Retro 4 (První zmínka o tenisové hale)

Verze pro tisk |

Symbolem arogance moci v době vlády ODS v České Lípě se mimo jiné stala českolipská tenisová hala. Zdejší úspěšní podnikatelé chtěli hrát tenis v teple a město prostřednictvím Jana Stejskala jim vyšlo vstříc. Off rekord mi jiný místní podnikatel řekl: "Já jsem si taky postavil tenisovou halu. Ale za své." Toto je první zmínka o tenisové hale v i-novinách.

Na tenisovou halu chtějí půjčku 30 mil. Kč (17. 4. 2001)

V loňském roce zpracovaná studie odhadovala investiční náklady stavby nové tenisové haly na 40 mil. Kč. Kromě ní by zde mělo být i nové venkovní antukové hřiště s dvoustupňovým hledištěm, tréninková stěna a samostatné parkoviště. Konsorcium firem MEGA a. s., Stráž pod Ralskem, Autodrom Sosnová, s. r. o a SBV TRADING spol. s. r. o., Česká Lípa předkládá prostřednictvím zastupitele Jana Stejskala zastupitelstvu města návrh, ve kterém navrhuje způsob financování stavby nové haly, jež by mohla být dokončena do srpna 2002.

Hala by měla i jeden squashový kurt a samozřejmě i předpokládané sociální a technické zázemí, bufet, klubovnu. Záměr konsorcia je následující. Za 3 mil. Kč by koupilo a zprovoznilo provizorní nafukovací halu se dvěma dvorci s umělým povrchem, kterou po dokončení výstavby prodá a utržené peníze vloží do zahájení provozu tenisového areálu.

Finančně by stavbu zajistila půjčka od města v maximální výši 30 mil., kterou by konsorcium splácelo deset let. Půjčka by měla být čerpána pouze na provedené práce, město má být majitelem objektu až do zaplacení půjčky. Konsorcium by požadovalo pronájem celého areálu na 30 let za 50 tis. Kč ročně s valorizací podle inflace. Za to by se zavázalo zajišťovat provoz a údržbu areálu, spolupracovat s Tenisovým klubem, umožnit přístup školám a dětským sportovním skupinám zdarma. Návrh konsorcia podporuje komise pro tělovýchovu a sport, jednat o něm budou zastupitelé ve středu 18. dubna.

Nahoru