Euro akademie třetího věku pokračuje

Verze pro tisk |

V roce 2012 jsme na Euroškole otestovali v rámci kurzů pro seniory zájem o celoživotní vzdělávání a obrovský ohlas nás mile překvapil, proto jsme se rozhodli umožnit našim spoluobčanům rozvinout své znalosti a dovednosti v oborech, které je zajímají.

Velký dík patří dvěma subjektům, které stály u zrodu této aktivity – v první řadě Městu Česká Lípa, které kurzy finančně podpořilo, dále příspěvkové organizaci Sociální služby města Česká Lípa, která velmi pomohla s propagací.

„Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám.“ Tuto myšlenku naplnilo ve druhém říjnovém týdnu 33 zájemců (nejen z Českolipska) o studium Euro akademie třetího věku (EA3V), které oslovila nabídka Euroškoly usednout po letech do školních lavic a vzdělávat se. V zimním semestru se budou setkávat spolužáci při studiu Procvičování paměti, Úprav digitální fotografie nebo Dějin kultury a umění.

Slavnostního zahájení EA3V se zúčastnila starostka města Česká Lípa Mgr. Hana Moudrá a proděkan pro vnější vztahy a vedoucí katedry mezinárodního obchodu Technické univerzity v Liberci Ing. Jaroslav Demel, oba zdůraznili význam vzdělávání a popřáli účastníkům mnoho sil a elánu.

Představeno bylo také logo EA3V, které vytvořil student 2. ročníku oboru Informatika a reklama Ondřej Spilka. Pro všechny zúčastněné byl připraven welcome drink a studenti oboru Hotelnictví se postarali o malý raut. Přípitek, ač nealkoholický, rozproudil čilou debatu, a my tak víme, že někteří účastníci už absolvovali univerzity třetího věku v jiných regionech, tím je pro nás laťka nasazena vysoko, a to je dobře. Přejeme si, aby se Euroškola stala našim novým studentům jejich „almou mater“. 

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru