Homesharing a LÍP A SPOLU, z.s.

Verze pro tisk |

ČESKOLIPSKO - Stále probíhá nábor zájemců o službu HOMESHARINGu, a to jak rodičů, kteří by o tuto službu měli zájem, tak i hostitelů, kteří chtějí pomoci. Projekt HOMESHARING se snaží pomoci rodičům s dětmi s mentálním postižením. Hostitel (rodina či jednotlivec) si bere dítě pravidelně do péče na předem domluvenou dobu. Společně pak tráví čas, jdou na procházku, hrají si, nebo spolu uvaří třeba oběd. Večer se pak dítě vrací domů, ke svým rodičům. Rodiče díky tomu načerpají nové síly, odpočinou si, nebo si zařídí záležitosti, které by za normálních okolností nestihli. Děti získají nové přátele, zkušenosti, dovednosti a zážitky. Hostitelům pak HOMESHARING přináší hlavně radost, dobrý pocit ze smysluplné pomoci a je také skvělým způsobem, jak se podívat na svět jinýma očima, učit se trpělivosti a empatii.

HOMESHARING již úspěšně přes tři roky funguje v některých regionech - v Libereckém a části Ústeckého kraje nabízí tuto službu nově i spolek LÍP A SPOLU, a to pro rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra. Právě sem se můžete obrátit, pokud vás projekt zaujal. 

Máte zájem se zapojit jako hostitel? “Je to opravdu jednoduché. Stačí jen zvládnout přípravný kurz, a poté vám už nic nebrání pomoci pečujícím rodinám nabrat nové síly, dětem odhalit nový svět, a zároveň i udělat opravdu dobrý skutek. Pokud jste naopak rodič, který by potřeboval pomoci a rád by využil služeb HOMESHARINGU, neváhejte a kontaktujte nás. Společně vše prodiskutujeme a propojíme vás s vhodným hostitelem.”, říká Radka Ondrušková, koordinátorka projektu z LÍP A SPOLU. Právě paní Ondruškovou můžete kontaktovat s veškerými dotazy ohledně této služby - na telefonním čísle +420 733 706 309, nebo emailem radka.ondruskova@lipaspolu.cz. Případně můžete rovnou vyplnit formulář pro zájemce, který se nachází na webu www.lipaspolu.cz.


 

Chcete se dozvědět o HOMESHARINGU více informaci? Navštivte akci "Kulatý stůl Homesharing – sdílená péče o děti s autismem", která se uskuteční v úterý 8. března 2022 od 15:00 na Krajském úřadě Libereckého kraje. Pro více informací doporučujeme navštívit Facebookové stránky LÍP A SPOLU, z.s.


 

Zavádění metody HOMESHARING v Česku už od roku 2017 podporuje Abakus - nadační fond zakladatelů Avastu. V současné době zprostředkuje tuto službu rodinám dětí s postižením osm organizací a veškeré informace můžete najít na webových sránkách www.homesharing.cz.


 

Za LÍP A SPOLU Ing. Radka Ondrušková

alt
Nahoru