Karatisté SPORT RELAX zakončili sezónu medailemi z MČR seniorů

Verze pro tisk |

Po úspěšném startu mladých karatistů na MČR Beginner, kde jsme získali 10 kovů, odcestovala do vzdáleného Prostějova výprava nominovaných seniorů, kde se 2.12. bojovalo o tituly na seniorském MČR. Po zhlédnutí harmonogramu soutěže, jsme nesdíleli nadšení, jelikož start kata byl v 10:00 a zápasy kumite (boj) až v 19:00. Není to ideální stav pro závodníka. Panuje celodenní únava a čekání.

Start v kata seniorky se nám vydařil a Barbora Znamenáčková v silné konkurenci obsadila 7. místo. Božena Pavlasová se jako jediná Masters dostala do nominace seniorek a domů veze 9. místo.  Ve své kategorii Masters U50 si Božena vybojovala stříbrnou medaili.

Po dlouhém čekání se na tatami postavila Barbora Znamenáčková, jedna z kandidátek na medaili. Nově zavedený brazilský systém nám vyhovoval a po dvou výhrách jsme šli do bojů o finále. Velmi vypjatý a vyrovnaný boj mezi Barborou a Eliškou Václavíkovou z Českého Krumlova nakonec skončil lépe pro Elišku. Velmi nás mrzelo, že nám nebodovaly dva kopy Mawashi-geri na záda, které by katapultovaly Barču do finále. Bereme bronz a jsme velmi spokojeni. Bohužel náš tým byl oslaben o Adélu Znamenáčkovou, která si vybojovala nominaci z Národních pohárů. 

Máme však jeden skvělý úspěch a to v podání Barči Znamenáčkové, která se stala v disciplíně kumite ženy -68 kg nejúspěšnější závodnicí v ČR. Více na www.karate-znamenacek.cz

Úspěšně jsme zakončili seniorskou sezónu a děkujeme městu Česká Lípa, Libereckému kraji, NSA a našim skvělým partnerům.

alt
alt
alt
Nahoru