, kde viděl naházená těla, včetně těch dětských: „Ve válce se dějí věci. Když máte vojáky, kteří jsou nervózní, tak se jim spoušť líbí, ale tohle byl zřejmě velmi, velmi promyšlený přístup k zabíjení civilistů. Lidé byli vyvlečeni z domovů a zabiti, ženy hromadně znásilněny ve sklepích a popraveny… Snad to udává měřítko krutosti, která se tu děje.“ Ani Ukrajinci podle něj nemají ruce bez krve, ale těm to těžko vyčítat.

https://www.forum24.cz/byvaly-americky-marinak-rusove-se-ve-valce-chovaji-hure-nez-isis/

https://www.forum24.cz/vzali-i-zaclony-v-okoli-makarivu-rusti-vojaci-zabijeli-i-deti-rabovali-a-nechali-za-sebou-apokalypsu/

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro: 22. Duben 2022 - 12:55 | Jan Tichý

A zase ten nešťastný portál forum24 ...
Na něm se, na rozdíl například od tohoto portálu, nedá ani diskutovat.
Je to pouhá hlásná trouba, využívající k zvětšení svého dosahu "dobrovolníky, jako jste Vy ...
Hezký den!

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Mám taky poznámku. Téměř zmizelo prosté zpravodajství bez emocí ale s aktuálními informacemi . Místo zpravodajství jsou různé vyprávěnky a líčení příběhů : srdceryvných nebo drastických. Pokud se objeví nějaký zlomek informace , tak vždy s dovětkem, že není možno ověřit - čili nic :-)

Nahoru

Re: Ruské zločiny na Ukrajině

"Úřad ukrajinské prokuratury oznámil, že má důkazy o sedmi a půl tisících válečných zločinech spáchaných ruskými vojáky na Ukrajině. I díky svědectví lidí, kteří z východu země přicházejí, identifikoval na pět set možných pachatelů. Koordinaci sbírání důkazů o znásilňování, masových deportacích nebo užití zakázaných zbraní nyní pro mezinárodní trestní tribunál ve spolupráci s dobrovolnickými skupinami koordinuje Evropská komise."

https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3480231-brusel-koordinuje-sbirani-dukazu-o-ruskych-valecnych-zlocinech-pomohou-i-svedectvi

nebo
https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/valecne-zlociny-ukrajina-mezinarodni-trestni-soud_2204251642_zuj

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nove-zabery-podle-cnn-dokazuji-ze-rusti-vojaci-v-buci-zabijeli-civilisty/2198045

= Tentokrát tedy z veřejnoprávních zdrojů.
Máte to marný, soudruzi: očitá svědectví, pitevní nálezy, fotky a videa přímo z míst zločinů pod žádnou záminkou nevygumujete, i když si furt budete hrát na nezúčastněné (=nelidské?) pozorovatele.

PS k dokreslení:
... i když skříně jsme nechali odemčené – oni vše vylomili, jen tak, asi pro zábavu. Bylo opravdu nepříjemné potom vše uklízet. Vše, co jsme si připravovali na zimu – sklenice okurek, rajčat a tak – to vše rozbili. S prominutím – všude se vykadili a pozvraceli. Přímo v obýváku. Tohle nechápu – chovali se hůř než zvířata.
Babička je viditelně rozrušená, když na to vzpomíná:
... Dva vepře – vždyť to je skoro čtyři sta kilo, jak to mohli sníst? Ale brali všechno – u sousedky ukradli zásoby brambor a odnesli to do školy, kde měli něco jako základnu. Dobře, fajn, chápu že potraviny si kradli, aby měli co jíst. Ale co udělali s domem? Vnučka je po operaci ledvin – má zvláštní ortopedickou postel, potřebuje ji. A oni tu postel rozmlátili. Ptám se – proč proboha? Horší než dobytek.
Bandité to jsou. Přišli si sem vydělat, přidává se další sousedka. Prostě zloději. A říkají si „osvoboditelé“. Nás osvobozovat nemusíte – my jsme tady v pohodě žili, jsme tady doma, makáme a máme rádi svůj domov. My to vše obnovíme, to bude v pořádku. Jen aby se už nikdy nevrátili.

https://www.forum24.cz/reportaz-z-ukrajiny-borodanka-u-kyjeva-prezila-hruzu-ruske-okupace/

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pane Tichý, vy jste mi nerozumněl. Mínil jsem zprávy o situaci na bojištích, o tom jsem nic nezahlédl určitě už pár dní. Jakoby vyschly zdroje. To, že se něco vyšetřuje nebo co se někde dělo před časem nejsou aktuální zprávy . A pak to, co jste přidal na dokreslení, to už vůbec nejsou zprávy.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Co naděláme, zde si několik zbytných povídá mezi sebou, ale tisíce jiných to dávno neoslovuje!
Zdejší většině v míře jednoho prstu radost asi neuděláme, ale soudnost má (měla by) být!
V rámci soudnosti většinově souhlasíme s panem (nick) Zahradníkem!
Mít soudnost, nikoliv jako jiní, kteří ctí manipulovanost a fanatismus české ministryně obrany Černochové!
V tom gardu shodně piráta Lipavského, fialového Fialy a všech stejně skvělých!
Problém je, že nikdo z nich nemá schopnost diplomaticky jednat!
Zdejší "komentátoři" jsou žel ve stejném gardu!
O to více prudí, o to více jsou mimo!
Neumí-li, tak svoji neschopnost chtějí svalit na jiné!
To je život", hlavně jejich!
Trapný, hloupý, zbytečný, lidsky nulový!
Rozumíme! Chtějí pouze dožít!!!
Buďme nad věcí, přejme jim vše dobré!
Proč?
Protože si lidí vážíme a i těm pomýleným přejeme jenom vše dobré!

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pane Lípo, je to tak, popsal jste to dobře. Já bych s panem Tichým i rád diskutoval, jenže on pořád jen přetiskuje odkazy - s tím se nedá. Nerozumím tomu, proč nepíše své názory svými slovy. Někteří další ,kteří zde v poslední době přispívali už jen spílají p.Chotovi a Zahradníkovi. Hydepark je v háji, nikoho to už nebaví.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Chcete diskuzi?

s. Chot, ztracenej případ "na věčné časy - a nikdy jinak". Odmítá F24 jako zdroj a přitom nevnímá, že jde o osobní svědectví osvobozených venkovanek. Kam se vypařilo tradiční levicové porozumění prostým lidem a internacionální solidarita?

Rozšafnej TL bez argumentů paušálně plive na nedávno zvolenou politickou reprezentaci a pochybuje o jejích diplomatických schopnostech - zrovna když se Lipavský vrátil z návštěvy USA, kde "Blinken vyjádřil Česku jasnou podporu". Ukrajinská tragédie ho "dávno neoslovuje", a tak jen moudře plká o "soudnosti".

A regionální politolog "z"? Pravidelně se tady vytahuje, jak si i bez TV dovede najít všechny relevantní informace - a najednou v i-n postrádá "zprávy o situaci na bojištích" (od válečného zpravodaje i-novin?) a 3 hodiny nato naopak požaduje subjektivní "názory svými slovy". Paměť vynechává, nebo jen poťouchlé provokace za každou cenu?

Po březnové rezoluci Valného shromáždění OSN a po vyloučení Ruska z Rady pro lidská práva - o čem to vůbec pánové chtějí diskutovat?

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pane Tichý ten Lípa to myslel asi z legrace. Nebo byl "pod vlivem".
Zravna předevčírem kamarád dal na FB článek z normalizačního Rudého Práva, r.1974.
Byl o závadových osobách a psán stejným stylem jako Lípa.
Nejprve jsou vylíčeny nechvalně známé "máničky" s obdivem k prohnilému Západu.
Jedná se o nepokrokovou mládež opovrhující lidodemo zřízením.
Autor nabádá k ostražitosti před takovou mládeží a hlavně matky by měly brát v potaz počestnost dcer a končí "Ujel jim životní vlak"
No možná je i třetí varianta. Lípa vyrostl na Rudém právu.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak jsme prý tady všichni nacisti a proto na nás Rusové musí přijít taky. Evropa je nacismem prolezlá. S.Chot již píše o postnacistickém Německu asi se zhlédl v postnacistické ČR, jak píší v Rusku. Prý jsme dodávali vždycky zbraně nacistům. Nejprve Německu, pak Ukrajině
A jak to vidí Rusové, to je realita panečku

https://www.facebook.com/newsroomct24/videos/558630445628188

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tichý popleta vydedukoval, že postrádám zprávy o situaci na bojištích v i-novinách. To jsem nepsal já, ale vy.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

https://pbs.twimg.com/media/FSLLQkJXoAIqfG-?format=jpg&name=900x900

Na Slovensku se policie činí.

Dnes zpráva z Úřadu práce ČR na ČT. 40 000 Ukrajinek již našlo práci. Je to 25% práce schopných uprchlíků.
Pokud se nepletu, v Německu spočítali při uprchlické vlně, že cca 1/3 zaměstnaných vyrovná náklady státu na zbytek příchozích.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak podle vlády je to obdobné. Uprchlíci se začnou vyplácet, až 30 procent bude pracovat, říká Rakušan

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/snemovna-uprchlici-valka-na-ukrajine-strategie-stavebni-zakon-odklad-vlada-obstrukce.A220513_034233_domaci_kop

„Ve chvíli, kdy nám bude 30 procent lidí pracovat a začne odvádět peníze do veřejného zdravotního systému, tak to přestává být prodělečné a naopak ten zdravotní systém jako takový na tom může vydělávat"

Včera tvrdil Jurečka, že práci našlo 40% Ukrajinců. Nevím, jestli je těch 30 % bráno ze všech, nebo jenom práceschopných.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině ruská školka

https://www.facebook.com/luciesulovsk/videos/993142158059388

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině ruská školka

https://www.facebook.com/luciesulovsk/videos/993142158059388

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak ti blbí RuSSáci říkají, že další na řadě k denacifikaci je Polsko. Kdo chce tak si to dohledá. Pak že RuSSáci, jak jsem tvrdil už někde dříve, nejsou nejblbější národ na světě. A ten ubohý tajtrlík co jim vládne si vykoledoval dvojnásobně dlouhou hranici s NATO. Někde dříve jsem se zmínil, že když máte za plotem vzteklého psa snažíte se plot zvýšit, a jeden z komunistů mě nařkl z opisování od užnevímkoho. No komunisté s jejich láskou k RuSSákům vypadají, že když se rozdávala vtipná kaše, tak byli jinde (asi na nějaké důležité schůzi). Našel jsem zajímavou skutečnost o hrobu sovětského vojáka na hřbitově ve Sloupu. Komunisti potřebovali nějaké poutní místo, nebo jak říkají místu kam se chodí klanět a nosit obětiny, a je zajímavé jak si ho vytvořili. Podrobnosti nebudu popisovat (soudruzi vědí a kdo chce tak si najde) aby se nenašel nějaký aktivista a nešel pomník pokácet...
Teď jsem zvědav jestli se dočkám toho, že Číňané deruSSifikují Mandžusko. Vzhledem ke schopnostem RuSSáků vést válku bych se moc nedivil.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Rusové již neumí nic jiného, než vyhrožovat atomovkami.
Dle Úřadu práce našlo práci již 50 tis. ukrajinských uprchlíků. Takže jsou již pro republiku přínosem.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Blbý RuSSák nevyhrává na Ukrajině a ještě se zesměšňuje vyhrožováním Polsku, že je další na řadě..To nevymyslíš.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Zdá se, že blbost ruSSáků dosahuje stále vyšších met. Po prohlášení, že by ruSSko mělo mít pod vlivem Evropu od Lisabonu po Ural je tu nový vrchol tuposti - vyhrožování že si vezmou zpět Aljašku....To jsem zvědavý, jestli ruSSák vymyslí ještě něco blbějšího. Opět - to nevymyslíš.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Ano,ano, navrhl to šéf Dumy V.Volodin. A našla jsem si v dalších zdrojích,že někteří poslanci ruské Dumy navrhují uspořádat na Aljašce referendum o vrácení Rusku....
Nemyslím si,že to je vrchol nějaké blbosti. V zemi, která je tak vyspělá, že třetina obyvatel nemá ani splachovací toaletu,pouze kadibudku mnohdy sdílenou, tato hesla fungují moc dobře. Bohužel.
Pěkný den!

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Nebudu psát " coby kdyby " ani pomlouvat nýbrž fakta, co se skutečně stalo. Píše se dnes na Seznam.cz :
Senioři jako lidské štíty. Ukrajinci zaujali pozice v Pečovatelském domě a způsobili tragedii. Událo se v březnu . V současné době vychází zpráva OSN m.j. o míře zavinění tragedie.Přiznává přinejmenším 50% podíl právě Ukrajincům.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

No jaksi jste zapomněl, že se taky píše, že objekt měl strategický význam pro obranu. A taky jste zapomněl podíl novodobých hitlerovců na konfliktu na Ukrajině. Kdo je tu agresorem a na čí straně je tak vina. Jistě mohou Ukrajinci za ty zničené paneláky, obytné budovy, školy nákupní centra a stovky dětí, co zemřeli. Vždyť z nich vlastně mohli vyrůst vojáci...

Nahoru

Re: Masakr ve Staré Krasnjance (zahradnikovi)

Takže fakta, čtěte pozorně:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-seniori-jako-lidske-stity-ukrajinci-zaujali-pozice-a-zpusobili-tragedii-208539

V článku nepřehlédněte link na zprávu OSN o válečných zločinech (do 15. května, 38 stran), kde na str. 8-9 jsou k případu tři odstavce:
Placement of military objectives near civilian objects and the use of human
shields:
34. ... The use of human shields is specifically prohibited by
article 28 of Geneva Convention IV and article 51(7) of additional protocol I.
35. OHCHR does not have reliable numbers on these cases, but the case of a care house
in the village of Stara Krasnianka (Luhansk region) has been emblematic in this
regard. At the beginning of March 2022, when active hostilities drew nearer to the
care house, its management repeatedly requested local authorities to evacuate the
residents. This was reportedly impossible as Ukrainian armed forces had allegedly
mined the surrounding area and blocked roads. On 7 March, soldiers from
Ukrainian armed forces entered the care house, where older persons and residents
with disabilities and staff were located, as it had strategic value due to its proximity
to an important road. ...
36. On 11 March, 71 patients with disabilities and 15 staff, along with soldiers from
Ukrainian armed forces, remained in the care house with no access to water or
electricity. That morning, soldiers from Russian affiliated armed groups attacked
the care house with heavy weapons, with patients and staff still inside. A fire started
and spread across the care house while fighting was ongoing. Some staff and
patients fled the care house and ran into the forest, until they were met five
kilometers away by Russian affiliated armed groups, who provided them with
assistance. According to various accounts, at least 22 patients survived the attack,
but the exact number of persons killed remains unknown.

Český článek v závěru uvádí verzi ruského zpravodaje Dolgačeva, který se na místo dostal až v dubnu.
Těch 50 % ukrajinské viny si zahradnik vymyslel. Kdyby nebylo "speciální operace", nemusel o život přijít nikdo.
Ukrajina případ vyšetřuje ...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Jinak to, že Rusové využívají jako základny ukrajinské školy, asi zahradníkovi uniklo. Asi záměrně . např
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-video-vlci-proti-ruskym-orkum-na-fronte-s-elitni-jednotkou-gruzinske-legie-208569#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest196_discussion_timeline_varA&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Moldavite, nechtěl jsem psát o ničem jiném, než co uvádí zpráva OSN o míře zavinění. Nic jsem si nevymyslel.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Zprávu jsem též četla,ale o 50% zavinění jsem se nedočetla. Možná čtu špatně. Mohl by mi,tentokrát, tzv. zahradník sdělit, na které straně dokumentu OSN v angličtině se vyskytuje něco jako třeba Fifty percent deaths were caused by Ukrainian troops ?. Předem děkuji.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Jak jsem už psal, můj příspěvek reprodukuje zprávu ze Seznam.cz - v českém překladu: Značný podíl viny nesou také ukrajinské ozbrojené síly, možná dokonce srovnatelný jako ruská strana.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tohle píšete výše.

"V současné době vychází zpráva OSN m.j. o míře zavinění tragedie.Přiznává přinejmenším 50% podíl právě Ukrajincům."

Já jsem se v anglické verzi,které je oficiální,, to,co píšete Vy o přinejmenším 50ti % podílu,
prostě nedočetla. A význam sdělení " přinejmenším 50%", které jste napsal, a " možná srovnatelný s ruskou stranou" je dost odlišný.

K tomuto tématu - zprávě OSN, nemá smysl dál psát.Kdo chce,přečte si ji v originále nebo si ji nechá přeložit,aby věděl, co se tam opravdu píše. Nakonec Vám tu část zprávy OSN, ,která se týká Staré Krasnjanky, tady ocitoval pan Tichý.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Máte pravdu, nemá cenu se přít výklad slov. Kdyby bylo v té větě vynechané parazitické slovo " možná " tak byto bylo zcela jasné - ano je ano a ne je ne . Výklad by nebyl sporný. Srovnatelný podíl čtu jako 50 na 50 . Slovo možná tam nepatří, akorát může znejistit nebo zmást čtenáře, což je ve sdělovacích prostředcích v souvislosti s Ukrajinou časté.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině!

Prozatímní bilance po dnešním ruském útoku ve Vinnyci, desítky km daleko od jižní fronty!

- 20 mrtvých (z toho tři děti)
- 52 zraněných (z toho tři děti), z toho 34 těžce
- 55 poškozených budov
- 40 poškozených automobilů

A několik záběrů z míst "denacifikace" je tady:
https://twitter.com/andrewofpolesia

PS:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pri-ruskem-raketovem-uderu-na-vinnycju-zemrelo-21-lidi-vcetne-tri-deti/2231262

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Takové články soudruh Zahradník nečte, to by mu došlo, že RuSSákovi je jedno, jaký cíl zasáhne. Nádraží, nemocnice, obchodní dům, všechno jedno. A zdůvodnění - Ukrajinci si za to můžou sami, chtějí se mít líp než blbý ruSSák. Docela hezky se poslouchá, jak ruSSák skučí, že dostává na prdel od raketometů HIMARS....

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Město Vinnycja je pořádný kus za Kyjevem a není na frontové linii. Strašné,ale bohužel ze strany Ruska ne ojedinělé a hlavně chladně naplánované zvěrstvo na civilistech. I ty děti jsou neonacisty. Když jsem viděla snímek zničeného kočárku, podobného golfovým holím, v jakých vozíme 16ti měsíční vnučku, a kousek od kočárku zbytek maminčiny nohy s ponožkou- no, to je pro silné žaludky. Klidně se za chvíli může stát,že nějaká raketa vypálená opilými vojáky doletí třeba do Brašova nebo ke Košicím či za | polské hranice. Vůbec bych se nedivila.
Je škoda každého života,ale předevčírem jsem četla zprávu,že jeden mladý blonďatý ruský voják, který by dle vizáže mohl hrát jak Pavku Korčagina, tak příslušníka Hitlerjugend, si na sociálních sítích pochvaloval masakr v Buči - že by chtěl takové masakry zařídit v každém ukrajinském městě ( přetištěno z jeho twitteru), už není mezi živými. Byl zabit ukrajinskými vojsky. Boží mlýny semlely.
Přeji pokud možno klidné a pěkné dny.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Ale čte Jardo, ale nevyvolá to u mě chuť nikoho pomlouvat.
Před pár dny jsem četl na CLdeníku , že hejtman Půta a radní Richter navštívili Vinnyciji. Jeli vozem přes několik států a na Ukrajinu přijeli z Moldavie. Navštívili tam objekt ( fotky ), který asi bude sloužit jako nějaké sociální zařízení a vezli tam zdravotnický materiál věnovaný krajem a několika dalšími městy kraje LK.
V jiném článku jsem se dočetl, že rakety na Vinnyciju byly vystřeleny z ponorky na Černém moři. To vypadá spíš na náhodný zásah nikoliv na chladně naplánované zvěrstvo na civilistech.
Nicméně přesná trefa pro vyvolání vyšší hysterie byla zde paní doktorka. Žasnu, jak jste to zeširoka kolem a kolem všechno tak bohatě rozvinula.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Nejsem si jist, že nazvat někoho, v tomto případě ruSSáka, tak jak činím, je pomluvou. Každodenně se ukazuje, že ruSSák je ještě blbější, než si kdo z nás kdy myslel. Viz už zmíněné "Aljaška naša!" Zdá se, že konstatování nejblbější národ na světe, ještě plně nevystihuje tragickou skutečnost.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině + PS zahradnikovi

Ach jo ... zahradnik plká jako vždy, měl by (coby UI) brát vážně aspoň ty ruské zdroje a neblamovat se:

Cílem čtvrtečního útoku ve Vinnycji, při němž zemřelo přes 20 lidí, bylo podle Moskvy setkání zástupců velení ukrajinské armády se zahraničními dodavateli zbraní v místním Domě důstojníků. Mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov dnes podle agentury TASS uvedl, že ruské síly provedly úder "VYSOCE PŘESNÝMI raketami KALIBR odpálenými z moře". Dům důstojníků ve Vinnycji slouží jako kulturní zařízení. "Všichni účastníci setkání byli následkem úderu zlikvidováni," tvrdil Konašenkov.

Podle portálu Meduza měl KULTURNÍ DŮM ve čtvrtek na programu benefiční vystoupení ukrajinské zpěvačky Roxolany. Podle informací v médích je mezi oběťmi čtvrtečního útoku na Vinnycju také 25letý zvukař zpěvačky Jevhenij Kovalenko ...

Tak to vypadá, že - pokud by to nebyl teror proti civilistům? - Rusové vypátrali na plánu města "Dům důstojníků" a to jim stačilo! Vzhledem k neustálému lhaní Kremlu spíš věřím ukrajinské straně.
Mezinárodní vyjednávání osobně + tak daleko od hlavního města přece nedává logiku ...

"Speciální" PS pro UI zahradnika = ZPRÁVA ČTK = OFICIÁLNÍ ČESKÝ ZDROJ:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/moskva-tvrdi-ze-ve-vinnycji-zasahla-ukrajinske-vojaky-a-cizi-dodavatele-zbrani/2231723
Když nemá čas pídit se po informacích, nemá tady kecat nesmysly.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Odborník žasne, laik se diví.
Já si, s prominutím, svůj názor o naplánování těch útoků na civilisty,ponechám. Pokud Vy to považujete za hysterii, je to Váš názor a neberu Vám ho. Vy si myslíte, že to jsou náhodičky a já naopak, ,že to je široce propracované plánované vraždění ze strany Rusů s cílem zastrašit a demoralizovat. Jen,aby ta náhodička s ulítlou raketou nezasáhla území státu EU..

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pane Tichý, žasnu nad všemožnými detaily, které o incidentu máte vy. Budete nejspíš v přímém spojení s oběma válečnými štáby. Nedivte se, já čtu výhradně oficiální české zdroje takže, co uvádím, se dočtu tam .
Mám dost jinýho celej den na práci, než abych se pídil po informacích hodných Blesku a jak jsem už několikrát psal - nežeru jim to . Nevěřím Kremlu ani Kijevu, každá propaganda si jede svoje.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině: Vinnycja - a zahradnik

Při čtvrtečním útoku na civilisty zahynulo minimálně 23 lidí, další jsou ještě pohřešovaní. Řada dalších si ponese fyzické i psychické následky do konce života.

Celý (západní) svět je otřesen, protože úplně nesmyslně a zbytečně byl zavražděn Kirilo, 8 let, který čekal se strýcem před bankou na babičku - Maxim, 7 let, zahynul i s matkou, když byli zrovna u doktora - a Liza, 4 roky, čekaly s matkou u přechodu pro chodce, matka přišla o nohu a bojuje o život.

Sociální sítě v Rusku prý opět jásají nad "speciálními" úspěchy svých zabijáků v uniformách - a tady UI zahradnik vede rozšafné kecy, v uvedeném kontextu hnusné a nelidské. Vnucuje se parafráze známého výroku: Kdyby byl mlčel, zůstal by člověkem ...

Ve jménu lidskosti, zdravého rozumu a psychohygieny by i-noviny měly uvažovat o zrušení jeho registrace, abychom konečně byli jeho neustálých provokací pod maskou anonymity ušetřeni!

https://echo24.cz/a/SaA8n/holcicka-dite-ukrajina-tragedie-smrt-prvni-dama-symbol

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro 16. Červenec 2022 - 11:24 | Jan Tichý

A nejen pro něj ...
Běžte se podívat, alespoň virtuálně, na Alej andělů v Doněcku. Nečetl jsem tady od Vás nářky a obviňování ...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Klídek lidi, fenomenální stíhač Duch Ukrajiny už překročil 300 sestřelů rusáckých letadel, již velmi brzy bude lepší než Hartmann. Vážně říkal to Volodymir.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

„Kyjevský duch“
Ukrajina přiznala, že šlo o mýtus.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-kyjevsky-duch-a-40-sestrelu-letadel-ukrajina-priznala-ze-slo-o-mytus-200555

"Alej andělů"
Památník velmi často vy(zne)užívaný ruskou propagandou (viz např. propaganda na TikToku https://fortune.com/2022/03/07/russian-tiktok-influencers-propaganda/). Vybudován v roce 2015. V průběhu války v Donbasu (od 6.4.2014) se válečných zločinů, dle Human Rights Watch, dopouštěly obě strany. Především šlo o použití zakázané nebo nevhodné munice v obydlených oblastech, která způsobila velké množství civilních obětí.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Ve Vinnycji se dnes přišli lidé rozloučit do pravoslavného kostela se čtyřletou Lizou, která zemřela při čtvrtečním útoku na toto město v centrální části Ukrajiny. Podle ukrajinských úřadů ruské rakety ve čtvrtek ve městě zabily dohromady 24 lidí. Kromě Lizy zemřely také dvě další děti ...

"Lizu jsem neznal, ale tohle nikoho nemůže nechat chladným," pronesl duchovní k smutečním hostům v chrámu Proměnění Páně z 18. století. Lizino tělo zatím spočívalo v otevřené rakvi s květinami a plyšáky u nohou.
...
videozáznam i fotografie obletěly internet a přispěly k rozhořčení světa nad brutalitou války na Ukrajině.
"Víme, že zlo nemůže zvítězit," řekl ale dnes duchovní na pohřbu.

Dlouholetá přítelkyně rodiny Dmytrijevových agentuře AP popsala, že Lizina matka se velmi snažila, aby její dcera měla plnohodnotný sociální život. "Chtěla, aby její dítě mělo život se vším všudy," vysvětlila Helena Sydorenková. Když začala válka, rodina Dmytrijevových přesídlila z Kyjeva do asi 270 kilometrů vzdálené Vinnycje, kterou lidé až do čtvrtka považovali za relativně bezpečnou.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/v-ukrajinske-vinnycji-se-lide-rozloucili-s-holcickou-zabitou-pri-ruskem-utoku/2232336

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině Alej andělů

S.Chot to má tradičně popletené. Ty děti jsou obětí ruské expanze a válečného konfliktu rozpoutaném v r. 2014, kdy vůdci samozvaných republik (bývalí příslušníci KGB) za podpory Ruska a s jeho dodávkami zbraní začali ozbrojený konflikt.
Když se tak zabývá 'Sudeťáky' mohl by tu paralelu vidět. Nebo, že jsme své území bránili, je asi podle něj špatně.
Číslo 147 dětských obětí války je číslo, se kterým pracuje OSN jako obětmi ruské agrese na Ukrajině. „147 dětí bylo zabito během pokračující ruské ozbrojené agrese proti Ukrajině zahájené v únoru 2014 a tisíce dětí potřebují pomoc s fyzickými a duševními zdravotními problémy.“

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině / zabité děti

Bohužel, podle zprávy OSN, o které jsme se už bavili výš, bylo JEN DO PŮLKY KVĚTNA mrtvých dětí víc:

47. From 24 February to 15 May 2022, OHCHR verified 8,368 civilian casualties, with
3,924 persons killed (47% of casualties) and 4,444 persons injured (53% of
casualties) as a direct result of the hostilities. Among them, 1,519 men, 985 women,
95 girls, and 98 boys, as well as 68 children and 1,159 adults whose sex is still
unknown were killed, and 907 men, 604 women, 104 girls, and 126 boys, as well
as 161 children and 2,542 adults whose sex is still unknown, were injured.

95 + 98 + 68 = 261

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tohle by si s. Chot měl přečíst, než nám začne podsouvat, že za mrtvé Čechy a Němce v Sudetech 38 mohou Češi, protože bránili své území. Pardon, Ukrajinci proti Rusům.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/valka-na-ukrajine-tajne-zpravy-odhaluji-zapojeni-ruska/r~2bf4cf2e176611ea9ec9ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR3oJcp-HKN-9XYB-kQixV-f292hbqIoZGDpCNAf1vvIB8JDmmBrUt7U6go

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Blbý RuSSák https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/467369-ponizeni-pro-putinovu-armadu-sestrelili-vlastni-stihacku-za-temer-miliardu?consent=CPV4jiWPW91JlD3ACCCSCYCsAP_AAEPAAATIIDoBhCokBSFCAGpYIIMAAAAHxxAAICACAAAAoAABABIAIAQAAAAQAAAgBAAAABQAIAIAAAAACEAAAAAAAAAAAQAAAAAAAAAAIQIAAAAAACBAAAAAAABAAAAAAABAQAAAgAAAAAIAAAAAAAEAgAAAAAAAAAAAAAAAAAgAAAAAAAAAAAganAmAAWABUAC4AGQAQAAyABoADmAIgAigBMACeAFUAMQAfgBCQCIAIkARwAnABSgCxAGWAM0AdwA_QCEAEWALQAXUAwIBrAD5AJBATaAtQBeYDJAGlANTAAAA.YAAAAAAAAAAA&sznclid=j-brsre4trq7t7q6t7a9v7u3vLa6vb7z-7K-ubu2ubi4v76-obi2u_P76rK-ubq3u762t7e3obi4v_Psss6_u7e5t8zOvbm4y865yby4zbrOt7y3zru4zMy4vre3&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=vGqxTcb2Sug-202207211611&dop_id=17197433

A ještě blbější (než jsme si mysleli) přisluhovač ruSSáka https://echo24.cz/a/SsRgJ/kadyrov-vypracovava-plan-demilitarizace-nato-a-dobyti-varsava?consent=CPV4jiWPW91JlD3ACCCSCYCsAP_AAEPAAATIIDoBhCokBSFCAGpYIIMAAAAHxxAAICACAAAAoAABABIAIAQAAAAQAAAgBAAAABQAIAIAAAAACEAAAAAAAAAAAQAAAAAAAAAAIQIAAAAAACBAAAAAAABAAAAAAABAQAAAgAAAAAIAAAAAAAEAgAAAAAAAAAAAAAAAAAgAAAAAAAAAAAganAmAAWABUAC4AGQAQAAyABoADmAIgAigBMACeAFUAMQAfgBCQCIAIkARwAnABSgCxAGWAM0AdwA_QCEAEWALQAXUAwIBrAD5AJBATaAtQBeYDJAGlANTAAAA.YAAAAAAAAAAA&sznclid=aAEMVVBfUV1cUF1dUFFaWFxQW1FdWlkUHFVZXlxRXl9fWFlZRl9RXBQcDVVZXl1QXFpbWFtfRlheWRQLVVxdLS4sLVAuKlErKyxQKVpRWFFbKi1ZLV1ZLl4qWloq&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=774510&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=774510&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=tRera18JbYG-202207211703&dop_id=17193665

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Píše kolega Karel Paták- Visegrádský jezdec a přidal na svůj profil fotku blonďatého chlapce s květinami...

Kyrylo Piakhin. Bylo mu osm let.
Koncem dubna se mu podařilo s mámou utéct z Rusy okupovaného Chersonu do Vinnytsyi v západní Ukrajině.
Nestačilo to.
Čekal se svým strýcem v autě na babičku, když město 14. července. zasáhly ruské rakety.
Uhořel v zasaženém autě..

A někdo dodává:
Kdyby Rusové pořádně četli Dostojevského, tak by věděli, že žádný vznešený cíl nestojí za život jediného dítěte..

A já dodám,že tihle Rusové asi moc nečtou,natož Dostojevského...

Pěkný den,pokud možno.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Virtuálně jsem se podíval - plastika mezi dvěma chodníky. Ale chybí tam jedna zásadní věc, kdo před 8 lety boje začal a kdo je podporoval, aby po 8 letech přešel do otevřené agrese. Když udělám paralelu, tak hejtman Půta by měl vyhlásil Lidovou republiku Libereckou, Poláci by mu dodávali uniformované vojáky turisty a zbraně, protože chtějí těžit uhlí i pod Frýdlantem, sem tam by sundali nějaké civilní letadlo. Česká armáda by byli zločinci a na Ještěd by vedla ulička obětí. Tohle když napíši, jsem za magora, ale Rusové to tlačí, jako neochvějnou pravdu o Ukrajinských fašistech.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Ještě k té Aleji Andělů - je to na stránkách www.dombas.cz a krom toho i toto https://donbas.cz/americke-himarsy-na-skoly-v-alcevsku-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8%d0%b5-%d1%85%d0%b0%d0%b9%d0%bc%d0%b0%d1%80%d1%81%d1%8b-%d0%bd%d0%b0-%d1%88%d0%ba%d0%be%d0%bb/

Jak jim poničili HIMARsy školu - domek se 4 okny, jedním světlíkem a jedno zamřížované - aby školáci neutekli ? Spíše to vypadá na doupě ruŠIStů

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro: 1. Srpen 2022 - 13:43 | Karel Tejnora

Ano, také tento příklad, toto přirovnání, podle starého českého úsloví, kulhá ...
Navíc zlehčuje vraždění dětí.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro: 1. Srpen 2022 - 13:51 | Karel Tejnora

Je dobré přečíst členek celý. V textu jsou zmíněny, jako škody po odstřelování: "... bylo poškozeno šest obytných domů (střechy, okna) a nefungující závod (okna, ohrazení) na okraji města. V neděli 10.7.2022 přiletěly na Alčevsk čtyři rakety Himars, zničily dva obytné domy a poškodily dvě školy: školu č.7 a Alčevské informačně-technologické lyceum (škola č.4) na sídlišti ve východní části města.".
Jestli na prvním snímku je domek nebo nefungující závod nevím, ale pátý a šestý snímek u článku ve mně rozhodně evokují školu ...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Je potřeba zmínit, že web donbas.cz provozuje sdružení, které otevřeně podporuje narušení územní celistvosti Ukrajiny = přímá podpora ruského agresora.

Článek obsahuje informace, které se nedají nikde ověřit nebo dohledat z jiných zdrojů (útok na školu). Jediné ověřitelné je, že v noci 10. července Ukrajinci útočili pomocí HIMARS na cíle ve městě Alčevsk. To přiznává i agentura TASS - viz https://tass.com/world/1477943

Několik různých zdrojů uvádí, že cílem byl sklad munice. A to včetně videa (např. zde https://twitter.com/ELINTNews/status/1545944176021454849 nebo zde https://twitter.com/nexta_tv/status/1548587902254436356). Je možné, že tlaková vlna (ať už od raket nebo od následných výbuchů munice) rozbila okna v jiných objektech, Tj. např. ve zmíněné škole v článku na donbas.cz.

HIMARS má přesnost zásahu 2-3m a jsou dost cenné na to, aby je někdo pálil jen tak na civilní cíle a působí daleko větší škody než jen vymlácení oken. Navíc si myslím, že ukrajinská strana má velmi přesné informace o poloze nepřítele a jeho zázemí díky spolupráci a podpoře zemí, které mají přístup k online satelitnímu snímkování.

Článek je napsán manipulativním způsobem, který vyznívá tak, že ukrajinská strana útočí na civilní objekty a školy. Jakákoliv diskuze nad tímto článkem je proto zbytečná. Pan Tejnora ho uvedl jako příklad dalšího nesmyslu, který pro-ruští popagandisté šíří. Že o něm ale diskutuje p. Chot jen svědčí o tom, že je buď pro-ruský propagandista, šířící dezinformace (pravděpodobné), nebo že jeho mentální kapacita je natolik omezená, že tohle nedokáže vyhodnotit (možné). Popř. připadá do úvahy i kombinace obou variant...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro: 3. Srpen 2022 - 21:24 | jirkat

Je dobře, že bedlivě sledujete, anonymní "jirkat-e", kdo čte webové stránky, provozované "přímými podporovateli ruské agrese"!
Doktora Tejnoru prásknete Rakušanovi nebo Romancovové sám, nebo na to máte lidi?!
:-)))

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

V tisku se objevily zprávy (nebudu citovat, je to snadno k dohledání), že ruSSáci jsou ochotni jednat o válce, kterou vedou na Ukrajině. Jmenovitě to prohlásil Gerhard Schröder. No měl to upřesnit, jednání by se realizovalo v Mnichově, účastníkem jednání by bylo Německo, RuSSko, Čína a Írán, zástupce Ukrajiny by si na výsledek jednání počkal v předsálí.

Nahoru

Re: Ruská agrese - dokument!

https://hlidacipes.org/jan-urban-za-geraldem-naglerem-o-mankurtech-nemyslicich-otrocich-bez-pameti/
Na článek upozorňuju mj. proto, že obsahuje odkaz na dokument PŘETRHANÉ VZTAHY:

... V dokumentárním filmu zpovídá (= režisér Andrej Lošak) obě strany zničených rodinných vztahů s profesionálním nezaujatým přístupem. O to působivější jsou výpovědi novodobých mankurtů s propagandou vymytými dušemi, přesvědčených do hloubi svých duší, že za vším stojí Západ a Amerika, kteří „nám závidí a bojí se nás“. Děti, které nemohou mluvit se svými rodiči, rozpadající se manželství, slepý dědeček – veterán z okupace Československa v srpnu 1968, který rozumuje o oprávněnosti ostřelování civilních budov, protože stejně to tak prý dělali na Slovensku, když na ně střílela kontra.
Výpovědi „putinščiků“ jsou asi nejsilnější částí filmu. Prostá babička, stejně jako vzdělaný a zkušený právník nebo programátor žijící dokonce v Německu a mající přístup ke všem nezávislým informacím, opakují dokola, že „souhlasí s prezidentem Vladimirem Vladimirovičem“, a za vše viní banderovce, Západ a NATO. Ano, města asi jsou zničená, to také hlavně udělali Ukrajinci, „ale my to po vítězství opravíme“. A jedna hodná maminka, nechápající, jak může její dcera nesouhlasit „s naším prezidentem“, rovnou tvrdí, že Ukrajinci zabíjejí vlastní lidi, jen aby to mohli svést na Rusy.
Moc televize je v ozbrojených konfliktech – a ve všech politiky polarizovaných situacích – strašlivá ...

Nahoru

Re: Ruská agrese - dokument!

No a pak mi někteří přispěvatelé zde na fóru mají za zlé tvrzení, že RuSSáci jsou nejblbější národ na světě.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

M.J. Saltykov-Ščedrin 1826-89.
Probuďte mně za sto let. " Co právě dělají na Rusi?"
Odpovím "Pijí a kradou".
https://cs.wikiquote.org/wiki/Michail_Jevgrafovi%C4%8D_Saltykov-%C5%A0%C4%8Dedrin

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Kde jsou přisluhovači Kremlu (myslím že se poznají a ozvou) se zprávami z nezávislých médiií když RuSSák vraždí civilisty? Přiznám se že jsem asi pomýlený a vidím jen zprávy ČT a CNN...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

“Sovětské Rusko je dům, zbudovaný z papíru slepeného krví".
TGM.
Bez komentáře.
Myslím,že část společnosti si vůbec nepřipouští,jak vážná situace je. Bohužel. Pokud možno pěkné dny!

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Někde jsem se zmínil. že RuSSáci jsou nejblbější národ na světě, a jeden z pohrobků komuniSStů mě podezříval z nějakého trestného činu, je to k dohledání. Nuže zde https://www.novinky.cz/clanek/podcasty-ocima-sasi-mitrofanova-ocima-sasi-mitrofanova-rusove-o-tom-proc-se-zeme-zritila-do-putinismu-40414826 je důkaz o pravdivosti mého tvrzení rovnou od příslušníků toho národa, kteří jsou ve světě uznávaní a mají hlavu i na přemýšlení. Pro méně chápavé doplňuji, v každé skupině se najdou výjimky které potvrzují pravidlo, i v té všeobecně slabomyslné společnosti jsou lidé kterých si lze vážit. Stejně jako i u komunistů se našli slušní lidé, byla to sice vzácnost ale skutečně jsem i jednoho znal.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pro: 19. Listopad 2022 - 10:08 | jardafiala
Člověče, nepřijde Vám, že si v jednom ne příliš dlouhém textu, odporujete?! Nejprve "nejblbější národ" a poté se na tvrzení jeho příslušníka odkazujete jako na slovo boží?!
:-)))

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Je to jako u komunistů. Pro ně jsou Němci mnohdy národ nacistů (spíš fašistů, aby se nespojovalo se socialismem, který měli taky v názvu) a přesto existovalo mnoho jinak smýšlejících... . S.Chot možná zná K. Kreibicha. :o)))
Stejně tak Ukrajinci jsou prý fašisté. Stačí se podívat na diskuze na FB.
Nebo třeba dezoláti. Kdo hájil ČT byl nacista a fašista. Pokřikovaly dokonce rozzuřené ženy.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Vážený pane "jardafiala" - jaké užíváte léky? Říkám si, zda naprosto nejblbější není ten, kdo tak radostně o daném píše... Na druhou stranu je super, že jste i jednoho poznal! Snad někoho ze zdejších komentujících?! :)

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

soudruhu chote, nepochopil jsi, že pan Fiala cituje Mitrofana, kde je i odkaz na výjimku, která potvrzuje pravidlo.
Musíš to vzít tak nějak stranicky bez emocí.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Ještě k těm slušným komunistům - v bývalém zaměstnání ještě za vlády bolševika byli v kolektivu dva, jeden duševně nesmělejší a hluboce věřící, ten každou chvíli vyhrožoval, že nás udá za velezrádné řeči, ty se vedly, jak všichni vědí, pořád. To jenom soudruzi ve svých palácích si namlouvali jak je lid miluje. Vždycky vychladl a nikdy udávat nešel. Druhý se dostal ke členství nevímjak (oni byli soudruzi mazaní a lákali na různé benefity) ale říkal : já nevím, co u těch komunistů dělám, práce mi nevadí a politickou kariéru budovat nechci. Ale jak bylo známo, vystoupit z vlastní vůle bylo ještě horší než vyloučení. Mě také soudruzi lákali, že prý kádrová rezerva a kdesi cosi. Svému vedoucímu jsem řekl, že bych nemohl mezi kamarády a že toho NIKDY NIC nebude. Ono jen si s komunisty zahrávat se ošklivě vymstilo jednomu z nás. Z mladické nerozvážnosti, ve střídavém pominutí smyslů a nic bych nedal za to, že i pod vlivem si podal přihlášku. No a bylo zle, nemohl se té rudé svoloče zbavit. Zvali ho na schůze, kam nechodil, nic platno. Nakonec ho soudruzi nějakými, dnes už blíže nespecifickými, výhrůžkami či sliby na schůzi přilákali. Aby se jich definitivně zbavil, pracně (v té době to nebylo tak snadné jako dnes) si sehnal tričko s hvězdami a pruhy a bylo po kandidatuře. Je to už přes 50 let ale stejně je mu kandidatůra občas, dnes už spíš z legrace než se zlým úmyslem, připomenuta a vyčtena....

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Ještě k dotazu na léky, občas beru alopurinol (když si vzpomenu). Potřebu intoxikace řeším návštěvou restaurace a pitím piva a hulením (pro přesnost cigaret, marjánku ne).

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Pane Jardo, otřepaná fráze o lécích a hulení je typická pro tu slabomyslnější část společnosti. Nemají totiž na argumentaci a proto se snaží uchýlit k urážkám. Typické pro ně je taky lhaní. Ale to jste již jistě poznal.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Bývalý britský premiér Boris Johnson v rozhovoru se stanicí CNN v Lisabonu prohlásil, že ačkoliv EU nyní silně podporuje Ukrajinu, před únorovým začátkem ruské invaze se názory evropských států velmi lišily. Nejostřeji se Johnson v této souvislosti vyjádřil na adresu Německa, které si podle něj v případě invaze přálo porážku Ukrajiny. Francie si mezitím podle britského expremiéra vůbec nepřipouštěla, že by skutečně mohla propuknout válka. (zdroj: ČTK).

Co dodat, podobné přání (Německo) je dnes v údajně demokratickém Česku na hraně trestního stíhání! Ne-li orgány činné v trestním řízení, tak určitě konat bude JUDr. guru zdejších slabomyslných s nickem Moldavit... Hurá, možná by někdo chtěl bez zvracení nadšeně jásat...

Mimochodem, soudruhu učiteli, o hulení psal "jardafiala", nikoliv já (tradičně jste slepý), pročež nechápu, že dotyčného urážíte! Mimochodem podruhé: netuším, že bychom se znali, když tykáte! Krávy jsme spolu vskutku nepásli! Natož já s volem... Krásné sny!

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak se Lípa poznal v té slabomyslnější části společnosti. Skvělý příspěvek. Usvědčuje sám sebe.
Jinak k bájivému lhaní
Zvláště náchylní jsou k němu jedinci se sklony k hysterii. „Problematika lhaní je velmi široké téma a motivy bývají různé. Může to být například projev alkoholové demence, ale objevuje se také u lidí s antisociální poruchou osobnosti,“ říká psycholog Mgr. Roman Pešek.

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině Brilantní EU

Jakmile Rusko v únoru zahájilo invazi, postoje v celé Evropě se rychle změnily. „Najednou všichni - Němci, Francouzi, Italové, (americký prezident) Joe Biden - všichni viděli, že prostě není jiná možnost. Protože s tímhle chlápkem (Putinem) nejde vyjednávat. To je klíčový bod,“ řekl bývalý britský premiér.

„EU si od té doby v postoji vůči Rusku vedla brilantně,“ dodal někdejší předseda britské vlády, který byl jedním z hlavních podporovatelů odchodu Spojeného království z Evropské unie. Zdroj ČTK

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

23. Listopad 2022 - 19:50 | moldavit

Pane, soudruhu učiteli, sorry, to se fakt nedá, jste naprosto super ubohý zmrd!
Rozumím, současně guru všech slabomyslných, jak jste správně napsal!
Stran Ukrajiny, také mnozí z mých přátel říkají, škoda, že to Putin nedal hned!
Mějte vše dobré!

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Výrazivo na i-novinách přitvrzuje,jak vidno z příspěvku T. L.
Pěkné dny !

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Tak ono to vykresluje to, co vidíme na Vrabeldemonstracích a předtím u antivaxerů.
Lhaní, neschopnost argumentace, kterou nahrazují vulgárními urážkami, překrucování faktů, manipulace.
V další rovině je to pak nenávist EU (Lípa cituji...je v prd...) a nenávist k Ukrajině. Kdopak je asi ten guru JUDr.?
No JUDr. Stříž, že. Vždyť připomněl zákony, schvalování trestného činu podle § 365 trestního zákoníku, případně za trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia podle § 405 trestního zákoníku.
Vše v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině.
Rusko jako válečného agresora (včetně trapných referend) odsoudilo OSN, mezinárodní trestní tribunál vyšetřuje jeho válečné zločiny, nyní ho vyspělý svět označil dle jeho činů za teroristický stát.
A přitom se najdou jedinci, kteří by takovému státu rádi veřejně fandili. Jenom ten Stříž je na překážku, že

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině / TL a "mnozí jeho přátelé"

Podivný "názor", po tom všem co dnes už o Rusku a jeho válčení víme.
Omezenost, prostá blbost, nebo zas jen nevhodná provokace anonyma?
Mezi slušnejma lidma u stolu by si to nedovolil...

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině za 45 tis. Kč

Tak jeden "přítel" to má spočítané. Rychlá likvidace Ukrajiny třeba pomocí vodíkobé bomby je vyčíslena na 45 000 Kč. To tedy fakt vytáčí
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-byvaly-zastupitel-zadal-tvrdsi-utoky-na-ukrajinu-vodikovou-bombou-musi-zaplatit-45-tisic-40415413#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&source=hp&seq_no=7&utm_campaign=abtest205_redesign_feedu_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Russký propagandista Solovjov se svými soudruhy tvrdí na prvním kanále, že země, co dodají Ukrajině tanky, jsou pro Russko legitimní cíle. Zase, co můžeme my, vy nesmíte.
https://www.novinky.cz/diskuze/valka-na-ukrajine-debata-v-ruske-televizi-je-cas-napadnout-zeme-ktere-posilaji-ukrajine-tanky-40423067
Tento pán má dva syny. Jeden v prohnilé GB vystudoval režii a dnes točí propagandistické snímky. Druhý tam dodnes dělá manekýna. Ctěl jsem ověřit na jeho profilu na Tik Toku. Odkaz je, ale obsah byl smazán. Zajímavé je, že homosexualita je v Russku netolerována a tatík brojí neustále proti LGTB.
https://twitter.com/intermarium24/status/1625410772665872384

Nahoru

Re: Ruská agrese na Ukrajině

Russký propagandista Solovjov se svými soudruhy tvrdí na prvním kanále, že země, co dodají Ukrajině tanky, jsou pro Russko legitimní cíle. Zase, co můžeme my, vy nesmíte.
https://www.novinky.cz/diskuze/valka-na-ukrajine-debata-v-ruske-televizi-je-cas-napadnout-zeme-ktere-posilaji-ukrajine-tanky-40423067
Tento pán má dva syny. Samozřejmě jsou v civilu. Jeden v prohnilé GB vystudoval režii a dnes točí propagandistické snímky. Druhý tam dodnes dělá manekýna. Chtěl jsem ověřit na jeho profilu na Tik Toku. Odkaz je, ale obsah byl smazán. Zajímavé je, že homosexualita je v Russku netolerována a tatík brojí neustále proti LGTB.
https://twitter.com/intermarium24/status/1625410772665872384

Nahoru