Vztahy Česko - Rusko -

Verze pro tisk |

To jsem zvědavý, jak na poslední vývoj v ztahů s Rusem v souvislosti s Vrběticemi zareaguje zčásti dementní alkoholik z výšin Hradu. Sázím na to, že se zeptá Lavrova a on mu řekne, že to není pravda. No a hned bude vše jasné, je to jenom špionážní hra odporných západních imperialistů.
EDIT: podle posledních zpráv si (ožran) nechává na vyjádření týden. Zřejmě nutná konzultace s ruskými soudruhy. Co sakra na něj asi mají??
EDIT: co jsem nečekal - ozval se Václav Klaus starší, ukázalo se, že je zdá se také lehce duševně zaostalý, u něj jsem to tedy nečekal. Sice na něj něco Rus asi taky má ale počítal jsem, že zůstane ve své noře a nebude vystrkovat nos...
Tak nevím, jestli si jenom povzdychnout "to víte, s dědečkem je to už těžký" , nebo konstatovat s panem Werichem "kde blb, tam nebezpečno".

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Já ještě přemýšlím i o Bečvě. Hodit do řeky kyanid poblíž kanalizace premierovy firmy je snazší, než dostat se do střeženého areálu.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Pan prezident se prý vyjádří až příští neděli. Bude tak mít čas zkoordinovat svá vyjádření s Moskvou. Bohužel, Rusko má u nás hodně přisluhovačů a kolaborantů, to si nedělejme iluze. Proruský Zeman je jen špička ledovce. No, splnilo se mu přání-chtěl po "čučkařích" jména těch údajných agentů GRU,kteří na našem území operovali a operují. Že to bude za takovýchto okolností, to asi netušil.
Přeji hezký den a pevné zdraví!

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Troch jsem trolil ve skupinkách a u lidí na FB, kteří už pomalu nemohli spát z naší vlastizrádné vlády, která nechce na pokyn z Hradu dovést ten Sputnik. Dnes se s daleko větší měrou bijí za Rusko. Např. komunisté mají jasno. Česko jsou ti teroristi, co dodávali zbraně Islámského státu. Dokonce...
Pokud se prokáže že agenti GRU zničením skladů zabránili vývozu zbraní pro islámské fanatiky v Sýrii a bandrovce na Ukrajině, měli by oba dostat Nobelovu cenu míru.
Takhle jim to myslí na oficiálním webu.
Ještě před odhalením psali, aby ČR, USA a EU nechaly Ukrajinu. Asi napospas Rusům.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Italský filozof a publicista Umberto Eco napsal:
Zákonitosti sociálních sítí přinášejí situace, kdy se dostávají ke slovu davy idiotů, kteří své názory dříve rozhlašovali v baru po skleničce vína a teď mají stejné právo na vyjádření jako nositelé Nobelovy ceny...

Jsem zvědava, jaký ryk zvedne poslanec nyní za SPD,Foldyna,až sem zase budou chtět jet Noční vlci..
Hezký den!

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Tak jsme se z úst Bureše dozvěděli,že ve Vrběticích šlo o útok na zboží.. No,nevím,a co ti mrtví, ti jsou též zboží? Nakonec, co od agenta,který potřebuje prezidenta , čekat,že.
Jiří Dědeček má pěknou píseň, v které je text,jak kráčí nomenklaturní s...či. Asi tak.
Pěkný den přeji!

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Předchozí komentující osobně uznávám. vážím si! Neznamená to, že vždy musíme být ve shodě!
Ve svém životě jsem mnohdy "narazil" na zákon příčiny a důsledku, někdo jiný by řekl, že na karmu...
Jinými slovy, že každý čin motivovaný chtivostí, nenávistí či zaslepeností, zasévá semeno utrpení...
Oproti tomu, jsou-li naše skutky motivovány štědrostí, laskavostí či moudrostí...

Předchozími slovy chci sdělit, že příčinou zcela jistě není výbuch v muničáku ve Vrběticích,
ale bohužel český stát, který soukromé subjekty (dokonce nikoliv české) tajně (bez vědomí demokratických orgánů) využíval ke vměšování do válečných konfliktů třetích stran!

Stejně tak nelze opomenout, že cizí subjekty měly pronájem v objektu státu, respektive české armády (VTÚ), která prý měla garantovat bezpečnost, i když podle mnohých, včetně zaměstnanců, do areálu mohl kde kdo!

Z logiky věci, dle mého názoru, primárně nese odpovědnost (bohužel) český stát!
Divadelní drama, v této cause až neuvěřitelné, je svým způsobem vlastně hloupé...

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Je s podivem, že se k tomuto tématu ještě nevyjádřila rudá záře nad Kladnem zvaná též soudruh Chot František. Že by podobně jako car Lihoš I. čekal na noty dodané vrchním dirigentem?

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Prezident třeba už sám neví,co je za zboží. Hezký den!

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Vy taky nevíte, co mluvíte . Hezký den !

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

To: 20. Duben 2021 - 14:22 | Bohdan Kocharowski
:-)))

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Zdá se, že přisluhovači Kremlu čekají na "slunce naše, světlo našich duší" až se v něděli vyjádří. No že to nebude nic zač bychom se nemuseli stydět je téměř jisté.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Ono to už je jaksi jedno, co prezident řekne.Třeba nás překvapí a bude to jeho životní výkon. Buď v dobrém,nebo v tom zlém. . Proruskou politiku těžko do konce svého druhého funkčního období opustí. I když,jak on říká,jen idiot nemění své názory.. On Sunday we will see and hear.
A taky se můžeme vsázet,jako se vsázel Švejk s ostatními,jestli polní kurát spadne při mši z kazatelny, zda už pošesté odmítně Zeman povýšit do generálské hodnosti plukovníka Ing.Koudelku,ředitele BIS.
Pěkný víkend přeji!

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Já už nechci, aby něco říkal.
Jen ale připomínám, že svět není černobílý. Zeman je sice sebestředný, pomstychtivý, fyzicky odpudivý, obklopený divnými lidmi, ale většinou vystupoval proevropsky a pro NATO. Mohou nás čekat i horší varianty. Že je na Hradě, spíše vyčítejme jeho voličům, anebo voličům všech stran, které ohnuly ústavu a vymyslely přímou volbu.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Souhlasím . Už jsem to psala několikrát,že považuji přímou volbu,čili prvek přímé demokracie za něco, co nemá v našem ústavním pořádku co dělat,a že se nám to vymstí. A vymstilo. A nesouvisí to jen s osobou nynějšího prezidenta. Ano, může nás čekat třeba varianta agenta Bureše na Hradě. Všechny strany,které tehdy populisticky,aby se zavděčily, prosadily přímou volbu,nesou svůj podíl viny. Jistě na ně nelze vše svalovat,za dnešní marasmus může spousta věcí. Začíná to od jedinců,kteří by často chtěli kapitalisticky žít,ale myslí jaksi slovansky se všemi konsekvencemi. Včetně slouhovství ruskému imperialismu,po všech těch zkušenostech,které s Rusy máme.
Přeji pěkný víkend!

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Zde (nejen pro přímou volbu prezidenta) platí už známé: "Mysleli jsme to dobře ale dopadlo to jako obvykle".

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko - Dnes v ruském tisku

Naši pátou ruskou kolonu jistě potěší.
.Je čas, aby Rusko vyvinulo tlak na Prahu a připomnělo mu krádež zlata. ... To však nejsou nejhorší věci, které Češi udělali.
Během občanské války zuřila na území Ruské říše
50 000 členů československých legionářů. Když podporovali bílé hnutí,
nebojovali tolik s bolševiky, protože raději drancovali
majetek lidu . Není žádným tajemstvím, že v roce 1914 mělo Rusko největší
zlaté rezervy na světě - 1 311 tun. Češi upřeli oči na toto bohatství.
A musím říct, že u loupeží uspělo. "Zástupce obvinil tehdejšího ministra zahraničí Dr. Edwarda Beneše z zakrývání zločinů československých legionářů v Rusku." Ve svém vášnivém emotivním projevu uvedl Lodgmann, že „legionáři se podíleli na ruinách ruského lidu“, což se zjevně projevilo ve skutečnosti, že „ukradli většinu carova zlata“, - cituje výňatek z článku

https://mt.newzfeed.ru/blog/43549518783/Rossii-pora-nadavit-na-Pragu-i-napomnit-ey-o-krazhe-zolota?utm_referrer=mirtesen.ru&utm_source=mirtesen&utm_medium=channel&utm_campaign=65808&utm_content=10330995&utm_term=44375

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

To: 24. Duben 2021 - 8:29 | barta

Nečekal bych, pane Bárto, že budete tak krutě střílet do vlastních řad. Přímou prezidentskou volbu měla v programovém prohlášení vláda, kterou tvořily (Vaše oblíbená) TOP09, ODS a slavné VeVerky ...
Ta jej také, společně s ČSSD, prosadila.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko - a přijdou sankce

Vy všichni, co se teď smějete, ještě zapláčete, až zjistíte, že si nemůžete koupit jediný ruský sýr či uzeninu, ruský hrnec, ruskou pneumatiku, ruský nábytek, ruské auto, ruskou kabelku, ruskou limonádu, ruskou pračku, ruské těstoviny, ruskou dětskou stavebnici, ruský mobil, ruskou čokoládu, ruskou drogerii, ruskou herní konzoli, ruské žvýkačky, ruské nářadí, ruské oblečení, prostě žádný z těch skvělých ruských výrobků, kterými nás doteď ten průmyslový obr zásoboval!

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Dyť říkám, že svět není černobílý. Já si moc dobře pamatuji, kdo to schválil.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Spíš např. my v Boru zapláčeme, že nemůžeme prodat do Ruska jedinou sklenici a polívku ze sklenic moldavite neuvaříte :-) Bývaly doby, kdy byly pravidelně nasmlouvané v Crystalexu každoroční kontrakty na obrovské objemy skla. Celé město a okolí z toho žilo . Bojkot vývozu do Ruska (nejen skla ) bude znát . Západ tu produkci bohužel nikdy nevstřebá.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Naskočilo to duplicitně ,sorry .

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Chystá se nějaký bojkot? Zatím to vypadá spíše jen na diplomatickou válku.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Jo , taky embargo na pivo, to jsem dneska už tady někde na netu četl.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

. Prezident přednesl celkem očekávaný projev vzhledem ke svému zaměření. Nepředjímala bych ohledně ekonomických sankcí. Jenom mne napadlo,zda už je celý dluh,který měl SsSR a pak Rusko vůči ČR splacen. Část asi ano. I sklo se do SSSR vyváželo,občas příjemce za dodaný tovar nějak zapomněl platit. V rámci RVHP( pro mladší Rada vzájemné hospodářské pomoci, kteroužto zkratku lid obecný pěkně použil pro název nákupního vozíku na kolečkách- Ráno vyjedu, ,h...o přivezu), tak v tomto rámci to nebylo nic neobvyklého. Hezký večer

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

To: 25. Duben 2021 - 19:47 | Lenka Sepsová
No, překvapuje mě, že taková odbornice vlastně na vše ????????, neví, že dluh byl splacen koncem roku 2013. Méně už mě překvapuje, že Vám "není znám" jeho vznik: stavěli jsme v SSSR, části plynovodů, ropovodů, přečerpávací stanice ... ve své režii a splaceny měly být plynem a ropou. Jenže po listopadu jsme "tak nějak" přestali odebírat ... No.
Samozřejmě to nezní tak bojovné protirusky, jako to, co uvádíte v příspěvku, že ... ????

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

K tomu pivu. Četl jsem vše. Moc slavné pro Rusy to nebude. Sami přiznávají, že většinu zboží z Čech dělají ruské firmy. Z produktů z Čech nebo v licenci. I to pivo v licenci z českých surovin.
https://www.kommersant.ru/doc/4790668

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Pane Zahradníku, popisujete dobu, kdy se vyváželo SSSR. Dnes se trhy změnily, zeptejte se ve významných dnešních firmách.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Jinak Zeman nezklamal. Ty miliony na volební kampaň, které přišly přes Švýcarsko z Ruska a předseda Zemanovců Veleba o nich ani nevěděl, přeci zavazují, ne? Škoda, že spis Mana byl zničen.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

V projevu Zemanově,když si to najdete, ,se v jednom okamžiku objevuje věta,že Počkáme za výsledky. U nás se češtinsky správně říká Počkáme na výsledky, ale v ruštině to je Padaždíme za rezult... .....( přepisuji foneticky).
Hezký večer!

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

No vysvětluje to jeho dlouhodobý pobyt v SSSR, Kazachstánu, o kterém se moc nemluví. Prý tam zaváděl nějaké počítačové moduly pro zemědělství jako zaměstnanec Agrodatu. V hornatém Kazachstánu. A on, co tvrdí, že s počítačem neumí. I když se proklikal na dětské porno.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Mluvím o vývozu skla do Ruska ještě v r.1995, kdy jsem tam byl služebně a ubytován v Českém domě v Moskvě. Jiné komodity tak moc nesleduju.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Takže před čtvrt stoletím. Pokud vím, tak zkrachovali někdy před 11 lety. Tak to už asi Rusové moc nekupovali.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Ono to s tím embargem asi nebude takové horké. Když si vyzdrojujete, tak zjistíte třeba,že piva se v Rusku ročně vypije asi 8 mld litrů. Dovoz tvoří jen 5%. Český podíl je prý jen 10% z toho dovozu, takže asi 40 mil litrů. Většina piva se vyrábí licenčně na místě. např. Velkopopovický kozel se vyrábí v koncernu AB In Bev na základě smlouvy s Prazdrojem. Plzeňské restaurace v Moskvě provozují ruští majitelé. V ruských rukou u nás je např. fa ARAKO,která vyrábí armatury pro jaderné elektrárny a do Ruska vyváží-vlastní ji přímo Rosatom a další. Zdroj: moskevský Kommersant.
Přeji pěkný slunný víkend. Putinovi Noční vlci se už chystají na jízdu, "korona nekorona".Musí nám ukázat,jak to vlastně v té II.sv. válce,která podle nich nastala až napadením SSSR Německem, bylo. A že tu červenou hranici , o které mluvil Putin, si fakt budou určovat jenom Rusové. U nás třeba s takovými pomahači,jako je Foldyna,nyní z SPD.
Hezký slunný den!

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Tak dementní alkoholik bohužel podle očekávání nepřekvapil. Ale že mu to trvalo, než přečetl návod od Rusa, jak se zachovat! To soudruh Klaus starší je jiný moloděc, ten věděl hned, že je to jen ošklivá pomluva.

Nahoru

Re: Vztahy Česko - Rusko -

Chilku to vypadalo, že Hamáčkovi zůstal kousíček rozumu. Ale to nechutné prase Gašek jako náměstek, to je snad jen blbý vtip?????

Nahoru