Západní Evropa dnes.

Verze pro tisk |

V západní Evropě to vře. Mohutné stávky ve Francii, Brexit Velké Británie se zdá nejistý... A naši lokální politikologové stále mlčí. Vzpomenu na Majdan , jak se to tu dlouho propíralo . Zdá se, že se necítí být experty na dění na západě a neví jak se k tomu se postavit.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Západní Evropa dnes.

Současná Evropa je poněkud divoká . Do nedávna se předpokládalo nebezpečí jen z východu a teď to vypadá, že může přijít z druhé strany.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

V Belgii dnes padla vláda.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Ne že bych nevěděl, ale spíš to zase bude ztráta času:

Vaše zlomyslné komentáře mě opakovaně vedou k úvahám o vaší skutečné motivaci (proč taky zůstáváte anonymem, že jo). Čím hůř, tím líp? Jako byste vůbec nevěděl, že jste i s celou svou rodinou na stejné lodi s námi ostatními Evropany.

Kromě toho je nebezpečí - a NEBEZPEČÍ! Události ve Francii, GB, Německu (plynovod?), Belgii apod. nás (ČR) mohou ohrozit nejvýš tak ekonomicky nebo jinou drobnou nepříjemností. Jsou to totiž přátelské, neagresivní a právní státy se zažitou ústavní a politickou kulturou.

Zpráva BIS je skutečně o něčem docela jiném...

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Není třeba se zase vyjadřovat k mé osobě. To bych prosil.
Zkuste napsat k tématu , ať už neutrálně nebo zlomyslně, jak jste označil mé na slova úsporné příspěvky. Tedy jen jestli to umíte :-)

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Pan Zahradník již trpí ztrátou paměti. Jinak by nám přiblížil taky půl roku staré video z Ruska, kde to vřelo mnohem více, včetně toho, že ruští policisté to řežou hlava nehlava. Víc demonstrujících, víc zatčených
https://www.youtube.com/watch?v=yavdWKK_qWo
Jinak ale může být spokojen. I na něj si BIS vzpomněla
Dělá Rusům čučkaře z přesvědčení.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

To co koluje na amatérských záběrech z Paříže rabování, ničení památek, ničení majetku má jedno společné. Ty skupinky výtržníků pokřikují rusky. Snad nám to pan zahradník vysvětlí.
https://zpravy.idnes.cz/francie-rusko-demonstrace-protesty-nasili-macron-zlute-vesty-pbb-/zahranicni.aspx?c=A181211_094337_zahranicni_luka

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Vy asi Hitlerovi věříte, že v Gliwicích to byli Poláci ...
Zajímavé, že ve francouzských médiích o tom není ani slovo.
Ale mám vysvětlení: ruština je velmi podobná ukrajinštině a ty zahraniční "bijce" tam poslal Porošenko :-)))

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Připomínám, že na demonstracích v Praze obvykle vídáme anglicky psaná hesla. Podle logiky moldavita to asi znamená co ?

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Takže co víme z Francie? Mezi "žlutými vestami" se objevili proruští "aktivisté", kteří mimo jiné spolupracovali s ruskými státními "médii". Asi jste už viděli fotku dvou maníků s vlajkou samozvané doněcké republiky.
Do online boje se pustili i ruské trollí továrny, kdy jde o tisícovky botů a trollích účtů. Ty se situaci snaží ještě více eskalovat.
Další zajímavým zjištěním je, že ty partičky demolující výlohy a auta, tak jsou jim dávány příkazy v ruštině.

Je tak jasné, že tématu "žlutých vest" se zhostí i česká proruská a extremistická scéna. Tedy kromě dezinformačních webů i proruští full time "aktivisté",
Což dokazuje i zdejší sešlost

Dále doporučuji ke studiu něco o vašich spřízněných duších
https://hlidacipes.org/zlute-vesty-pocesku-vysoka-skola-zivota-mandelinka-bramborova-a-napojeni-na-spd/?fbclid=IwAR3d6r54aBNz8gMTGw0I2Phpcbl-dLRzfTZX35zZ4OJ84WzW1prz5qLch70

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Neumím francouzsky, ale ruštinu znám
https://twitter.com/ProtestSPb/status/1069897132612771840

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

V Bělorusku je ale zase klid. No v podstatě pokud tam nejedete, jsou to řeči, kdo co psal. Či kdo chce, aby se mluvilo o něčem jiném.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes. A co východ?

Třeba Maďarsko. Tam jsou na počet obyvatel stejné protesty jako ve Francii. Zatím bez násilných činů?

A rozdíl?

Zatímco o událostech ve Francii se široce publikuje v přímých přenosech, o maďarských se moc nedozvíme. Zpravodajství nefunguje a mlčí. Zvolení poslanci s právem vstupu do veřejných medií jsou brutálně vykázáni.Tak to je asi ten rozdíl mezi demokracií západního vzoru a vzorem autokracie států V4. I našemu gerontovi by se moc ala Maďarsko líbila.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Anglický komik Jimmy Carr poprvé zareagoval na vlnu znechucení, která se zvedla po jednom z jeho vtipů v netflixovém stand-upu nazvaném Jeho temná esence. Publiku ve Whitley řekl, že očekává, že bude „zrušen“ a že jednou budou moci svým vnoučatům říct, že viděli muže, který si dělal srandu z vážných věcí. „Říkalo se jim vtipy a lidé se smáli,“ řekl.
Carr v pořadu na Netflixu uvedl: „Když lidé mluví o holokaustu, mluví o tragédii a hrůze. Nacistická válečná mašinérie připravila o život 6 milionů Židů. Ale nikdy nezmíní tisíce Romů, kteří byli nacisty zabiti. Nikdo o tom nechce mluvit, protože nikdo nechce mluvit o pozitivech.“
„Skutečně znepokojující není jen ten vtip, ale i to, že když ho diváci slyšeli, tak místo toho, aby odešli, tak tleskali, halekali a souhlasně jásali,“ povzdechl si na Twitteru renomovaný britský právník Robert Rinder.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes?

To není "západní Evropa", to je jen odvrácená tvář demokracie. Nebo snad má "zahradnik" rychlej recept, jak zabránit nemorálním pitomcům, aby říkali cokoli? Jsou všude, v NB taky, bohužel. A mají i volební právo. Taky bohužel.

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Kdysi vyprávěl komik Krampol s hudebníkem Gondolánem vtipy . Gondolán dost drsný vtipy o cikánech a Krampol mu sekundoval. Lidi se jim nezřízeně smáli. Dneska by to neprošlo. Stejně tak Česká soda.
Podle mě je to škoda. Lidi si nesmí dneska vykládat a vymýšlet vtipy , kterým se ostatní budou spontánně smát? Vy byste snad některým proto chtěl vzít volební právo ? Nebo je nějak umlčet . A kde je pak demokracie ?

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes?!

Stačilo by umět číst: Carr nijak NEreprezentuje západní Evropu, jen odvrácenou stranu svobody slova. Pokud ho pořadatelé "zruší", žádná škoda. Slušnej člověk netrousí vtipy na pohřbech nebo na adresu obětí WW2. A nijak to demokracii v GB neohrozí, jen se bude Carr muset živit nějak jinak.

To jen "zahradnik" se tady zase tetelí nad svou nejnovější provokací v duchu PL.
Podobné "obavy" o úpadek Západu přece čteme od mluvčího Kremlu nebo od Okamury opakovaně.

PS: Co teda má znamenat titulek Západní Evropa dnes?

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Ano, umět číst ,správně. Nepíšu nikde, že by Carr reprezentoval západní Evropu, že ?
Přetisknutá pasáž jsou Glosy Viditelný Macek z úterý 8.2. Za ní pokračuje ještě další vtip. Nechci vás prudit, ale kdo se chce zasmát, mrkne se na něj sám.
Zařadil jsem pasáž do tohoto téma, příhodnější jsem nenašel a hned jste mě zepsul, jak vy to umíte :-)
Jak vy z toho zařazení automaticky vyvodíte, že jsem na straně Carra a nikoliv Roberta Rindera?

Nahoru

Re: Západní Evropa dnes.

Píšu : Zařadil jsem pasáž do tohoto téma, příhodnější jsem nenašel a hned jste mě zepsul, jak vy to umíte. 7.2. o tom psali obsáhleji na Novinkách.cz

Nahoru