Ceny benzinu v Lípě

Verze pro tisk |

Krásný den všem.

Letos to bude 9. rok, co jsem se do Lípy přestěhoval z Kladna. Za posledních 8 let jsem vypozoroval, že benízn jsme měli v Lípě VŽDY o cca. 1-1,50,- levnější než beznínky na cestě do Kladna a někdy i o 2,- oproti cenám v Kladně.

Tento rok je ale situace už delší dobu jiná. Nejdražší beznín je v Lípě a pak už následují levnější ceny v Úštěku u Beziny,i u Shell v Roudnici a i OMV v Kladně je o 1,- níž.

Výjimka je noname benzínka za Polepama http://mapy.cz/s/4ttF kde se prezentují, že mají dodávky od Shell a cena dnes 34,90,- a naučil jsem se tam tankovat a není problém.

Tímto se chystám na bojkot stanic v Lípě a uvažuju o dojíždění na Ramš. Chci se proto zeptat - máte s tamním beznínem zkušenosti? Dá se tam platit kartou?

Děkuji

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Ceny benzinu v Lípě

Na Ramši jsem dlouho nebyl, tenkrát se mi to moc nelíbilo. Bylo po dešti, cesta nezpevněná, louže, hopsahejsadobrandejsa, zablácená nejen kola.

Nakupuji v KM Proně v Dubici, na slevovou kartu. S cenami je to, jak píšete.

Nahoru

Re: Ceny benzinu v Lípě

Benzina v Ústí nad Labem = 33,90 Kč, Benzina na hlavním tahu v Teplicích = 34,50 Kč. A to už několik měsíců (myslím N95). V Lípě je nějaká mafie nebo co, takže v Lípě netankuju ani do soukromýho, ani do služebního. Osobně beru výhradně u Benziny - měl bych tak mít zaručenou stále stejnou kvalitu a nemusím se obávat zjištění ČOI. V okolí Lípy je levnější Benzina v Doksech nebo Rynolticích. Na jiné pumpy nemám žádný důvod jezdit, navíc KM Prona měl vloni nebo předloni několikrát špatný benzín (zjištění ČOI). Zase tam ale mají myčku s dobrým ručním předmytím.

Nahoru

Re: Ceny benzinu v Lípě

Souhlasím, že Česká Lípa má v poslední době nejdražší benzín a naftu (tankuji do různých aut) snad v republice. Stejná zkušenost se směrem na Litoměřicko a dál Rakovník. V Plzni před týdnem benzín za 32,70 !!
S Benzinou v Doksech spokojenost.
Jen jedno myslím, že je jinak:
KM Prona v Dubici měla problém s ČOI, ale pokud vím, tak tam není žádná myčka.
KM Prona ve Staré Lípě má dobrou myčku, ale rozhodně jsem neslyšela nic o problémech s ČOI.

Na Ramši karty neberou (naposled jsem tam byla před cca měsícem), nafta bez problémů, cesta sice děravá, ale nemusíte jezdit jako drak! :-)

Nahoru

Re: Ceny benzinu v Lípě

Pap Oil Doksy 36,40
Benzina Doksy 36,60
Ramš 36,50
ShellCL 39,90

Nahoru

Re: Ceny vajec v Lípě

A co vejce? Máte někdo přehled o cenách vajec v České Lípě a okolí. Před velikonocemi si lidé masivně pořizovali nosnice, mělo by se to na trhu projevit. Na dnešních farmářských trzích jsem o vejce nezavadil, ale koupil jsem tam 2 hlavičky českého česneku po 20-ti Kč. Doma jsem je hodil na váhu a ejhle - 12 dkg. To je 333 Kč/kg. Česká farmářka tam měla v prodeji také meruňky. Zeptal jsem se jí, jestli jsou české. Odpověděla velmi nezdvořile.

Nahoru

Re: Ceny benzinu v Lípě

http://www.akcniceny.cz/detail/cerstva-vejce-m-10-1107936/
2,-/ks

Ale celá ta bublina kolem vajec ukázala, jaký jsme to dementní národ ... bohužel ....

Nahoru

potraviny na pranýři

http://www.potravinynapranyri.cz/Search.aspx?page=1

Nahoru

Re: Ceny benzinu v Lípě

Koukám, že k největším hříšníkům patří řetězec Kaufland. Banány z Brazílie vydává za kostarický produkt.

Nahoru

Re: Ceny benzinu v Lípě

Jako by nebylo jedno, ze který řitě ty banány jsou :-) .
Cena přes 300 Kč/kg je v případě českého česneku poměrně běžná. Až z něj uvaříte, zjistíte, že jiný už kupovat nebudete. Čínskej je sice levnej ale zase ho do hrnce musíte vymačkat půl kila aby z toho něco bylo :-)

Nahoru

Re: Ceny benzinu v Lípě

Nevím, jak jste přišel na to, že cena přes 300 Kč/kg je v případě českého česneku běžná. Nakupuji český paličák od velkopěstitelů již několik let za cenu od 160,- do 180,- Kč/kg. Akorát letos mi brzy došel, objednáno mám až na příští týden. Jestli někdo prodává na farmářských trzích česnek přes 300, tak je to šmelinář a město by mu na trzích nemělo zdarma pronajímat místo.

Nahoru