Sbírka pro Ukrajinu přinesla velký úspěch

Verze pro tisk |

Florbalový klub v České Lípě je mimo sportovní aktivity svých hráčů a hráček pověstný i svou ochotou rád pomoci v dobách, kdy je to zapotřebí. Po řadě úspěšných sbírek se nyní pozornost jeho členů upnula k válečnému konfliktu na Ukrajině. Akce probíhající během druhého zápasu série play-down proti Hattricku Brno měla nebývalý úspěch.

Organizací akce se chopily Anna Kadlecová, Michala Motejzíková a Lucie Šmídová, které o ni poinformovaly přítomné publikum už během přestávky sobotního úvodního duelu s Brnem a okamžitě založily i facebookovou událost. „Rozhodly jsme se pro to během soboty. Bylo nám líto, že Lípáci pořád nemají, kam nosit případnou pomoc pro Ukrajinu. Vybíralo se v neděli 26. února od 16:00 do 20:00 přímo v prostorách haly. Byla to sice rychloakce, ale ve výsledku velmi úspěšná,“ uvedla Kadlecová.

A co se vybíralo především? Nejvíce lidé nosili deky, kterých se nashromáždilo mezi 500 až 600 kusy, následovala hromada spacáků, peřin, polštářů, povlečení, osušek, ručníků, karimatek, případně plen. Nechyběla ani spousta drogerie, drobná elektronika (powerbanky, baterie, svítilny), dále pak léky, jídlo pro děti, případně konzervy, balené vody nebo sušenky. Vybralo se rovněž několik desítek tisíc korun v hotovosti.

Na Ukrajinu se vybrané věci v rámci sbírky dostanou pravděpodobně během středy. Část z nich však bude putovat i do tuzemska, kam směřují ukrajinští uprchlíci. „Část věcí chceme poslat přímo na Ukrajinu. Chceme k tomu využít větší organizovanou sbírku a odcházet by to mělo ve středu. Část věcí však schováme také pro Poslův mlýn, kde čekají na příjezd až 500 maminek s dětmi a část odvezeme už v pondělí skautům do Liberce, kteří rovněž budou poskytovat uprchlíkům ubytování,“ doplnila hlavní organizátorka akce.

Byly jsme šokované, jak obrovská vlna solidarita se strhla za tak krátkou dobu, neboť jsme s holkami vyhlásily sbírku teprve večer před tím. Za čtyři hodiny se vybrala spousta užitečných a hodnotných věcí. Navíc se nám stále ozývá spousta lidí, že chtějí pomáhat dál! Jsme rády, že jsme aspoň takto mohly pomoci. Děkujeme všem za podporu v této strašné situaci. Ať lidi dál pomáhají tak, jak jen mohou a tím vším, co je v jejich silách," uvedly na závěr českolipské organizátorky této povedené sbírky. 


FBC Česká Lípa se přidává s obrovským poděkováním všem, kteří se do sbírky zapojili a následně ve sportovní hale svými hlasivkami dovedli mužský A tým k druhé výhře v sérii play-down proti Hattricku Brno 6:5. Série se nyní přestěhuje k dalším dvěma utkáním na půdu soupeře.


 

alt
alt
Nahoru