Mše za Václava Havla (záznam)

Verze pro tisk |

Dne 18. prosince 2014 proběhla mše za prezidenta Václava Havla. Pokud jste - stejně jako já - propásli přímý přenos, můžete si ji pustit z archivu ČT 24.
K vánočnímu zamyšlení doporučuju přinejmenším kázání pražského arcibiskupa Dominika Duky, které začíná od 13:30 minuty záznamu.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/214411034000114-mse-svata-za-prezidenta-vaclava-havla/

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Hlavně že se už nevrátí !

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Bohužel, nevrátí. Lumpové pookřáli.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Každý,kdo neprojevil dostatečný smutek,by měl být veřejně prohlášen za lumpa.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

To slovo by Venda z huby nevypustil !

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Sem si myslel, když jsem tady zaregistroval upoutávku na mši za VH ( jakoupak mši, když se smaží v pekle), že by pan Tichý udělal líp, kdyby těch pár lidí, kterým mohla uniknout a zajímá je , obtelefonoval a ne tady s tím prudil v Hydeparku . Ale zdržel jsem se komentáře , byly vánoce.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Pánové, dovoluji si vám sdělit, že nebýt Václava Havla, tak jste třeba i tady nemohli svobodně psát to, co píšete.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Většina obyvatelstva je štěstím bez sebe že ten ksindl nás už neobtěžuje. Ještě Dášenka aby chcípla...

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

To jsem nevěděl, že VH vymyslel pro nás taky internet .

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Čím víc těch nenávistných výroků tu čtu, tím víc si Václava Havla vážím. Trefil ty lejnomety přímo na hlavičku. A to mu nikdy neodpustí.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Zítra můžete oslavit výročí Havlovy amnestie !

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Skoro bych se divil, kdyby mezi amnestovanými nebyl někdo vaší krevní skupiny. Vzteklouni, nenávistnící, divousové a jurodiví se se zákonem srovnávají dost obtížně. Tudíž důvod k oslavě spíš pro vás.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Fakt hrůza, chlapci. Chybí mi slova, abych na většinu těchto výlevů reagoval. Jestli to je všechno, co dokážete na dané téma v mozku vyplodit, pak tedy Bůh s námi. A to jsem nevěřící. Nemusím chodit na mše, nemusím nikoho bezmezně ctít. Ale to neznamená, že mám v sobě tolik záště a lidského svinstva.
Vše dobré a lepší vám přeju v novém roce. Snad jednou procitnete.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Člověče,já se vám divím.Psycholog a takový nápady! Je to snad tou profesí?

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

http://uloz.to/xtf8tDCz/lavicka-vaclava-havla-mp3

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Do této chvíle 566 zhlédnutí... to by mě to telefonování přišlo dost draho, Zahradníku.
Pánové, o VAŠICH problémech (NE o nedostatcích VH, který byl normální člověk) se dočtete v každé učebnici psychopatologie. Doporučuju.
Už se na ně, Jardo a Mirku, tady vykašlete. Těch 500 dalších čtenářů to taky udělalo, protože to nemá smysl. S nima by si popovídal leda terapeut :o)))

PS: To máte teda záviděníhodnou zábavu, Zahradníku. Přát jinému člověku smrt?

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Pane Tichý, zhlédnutí začala narůstat teprve po 5 dnech, když se objevily první komentáře - od posledního včera o více než 100, předpokládám, že se čtenáři docela dobře baví . Klidně se na nás ale vykašlete.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Právě na ČT2 skončil výtečný dokument Andrey Sedláčkové Život podle Václava Havla, který doporučuji nejen všem mladším 50ti let ke zhlédnutí a připomenutí. Velká část národa totiž před rokem 1989 ani netušila, že existuje nějaká Státní bezpečnost. Dnes ovšem bereme spoustu záležitostí jako samozřejmost.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

To víš že jo Jardo.Všichni netušili,to jenom ty a Mirek jste už byli v obraze a snili o lavičce.A o pomníku v Novém Boru.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Z Jardovy poznámky vychází , že o Stb věděli asi jen disidenti, spolupracovníci a stbáci. My ostatní jsme podle něj žili v slepé nevědomosti. Nepodceňujte ostatní , z tehdejší generace to věděl téměř každý.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Přečtěte si
- o slibu učitelů 1972:
http://www.i-noviny.cz/zpravodajstvi/taky-budete-volit-komunisty
- o mém lustračním osvědčení:
http://www.i-noviny.cz/lide-mezi-nami/samozrejme-nejsem-zadny-nacista-2-cast

To jen abyste si znova potvrdili, že "Holý-Beran-Novák-Smolík atd." je profláknutej lhář bez morálky, a proto se pod ty svoje srágory nikdy nepodepíše skutečným jménem. Jeho kamarádi zase u voleb neuspěli, tak má plnou hubu agentů, ale voliči na něj kašlou.

Radši si poslechněte Dominika Duku.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla ,jeho nejpřesvědčivější odkaz

Jakmile zazní jméno Václav Havel,okamžitě se rozkvičí a rozkejhá galerka komunistických přisluhovačů,viz výše.Stejně tak kvičeli nacisté,jakmile se ozvalo jméno Simona Wiesenthala.
Děkuji Jégrmanovi za trvalé připomínání zločinů komunistů.viz jeho slib učitelů.Pro mladou generaci je to názorná ukázka toho,jak fungují zločinecké režimy.Nepodepíšeš,poletíš k lopatě,či pásu a budeš rád,že se za výplatu uživíš.Takto totiž fungoval jejich výdobytek-právo a povinnost pracovat tam ,kde ti komunisté určí.
Pane Tichý,zařadil jste se k těm o které měla StB zájem a nasadila na ně operativce.Že nejste v seznamech StB a svědčí tak o Vašich pevných postojích.
Na rozdíl od tzv novoborských signatářů petice,kteří se z vlastní vůle napojili na Ultras zločinné KSČ-Klub českého pohraničí.Jejich Guru Cincibus tam propaguje např.foto masových vrahů Stalina nebo Gotwalda.O jeho a jejich činnosti svědčí i článek v Deníku-Levicoví extremisté zneužili děti
http://www.denik.cz/liberecky-kraj/levicovi-extremiste-zneuzili-deti20120215.html
Je vidět,jakou lůzu Václav Havel odstranil,klidně zneužívá i děti.
I za to mu patří díky.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Těm antihavlům zřejmě vadí, že také díky Havlovi revoluce u nás neproběhla krvavě, jako v Rumunsku. Asi si neuvědomují, že v takovém případě by tu dnes možná ani nebyli. Měli by tedy být Havlovi vděčni, místo toho plivou na jeho památku.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

K tomu doporučení pro mladší 50-ti let a netušící o existenci Státní bezpečnosti: Je dobré to připomenutí. Oni totiž mnozí ani nezažili pěstování kultu osobnosti. Tak se jim to dnes a denně názorně předvádí.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Divnej kult osobnosti, pěstovaný skrzevá nadávky a urážky, a to nejen Václava Havla, ale dokonce i jeho ženy (viz výše). Kdo si nikoho a ničeho neváží (asi ani sebe), samozřejmě neví, co to je někoho si vážit. V životě to nezažil. Tak si holt plete úctu s kultem osobnosti. Politováníhodný tvor.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla

Nectíš-li mého guru brk, podřízneme ti krk! Vivat diskuse...

Jeden hodný chlapec, televizními kanály často prezentovaný, celý pokoj vyzdobil velkou sbírkou fotek s prezidentem Klausem. Profesor doprezidentoval, sbírka se pravděpodobně přestěhovala do sklepní kóje, pokoj mladíka se nově prozářil ještě více prezidentem Milošem I., i na osobní setkání došlo. Prezidenta Havla do sklepní kóje nepřestěhoval, byl za jeho kralování ještě příliš mlád.

Na stará vrzající kolena jsem se poučil, začal jsem také sbírat neb i já mám svého guru rád. Nově mám ve sbírce pamětní medaili s mým guru na aversu a mapou na reversu po přijetí Krymu do svazku federace. V Soči jsem byl, bylo tam hezky, nyní snad i ten Kreml...

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Úcta k zemřelému se dá vyjádřit skromně bez vlastního zviditelňování a okázalých gest, o které by V.H. možná ani nestál. Protože jsem v den jeho výročí nechodil jako kašpar s vyhrnutými kalhotami snad ještě neznamená, že jsem zaprděný čecháček a lump.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla a kalhoty

Alane, děkuji, Váš komentář mně vybavil vzpomínku na babičku. Trochu to souvisí, však si to diskutéři a ctění čtenáři nějako přeberou…

Moje babička z pohodové vesničky u Mladé Boleslavi, byla žena velkého, všeobjímajícího srdce, připravená vždy každému pomoci, současně přímá a rázná, činná u baráčníků, se značnou místní autoritou, kterou s velkým respektem uznával i spádový četník.

Babičku jednou v jakési pozemkové záležitosti navštívil právní zástupce statkáře. Událost pro celou obec, navíc dorazil vozem, v té době pro vesničany stále spíše výjimečný úkaz. Pan doktor si pečlivě vykasal nohavice, aby prý kalhoty nepotřísnil slepičinci. Tím u babči hned získal velký černý bod, její dvorek byl vždy výstavně čistý, neméně jako sednice, slepice měly svůj životní prostor na vymezené části zahrady.

Jednání s panem doktorem zjevně nebylo vstřícné. Babča holt byla zvyklá na poctivé, přímé jednání, kdy zákonem bylo dané slovo. Realitu dneška by určitě nepochopila. Študovaný host babču natolik prudil, že se posléze dlouze zahleděla na jeho vyhrnuté nohavice a k viditelně nervnímu právníkovi ucedila: „Vašnosto, pane doktore, to není kvůli slepičincům, to je úniková cesta.“ A směle hledíc do jeho v otazník změněný obličej dodala: „Teď si na něm, pane doktore, sedíte, ale až vstanete, tak Vám ten mozek nohavicemi vypadne!“. Nutno dodat, že další jednání bylo odsouzeno k nezdaru…

Nahoru

Pěstování kultu osobnosti

K Alanovi doplním jen, že jsme v tom kultu osobnosti minimálně 40 let za Severní Koreou. V Mladém světě někdy v 70. letech psali , že v Severní Koreji mají v každém autobuse veřejné dopravy sedačku potaženou čistým bílým nažehleným plátnem, která musí zůstat neobsazená pro Kim Ir Sena - kdyby náhodou přistoupil.
My máme jen lavičku VH. Pokud vše půjde podle plánu, bude brzo u nás lavička VH v každém městě, městečku ,městysu, obci , vísce i osadě a lhotě.

Lubomíre, kde jsou dnes takové babičky ?

Nahoru

Re: Pěstování kultu osobnosti a babičky

Dnes takové babičky, dramaticky stíhané Alzheimerem, marně hledají, kam by se vrtly, protože máme málo laviček VH. Při trošce štěstíčka místo sedačky potažené čistým bílým nažehleným plátnem skončí na čistě povlečené posteli LDNky či domova důchodců...

Milane, moje babička ještě v 75 letech byla parťákem čety Technických služeb, která mimo jiné kácela v lese. Autorita a respekt od srdce a práce, moudro od přírody - na školy nebyla šance, od 11 let pracovala u statkáře. Pro mě ideální kandidátka na starostku, to by lítaly nejenom třísky a les by radostně dýchal...

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Souhlasím s vámi pane Šádku , ale takové babičky, jako ta vaše , by se s odkazem VH nikdy nesetkaly a taky není proč ,klidně by se bez něho obešly , ať za komunistů nebo za kapitalistů.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Naprostá pravda!

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

"Kusejr to byl talent", ale přesto, kam se hrabe na dnešní kusejry. Věci celkem jasné dokáží rozžvanit tak, že už se v nich nikdo nevyzná. Z pubertální žárlivosti se vrhají na člověka, který si dovolil být lepší než oni a na rozdíl od nich něco pro tuhle zemi něco udělal. A je až podivuhodné, jak jsou v tom rozžvaňování vytrvalí. Projevovat takovou vytrvalost v práci, to bychom dali flek v pracovitosti i těm příslovečným Japoncům!

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Mirku, jste vedle, jak ta jedle ! A šetřte slovy .

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

No ono je všechno relativní: těch "dobře se bavících" provokatérů tady bylo nakonec jen pět, když počítám i Holého-Berana, ale ten je zvláštní případ. Ostatně soudím, že by je ani babička Šádková zrovna nechválila.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Máte pravdu pane Tichý,
ale zcela jistě by nechválila ani ty druhé .

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla - Kdo se trápí?

Pan "Mirek" se stále zbytečně trápí. Každý má rád to své, někdo Václava, někdo Vladimíra, jiný Miloše či dokonce Milouše, tak to ostatně má být, nejsme identičtí (naštěstí), netřeba se nervovat odlišnou preferencí. Navíc Hydepark není Parlament, to by srandy bylo více...

"Dark Side" naznačil, že "Mirek" je pan zastupitel, doktor Hudec. Tomu nevěřím, spíše někdo jako nick použil shodné jméno. Pan Hudec by psal na mnohem vyšší úrovni, jako psycholog by upřednostnil toleranci a uvážlivost oproti jediné pravdě. A tak si společně, radostně a přátelsky zanotujme: Až nás budou milióny... No jo, ale kterých?

P.S.: Babička, ač doktor nebo kmán (všechno jedna parta), by zúčastněné poslala nařezat a naštípat dřevo do foroty na zimu, vykydat hnůj, vyvézt suchý záchod... V duchu svého přesvědčení (správného), že práce člověka šlechtí, uzdravuje tělo, provětrá hlavu.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

No, někomu to bude znít jako protimluv, ale tolerance netoleranci není tolerance. Nenávisti, nízké žárlivosti věčně nezralých, vzteklounství, pomlouvačství a všemu podobnému negativnu je potřeba se postavit. Tím spíše, když vše to negativno tu pár patologických jednotlivců chrlí na člověka, kterého se si mnoho lidí váží a který se už nemůže bránit.

Nahoru

Tolerance

Ono to bude trochu jinak a jinde, pane Mirku . Za sebe mohu říci, že VH má u mě i se svými lidskými chybami čestné místo . Co se mi ale " sakra " zajídá ,že se to některým zdá málo a tak ho stále někde vystrkují a oživují .Tlačí na pilu, abych svou náklonost stejně jako oni často a veřejně demonstroval.
Pakliže se se proti tomu , že mi ho všude cpou , ohradím , označíte mě a podobně smýšlející nevybíravými slovy za patologického jedince.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Zahradník ...by se s odkazem VH nikdy nesetkaly a taky není proč ,klidně by se bez něho obešly , ať za komunistů nebo za kapitalistů.
No chudí duchem /kam tu babičku nepočítám/ skutečně nějaké vzory, jejichž názory ,myšlenky a vize,které by je nutili přemýšlet nepotřebují.Jejich nástrojem je hrubá síla -ať nacisté či komunisté a podobné násilnické organizace.
Jediné,co si uvědomují je to,co je ohrožuje.A to je síla ducha.Podívejte se do EZO na VH-sami estebáci ho zařadili do první kategorie..blokovana osoba no i. kategorie nebezpecnosti.
Měl někdy Jan Hus v ruce zbraň?Ghándí?Mandela?.TGM?Dubček?Václav Havel?
No zkraťme to dle některých zdejších diskuterů-Oxford je ústav pro idiocii,protože si tam dali tu lavičku VH,Francouzi jsou pitomci,protože mají Letiště Charlese de Gaulla,či módní ikonu Coco Chanel.
Nám totiž konečně vládne Cocot Flanel.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Pane Zahradníku, nebýt těch, kteří okydáváním VH tuhle diskusi začali, ani by mně napadlo do ní přispívat. Ale je dobré, aby útočník věděl, že oběť útoku se bude bránit, a že nemůže-li už ona, ujme se té obrany někdo jiný. Sice mě štve furt koukat, co sem kdo zase kydl, radši bych se zabýval něčím jiným, ale na každý ten kyd odpovím. A stylem "na hrubý pytel hrubá záplata".

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Pan Zahradník (12:13) to dle mého vyjádřil jasně. Jinak si dovolím poznámku, že tolerance netolerance je stále tolerance, naštěstí nepovinná. Ve snaze o korektnost jsem znovu přečetl všechny komentáře. Při vší úctě, pane doktore Hudče, první (nejenom) sirka byla ta Vaše...

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

To jste se (při vší úctě) překoukl. Přečtěte si první diskusní příspěvek. A jakkoliv toleruji vaše právo pokládat toleranci netolerance za součást tolerance, jsem přesvědčen, že se mýlíte. Budeme-li tolerovat netoleranci, pak je se skutečnou tolerancí amen.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Nepřekoukl. První příspěvek nebyl sirkou (příčinou), respektive lumpem, to až ten druhý! Další byly následkem. K pochopení postačí běžná lidská soudnost. Stran disputace na téma tolerance vaše přesvědčení zaznamenávám, pomýlenost (u odborníka poněkud nečekanou) však vnímám na vaší straně.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Luboši a víš,že babička měla s VH hodně společného?Tuhle jsem poslouchal premiéra Sobotku- vydržel jsem asi 3 minuty- a jeho povídání a vzpomněl jsem si na kamaráda Slávka Baláka.
Jednou takhle sedíme s lahváčem u souseda doktora a on povídá.Dnes byl v Severce zas nějakej komunistickej papaláš oblíct zadarmo rodinu a pak udělal mítink pro pracující.Voni ti komunisti už ani nejsou lidi a Češi.Ať přijede,kdo přijede tak mluví takovou zvláštní řečí,pořád ty samé obraty,fráze,spojení .Já jim už ani nerozumím,co chtěj.
Tvoje babička si zkrátka nesedla na pr...,před někým,kdo si hrál na vzdělance a dával to najevo řečí,či chováním.
Když mluvil Havel v Kongresu a senátoři mu tleskali,byl jsem skutečně hrdý.A pak jsem čekal,co ti amíci budou povídat-jak je chytrý,vzdělaný,talentovaný spisovatel atd.A tak sedím,redaktor běží k některému místnímu amipapalášovi a ptá se,co tedy a jak a čím si ho cení.A on odpověděl-mluví upřímně a chová se normálně.
Jak vzácná vlastnost i za mořem.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Já myslím, pane Šádku, že kalíte vodu. Ale nepříliš efektivně. Když někdo napíše, že hlavní je, že se VH už nevrátí (= libuje, si že je VH mrtvý), je to jasná urážka. Nevěřím ani trošku, že si to neuvědomujete. Nos mezi očima se těžko zapírá.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Jiří, je pravda (bohužel), že někdy dva lidé říkají totéž a přesto si nerozumí. Tak jako sprosté slovo od někoho zní hulvátsky a od jiného mile. Od některých lidí dokonce i slušné slovo zní sprostě. To je ovšem na jinou diskusi. Slávka Baláka dobře pamatuji, slušný a spolehlivý chlap, rád jsem s ním spolupracoval, pomáhal hlavně s výtvarnou prezentací. V jeho "dílně" mně stačilo něco málo minutek a domluva byla naprosto v pohodě. S Jiřinkou B. jsme přátelé, byť kontakt je hlavně mejly, většinou na trase ČL - Polsko.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Pane Hudče, není vám již trapně? Slovní žonglování a překrucování možná funguje na zasedáních zastupitelstva města či kraje, mě vskutku neoslovuje (také umím). Nevím, co a zda kalím, ale nerad bych byl pokálen, pročež sorry, toto téma zjevně vaše ego nadstandardně trápí stále více, tak další slova rád oželím!

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Myslel jsem, pane Šádku, že Vás to kalení vody už přestalo bavit. Jakkoliv se to pro zachování tváře snažíte všelijak zamotat, sám dobře víte, že tuhle únavnou diskusi odstartoval neomalený útok na VH. A je to jasné každému, kdo si přečte první diskusní příspěvek. Prostě vemte na vědomí, že pokud tu bude někdo zákeřně útočit na VH (něco jiného by byla věcná a seriozně doložená kritika - zprávy agentury JPP ovšem za doklad nepokládám), tak se ho holt zastanu. A jak vidíte i z této diskuse, nejsem jediný.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Ano,studnice jeho moudrosti je,zdá se,nevyčerpatelná.Pro sluníčkáře a kavárnu určitě :-))

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

A kdopak vám to řekl? Copak Havel udělal? nějak jsem si nevšiml jeho nehynoucích zásluh. 20 let chlastal a psal bláboly, které nikdo nečte, ani na ně nechodí. A největší zásek bylo prohlášení o humanitárním bombardování. Ten člověk si hrál na morální autoritu. A já si sakra pamatuji, když v tv sliboval, že jak zalže, odstoupí. Že mu nejde o majetek a nebude restituovat. A v roce 92 měl vše zpět. Pamatuji si, když se smál, že po revoluci se rozkrade stát a že není co ukrást. Pamatuji si toho dost, také střelbu cikánů v Novém Boru, kdy jim dal amnestii o víkendu, ve stavu nemocných a ani nenechal prošetřit, co se tam dělo. Pamatuji si, když umírala jeho žena a on se tahal s onou herkou... Ale hlavně že máme letiště a lavičky. Tímto jen zhnusíte vše, co by i náhodou udělal dobře. Co přijde příště? Prohlášení za svatého, kdy bude Bursík a spol tvrdit, že jeho fotografie léčí všechny nemoci? Všichni se smějí kultu v Severní Korei. A co je lepší tohle líbání Havlova zadku?

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Kde je ten sousedovic malý Mirek ?

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Pokud chcete diskutovat, pak se musíte naučit česky a nelhat, když z toho obviňujete někoho jiného. Pokud napíšete, že psal bláboly, které nikdo nečte, ani na ně nechodí, pak lžete. Protože i kdybych to četl jenom já, pak nemůžete napsat nikdo. Václav Havel si na morální autoritu nehrál, on jí přes své chyby byl. A vy podle toho, co píšete jí asi nebudete.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Písně Karla Kryla jsme si přehrávali na studentské koleji už před 45 roky. To někteří zdejší havložrouti ještě ani nebyli na světě, jiní zase tajemníkovali na nějakém tom OV či něčem podobném (někteří tajemníkují dodnes). Škoda, že Karel Kryl umřel tak brzo. On se sice na adresu VH skutečně několikrát vyjádřil kriticky, ale to berme jako názor, na který má každý právo. A sám Karel Kryl, kdyby se dožil dneška, kdyby se dožil Klause a Zemana na Hradě, by pravděpodobně dal přese všechnu kritiku přednost VH. Nevím. Ale co vím určitě, dnešním havložroutům by to nedaroval. Co by jim řekl, to by si za klobouk nedali. A že to uměl!

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Výborně, pane doktore!

To si o přestávce zastupitelstva budeme moci společně zazpívat moji oblíbenou - Anděla :-))).
Poslední vyjádření Karla Kryla si pamatuji trošku jinak, než Vy ...

Hezký den

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Ono to hlášení se k poslechu Karla Kryla za totality a k tajnému poslechu Svobodné Evropy dává takový punc skoro až disidenství. Jenže oni se k němu hlásili i tací, jako třeba Ransdorf a Grebeníček a "bývalí komunisté" jeho písně použili v předvolební kampani ČSSD v roce 1996. Vztah mezi Havlem a Krylem nebyl zrovna přátelský. Začalo to tím, že když se Kryl hlásil u Havla po jeho zvolení do "služby", tak ten ho poslal zpívat. To měl už asi 400 poradců, z toho zhruba 200 bývalých agentů Státní bezpečnosti. A skončilo to tím, že Havel z důvodu zaneprázdnění nebyl Krylovi v březnu 1994 ani na pohřbu.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Tak my jsme ty písničky poslouchali, jednak, že se nám líbily samy o sobě, jednak, že nejedna se vztahovala k osmašedesátému, který jsme zažili na prahu dospělosti. Kryl nám mluvil z duše, jeho pocity byly naše pocity. A slovo disident jsme kolem roku 1970 snad ani neznali. A že Grebeníček a Ransdorf se hlásili ke Krylovi? Důležitější je, že on se nehlásil k nim. Jinak obdivuji, že víte , že VH měl přesně 400 poradců a že 200 z nich bylo agentů StB. Oni jsou asi jako trpajzlíci. Ti jsou taky všude. O vztazích mezi Karlem Krylem a VH jsem se už zmínil. Každý známe ze svého všednodenního života nějaký příklad, že dva lidé, kterých si vážíme, se navzájem nemusí. To ještě není důkaz o špatnosti jednoho nebo druhého.

Nahoru

Re: Mše za Václava Havla (záznam)

Pokusím se to shrnout:
Upozornil jsem na archivní záznam, který si MŮŽETE pustit. DOPORUČIL jsem aspoň kázání k vánočnímu zamyšlení. Čili: žádná povinnost, do toho kostela taky šel jen ten, kdo chtěl a měl zrovna čas.

K dnešku má téma 1700 zhlédnutí. Jen pár provokatérů považovalo za nutné zveřejnit, že nemají zájem a proč. Dobře se bavili, ale chce to zvláštní povahu. Kdyby ji totiž neměli, všichni by svoje názory podepsali a diskutování mohlo mít docela jinou úroveň, bez vulgarit a pitomostí.

Obecně: Jakákoli akce nebo osobnost má své příznivce, odpůrce a masu lhostejných. No a co?

Nahoru