Michal Horáček k panu Kalouskovi

Verze pro tisk |

Pana Michala Horáčka považuji za jednu z mimořádných osobností české (nejenom) kulturní scény, výjimečného textaře a představitele obdivuhodného tvůrčího potenciálu. K tomu člověka existenčně špičkově zajištěného, bez nutnosti "pohnout byť malíčkem", a přitom naopak nadstandardně pracovitého, velice skromného, slušného a vizionářského, současně člověka s neuvěřitelným mecenášským cítěním a aktivitami.

Jeho dopis, veřejně reagující na již tradičně osobité vystoupení pana Kalouska, je naprosto jasně, poctivě a srozumitelně formulován! Není mým zvykem přeposílat myšlenky jiných, můj vlastní mozek je kupodivu (občas) ještě funkční. V případě pana Michala Horáčka velice rád činím výjimku! Věřím, že "hydeparky" jeho slova osloví obdobně jako mě.

Tak nám pan Kalousek dneska vzkázal, že "zlaté časy v Evropě skončily : prožrali jsme to a proflákali."
Koho tím "my" myslel?
Už desítky let pracuju ve dne a hlavně v noci, o víkendech, o svátcích. Moje žena pracuje od rána do večera a ještě se stará o dcerku; nejednou si pak dá budík na tři ráno, aby mohla přemýšlet a kreslit. Můj tchán, profesor teoretické fyziky, pracuje nepřetržitě.
Mí kolegové jako zvukař Michal Pekárek nebo Vojta Dyk nebo Dodo Gombár pracují, až padají únavou, stejně jako editorka mých knih Daniela Iwashita.
Když jdu nakoupit, vidím ženské, které sedí den co den hodiny za pokladnami, vidím řidiče autobusů, vidím lidi na stavbách, lékaře v extra službách v nemocnicích, znám lidi, co vstávají ke koním před pátou ráno...
Nepochybuji, že mnoho lidí se "fláká", ale kdo jim umožnil ten luxus flákat se a "přežírat" díky prostředkům, které vytvořili ti usilovní?
Nebyl to snad právě profesionální politik - zprava i zleva (tohle rozdělení dávno ztratilo jakýkoli smysl) - kdo si tak kupoval jejich hlasy?
Anebo, stejně jako já soudím podle lidí ve svém okolí, soudí tak i M.K.?
Vidí celou tu vlastní povedenou partu, která se stará hlavně o přihrávky předražených státních zakázek na cokoli svým kumpánům.
V tom případě se nedivím, že mluví o flákárně a přežranosti. Ale to ať mluví za sebe a za své, ne za mě a za mé známé. Tenhle dnešní ministrův žvást není jen blbý, je vůči stále ohromnému počtu slušných a pracovitých Čechů nesnesitelně drzý.

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Je to jasné, pan Horáček vůbec nepochopil, že pan Kalousek je politik.

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

To je sice hezké,ale zrovna v době kdy začínají političtí kapříci z nejvyšších vládnoucích i opozičních kruhů konečně plnit vazební věznice a příjemcům dávek na cokoliv se začíná šlapat na kuří oka se začaly dít věci nevídané.Masivní kampaň proti zlodějské a neschopné vládě.Sice nikdo neví čím je tak zlodějská a neschopná,ale skoro každý to tvrdí.Kdo na tom má zájem?
No a ta druhá dotknutá skupina se vydala zvolit komunisty,což při třetinové úřasti není zas tak velký problém.Jsem zvědav jak jim ti krajští komunističtí radní zajistí ty ztracené socialní jistoty a pracovní místa :o)) jak hlásali.
No a k jeho bohatství.Sám přiznává,že fugoval jako černý bookmaker na dostizích za ČSSR.Získané zkušenosti zúročil ve Fortuně.Znám několik lidí,které sázení zruinovalo na lidské trosky.Jsou známy i případy sebevražd a to i za socialismu-např. jeho známý M.BerkaTakto nabyté prostředky tedy nemusím.Jinak umělecká práce-klobouk dolů.

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Peníze nesmrdí Růženíne. I to Korytářovo občanské sdružení Čmelák v Liberci, které vedlo ostrou kampaň proti hazardu si půjčilo 1 milión Kč od firmy Centrum Babylon, provozující mimo jiné výherní automaty.

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

S tím kloboukem bych moc nekvaltoval,zvláště v nastávajících plískanicích.

Nahoru

Re: Nemá Kalousek v něčem pravdu?

Pan Horáček si snad nejdřív měl pozorněji přečíst aspoň tohle:
http://zpravy.idnes.cz/prozrali-jsme-to-proflakali-zlate-casy-v-evrope-skoncily-rekl-kalousek-13h-/domaci.aspx?c=A120920_113209_domaci_kop

Ministr financí mluví samozřejmě o prožírání státního rozpočtu, Horáčkův populistický pokřik je o něčem jiném...

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Ježíš, co tu říkáte za bludy? Na kampaň se složilo 50 dárců, nejčastěji sami kandidáti, z toho několik po 100 000 korunách, ostatní většinou mnohem menší částky. Centrum Babylon mezi dárci není!!! Přesvědčete se sám "http://www.zmena.cz/wp-content/uploads/2012/10/ZpLK-rozpočet-kampaně-krajské-volby-2012.xls"

Proklikat se tam můžete přes web "www.zmena.cz/hnuti/financovani"

Případně se můžete podívat na transparentní účet u Fio banky: č.ú. 2600281888/2010

Že vám není hanba!

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Proč by mi mělo být hanba? Čerpal jsem z informací veřejnoprávní televize. Spíše se domnívám, že jste zaměnil občanské sdružení Čmelák s hnutím Změna pro LK.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/184625-liberecke-sdruzeni-proti-hazardu-si-pujcilo-od-zabavniho-centra/

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Ano, zaměnil, a omlouvám se. Jinak ovšem spolupráci s Čmelákem ukončil majitel Babylonu, AŽ KDYŽ Čmelák zahájil kampaň proti hazardu. Půjčky byly určeny na rozjezd projektu "Nový prales", který začal v roce 2004.

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Z těch čmeláků a nových pralesů jde jednomu hlava kolem.Jako by nestačilo vzájemné soužití,DOM,APAGO,Zahrada,Athiganoi,atd,atd...Já už to nestíhám všechno platit :-)

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Nejvíc platí členové těchto občanských sdružení. A nejen penězi. Také svým volným časem, prací. Ale na druhé straně netrpí zatrpklostí a zapšklým kritizovaním všeho a všech - nemají na to ani čas. Žijí, zatímco někteří život jen komentují.

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

:-))

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

a proto potřebujeme někoho,kdo nám vysvětlí vo čem ten život je

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

což nemusí nikdo vysvětlovat cikánům,ti to ví...

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Včera jsem viděl pořad o olašských Romech. Copak nikomu nevadí, jak pošlapávají lidská práva? Svých vlastních žen a dětí!

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Pokud se nehandrkují o pomazánkové máslo,tak ne ! A co tomu říká Kumar Washington?

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Prvotní otázka byla ohledně textu pana Horáčka. Já s ním plně souhlasím. Odkazy na Kalouskovi kecy mě nepřesvědčí, ale co mě přesvědčilo o tom jak to Kalousek myslel, byla jeho složenka před volbama do PS!

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Karel.73!

Děkuji, mám díky vám konečně po delší době radost! Konečně někdo, kdo po přelivu komentářů na jiné břehy, akcentuje, že prvotní "otázka" byla ohledně textu pana Horáčka a ve shodě se mnou s ním plně souhlasí.

Tím neoponuji například některým slovům "Růženína" stran počátků "podnikatelských aktivit" pana Horáčka. On se tím však nikdy netajil, naopak, oproti mnoha jiným, to veřejně opakovaně prezentoval. Stejně tak, oproti mnoha jiným, životem šel dál a aniž musel, obdivuhodně a bez sebeprezentace, lidem potřebným a znevýhodněným dal a stále dává finanční prostředky ve výjimečné výši a k tomu osobní pomoc v rámci četných donátorských aktivit. Kolik takových osobností aktuálně máme? Nechci počítat lidi typu pana Romana, exšéfa polostátního podniku ČEZ, který desítky (ne-li stovky) milionů také daroval (ze svých příjmů "darovaných" mu státem), ovšem zejména na aktivity syna prezidenta Klause a podobné...

Osobnosti jako je pan Horáček a další (raději nebudu jmenovat, aby nebyli na pranýři českolipských bezchybných), mám osobně mnohem raději a mnohem více si jich vážím než lidí typu pana Kalouska (stejně tak nedodám další jména)...

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

To podstatné z originálu nám jaksi L.B.Šádek zcenzoroval.Je tam totiž odstavec.... Anebo, stejně jako já soudím podle lidí ve svém okolí, soudí tak i MK? Vidí pašáky jako pan Škromach, který jako bolševik, odborář a politik o práci nezavadil nikdy a vždycky jen heftoval lidi?/konec citátu/
Ale v případě pana Šádka chápu proč...
Kalousek mluvil o Evropě a o její vymoženosti -socialním státu,Ne o ČR.Ten přišel po nacionálním socialismu a internacionálním socialismu.Krize tohoto státu má stejné příčiny jako předchozí pokusy.Jednoduše si stát na ten socialismus nevydělá.Tak se ten socialismus financuje z půjček,což nejde donekonečna.Tedy abych byl přesný- zatím si na něj částečně vydělá Německo a zcela Norsko a Švédsko.Za těmi socialistickými přerozdělovacími vymoženostmi se ale na sever sjíždějí socialisté ze všech koutů světa,takže to nebude mít dlouhé trvání.Buďto vzplane nacionalismus nebo přijde také nějaká řecká cesta.
Jinak pane Šádek můj názor na filantropa Horáčka je stále stejný.Vy vidíte těch pár tisíc,které smrkne tu semhle,tu tamhle.Jenom za pronájem prostor na oslavu narozenin dal 800 tis.
Já zas vidím,že hazard na kterém zbohatl nejsou jen sebevraždy,krádeže,rozpady rodin,loupeže,lidské tragedie ale i náklady státu na léčbu několika desítek tisíc patologických hráčů,které hradíme my.Jak řekl Horáček-my co pracujeme o sobotách a nedělích,my usilovní.

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

K mému zcela upřímnému: nepochopení pana "Růženína" fakt nechápu. Něco jsem jaksi zcenzoroval, dle jeho slov. Pouze jsem si dovolil přeposlat text, který mně byl doručen, a ten mám naštěstí uložen včetně odesílatelů (v tom mnoha členů jeho partaje). Já nic neměnil a nikdy jsem takovou nutnost necítil - respektive pane "Růženíne" - podle sebe soudím tebe?! Pro mě zbytečná ubohost! Nastala-li nekorektnost přeposílám, lehce lze zjistit od koho! Slovy kámoše Bárta: Já to nebyl!
Růžením mě jistě poučí, co jest označení iniciály MK? Snad dokonce pan místopředseda vlády? Poté i já chápu, proč pan Růženín chápe, žev mém případě chápe proč! Oproti němu se neskrývám za blbý nick! Stejně tak jsem nikdy neplédoval za zloděje či jim dokonce z titulu postu pomáhal...
Oproti panu "Růženínovi" mám stran pana Horáčka svůj názor, exaktně vyjádřený a precizně vysvětlený, současně respektuji názor oponentů. Já vycházím z osobních zkušeností, proto budu plédovat i nadále. Jiní se budou potácet ve svých "poutech" a dogmatech. Právo na vlastní názor snad máme všichni... Ve slušnosti a toleranci!
Na závěr bych mimořádně rád slyšel reakci "Růženína" a dalších na slova pana vícekanceláře Hájka, našeho prezidenta, stran exprezidenta Havla. Podle mého názoru i zde v "hydepark" by to bylo na smazání. Takovou míru ubohosti a trapnosti těžko hledat. Kupodivu, taky jde život dál!? Jak se říká: k obrazu svému. Pročež si mám vlastně myslet, že i dožívající pan prezident je výjimečný hlupák, ubožák a člověk bez elementární soudnosti!? Věřím, že nikoliv! Pouze asi špatně či mylně motivuje vlastní kancelář...

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Také bych rád slyšel reakce nejen "Růženína" ale i dalších na knihu vícekancléře Hájka, ale od těch, kteří si ji přečtou celou a ne od těch, kteří emotivně reagují na mediální masáž opřenou o pár vět vytržených z kontextu. Tím ovšem nevylučuji, že ta kniha může být blbá. Četl ji už vůbec někdo?

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Předpokládejme, že aspoň Hájek.

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Pane Šádek nečilte se.Prostě mám zvyk ověřovat.A ten text M.Horáčka vyzní úplně jinak,pokud je dána vina pouze Kalouskovi.A nebo je ta jeho vina v tom,že nevidí co dělá a dělal pašák socialista Škromach,který sociálně,na dluh vytvořil skupinu lidí,kteří si také obstojně žijou.A na rozdíl od Horáčka ani nepracovali.
Vy vidíte M.Horáčka jako....velice skromného, slušného a vizionářského, současně člověka s neuvěřitelným mecenášským cítěním a aktivitami.
Já ho pouze vnímám v širších souvislostech-odkud to mecenášství pochází.Pokud si k patologickému hráčství vygooglujete socialní dopady a dopady na státní rozpočet,zjistíte,že ČR je 1% takto závislých lidí také špičkou Evropy a ambulantně,či ústavní léčbou prochází několik desítek tisíc.Jestli tedy Vy vidíte možná statisíce na charitu,já jiným úhlem pohledu vidím stamiliony,možná miliardy,které společnost vydává na jeho/i jiných/ zdroj bohatství.
To vidíte jako dogma?Snad ne :o)))

Nahoru

Re: Michal Horáček k panu Kalouskovi

Ke slovům o panu Hájkovi
Ve shodě s jinými také nemám rád myšlenky vytržené z kontextu. Mnou zveřejněný text jsem vložil bez úpravy jediného písmenka, tak jak mně byl doručen. Mezi více než stovkou respondentů jsou dokonce ústavní činitelé, většinově z pravice, původní zdroj by jistě byl zjistitelný. Knihu pana Hájka jsem nečetl a veřejně přiznávám, že číst ani nebudu. Od pana Hájka jsem totiž toho četl již příliš a v zájmu vlastního duševního zdraví více nemusím. Dotyčný pán není hlupák. Jeho názory jsou však bohužel mnohdy mimořádně tristní. Jsem přesvědčen, že ve středověku by zastával přední post v rámci inkvizice. I bez státnice z psychologie se domnívám, že u něj lze diagnostikovat se značnou mírou pravděpodobnosti poruchu osobnosti. Osobně mně však mnohem více vadí, že současný prezident se podobnými typy (radostně?) obklopuje, ač jinde jsou podobní za mnohem menší myšlenkové úlety odejiti...

Nahoru