Novela Zákona o ČT a ČRo

Verze pro tisk |

Občas tady diskutujeme o úplných prkotinách a zásadní téma ignorujeme.
Už dva týdny se celostátně propírá připravovaná novela Zákona o ČT a ČRo, která by dost pozměnila obsazení rad, fungování a nezávislost obou hlavních veřejnoprávních médií.

Varovné hlasy proti novele:
http://www.bohumildolezal.cz/texty/rs3541.html
Výzva KODu:
http://www.bohumildolezal.cz/pdf/podpora-mediim.pdf
Dopis ředitele ČT Dvořáka ministru kultury:
http://svobodneforum.cz/dokument-reditel-ceske-televize-varuje-pred-zakonem-komarka-a-marvanove/

Novelu naopak podporují osobnosti jako Svěrák, Uhde, Sommerová, Fenič:
http://www.lidovky.cz/verejnopravni-media-nesmi-byt-rukojmimi-statu-pisou-umelci-v-dopise-vlade-1tl-/zpravy-domov.aspx?c=A161213_150347_ln_domov_rsa

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Tady je další kritický komentář:

Nakonec je tu ještě jedna zvláštní okolnost celého boje o systém volby rad veřejnoprávních médií. Copak ta média nyní pracují tak zásadně špatně, že se jedná o zásadní veřejný problém a je třeba měnit systém? Nadržují někomu a něčemu? Jestli ano, ať to někdo pojmenuje. Mnoho jejich novinářů nemá dostatek statečnosti a mentalita veřejnoprávních médií obecně vede k hypertrofované opatrnosti. Ale ani Česká televize a ani Český rozhlas nepředstavují žádný problém, který by se teď měl rychle řešit.
Skutečný problém české mediální scény se totiž jmenuje Lidové noviny a Mladá fronta DNES.

http://svobodneforum.cz/navrh-hany-marvanove-by-z-verejnopravnich-rad-odstranil-oponenty-andreje-babise/

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Debata pokračuje bez velké pozornosti veřejnosti, ačkoli se nás výsledek zatraceně týká:

http://svobodneforum.cz/martin-vadas-komu-se-nelibi-novely-zakonu-o-ct-a-cro-aneb-jak-se-z-lesa-ozyva/
a
http://svobodneforum.cz/bohumil-dolezal-novelu-medialnich-zakonu-je-treba-zamitnout/

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Přikládám odkaz - jiný pohled na věc .

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Pravdolaskari-jsou-mentalni-komuniste-Dotacni-lobby-Sveraci-Uhdeove-Chce-se-mi-z-te-chatry-zvracet-uctuje-brnensky-pravicak-467108

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Státní televize a rozhlas je další dotacemi uměle při životě udržované cosi, co nikoho nezajímá. Proto se pozornost veřejnosti nekoná. P. S. To samé platí i o soukromých mediálních subjektech.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Tak jsem se na doporučený "názor" podíval a byla to ztráta času.

Kdo je Viktor Lošťák?
"Syn Matěje Hollana zavražděn teroristy, hlásá fotomontáž, kterou vytvořil zastupitel městské části Brno-Bystrc Viktor Lošťák (Bystrčáci). V minulosti také k fotkám mrtvým těl po teroristickém útoku přiřadil obličeje českých politiků a aktivistů zastávající se migrantů. Důvod? Chce Hollana politicky zlikvidovat."
http://www.lidovky.cz/zastupitel-tvori-kontroverzni-fotomontaze-chci-hollana-politicky-zlikvidovat-rika-ga7-/zpravy-domov.aspx?c=A160805_161308_ln_domov_jzl

To byl ovšem ještě "Bystrčák". Jako lídr další strany "Svoboda a síla" kandidoval (neúspěšně) do krajského zastupitelstva. Chce se mu zvracet, extrémismus u nás neexistuje, zmrdikecy, průzkumy jsou jen cvrlikáním ptáků v korunách stromů lesa politiky apod. = typický rozhovor PL bez věcných argumentů, jen s třeskutými závěry a s titulkem na 3 1/2 řádku, jiné médium by ho totiž neoslovilo. Jestli se neoslovil sám?

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Ještě dva odkazy pro pana Tichého

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zeleni-pohadkari-pochody-teplousu-onanujici-eurohodnoty-Znamy-brnensky-zastupitel-bez-prikras-napsal-proc-jednou-lide-kopnou-demokracii-do-prdele-464065

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Chteli-jste-tyden-neklidu-Chteli-Je-tu-navrh-pomsty-umelcum-Kdyz-nekam-prijedou-hrat-nebo-mit-vystavu-tak-461771

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Nevím jak vy, ale já se pořád hůř vyrovnávám s odvrácenou tváří svobody slova: každej anonym může napsat jakoukoli pitomost.

Hlodavci ještě nedošlo, že bez kontroly investigativních médií by politici už úplně zdivočeli. Neví o novináři Havlíčkovi, který pro naše národní obrození a vývoj plebejců k uvědomělému a odpovědnému občanství v samostatné republice udělal víc než deset spisovatelů, které musí znát každý maturant. A o patro níž: Nepotřebuje předpověď počasí ani informace o dopravních zácpách, nezajímají ho sportovní výsledky, ani varování spotřebitelům (kauza metanol, vadné výrobky, nebezpečné hračky). Asi ignoruje dění v politických stranách a nechodí ani k volbám, vývoj země (a budoucnost jeho dětí) ho nezajímá. To všechno je samozřejmě jeho věc, ale nemusel by to zobecňovat jako obdivuhodný objev. Většina občanů uvažuje jinak, doufám.

Zahradníkovy anotace jsou - možná pro někoho? - zábavné provokace, ale k tématu taky neřeknou nic. (Zrovna v dnešní MFD je další sloupek s věcnými námitkami proti novele zákona.)

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Zkusím tedy promluvit ale jenom za sebe k tématu. Televize mě zajímala tak akorát asi od mých 10 do 15 let, byla to skoro vzácnost a program se konal tak 2 -3 hodiny večer. A stačilo to bohatě . Na internátě byla televize pod zámkem, aby nás nerozptylovala možná od učení . Už jsem se k ní nevrátil a vidíte žiju bez ní od té doby víc než padesát let. Stačí mi radio a v dnešní době internet. Televize podle mně - největší ztráta času ,který
by bylo možné využít sledováním toho, co každého skutečně zajímá a ne co mu servírují z televizních studií. A to jsem zatím nezmínil různé válečné nebo krvavé aktuální reportáže. Místo předpovědi počasí se podívám z okna nebo na teploměr za oknem, s dopravními zácpami nic neudělám a politický život sleduju osobně a názory si tvořím taky sám bez pomoci komentátorů z televize nebo radia. Tak asi tak .

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Taky za sebe. Média představují velkou sílu a tudíž jsou zneužitá k manipulaci veřejným míněním. Má to dnes grády. Ale i bez nich jsou to zloději života. Rozhodně nezapadám do statistik průměrného diváka či posluchače. Raději se nechám manipulovat knihami.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

No jo. Ona tady ale zatím nepadla dost zásadní věc: Seriózní média striktně rozlišují mezi ZPRÁVAMI a KOMENTOVÁNÍM analytiků, politologů nebo jiných expertů a osobností v daném oboru.

Zkušený divák/posluchač/čtenář zná média, na jejichž zprávy je spolehnutí (a ty ostatní může ignorovat). Zná i publicisty, kteří nekecají a jejichž vyargumentované komentáře stojí za zamyšlení (pro mě jsou zárukou jména jako Palata, Hvížďala, Procházková, Rakušanová, Fištejn, Mitrofanov, Hanák aj.).

Dnes docela módní zavrhování televize jako celku moc nechápu. Papežovo Urbi et Orbi, projev prezidenta, předávání Českých lvů, přenos z pohřbu státníka, výsledky voleb, brexit, Olympijské hry... jsou neopakovatelné autentické zážitky, stačí si umět vybírat v programu. Nedávno jsem si např. zopakoval Macháčkova Hamleta (1982), kterého bych už nikde jinde neviděl. A když jsme u kultury, i o pozoruhodných nových knihách se často dozvím z médií, jinak bych je ani v té záplavě neobjevil.

Politický život nelze sledovat "jen osobně" bez rozhlasu a TV, i na tom internetu si přece vybíráte důvěryhodný zdroj. Pokud se sám vyznáte VE VŠEM a experty vůbec nepotřebujete, tak teda gratuluju. To byste nám mohl občas prozradit nějaké moudro. Ale s odkazy na ty Lošťákovy přízemní vulgarity jste teda u mě moc neuspěl :o)

Ještě řečnická otázka: manipuloval Havlíček, Masaryk nebo Havel veřejným míněním? A pokud podle vás ano, bylo to špatně?

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Mýlíte se pane Tichý ve svém tvrzení,že politický život nelze sledovat osobně - jsem toho živým příkladem .
Bez televize a s radiem jen spoře to jde docela dobře , domnívám se, že bez vlivu různých " radičů " a nebo šikovných manipulátorů jsem si zachoval kompaktní mysl a svůj pohled na věc (věci ). Máte pravdu, že si vybírám na internetu pro mě důvěryhodné zdroje a ty jsou , jak vidno, dost rozdílné od vašich důvěryhodných zdrojů - podle jmen, která jste vyjmenoval. Netvrdil jsem ,že se vyznám ve všem ,ale na ledacos stačí zdravý selský rozum a netřeba rad expertů z médií . A k vaší závěrečné řečnické otázce jen odvozuji z doby , kdy žili.
Havlíček mohl mít tolik vlivu, kolik mohl mít čtenářů. Ještě i za prezidentování Masaryka byly prakticky médiem jen noviny, přestože ve velkých městech vycházely i dvakrát denně.Spousta lidí byla ještě dokonce negramotná.
Havel měl možnosti manipulovat veřejným míněním nesrovnatelně větší ,ale neměl to zapotřebí,soudobá média to dělala za něj . A dělají to dodnes a podaří-li se jim zvrátit novelu Zákona o ČT a ČRo, budou to dělat dál. A to by bylo špatně ,když už jste se na to zeptal...... .

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Mohlo mě napadnout dřív, že se nemůžeme shodnout, když jste nedávno s přesvědčením volil komunisty (společně s neexistující mou jmenovkyní JT, která se snad už odebrala do věčných lovišť). Není divu, že spoléháte na úplně jiné zdroje informací a pak nesnášíte VH (i když média to dělala za něj).

Škoda, že k tématu tady nic originálního nepřibylo. Už v úvodu jsem upozornil na novelu zákona, námitky pana Doležala, výzvu KODu (kterou jsme s kolegou Válkem taky podepsali) a odmítavý dopis ředitele ČT. Naopak dopis umělců vládě novelu zákona podpořil.

K tomu všemu jste dodal jen Lošťákův pokřik, který odsuzuje "pravdoláskaře a Svěráky", a je "jiný" jen vulgaritou. Navíc je záhada, proč vůbec novelu kritizuje, když je podle něj veřejnoprávní ČT úplně zbytečná.

Abyste jádru sporu porozuměli, museli byste si přečíst Doležala nebo Dvořáka. Mají konečné obsazení obou Rad schvalovat jako dosud (volení) poslanci - nebo je mají podle novely svými zástupci obsadit vyjmenované spolky (a proč ne jiné spolky?) bez jakékoli korektury? Mají mít Rady větší pravomoci k zasahování do financování a programu?

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Pane Zahradníku, spíše novodobý poustevníku :o)). Píšete, že... politický život nelze sledovat osobně . Tak jak jste se stal přesvědčeným komunistou?
Kdyby jste měl televizi, ale to můžete i přes internet, sledoval byste jistě diskuzní pořady. Třeba ten včerejší Moravcův. Vynikající. Myšlenky pro i proti, spousta podnětů k zamyšlení.
Jenže, ono je lepší a dnes mnohem snadnější vyhledat si to, co jste třeba předložil. Nehledáte pravdu, ale to, co chcete slyšet. Doufám, že pro Vás neplatí, řekni mi co čteš a já ti povím, kdo jsi.
Jinak kváskový chléb dle Vás dělám už rok a nikdo jiný nechce.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Je opravdu škoda,že k vašemu tématu nic originálního nepřibylo, moje odkazy na opačný názor jako vždy neberete . Co je ale zajímavější, že vaše vážně nastolené téma tady nebere nikoho . Já se k obsahu novely vyjadřovat jako nedivák nemůžu ani nechci. Myslím si, že mnoha divákům by stačilo, kdyby se zrušil TV poplatek a kdyby se umělci věnovali pořádně svému umění a nemontovali se pořád různých rozhodování, která
přísluší voleným orgánům a politikům. To bychom klidně mohli volby zrušit a nechat stát řídit umělcům ? Jsem to zjednodušil, ale umělcům jde zjevně především o dostatek přidělených peněz, nebo snad se vám zdá, že jsou
omezováni ve svém uměleckém rozletu např. cenzurou ?
Růženíne, že politický život nelze sledovat osobně, to psal pan Tichý - oponoval mi v mém tvzení ,že to sleduju osobně. Já se nestal nijak zvlášť přesvědčeným komunistou, dokonce toho o té ideologii moc nevím ,ale volím je, protože vidím, že se snaží, přestože je to nad jejich síly ,to vidím taky. Jenom jim trochu pomáhám . To mi vštípili jako obecné pravidlo dávno rodiče - kde se snaží pomáhej , kde to flinkají nech je bejt.
Já jsem bez televize šťastnej , nelitujte mě , nechtěl bych ji ani zadarmo.
No a máte pravdu,že každý hledáme to, co chceme slyšet : já, vy i pan Tichý nebo vltavín a já to respektuju.
S kváskovým chlebem se muselo přestat z objektivních důvodů - plíseň se vytvářela na studených stěnách i
všude jinde .Přece jen se z chleba odpařovalo dost velké množství vody. Jsem rád, že vám se daří péct.
Co čtu, napíšu ještě dnes do téma o knížkách.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Vono je to jinak, kolego MZ. Bohužel jste si doteď nevšimnul, že Lošťák ÚPLNĚ STEJNĚ jako Doležal NOVELU ZÁKONA ODMÍTÁ! S tím rozdílem, že Doležal to dělá inteligentně, pomocí věcných argumentů - a hlavně slušně. Navíc Doležalovi na úrovni veřejnoprávních médií záleží, protože si je vědom jejich významu - zatímco u Lošťáka je to jen exhibice, protože si odpudivou agresivitou jen hojí svoje komplexy a měl by co nejdřív navštívit psychoanalytika :o)

Váš návrh zrušit poplatky (taky za rozhlas?) je populistický nesmysl, protože pak by stát platil veřejnoprávní média z rozpočtu - a napadal byste pro změnu ten rozpočet.

K těm nekonečným debatám je poučné podívat se třeba na 20. nejčtenější titul roku, už jsme tam totiž všechno podstatné opakovaně probrali, např.:

18. Březen 2016 - 21:19 | Jan Tichý
Aha, tak nechat každého člověka, ať si sám vybere, čemu chce věřit? To myslíte vážně? Já mám názor, ty máš taky názor a tím to hasne?
Platí to i o přehršli konspiračních teorií? Třeba, že Američani na Měsíci nebyli a že si to natočili v ateliéru? Že si Dvojčata zničili sami? Že vynalezli AIDS a rozšířili do světa? Že za všechnu špatnost můžou Židi (a cyklisti)? Nebo Cikáni, nebo (právě teď) imigranti? Nebo že nám skutečnou pravdu o všem prozradí siderické kyvadélko? ... Atd.
Když někdo hlásá podobné "názory", není možné se neozvat. Je to dokonce i v JEHO zájmu.
http://www.i-noviny.cz/denik-hv/fotografie-na-tento-den-17-3-2016#.WGkrmFIiz1K

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Já sem dal ty odkazy na Lošťáka z PL jen jako kontrast na ty vaše. Každý čtenář si může vybrat ,co je pro něj srozumitelnější , když jak píšete, oba odmítají novelu zákona . O Doležalovi pak píšete v superlativech ,zatímco druhého jste pěkně zpucoval : slova jako exhibice, odpudivá agresivita, hojí si své komplexy a co nejdřív navštívit psychoanalytika, bych zrovna od vás taky nečekal . Není snad proč vylévat si na něm žluč.
No a ještě zopakuju, že já bych rád nadále i v r.2017 nechal každému jeho názor. A co víc svůj nebo něčí nemíním nikomu vnucovat.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Spíš než kontrast jste podal ukázku stylu a myšlení lidí, kterým vadí liberální demokracie.
Jako malý jsem dostal facáka i za to, že rodiče slyšeli, že jsem někde mezi kluky utrousil "ty vole".
A podívejte - zastupitel. Dnes lidé volí i takovéto hulváty. Nedivme se, náš nejvyšší je obdobný.
Dovedete si takovou mluvu představit u A. Merkelové? Obamy? Václava Havla? Dalajlámy?
Pan Tichý pouze popsal jeho chování. Nakonec nás to, jako učitele, učili v psychologii. Žáky s takovým chováním posíláme do pedagogicko-psychologické poradny. A nemyslím, že jde o vylévání žluči učitele.
Takže proč je jinde nemyslitelné, aby se nějaký politik takto vyjadřoval? Proč u nás to začíná být přijatelné, pro mnohé žádoucí?
Pan Lošťák o sobě píše jako o předsedovi strany toužící po silných jedincích, po silných vizích. Sám je sice nepředkládá.
Ale zhrubnutí politiky jsme tu přeci měli . Stalin, Gottwald, Mussolini, Hitler. A měli i silné vize.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT - až moc srozumitelný Lošťák?

Že je Lošťák "problémový žák", k tomu závěru stačí přečíst si titulky tří článků, které nám MZ tak vhodně vybral. Voliči v Brně na to přišli: jednou ho sice (omylem) zvolili, ale do kraje už se jeho nová strana vůbec nedostala.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Ano,spoustě lidí už vadí přemíra současné liberální demokracie. Dříve se žáci s problémovým chováním posílali s posudkem od psychologa do zvláštní školy . Dneska všeprostupujícím vlivem liberální demokracie jsou posíláni zpět . Je to snad proto, aby se slušné děti naučily od nich mluvit sprostě a jejich grázloviny ? Přinejmenším jich dost trpí . To je taky liberalismus . Mezi dospělými někdo mluví slušně a vystačí si s tím, jiný to prokládá jadrnějšími výrazy . Výkvět bývají umělci , přečtěte si , jak se vyjadřuje třeba David Černý . A samozřejmě my máme každý jinou míru tolerance k hrubším výrazům . Nemělo by to ale být tak, že vulgární slovo nám u jednoho vadí a stejné u jiného člověka nikoliv.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

To si teda pište, že jo!
Asi jste nikdy nenavštívil Cimrmanovce a nezamyslel se nad funkcí šrapnelu :o)
Například hradní koprolálie nebo revolucionář Lošťák, to je něco úplně jiného. Jen mazlavého a trapného.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Akutní to je - dlouho se nezvyšovaly poplatky. Je potřeba najít důvod jejich zvýšení. A pak bývávalo, že ČT dávala 2,5 mld na "vlastní produkci" no a pani Svěrák, Fenič jsou významní tvůrci pro ČT. Počet stanic ČRo je také nebývalý - a tom to je. kt

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo - a demokracie

MZ by si měl trochu srovnat pojmy.

Demokracie buď je (chválabohu), nebo není. A podle toho, jak dopadly volby, může být demokratický režim liberálnější, nebo konzervativnější. Do příštích voleb. Ale "přemíra (jakékoli) demokracie" je nesmysl. Podobně jako "lidová demokracie" nebo "řízená demokracie".

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo - a demokracie

Klíčovým znakem demokracie jsou svobodné volby, přičemž jde nejen o možnost výběru z více navzájem si konkurujících subjektů a zajištění správného spočítání hlasů, ale i o to, aby voliči měli pro své rozhodování k dispozici dostatek nezkreslených informací z více stran. Oligarchizací médií je nabídka informací vážně narušena. Povrchní volič snadno podlehne informacím z první ruky. Odpovědný volič má, naštěstí, možnost vyhledat si pluralitní informace na internetu, avšak jeho hlas má pouze stejnou váhu jako hlas voliče, jenž si s tím hlavu neláme.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo 5 dní od Silvestra

Ano pane Zahradníku. Fantastická skupina Ztohoven, Pussy Riot, mladá fracek a další.

V zásadě jde vždy o zneužívání veřejné televize ( podojení). Když nejde zneužívat ( dojit), je třeba upravit zákon tak, aby se mohlo dojit více. Při dojení pak vyměnit Zemana a Babiše, protože jsou škůdci a navíc se obohacují a Zeman je vulgární.
Když to nepůjde, je ohrožena demokracie. Je třeba udělat zákon o ČT, Babišovi (lexbabis) a zákon proti Zemanovi za velezradu.
Na Trumpa zatím nemohou, poškodí ho aspoň tím, že jeho zvolení zařidill Putin.

Podívejte se třeba na doprovodnou publikaci vydanou městem k IGS 2015 , na str. 98, kde Maxim Velčovský (český designér a pedagog na Vysoké škole uměleckoprůmyslové) vystavuje exponát,
který jak sám říká, provokuje puritány.

Na Nový rok , po celý rok.

Pane Válku je málo voličů, kteří jdou k urnám a znají zákon o ČT. Obecně si většinově myslí, že jim ČT lže a svoji pravdu si posílají mailem.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Pane Válku, vy jste demokracii popsal přesně. Zvlášť se mi líbí poslední věta,že hlas každého voliče má stejnou váhu. Koneckonců strany a politici mají nejvíc práce s tím, jak to veliké množství povrchních voličů
přesvědčit, nejen aby šli k volbám, ale aby volili právě je.

Nahoru

: Novela Zákona o ČT a ČR Budoucí voliči z 9.třídy

Dnes mi přišel mail, autorem je prý učitelka ZŠ:
Žáci 9. třídy v dnešní době:

Pokud si myslíte, že učitelem může být každý,
kdo 45 minut udrží křídu a moč, jste na omylu.

Abyste si to patřičně představili, vybrala
jsem vám 9. třídu v čase, kdy jsou všichni
přijati na střední školy. Člověk by řekl - proč
sem vlastně ty vousaté a prsaté děti ještě chodí
a nezůstanou radši doma, když se stejně odmítají
učit? No protože je pro ně škola jen druh
zábavy, estráda, show.

Tak, připraveni ke vstupu do třídy?

Totální výtlem

Začátek hodiny. Nenechte se zmýlit malým počtem
žáků v učebně.

Zbytek přijde tak za čtvrt hodinky - musí
nakoupit v Žabce naproti kuřivo, čipsy a Redbuly.

Když omladina dorazí, vevalí se s ní do třídy
čmoud trávy, cigár a tabáku z vodních dýmek.

Jakmile se žáci usadí, začnou si vyměňovat
flašky s pitím (pitný režim zaručuje školní řád).

Vzduchem létají z první do poslední lavice
plastové lahve, které se občas za letu srazí.

„Kreténe, debile, čubko, zmrde!“ ozve se
obvykle po takové kolizi, což druhá strana
kvituje slovy:

„Mrdám na tebe, čuráku vyjebanej! (oslovení
„čuráku“ je dnes mezi mládeží konverzační obrat
stejně jako kdysi „vole“).

Když ty štěbetálky za cenu vyřvaných hlasivek
ztišíte, začíná nejklidnější fáze hodiny.

Třetina třídy zalehne se staženými kapucemi
na lavice dospat noc strávenou na ICQ, Facebooku
či Wowku (World of WarCraft),

třetina si začne vyřizovat korespondenci v
mobilu a zbytek osazenstva tupě zírá vyrývaje
žiletkou klikyháky do lavic, či, patří-li k
hnutí emo, do svého předloktí.

Nyní můžete začít s výkladem.

Ovšem i kdybyste jim říkali, že jste právě
vynalezli elixír nesmrtelnosti, jedinou reakcí
bude cedulka NUDA K CHCÍPNUTÍ! opřená o penál
dívenky, kterou vzali bez přijímaček na
gymnázium, přestože běžně píše „bríle“, „výtr“
či „lžýce“.
Zprávu jsem zkrátil o 2/3.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

To je starý,jak se říká v Pelíškách. Koluje to s obměnami na netu už pár let. Nevím, chodím už několik let s jednou učitelkou ,která učí angličtinu v N.Boru a má devátou třídu , cvičit si španělštinu k Marii H.,též profesoře ,ta ale učí v Č.Lípě.Obě jsou čtyřicátnice. Angličtinářka svou třídu chválí,nedá se tedy paušalizovat ani tím,ani tím směrem. Marie též. Žáci se chovají tak,jak jim to je -částečně- dovoleno v rodině.
Přeji hezký den.

Nahoru

Re: Novela Zákona - 2 citáty o mládeži

"Vždycky se mezi nimi najdou lidé, kteří jednou vyrostou ve velké osobnosti. Že tomu tak není, to je zkreslená představa. Dospělí si svoje mládí vždy trochu zidealizují, ale vlastně to samé říkali před lety naši rodiče o nás," říká psycholog Cimický.

"Naše mládež miluje luxus. Má špatné chování a opovrhuje autoritami – neprokazuje úctu starším a místo pohybu a cvičení raději plácá hlouposti. Děti jsou dnes tyranské; doma vůbec nepomáhají. Už se nepostaví, když někdo starší vstoupí do místnosti. Odmlouvají a vzpírají se svým rodičům, ve společnosti mluví hlouposti, nenasytně hltají jídlo a tyranizují učitele," napsal o mladých lidech své doby filozof Sókratés už před dvěma a půl tisíci lety...

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo Budou také volit, je svoboda

Tito voliči přijdou letos k volbám. Zvolí nám prezidenta a poslance.
Výsledek bude takový jaký bude.
Když se to nebude těm z ČT ( a nejenom z ČT) líbit, budou vyvolávat nepokoje! Povede je bývalý komunistický kádrovák Pithart, kterému se nebude líbit, že Babiš sestaví vládu s KSČM (třeba).

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Tohle jistě potěší místní rusofily, necenzurováno českou televizí, skutečně milí přátelé
https://www.youtube.com/watch?v=Ndnk4V3Y_Pk
Včera česká televize odvysílala dotaz na paní JUDr. Romancovovou, velice slušně vypadající a kultivovaně vystupující dámu. President Zeman se totiž vyjádřil, že Úřad pro potírání dezinformací vede debil.
Ta dáma odpověděla, že na vedoucího je vypsán konkurz. Na opakovaný dotaz, koho tedy myslel president odpověděla smutně, že tedy asi ji.
Zeman by se v příspěvku Vltavína mezi žáky jistě nestratil. A jedno pořekadlo...jaký pán, takový kmán.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

No,prezident se bude snad volit až příští rok,nespěchejme ! Pokud tedy nezasáhne nějaká vis maior,o které nevíme,možná,že Vltavín má jiné informace. Mimochodem- Babiš byl členem KSČ od r.1980,čili vstoupil v době tuhé normalizace.
No, náš prezident by se neztratil mezi žáky ani svým posezem.Oni se válejí na lavici,on při poselství národu a lidstvu v křesle. Dovedete si představit třeba Masaryka takhle rozvaleného ? Fakt můžeme být rádi,že nenosí kilt. Jak říkala Ethelka Kákonyi ve Švejkovi,když rozhořčeně odcházela z divadla v Királyhidě,kde vystupovaly tanečnice,které nenosily spodní prádlo ani trikoty a pro potěchu důstojníků se dole holily jako Tatarky: Das ist ekelhaft, wirklich ekelhaft!
Hezký den!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Paní Šepsová, Vy si do svých odpovědí, vždy přidáte dehonestující informace. Srovnáváte Masaryka se Zemanem a zapomínáte na směšné figurky Schwarzenberga i Havla.

Na celou řadu komunistů zapomínáte. Vy je znáte. Nehodí se Vám, tak je neuvedete.

Prezident Zeman se mezi žáky nikdy neztratil. Jeho studijní výsledky byly vždy vynikající, neměl problémy.
Studium a povolání (wikipedie)
V roce 1963 dostudoval střední ekonomickou školu v Kolíně. Přitom hrozilo, že mu bude odepřena možnost složit maturitu, a to kvůli referátu, ve kterém oslavoval knihu Karla Čapka Hovory s T. G. Masarykem, která byla komunistickým režimem zakázána.[6] Nakonec byl připuštěn k maturitě, ale nebylo mu vystaveno doporučení ke studiu na vysoké škole.[6] Zeman z tohoto postupu později obvinil svou učitelku českého jazyka, ta vinu odmítla. Po maturitě pracoval v účtárně závodu Tatra Kolín. Jeho spolupracovníci později vzpomínali, že ho toto zaměstnání nebavilo a k ostatním byl přezíravý.[7] Díky praxi v závodu Tatra po dvou letech získal doporučení k dalšímu studiu. Navíc kvůli srdeční vadě získal tzv. modrou knížku a nemusel absolvovat základní vojenskou službu. V roce 1965 začal dálkově studovat Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze, kde studoval obor národohospodářského plánování, o dva roky později přešel na denní studium, které zakončil roku 1969. Následně zde také rok vyučoval. Během studia bydlel na koleji Jarov. Také spoluzaložil diskusní Studentský futurologický klub a byl pomocnou vědeckou silou profesora Pavla Hrubého. Svou diplomovou práci napsal u profesora Věňka Šilhána. Jeho tehdejší známí ho považovali za nadaného studenta, a také namyšleného samotáře.[5]

Oba pánové byli zvoleni v demokratických volbách.
Voliči přijdou letos a příští rok k volbám. Zvolí nám prezidenta a poslance.
Výsledek bude takový jaký bude.

Když se to nebude těm z ČT ( a nejenom z ČT i z NB) líbit, budou vyvolávat nepokoje! Povede je bývalý komunistický kádrovák Pithart, kterému se nebude líbit, že Babiš sestaví vládu s KSČM (třeba).

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

No, Zemana s |Masarykem opravdu nesrovnávám,to je nějaké nedorozumění.To bych si vůči Masarykovi nikdy nedovolila. Srovnávám ho v jediném punktu,a to v tom posezu. Jinak opravdu,ale opravdu ne!!!
Nevím, jakou spojitost má zde panem Vltavínem přetištěný článek z Wikipedie s posezem pana prezidenta při projevu, ,ale ona se ta spojitost určitě najde. Jako ten Peroutkův článek.
Hezký zimní den přeji!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo - k věci

Směšné figurky, komunistický kádrovák, budou vyvolávat nepokoje! - on už si ten vltavín nevidí do ... úst.

Tak zpátky k věci. Kromě politických stran (zastoupených v PS) najmenují členy kontrolní Rady ČT a Rady ČRo vyjmenované organizace. Je jich 22, takže by mohly kdykoli převálcovat zástupce stran:
Akademie věd České republiky / Asociace profesionálních divadel České republiky / Asociace producentů v audiovizi, z. s. / Asociace režisérů a scénáristů - ARAS / Česká biskupská konference / Česká lékařská společnost Jana Evangelisty Purkyně, z. s. / Česká rada dětí a mládeže / Česká unie sportu, z. s. / Českomoravská konfederace odborových svazů / Český filmový a televizní svaz - FITES z. s. / Český helsinský výbor / Ekumenická rada církví v České republice / Federace židovských obcí v České republice / Herecká asociace / Hospodářská komora České republiky / Česká konference rektorů / Národní rada osob se zdravotním postižením České republiky, z. s. / České centrum Mezinárodního PEN klubu / Svaz měst a obcí České republiky / Syndikát novinářů České republiky, z. s. / UNIE – odborový svaz orchestrálních hudebníků ČR / Asociace ekologických organizací Zelený kruh“.
http://svobodumediim.cz/aktuality/detail/116

Návrh je projevem pohrdání parlamentní demokracií a demokratickou politikou.
Smyslem demokratických politických institucí je mimo jiné zaručit prostor pro praktické
uskutečnění svobody projevu. Je k tomu kompetentní Parlament České republiky a
v tomto případě Poslanecká sněmovna, která je ztělesněním politické plurality v naší
zemi a jejíž legitimita je dána svobodnými volbami. Z toho plyne její právo podílet se na
vytváření mediálních rad.
Postavení managementu ČT a ČRo pod kuratelu Správních rad pak ochromí
akceschopnost obou institucí a zvýší jejich manipulovatelnost.
(z výzvy KODu, viz odkaz v úvodním textu tématu)

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Předpokládám, že nečtete jenom moje příspěvky.
Byla to reakce na, že by se Zeman mezi žáky z 9. třídy neztratil.

Informace o Zemanovi
že v roce 1963 dostudoval střední ekonomickou školu v Kolíně. Přitom hrozilo, že mu bude odepřena možnost složit maturitu, a to kvůli referátu, ve kterém oslavoval knihu Karla Čapka Hovory s T. G. Masarykem, která byla komunistickým režimem zakázána.[6] je velmi důležitá a zásadní.

Jinak paní doktorko nemůžete vědět proč pan prezident měl při svém projevu nohy od sebe.

Jinak nám se sváteční projev prezidenta líbil a i my jsme konstatovali, že pan prezident nesedí zrovna nejlépe.
Projev se nám však líbil, protože naše země vzkvétá a u většiny obyvatel je bez blbé nálady. Zatím.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo - PS: dva prezidenti

https://www.prezident.sk/article/novorocny-prihovor-prezidenta-slusnost-musi-byt-znova-pocut/

Možná pochopíte, PROČ se náš prezident tolika lidem "nelíbí"?

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Nepochopí,je to marný,je to marný,je to marný. Každý má právo na svůj názor . A při tom připomínání komunistů,ke kterému zde bylo vyzýváno- Miloš Zeman do této zločinecké strany přece vstoupil taky.Dobrovolně. To jen pro pořádek.

Nahoru

Zákon o ČT a ČRo zloba a nenávist jako program

Tato země vzkvétá.
Má dobrého vzdělaného prezidenta. Má skvělého vzdělaného ministra financí.
Oba muži mají vysoké procento oblíbenosti.

Část smetánky se trápí zlobou a nenávistí, že to tak je.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Nevím do které smetánky mám zařadit toto
ČSBS Vodička....Osobně si myslím, že paní Havlůjová – a to potvrzují i její současné kroky, kdy si má v nejbližší době založit vlastní veteránskou organizaci – měla velké ambice se stát šéfovou ČSBS. Za tím vším je prostě něčí snaha poškodit ČSBS přímo a skrze něj i hlavu státu, prezidenta Zemana
Více zde: http://www.zasvobodu.cz/news/precetli-jsme-v-parlamentnich-listech/
Mgr. Gabriela Havlůjová...Do nově vzniklého spolku připomínajícího odboj, který zakládá vyloučená členka kritizovaného Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) Gabriela Havlůjová, se rozhodlo přestoupit 90 procent členů zrušené kladenské buňky. Členská základna nově vzniklého spolku bude silná – budou v něm političtí vězni, váleční veteráni či přeživší z Lidic.
Něco jsem četl o novém a hezkém . A ono to útočí a poškozuje našeho vynikajícího prezidenta? To je ta smetánka?
Nebo je smetánka ten,co si vozí zadek za naše daně?

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Kdysi dávno dosažené vzdělání bez morální kotvy a charakteru státníka moc neznamená.
"Vysoké procento oblíbenosti" taky samo nestačí, to mají občas i diktátoři nebo bizarní pitomci.
Nesouhlas s oběma pány pramení v obyčejném pudu sebezáchovy a v obavách o budoucnost země.

Nahoru

Naše země vzkvétá a Čím více zákonů, tím méně spravedlnosti

Tato země vzkvétá.
Má dobrého vzdělaného prezidenta. Má skvělého vzdělaného ministra financí.
Oba muži mají vysoké procento oblíbenosti.
Nenávist ,zloba, stres zkracuje život. Tento styl života odpovídá kyselým potravinám, které mají pH 4.
Zbavte se kyselosti, radujte se života a vyvarujete se stresu.

http://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=578143
Čím více zákonů, tím méně spravedlnosti
3. 01. 2017 16:22:26
Také vám někdy přijde prapodivné, že jeden soud v jedné a té samé věci vynese přísný rozsudek a druhý naopak obžalovaného kompletně zprostí viny? Kam se ztratil ten pevný pilíř společnosti, kterým měla být justice?
Ať už se na se na Spojené státy díváme jakkoli kriticky, jedna věc je nezpochybnitelná. O tamní soudní systém se lidé, společnosti i podnikatelé mohou opřít. V první řadě tam existuje dodatek Ústavy, který zaručuje svobodu slova. Já stále svým přátelům říkám, kandidovat Donald Trump u nás či někde jinde v Evropě, tak ho během kampaně zavřou za jeho výroky. Naše zákonodárství je zaneseno takovým nánosem zákonů, které mohou kohokoliv tak zvaně chytit za šos a uvrhnout ho do problémů, ačkoliv konal to, co bylo nutné, mluvil pravdu a zdravý rozum mu říkal, že to je správné.
Zdroj: http://hannig.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=578143

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

I v USA,kde mají mimochodem zcela jiný systém právní, založený na precedenčním právu a ne kontinentálním,jako je ve většině Evropy, může jeden soud vynést rozsudek takový a druhý ,např.odvolací, naprosto jiný.
A u nás asi máme jiný problém. Ministr financí,jehož podniky dostaly minulý rok nejvíce dotací z kapes těch užitečných idiotů daňových poplatníků za celou historii(včetně Kosteleckých uzenin,kde šidí salámy,jak zjistila inspekce), začíná asi být dost nemocen.Trpí jakousi parciální amnézií,čili částečnou ztrátou paměti. Nepamatuje si, že věděl o tom práskačském webu,kam mohli anonymové nahlašovat to,že údajně nedostali v restauraci účtenku( i když ji dostali) .Nahlašovali prý ale i tu provozovnu Lihovar v Čapím hnízdě... Oblíbený Blesk mu to musel připomenout,že od něj dostal již 8. prosince sms,ze které vyplývá,že o tom sakra věděl a zřízení webu bylo nepochybně na Burešův pokyn. Stejně za vše, včetně toho práskačského webu, může ten Kalousek.Ten ho spustil.. A všetkí kradnú, aj ja. Kalousek může i za ten nákup akcií,pro který ho nyní má vyšetřovat policie,protože se tím prý Bureš vyhnul placení asi daní ve výši asi 90 milionů.
A pan prezident se zase včera nechal naplno, razantně slyšet,že by býval byl podepsal Chartu,kdyby za ním někdo přišel. Zřejmě byl tak významný,že čekal,čekal ve své velikosti , a ono nic. Nikdo mu ale nebránil,aby nevyhledal aktivně, nikdo mu nebránil,aby šel do kriminálu jako třeba V.Havel nebo V.Benda z VONSu nebo P. Uhl,který odkroutil 9 let a mnoho dalších.
Nějak je mrazivě aktuální píseň Civilizace od V+ W z e hry Osel a stín. V té poslední sloce se praví,jak zazní fanfára a přijde spásonosný osel, už se věří oslovi, jen když nás ten osel hlučně osloví.... Hezký den!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

.....V první řadě tam existuje dodatek Ústavy, který zaručuje svobodu slova. Já stále svým přátelům říkám, kandidovat Donald Trump u nás či někde jinde v Evropě, tak ho během kampaně zavřou za jeho výroky. Naše zákonodárství je zaneseno takovým nánosem zákonů, které mohou kohokoliv tak zvaně chytit za šos a uvrhnout ho do problémů, ačkoliv konal to, co bylo nutné, mluvil pravdu a zdravý rozum mu říkal, že to je správné
Tak takhle jsem se dlouho nezasmál. Je to pravda. I zde existují lidé, kteří s každým prdem běhají mimimálně na přestupkovou komisi. Oni totiž vnímají i pravdu urážlivě, pokud se týká jejich osoby.
Eventuálně se pak chlubí počtem zářezů z přestupkových komisí.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

No, já jsem si taky říkala,že by si měl autor přečíst jako základní literaturu třeba Bill of Rights, tedy prvních deset článků a že by taky nebylo od věci,kdyby při uvádění amerického soudnictví jako příkladu sdělil, jak třeba hodně v systému jejich práva záleží na výkladu soudem,zejména Nejvyšším. Pak by neplácal pitomosti ,které pak další stejného kalibru rádi šíří.
A u procent oblíbenosti- nabízí se srovnání ,že dva největší vrazi v dějinách, kteří spolu nejprve tak pěkně spolupracovali při parcelaci světa , -Džugašvili a Áda, měli taky vysoké procento oblíbenosti.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo Naše země vzkvétá

Naše země vzkvétá. Tom u nezabrání ani zloba, nenávist a zášť. To není dobrý volební program a předpokládám, že tento program neuspěje a uspěje opět Babiš s koalici s někým.
A to se nebude líbit.

Pithart bude vyvolávat nepokoje.

Zloba, nenávist a zášť přináší "akurát" žaludeční vředy a rakovinu. Alkohol to nevyřeší. Přináší to jediný důsledek - zkracuje to život!

Babiš dostal cenu za nejlepšího ministra financí rozvíjejících se ...
zpravy.aktualne.cz/...nejlepsiho-ministra-financi.../r~ab1814488e0f11e6851c002590...

9. 10. 2016 - Ministr financí Andrej Babiš získal cenu mezinárodního časopisu GlobalMarkets ... Washington/Praha - Andrej Babiš zvítězil jako nejlepší ministr financí pro oblast rozvíjejících se zemí ... V Česku dosud patřila k nejnižším v EU.
Podle sdělení českého ministerstva financí byl Babiš vybrán díky vyvážené a zodpovědné fiskální politice, která pomáhá udržovat a podporovat hospodářský růst a zároveň výrazně přispívá ke snižování zadluženosti země. Na webové stránce GlobalMarkets se udělení ceny vysvětluje přitažlivostí země pro investory, kterou mezitím kvůli politickým a regulačním změnám ztratily dříve přední země regionu Polsko a Maďarsko. Česko podle GlobalMarkets zůstává v oblasti "význačným hlasem finančního rozumu" i díky "nenápadnému vlivu" ministra Babiše.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo Naše země vzkvétá

"Zloba, nenávist a zášť přináší "akurát" žaludeční vředy a rakovinu. Alkohol to nevyřeší. Přináší to jediný důsledek - zkracuje to život!"

V tom případě nechápu, jak je možné, že je Miloš Zeman ještě naživu.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

V Ústí visel o vánocích plakát u campusu

Jedna země, jeden lid, jedna firma JEDEN VŮDCE!

Smetánka se baví, ta rakovinu nedostane i kdyby pila Bílinskou a Hanáckou kyselku každý den.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Pithart bude vyvolávat nepokoje... No, 8.1.2017 měl výročí narození Graham Chapman,tak jsem si říkala,jak by asi Monty Pythons ztvárnili tuto představu...

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo Zloby a nenávist není program.

Přesto vážení, naše země vzkvétá.

Zloba, nenávist a zášť přináší "akurát" žaludeční vředy a rakovinu. Alkohol to nevyřeší. Přináší to jediný důsledek - zkracuje to život!

Pithart nedávno hecoval k vyvolávání nepokojů studenty. Lze snadno odhadnout , co bude dělat po Babišových vyhraných volbách.

Pithart dnešní miláček studentů, kdysi obávaný komisař, který likvidoval "nepřátelé komunismu" zákazem studia, nebo příkazem k vyhazovu z práce.

Pithartova role není zcela určitě vhodná role pro Monty Pythonse. Určitě není komická. Je to role zrádce a převlekače kabátů, kterému Havel udělil odpustky.

Zeman má proti Pithartovi zcela jinou minulost, ta se paní doktorce nehodí.

Informace o Zemanovi
že v roce 1963 dostudoval střední ekonomickou školu v Kolíně. Přitom hrozilo, že mu bude odepřena možnost složit maturitu, a to kvůli referátu, ve kterém oslavoval knihu Karla Čapka Hovory s T. G. Masarykem, která byla komunistickým režimem zakázána.[6] je velmi důležitá a zásadní.

T

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Přitom hrozilo, že mu bude odepřena možnost složit maturitu, a to kvůli referátu, ve kterém oslavoval knihu Karla Čapka Hovory s T. G. Masarykem, která byla komunistickým režimem zakázána.[6] je velmi důležitá a zásadní.
Ano naprosto zásadní. Radši se ke komunistům jako vysokoškolák přidal, aby neměl třeba další potíže a mohl rozhodovat o ostatních. Chytré. Vypovídá to o charakteru

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo - pořád o MZ?

Má smysl neustále "pátrat" v dávné minulosti objektu (případně i jeho předků)? To je neblahá vášeň jistých pánů kádrováků. MZ kdysi v Semaforu byl přece taky "úplně jinej člověk"! Důležitější je přítomnost. Tohle např. konstatuje Pavel Kohout:

Silnou stránkou prezidentství MZ jsou spanilé jízdy po vlasti, které mu právem vynášejí přízeň. Tím míň lze chápat jeho úpornou snahu mít pravdu, i když ji nemá, a mít za nepřátele ty, jež vede snaha říci mu, co neslyší od nohsledů, kteří nejsou schopni ani dopravit ho včas na státní pohřeb a hodí to na jiné jako uličníci. Výrok mluvčího, že ceremoniář neoznámil krajanu v Kanadě udělení řádu, ale jen „indikoval údaje“, vejde do češtiny jako náhrada rčení „tahal ho za fusekle“ či „balamutil“. Naslouchat pouze dvořanstvu izolujícímu vrchnost od kritických přátel, aby nepřišlo o vliv, je nemoc mocných, jíž se neubránil ani Havel. Toho však učinila legendou zásluha o bleskový návrat naší země do civilizace.
MZ tu preferenci nemá a vysoký intelekt mu zamlčel, že populismus spářený s tvrdohlavostí snad utužuje moc, ale určitě kazí pověst. Nechodí do Národního divadla za trest, že ho tam kdysi urazil jakýsi, navíc jen hostující soubor. A že stíhá nezájmem téměř celou českou kulturu, je pro hybnou část společnosti, kterou uráží srovnáním s povaleči, buran. Vždyť patronem pražské kavárny je nejen Karel Čapek, ale i TGM.
Ty, kdo mě vyzývali, abych konečně napsal i o MZ, nepotěším: jeví se mi být lepší prezident než Klaus už proto, že je pro Unii vysvobozenou z pavučin Bruselu a vrácenou zásadnímu poslání. Chce-li však vejít do českých dějin jako ten, kdo posílil nejen národní hospodářství, ale i morálku národa, měl by napřesrok velkoryse ustoupit kandidátu příští generace, který bude mít sílu jako on a vizi jako Havel, aby českou společnost sjednotil po vzoru Nelsona Mandely...

http://reportermagazin.cz/a/wrmUG/zonoho-sveta-xxvii

Nahoru

Zákon o ČT a ČRo Zeman má silný kredit. Nemá se za co stydět

Během Pražského jara (1968) vstoupil do KSČ, ze které byl v roce 1970 kvůli nesouhlasu s okupací vojsk Varšavské smlouvy vyloučen.

V srpnu 1989 vyšel jeho článek Prognostika a přestavba v Technickém magazínu,[27] ve kterém na základě vědeckých poznatků kritizoval tehdejší režim.[28] Jeho účinek umocnily provokativní kresby ilustrátora Pavla Matušky. Za tento článek byl propuštěn z tehdejšího zaměstnání v Agrodatu.[29] Článek vznikal od roku 1984 původně pro časopis Vesmír, jehož redaktor ho odmítl publikovat. Po srpnu 1989 byl článek v Rudém právu zkritizován a Zeman byl nařknut, že manipuloval se statistickými daty. Reagoval žalobou, kterou za něj podal Pavel Rychetský. Celý spor byl dořešen až po Sametové revoluci tištěnou omluvou šéfredaktora Zdeňka Hořeního.[30]
„…s probíhající přestavbou dostává u nás skutečně prognostika poprvé normální podmínky pro svou existenci. Mizí nadšené chvalozpěvy na světlou budoucnost, která nám bude darována díky moudrému a neomylnému vedení. Začíná střízlivý rozbor budoucích příležitostí a rizik, při kterém často s hrůzou zjišťujeme, že nejvýraznější rizika mohou vzniknout jako důsledek nekvalifikovaných (ať již uskutečněných nebo projektovaných) rozhodnutí tohoto vedení.“
– Miloš Zeman, Prognostika a přestavba, srpen 1989
Po otištění článku byl Janem Martinkem, vedoucím redaktorem Hospodářského zápisníku Československé televize, pozván do uvedeného pořadu jako host. I přesto, že v něm Zeman otevřeně kritizoval tehdejší režim, byl záznam nakonec odvysílán. Zeman v rozhovoru mj. uvedl:[31]
„Asi vás nepotěším. Za posledních čtyřicet let jsme se dostali z desátého místa ve světě na čtyřicáté místo. V některých oblastech je to ještě horší. Například ve vědeckotechnickém rozvoji podle oficiálně publikovaných informací jsme dnes zhruba na úrovni Alžírska nebo Peru a hluboko pod Portugalskem, které je považováno za nejzaostalejší zemi západní Evropy. (…) Já sám si tento vývoj vysvětluji tím, že jsme ekonomická rozhodnutí přijímali nepromyšleně, že tato nepromyšlenost vyplývala především z toho, že neexistovala zdravá soutěž alternativních rozhodnutí a že i rozhodnutí, která měla velice varovné důsledky, byla přijímána, aniž by existovala jakákoliv společenská kontrola jejich efektivity. (…) Nikde není řečeno, že bez změny řízení, bez skutečné přestavby by u nás ve velice dohledné budoucnosti nedošlo k prázdným obchodům, inflaci, stávkám, manifestacím, to všechno jsou samozřejmě věci, které nikdo nechce slyšet, ale prognostik je tady právě od toho, aby varoval.“
Sametová revoluce
17. listopadu 1989 a v následujících dnech se zúčastnil pražských demonstrací, ale jeho přímou účast na demonstraci na Národní třídě 17. listopadu někteří vyvrací.[32] Jako prognostik předpověděl pád komunistického režimu v termínu jaro 1990.[30] Sám se domnívá, že svým článkem s názvem Prognostika a přestavba, který v zásadě sepsal již v roce 1984, ale publikoval jej až v roce 1989 v Technickém magazínu, aktivně přispěl k Sametové revoluci.[30] Během událostí z konce roku 1989 se zapojil do činnosti Občanského fóra, kam ho přivedl novinář Svobodného slova Petr Kučera.[5] Na svém psacím stroji na Vysočině dokonce sepsal první politický program Občanského fóra.[33] Jeho krátký projev na Letenské pláni 25. listopadu 1989, kde srovnával životní úroveň v Československu např. s africkými státy, měl u účastníků obrovský ohlas.

V přímé volbě v roce 2013 byl zvolen třetím prezidentem České republiky a zároveň historicky prvním českým prezidentem zvoleným přímou volbou. První kolo vyhrál se ziskem 24,21 % platných hlasů a v rozhodujícím druhém kole porazil tehdejšího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga se ziskem 54,80 % platných hlasů. Podle průzkumu agentury CVVM z ledna 2016 je to nejdůvěryhodnější český politik.
Většina národa si přeje , aby znovu kandidoval.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Do příštích prezidentských voleb zde budou,jak vidno, přetiskovány statě a články o MZ denně,nejlépe vícekrát. Třeba se dočkáme v Boru i nějaké sošky od místního pseudoumělce s nápisem,že MZ málem neodmaturoval díky TGM a s datem jeho vstupu do KSČ. A s malou peroutkou v ruce,kterou bude hrozit těm,kteří si dovolí jen i trošičku oponovat majestátu. Možná,že by bylo dobré uspořádat i nějaký podpůrný pochod na Hrad nebo manifestaci v uniformách a chodit zjišťovat do domácností loyalitu. Možná, že ty příští volby pak dopadnou i na 103 %,jak to občas bývávalo.
Quién sabe, co se do příštího roku stane.
Hezký den!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Je mi to celkem jedno a tak tady zřetelně vidím neobjektivní zaujetí pro a proti. Mám dojem, že kdo nedrží hubu a krok s (jak to nazvat - geopolitikou?) vládnoucí klikou, tak to schytává ze všech stran. Vidět je to hlavně u prezidenta Trumpa. To je novinářských a jiných útoků! Jako kdyby to byl ruský car...
Tím jsem zase u médií. To je, panečku, manipulace. Jako neutrál se nestačím divit. Ještě, že jsem neutrál, být silně pro cokoliv, asi by mi praskla cévka.

Nahoru

Zákon ČT a ČRo Zeman má silný kredit. Nemá se za co stydět

Je vidět, že když se demokracie nekoná podle paní Lenky Šepsové, tak je dusno a volby by měly dopadnout, jako za totáče, na 103 %.
Slavíme výročí Charty 77. Zeman v ní sice nebyl, ale jeho projevy v tisku i mimo měly podobný výsledek.

Jestli se nepletu., paní doktorka, Bohdan Kocharowski, J T a další odmaturovali snadno. Poté úspěšně zakončili VŠ promocí.

Zeman to snadné neměl. Posměváčkové ano.

Nahoru

Re: Drzá fracek aneb jaký byl vskutku Zeman

Ze vzpomínek lidí,co ho znali
Bývalého premiéra a šéfa sociálních demokratů si Kolínští stále pamatují.Místní hřbitov přitom patřil mezi jeho oblíbená místa od dětství. Neměl kamarády, a tak si sem chodil číst.
Naopak jeho učitelka češtiny mu hlas ve volbách nedá. A nejen proto, že ji prý neprávem nařkl, že kvůli ní nedostal doporučení ke studiu na vysoké škole. „On sice byl chytrý, v diktátě neudělal jedinou chybičku, hodně četl a psal pěkné slohy, ale byl ohromně namyšlený a sebejistý. A takový zůstal,“
Jako na namyšleného studenta na Zemana vzpomíná i bývalá studentka ekonomické školy Jaroslava Skalníková. „Setkávali jsme se pouze o přestávkách na chodbě. Už tehdy se s ostatními, zvláště z nižších tříd, nezabýval. Vždyť on byl vždy nejchytřejší, myslím, že neměl ani moc kamarádů, že byl spíš sám pro sebe,“ dodává.
S maturitním vysvědčením nastoupil Zeman do účtárny strojíren Tatra Kolín. Netají se přitom tím, že se mu práce úředníka nelíbí, a že spolupracovníky opovrhuje. To vystihuje i vzpomínka dědečka redaktora HN Vojtěcha Blažka
V této době vstupuje Miloš Zeman z vlastní vůle do KSČ, prý se ale nemá za co stydět.
Kučera , který Zemana přivedl do Občanského fóra
„Po přednáškách jsme si chodívali sednout do hospody a debatovali jsme. Zeman byl bystrý, obratný rétor, který se rád poslouchal. Ale skutečně vzdělaný nikdy nebyl, jeho znalosti jsou značně povrchní, na historii se dívá očima Aloise Jiráska a mezinárodní politice nerozumí vůbec," nebere si servítky muž, který stál u začátků politika a současného adepta na hlavu státu.
Jak jsem se mýlil v politice. Miloš Zeman....
"Připouštím, že se choval jako DRZÝ FRACEK, který kolegy pokládal za panoptikální figurky."

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo Zeman má silný kredi

Jestli se nepletu., paní doktorka, Bohdan Kocharowski, J T a další odmaturovali snadno. Poté úspěšně zakončili VŠ promocí.

Zeman to snadné neměl. Posměváčkové ano.

S jakými těžkostmi studovali bezúhonní kritici?

Pane Tichý už si zase vymýšlíte, Vaš odkaz, http://www.i-noviny.cz/zpravodajstvi/taky-budete-volit-komunisty#.WHYJXFIiz1I, vůbec nesouvisí s tématem Novela zákona o ČT. Jste velmi naivní jestli i si myslíte , že sleduji Vaše "úvahy".

Vystudoval jste velmi sledovanou profesi. Profese učitel byla velmi prověřovaná. Pro komunisticky režim zásadní.

Učitele jste vykonávat mohl. Vzhledem k tomu, že jste nebyl schopen udržet kázeň ve třídě, byl jste z tohoto postu odvolán. Ne kvůli politice, kvůli neschopnosti učit děti.

Nakonec jste skončil jako vedoucí mzdové účtárny v Jednotě.

Vaše odkazy týkající témat, které mne nezajímají nehledám, a už vůbec ne téma " taky budete volit komunisty".

Budu volit Babiše a když nebude lepší kandidát jak Zeman, budu volit Zemana.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo - jen porucha paměti?

PPS: Pro vltavína znova, protože už 3 dny tady je odkaz, který si dodnes nenašel:
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To se teda plete. Ach, ta vltavínova chatrná a výběrová paměť...
http://www.i-noviny.cz/zpravodajstvi/taky-budete-volit-komunisty#.WHYJXFIiz1I

A navíc ještě unikátní odstavcová balbuties (ko-ko-koktavost) :o)

PS: To vltavínovi zase nestačil odkaz? My jsme toho (následujícího) Neffa v září 2015 taky četli. A na rozdíl od něj si to ještě pamatujeme...

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo Neff Válka hovnařů

Je to válka hovnařů. Patří do ní zřejmě i místní odpůrci Miloše Zemana.
Pro snadnou orientaci ji otiskují celou.
Neviditelný pesPolitický cirkusZahraničíPolitikaSpolečnostKlimaEkonomikaVědaKulturaBest of HyenaŠamanovo doupěArchitekturaZábavaČtenostZvířetníkSci-FiDiskuseAutořiLidovky.cz
Válka hovnařů
21.9.2015
Dovede si někdo představit, že by nějaká skupina Sto hoven vylezla na střechu Bílého domu a vyměnila vlajku s hvězdami a pruhy za červené trenýrky? Nebo že by vylezli falešní kominíci na Kreml nebo na Elysejský palác?
Ponechme stranou, zda jde o trestný čin, podle prvních ozvěn z právních kruhů jsou odhady o dvou rocích natvrdo pouhým mýtem, jelikož, jak se u nás hezky říká, na podobné počínání není pamatováno v legislativě, a tudíž co není zákonem zakázáno, je povoleno. Takže můžete si zřejmě – podle prvních právních ohlasů, sundavat a vyvěšovat na prezidentské střeše cokoli.
Jiná věc je, zda je správné konat cokoli, na co nepamatuje legislativa,.
Prezidentská standarta je symbol státnosti, ať už na tom Hradě sedí kdokoli. Navíc, Miloše Zemana nedosadily ani ruské ani německé ani žádné jiné tanky, řádně ho zvolili občané a že s ním část veřejnosti nesouhlasí a jeho politiku odsuzuje, neznamená, že kritika nemá mít nějaké meze. Jsou to přinejmenším meze slušnosti a důstojnosti. Taky se nepůjdu vymočit do Svatovítské katedrály, protože mi není Dominik Duka po chuti.
Čin skupiny Sto hoven – a od tohoto dne jsou pro mne vskutku hovnaři, přestože dobře vím, že se jmenují Ztohoven – mě pobouřil a zásadně ho odsuzuji. Pište si a malujte si a říkejte o Miloši Zemanovi, co chcete, ale na symboliku státu nesahejte. Hnusné bylo i házení vajec na Zemana – a na jeho hosty, prezidenty sousedních států. Difamace prezidentské standarty spadají do stejné kategorie opovrženéhodnosti.
Budiž, o tomto se můžeme bavit dokola a už mě uši brní od žvástů o svobodě projevu, které se ode dneška budou v médiích probírat. Moje názory a jiné názory a vůbec žádné názory ale nejsou podstatné, protože to jsou jenom řeči.
Co nejsou řeči, to jsou fakta.
Faktem je, že se k prezidentovi Václavu Klausovi dostal muž s pistolí v ruce a nasypal to do něj z bezprostřední blízkosti. Prezidentova ochranka si ani neškrtla a je z hlediska ochrany hlavy státu úplně jedno, zdali šlo o čtyřiačtyřicítku Magnum Desert Eagle anebo o špuntovku.
Faktem dále je, že už dva roky před tím ekologističtí extrémisté rajtovali po střeše Strakovy akademie, aniž jim v tom byly schopny bezpečnostní orgány zabránit.
Mělo to být varování. Mělo to být upozornění, že s ochranou státních činitelů to není zcela v pořádku. Měla následovat de-bordelizace, de-kocourkizace, zkrátka, měla následovat profesionalizace bezpečnostního systému.
Místo toho se stalo, že se hovnaři dostali v převlečení za kominíky až na střechu – se zavazadlem, ty obrovité trenýrky museli mít v nějakém batohu – a kutili tam dostatečně dlouho, aniž si jich kdo všiml.
Hrad má vojenskou ostrahu a jistě má i další vrstvy ostrahy. Těmto lidem není neznámo, že je Evropa ve válce nestandardního typu. V ní se nebude bojovat tanky a letadly, ale bojuje se propagandou, infiltrací a terorem. Navíc i současná imigrační krize není nic jiného než mohutná a zatím vítězná ofenzíva této nestandardní války. Miloš Zeman je snad jediná hlava evropského státu, která v tomto konfliktu zastává naprosto jasné a čitelné stanovisko. Nemusíte být bezpečnostní analytik, abyste došli k závěru, že Miloš Zeman je muž zásadně ohrožený na životě.
A jaká jsou fakta?
Jeho ochrana připustí, aby se hovnaři špacírovali po střeše Hradu s batohem na zádech a kutili tam cosi.
Když ti falešní kominíci jsou hovnaři, co musí být ti, kdo jim měli jejich kutění zatrhnout?

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo ,bezprecedentní pitomost

Nemyslím tím ten Neffův článek už z. r.2015,který je známý a vyjadřuje jeho postoj, což je naprosto v pořádku. A taky tou bezprecedentní pitomostí nemyslím přetiskování celých statí a článků, mnohdy opakovaně,ale takto se vyjádřili bývalí šéfové tajných služeb o Zemanově prohlášení,že v ČR běhá jistý člověk.
Takové informace se nezveřejňují.
Máme prezidenta,který neumí díky svému narcismu udržet jazyk za zuby v bezpečnostních otázkách a to je špatné. Lepší to nebude, spíše horší . Hezký den!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Z nejvíce hodnocených diskuzních příspěvků
Další výpotek hradního senila. Tomu k..... můžou tleskat snad jen úplný vyhrábla. Cirkus Zeman pokračuje
Je to trouba, kterého bezpečí lidí nezajímá, zajímá ho jen jeho popularita. :-(
Další ubohý pokus o populistický špek na své budoucí voliče. Pozor, problém: senior s alkoholickou demencí by neměl kandidovat!
Člověk se pak nediví, že mu tu chartu opravdu tehdy nikdo nedonesl
Zeman se nemohl zachovat jinak - vzhledem k tomu, že Zemanovým cílem je této zemi co nejvíce škodit a pomáhat svým ruským přátelům. Hnus.
On už nám Ovčáček vysvětlí, že to je práce pražské kavárny v rámci protizemanovské kampaně
Máme tu pochybnou čest být zemí, jejíž prezident je zároveň bezpečnostním rizikem
Počkejme si, co nám tu zase někdo něco oslavného "vyhrábne".

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo Válka hovnařů pokračuje?

Jak jsme se v minulosti několikrát zmínili. Výchova začíná v rodině.
Ondřej Neff měl velkou výhodu. Vychovával ho Vladimír Neff ( otec), který patřil v té době mezi nejvzdělanější spisovatele. Je to znát.

Na ČT 1 mimo jiné běží nově jeho Sňatky z rozumu.

Jinak připomínám kritici Miloše Zemana, Jan Tichý, Lenka Šepsová a další neodpověděli na otázku :

S jakými těžkostmi studovali bezúhonní kritici?

Jinak pane Tichý. Základní slušnost je , že se odpovědi na příspěvky řadí za sebou. Počínáte si podobně jako hovnaři ve výborném článku Válka hovnařů. Něco nového co v článku není , může sdělit jedině Hovnař -věštec.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Bezúhonní kritici by jistě nevstoupili do zločinné a zavrženíhodné organizace KSČ. Zvláště potom, co by na vlastní kůži poznali, čeho jsou komunisti schopní. A pokud by Zemana nevyhodili, jistě by se soudruhy trávil další léta, nakonec blízcí jsou mu podnes. Mohl přeci vystoupit z KSČ. Nemusel do ní vstupovat. Na co si tedy stěžuje?
Že byl s komunisty jedna ruka svědčí i to, že to dotáhl do elitní "Jakešovy věštírny".
Budu citovat z jednoho vynikajícího blogu...Není Vám divné kam jako mávnutím proutku zmizeli ti podporovatelé, nebo přisluhovači 40-ti letého komunistického teroru?..jsou to ti, kteří se v roce 1990 den ze dne náhle stali "komunisty pronásledovanými a perzekuovanými disidenty"?
Mnozí přisluhovači staví na obdiv, jak byli pronásledovaní, měli potíže atd. Přitom i dnes jsou s těmi, co jim tak ubližovali, na jedné straně barikády, jak sami rádi říkají.
A prognostici z Jakešovy věštírny, Hovnaři jak se zde podsouvá, se výtečně prezentují každý den a sdělují věci z kterých trochu rozumnému člověku bývá mdlo.
Když si člověk pustí zprávy a slyší, že manželka Nečase je obžalována z vyzrazení zprávy BIS a následně Zeman troubí vesele na ČRo, co se dozvěděl z jejich svodek, vyvstane mu jako mnoha dalším diskutérům Pařez zůstane pařezem, blb blbem.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Já to znám trochu jinak. Dub zůstane dubem, pařez pařezem, a kde mozek chybí - do lebky nasrat.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Bingo! Pane Kocharowski, vy jste asi vystudoval nějak moc lehko, hovnaři,že Vám to tak od píše! Taky jste neodpověděl ještě na žádost pisatele ,abychom prý sdělili,jak jsme studovali na střední škole. Připadá mi,že dotyčný asi dělal kdysi nějakého kádrováka nebo v uličním výboru schrańoval informace,,když to potřebuje v souvislosti s Milošem Z.vědět. A vše si asi díky své obsedanci zapisuje. Co,kdyby se to hodilo...
P.S. můžeme být rádi,že MZ nemá prst na jaderném tlačítku .To bychom se v přímém přenosu mohli dočkat i něčeho jiného. Tady jen dekonspiruje jako žvanivý slimejš( pro ty, kdo tento výraz neznají, to jest opera pro děti i dospělé .)
Hezký den!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Předpokládám, že pan prezident chtěl sdělením, že se na našem území pohybuje pouze jeden terorista, znejistělé spoluobčany uklidnit. Dovedete si představit, jak by nad takovým sdělením zajásali Němci, Francouzi či Belgičané?

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo Válka hovnařů pokračuje?

Ten kdo kritizuje Zemana zejména tím, že snižuje jeho statečné postoje během jeho studijí, by se mohl pochlubit aspoň tím, že měl špatné známky z marxismu leninismu.

K Zemanově minulosti ještě jednou:
v roce 1963 dostudoval střední ekonomickou školu v Kolíně. Přitom hrozilo, že mu bude odepřena možnost složit maturitu, a to kvůli referátu, ve kterém oslavoval knihu Karla Čapka Hovory s T. G. Masarykem, která byla komunistickým režimem zakázána.[6] je velmi důležitá a zásadní.
Během Pražského jara (1968) vstoupil do KSČ, ze které byl v roce 1970 kvůli nesouhlasu s okupací vojsk Varšavské smlouvy vyloučen.
V srpnu 1989 vyšel jeho článek Prognostika a přestavba v Technickém magazínu,[27] ve kterém na základě vědeckých poznatků kritizoval tehdejší režim.[28] Jeho účinek umocnily provokativní kresby ilustrátora Pavla Matušky. Za tento článek byl propuštěn z tehdejšího zaměstnání v Agrodatu.[29] Článek vznikal od roku 1984 původně pro časopis Vesmír, jehož redaktor ho odmítl publikovat. Po srpnu 1989 byl článek v Rudém právu zkritizován a Zeman byl nařknut, že manipuloval se statistickými daty. Reagoval žalobou, kterou za něj podal Pavel Rychetský
Zpět do současnosti (včera):
V Česku je člověk podezřelý ze spolupráce s teroristy, řekl Zeman v ČRo, měl instrukci , že nesmí říci jeho jméno, což nezveřejnil a ničeho se nedopustil.
11. ledna 2017 11:38, aktualizováno 11:57
V Česku se pohybuje člověk z oblasti afrického Maghrebu, který je podezřelý ze spolupráce s teroristickými islámskými organizacemi. V rozhovoru pro Český rozhlas (ČRo) to ve středu řekl prezident Miloš Zeman. Chtěl tím ilustrovat údajnou nesmyslnost nového centra proti hybridním hrozbám na ministerstvu vnitra, které kritizuje.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/milos-zeman-cesky-rozhlas-plus-terorismus-clovek-z-maghrebu-p5j-/domaci.aspx?c=A170111_112703_domaci_fer

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Ctrl+C a Ctrl+V z Wikipedie umí každý... pochopitelně to, co se hodí, že.

Zeman prostě Chartu nepodepsal, protože s ní za ním nepřišli. Prezidentem by se tedy taky nestal, kdyby za ním nepřišli :-)
Sedávej, panenko, v koutě, když budeš hodná, najdou tě.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo holka modrooká

V srpnu 1989 vyšel jeho článek Prognostika a přestavba v Technickém magazínu,[27] ve kterém na základě vědeckých poznatků kritizoval tehdejší režim.[28] Jeho účinek umocnily provokativní kresby ilustrátora Pavla Matušky. Za tento článek byl propuštěn z tehdejšího zaměstnání v Agrodatu.[29] Článek vznikal od roku 1984 původně pro časopis Vesmír, jehož redaktor ho odmítl publikovat. Po srpnu 1989 byl článek v Rudém právu zkritizován a Zeman byl nařknut, že manipuloval se statistickými daty. Reagoval žalobou, kterou za něj podal Pavel Rychetský

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Stejně není na škodu vidět, jak si pomocí Wikipedie a přetiskovaných úryvků z této a odjinud, někteří jedinci vytvářejí modlu. Když už nejdou trpaslíci, tak by možná šli malí prezidenti s nápisem Mým debilům, což je narážka na prohlášení o složení obyvatelstva.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Máte recht, pane Válku. To sem ten terorista dost možná dokonce zabloudil :-)

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

To ne, pane Zahradníku. V loňské zprávě BIS se píše, že ČR je pro islamisty transitní zemí a několik jich tu bylo dokonce zadrženo.
.....Bohužel pan prezident již v minulosti ukázal několikrát, že profesionalita a kompetentnost mu v těchto záležitostech chybí a s oblibou si pouští pusu na špacír,“ dodal bezpečnostní expert Kraus.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo Jak Zeman Lhal již v roce 89

K jeho vystoupení na Letenské pláni v r. 1989 se vyjádřil i tehdá přítomný Jiří Menzel
Jiří Menzel: „Už v listopadu 1989, z tribuny na Letenské pláni obelhával občany výroky, jako že Československo je v podílu vysokoškolsky vzdělaných lidí někde za Ugandou a podobně, chrlil fakta, kterým lidé rádi naslouchali. Prostě si vymýšlel číslice jen tak, aby oslnil, ale sám věděl, že kecá. Tehdy, když šel z té tribuny, se dokonce přiznal, že si to vymyslel, a smál se přitom.“
vltavín si to může přehrát
https://www.youtube.com/watch?v=01r2INhKZoc
Věštec - hovnař by to zvládl lépe .

Nahoru

Re: (Novela Zákona) Jak Zeman lhal už v roce 89

- a proč je vltavín jeho snaživý žák:

Odmítá si přečíst článek mj. o opakovaných potížích s kádrováky, kteří mi zasahovali do života - to aby dál mohl fabulovat, pomlouvat a lhát. (BTW: Pikantní je i ten publikovaný kádrový posudek s. Pipoty, podle kterého "za trest" nesmím ze školy odejít do jiné profese...)

Samozřejmě nemá ani ponětí, na kterých školách jsem během 14 let učil. Natož aby věděl, kdy, kde a proč jsem podával výpověď při odchodu z normalizačního školství.

Na lži Josefa Doškáře kašlu. I když se snaží už tolik let, nemůže mě v očích veřejnosti poškodit, protože málokdo bere jeho "kádrové informace" vážně :o)

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Tuhle jsem četl, že sledování osob, prověřování jejich minulosti a kádrování je typické pro komunistické a fašistické režimy. Do slušné demokratické společnosti nepatří.
vltavín Vystudoval jste velmi sledovanou profesi. Profese učitel byla velmi prověřovaná. Pro komunisticky režim zásadní. ...to má asi od svých dvou sester, učitelek. Přišli sem na umístěnku, jako některé učitelky do Cvikova. Pamětníci žijí.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Tak zas jednou k tématu:

27. ledna t.r. se konal v Poslanecké sněmovně seminář na téma „Novela zákona o České televizi a Českém rozhlasu“. Organizoval jej Volební výbor Sněmovny. Organizátoři pozvali B. Doležala do prvního z dvou diskusních panelů:

http://www.bohumildolezal.cz/texty/rs3554.html

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo - a dopis poslancům

"Klub na obranu demokracie, spolek Free Czech Media a šéfredaktor deníku FORUM 24 se obrátili na poslance PS PČR napříč spektrem. Upozorňují je na postup Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ve věci tří kritických reportáží, jež odvysílala před nedávnem Česká televize. Všechny se zabývají Andrejem Babišem a případem korunových dluhopisů. Podle autorů dopisu je ve hře ústavně zaručená svoboda projevu. Obávají se, že RRTV může začít fungovat jako následná cenzura a že jde o pokus zastrašit novináře."

http://forum24.cz/otevreny-dopis-branme-kritickou-zurnalistiku-ceske-televizi/

Pokud vám není nezávislost ČT lhostejná, můžete dopis taky podepsat.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo - a dopis poslancům

Protože mi není nezávislost ČT lhostejná, tento dopis nepodepíšu.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Podepsal jsem, nakonec dnešní dění ve sněmovně dává redaktorům za pravdu.
Chtěl bych ještě upozornit na dlouhý, ale vyčerpávající článek o ovlivňování veřejného mínění v ČR Rusy s českými prokremelskými slouhy.
Samotný Kašuka sám vyjmenovává tzv. rusofilní weby....Parlamentnilisty.cz, nwoo.org, czechfreepress.cz, svobodnenoviny.eu, ceskyrozhled.cz, zvedavec.org, tvbezcenzury.com, novarepublika.cz. To jsou asi všechny, o kterých vím a jsem si jimi jistý.
více
http://maca.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=592303

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Dost jste jich tady vyjmenoval, ale jsou ještě další. Když chce být člověk informovanej , měl by číst všechno.
Pravda bývá někde uprostřed :-)

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Ve včerejších Hospod. novinách je zajímavý rozhovor se šéfem Rady pro televizní vysílání.Rada má poněkud jiný názor než RRTV.
To,že nesedí Babišovy příjmy a vydání v daňovém přiznání,které musí ze zákona poslanci a ministři předložit, si všiml i předseda kontrolního výboru pan Koníček a požaduje celkem logicky vysvětlení.Pokud se zjistí,že jde o nepravdivé údaje, tak šéf firmy Chceme lepší Česko s koblihou a párkem lže,až se mu od Bureše práší..

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo + volba ředitele!

Petr Dvořák se netají tím, že pod jeho vedením se nic na práci Reportérů ČT a 168 hodin měnit nebude a v kuloárech se hovoří o tom, že oba pořady bere jako výkladní skříň zpravodajství veřejnoprávní televize. Proto může právě jeho znovukandidování být trnem v oku Zemana i Babiše.
...
Současný ředitel České televize by měl ve své funkci zůstat. Nejen proto, kolik udělal v čele ČT dobré práce, ale především proto, že je jistou pojistkou ostrůvků svobody v tomto veřejnoprávním médiu. Nikdo jiný totiž zatím nedeklaroval, že bude dbát na to, aby nebyla zavřena ústa těm novinářům, kteří se nebojí mluvit o všech politicích stejně přímo, bez okolků a zbytečné korektnosti.

http://forum24.cz/glosy/volba-reditele-ct-pod-obrim-tlakem-hradu-a-hnuti-ano/

PS: - a úterní konference kritiků ČT:
http://forum24.cz/stepanek-by-ceskou-televizi-zboural-ovcacek-narika-ze-je-oskliva-na-babise-a-zemana/

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo / dobrá zpráva!

http://forum24.cz/dvorak-zustava-reditelem-ceske-televize-svobodna-zurnalistika-ma-sanci/

"Dvořákem nastavená cesta se zatím ukazuje jako správná a úroveň produkce, kterou ČT nabízí divákům, se kromě několika nepovedených experimentů stále řadí k tomu nejlepšímu, co televize u nás nabízí." SOUHLAS!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo / dobrá zpráva!

Ne čekali, ale doufali! A povedlo se, naštěstí.
http://forum24.cz/agrofert-zrejme-ovlivnoval-volbu-reditele-ct-je-mi-z-toho-zle-rika-radni-sarapatka/
a
http://neviditelnypes.lidovky.cz/ct-do-dalsich-sesti-let-0bu-/p_cirkus.aspx?c=A170426_180040_p_cirkus_nef

PS: Pohled z druhého břehu:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/rozhovor-nazorove-ghetto-ct-dg7-/p_spolecnost.aspx?c=A170429_213856_p_spolecnost_wag
Nepřehlédněte návodné otázky tazatele a skromnou zkratku na konci rozhovoru PL = Parlamentní listy.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo? Další kolo!

"Pravděpodobně už tento měsíc se ve sněmovně rozhodne o tom, zda populisté a extremisté podporovaní prezidentem Milošem Zemanem získají možnost ovládnout Českou televizi. Cesta k tomu vede přes odvolání rady veřejnoprávního média. Skončit pak mohou nejen její členové, ale poté po volbě nové rady i současný generální ředitel Petr Dvořák. Pravice tomu chce zabránit, má však málo hlasů. Klíčový proto bude postoj ANO. Část jeho zákonodárců ujišťuje, že snahu SPD a komunistů nepodpoří."
http://zpravy.e15.cz/domaci/udalosti/zacina-boj-o-ceskou-televizi-1344109

Na podnět PP odstartovala minulou středu kampaň naostro v TV Barrandov:
"Přestože mají Kauzy Jaromíra Soukupa běžnou stopáž kolem hodiny, pro špinění veřejnoprávní televize našel majitel TV Barrandov v programovém schématu dokonce hodinu a čtyřicet minut, a to ještě divákům slíbil, že se Českou televizí bude zabývat v celém seriálu pořadů. Tak moc mu totiž ČT vadí, v čemž si již několik měsíců notuje s Milošem Zemanem v Týdnu s prezidentem."
http://forum24.cz/jaromir-soukup-chtel-spinit-ct-ta-mu-online-vyvracela-jeho-lzi-na-twitteru/

Přečtěte si v článku aspoň reprodukované tweety ČT.

I TADY se ozývali populisti, např. "Státní televize a rozhlas je další dotacemi uměle při životě udržované cosi, co nikoho nezajímá." A přitom podobné hlasy vzývají Švýcarsko, kde si nezbytnost nezávislých veřejnoprávních médií právě potvrdili v referendu!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

O České televizi bych nechal rozhodnout ve všelidovém hlasování - referendu, tak jako ve Švýcarsku. Když to zvládli Švýcaři, tak to zvládneme také.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/465124-svycari-v-referendu-odmitli-zruseni-koncesionarskych-poplatku.html

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo / další kolo?

"Seznam bojovníků proti České televizi se postupně rozšiřuje. Přibývají na něj bývalí komunisté, weby typu Parlamentní listy, dezinformátoři, hradní nohsledové a bývalí politici, kteří si neumí přiznat, že už jsou za zenitem. Využívají ubohé a špinavé zbraně, čímž útočí na nejnižší pudy občanů."

https://forum24.cz/zumpa-utoci-na-osobnosti-ct-zaukolovani-novinari-skodi-na-povel/

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo / další kolo?

:-))) pp Šafr a Hovorková ...
Jeden 100% akcionář, jediný člen správní rady a statutární ředitel akciovky, která má při aktivech/pasivech něco přes deset milionů závazky přes osm milionů - odkud jsou ty peníze?!
Druhá - předsedkyně "spolku", který založil ten první, který má tři členy (první, druhá a p. Jandourek), poslední zveřejněnou účetní závěrku z roku 2015 a na poslední schůzi spolku jeho členy zastupovala jedna a ta samá advokátka ...
Jasně úplně normální novináři, bojovníci za demokracii, svobodu tisku .... :-)))
Já tam spíš vidím vlivovou agenturu kohosi.
A vůbec, ale vůbec (!) nehájím Babiše a spol.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo / další kolo?

Čekal bych, že si přečtete ČLÁNEK - a budete na popsané argumenty reagovat.
Osvědčené kádrovací metody minulosti nepotvrzují, nevyvracejí ani nevysvětlují vůbec nic.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo / další kolo?

Přečetl jsem si tzv. článek - a snad nečekáte, že na "kojota a pancha" - nějaké nátlakové skupiny budu reagovat?!
Jen jsem Vám chtěl ukázat pozadí webu, ze kterého citujete.
Toť vše. Krásný zbytek dne.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

ČT i ČR by měly existovat dále - mají své poplatky, aby se věnovali věcem, ač důležitým, ale třeba s minimální sledovaností, což komerční média si nemohou dovolit.
Pokud se dostanete do debaty s konzumentem medií jednoho syndikátu ve svěřeneckých médií, máte pocit, že mluvíte s člověkem z jiné země.
Proč Hitler i komunisti dbali, aby měli monopol na media, včetně i třeba filmů? Byl to základ jejich moci. A o tom to je i dnes. Jen tak mimochodem, viděl někdo na vlastní oči "vrahy Wall streetu ?" Přesto tomu miliony lidí uvěřilo, a když nemohli jinak, tak nám tu rozházeli mandelinku bramborovou.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo zrušit poplatky

To navrhuje komunistická mlátička Ondráček. Stačí podepsat, že neposlouchám rozhlas či televizi a je to. Prý to přiznají pouze jednotky domácností.
No v zemi, kde si lze koupit většinu důchodců za 5 000 o tom pochybuji.
Já prohlásím, že nejezdím vlakem, takže nebudou mé daně používány na dotování železnic
Pan doktor Hudec zase naopak nebude chtít, aby se z jeho daní platily opravy silnic atd.
Buďme rádi, že ta strana kráčí na to smetiště dějin.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Myslím,že Ondráček tím směšným návrhem zaujme tak akorát Xavera Veselého nebo Bobošíkovou a jejího komensála Lipovskou.Mimochodem-byl by to pěkný předseda, místopředsedkyní by mohla být Semelová a Skála třeba. Ony se v té naší zemi stále více dějí kocourkovské věci( a možná,že bych Kocourkov urazila..). Okolí prezidenta sbírá materiály na plukovníka Koudelku,kterému by to mohlo být úplně u.., kdyby nešlo o bezpečnostní záležitosti. Analytik Rom,který přešel do zaměstnaneckého poměru na Hrad, post ředitele BIS nezískal ,ač o to usiloval, ale byl jmenován Koudelka. Holt je Hrad zaúkolován, tak zadání plní. A taky byl plukovník Koudelka přijat v Langley,kdežto Zeman ani v Bílém domě nebyl na rozdíl od premiéra. .. Dnes Babiš ve svém nijak oslnivém projevu k volbám-asi dost lidí očekávalo něco zásadnějšího- ani náznakem nepřiznal i svůj díl pochybení.To sociopati neumí, velcí politici ano. Ještě před 3-4mi týdny vyzýval poslance,aby se věnovali zahrádkářskému zákonu a nestrašili lidi Covidem...
A Češi, ty smějící se bestie nechávají po sociálních sítích kolovat snímek nemohoucího prezidenta ,vrchního velitele vojsk, v Prostějově, podpíraného ochrankou, s komentářem, že Nývlt a Macháně jsou ve špitále s Covidem, tak došlo na originál.
Ohledně senátních voleb- mám upřímnou radost, že Uherskohradišťsko nedalo důvěru Valentovi, krom jiného majiteli Parlamentních listů. Zosobňuje typy lidí, o kterých premiér říká,že Všetkí kradú. Má tam skoupeno kde co,ale podporu už ne. Přeji hezké dny!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo zrušit poplatky

Skutečně mě až fascinuje, jak někteří dokáží jaksi výběrově (Qoud licet Iovi, non licet bovi) a prvoplánově (a la J. Goebbels) útočit na jednoho člověka a u druhém nepřipustí ani zmínku, případně "mávnou rukou". Ve stejném Pohotovostním pluku VB ve stejné době sloužil také stávající ministr obrany Lubomír Metnar. O jeho angažmá ani slovo. Jestli ono to není tím, že nakupuje za veřejné peníze šrot z USA ...

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo zrušit poplatky

No,to já třeba vím, že byl. Ale je v holportu s bývalým členem KSČ a estébákem, je v jeho vládě, má zřejmě premiérovu důvěru ,takže je chráněn. Na druhou stranu lze říci,že takovou pitomost,jako navrhuje ten pan poslanec Ondráček, málokdo vymyslí. Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

No, tak jste nám tu paní Šepsová opět vyjmenovala lidi z politiky, které nemůžete ani cítit - tedy Vy. Pokaždé když tu někdo z vám názorově blízkých spustí svoje značkování , nestačím se divit, kde se to ve vás bere. A proč ? Přece nejste tak hloupá, abyste si myslela, že čtenáři zde vemou vaše názory za své. Korunu tomu dáte přáním hezkého dne :-)

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Přát pěkný den je něco neslušného? A proboha,proč by měli čtenáři brát moje názory za své? Já si to myslím tak a Venca Vinca vodvedle jinak a zaplaťbůh,že si to myslet i napsat může. Většinou "anonymovi" zahradnikovi neodpovídám, ale tady jste mne fakt rozesmál. Přeji opět- pěkné dny a hodně zdraví !!

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

/: to je marný :/

zahradniku, zahradniku, zkuste si znova přečíst, o čem tady v tématu byla řeč už před čtyřmi roky (viz třeba 30. Prosinec 2016 - 12:21 | JT - a další!) na téma veřejnoprávní ČT. Déjà vu, jako by do dubu mluvil...

Je tady řeč o poplatcích, nebo o paní doktorce?
A totéž v bleděmodrým pro s. Chota: copak Metnar podával nějakej návrh?

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Pane Tichý, račte si všimnout, že reaguju na příspěvek paní doktorky z 10.10. a není to moje chyba , že v něm semele všechno dohromady. Nezapomemeňte také ji upozornit, aby se držela tématu. A dík.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo zrušit poplatky

Je pravda, že mnohdy jsme názorově různí, současně si myslím, že to nemusí být důvodem k odsudkům!
S Františkem Chotem v něčem souzním - ano, i ten ministr Metnar! Vláda ČR je naprosto neuvěřitelně zaplevelená nepříliš důvěryhodnými jedinci v čele s agentem StB, nejenom podle stávajícího stavu slovenské legislativy, ale i podle platných českých zákonů.
Pokud jsem to správně pochopil, tak dokonce mám (kupodivu) shodný názor s KSČM, oproti "opozici", konkrétně, že bych zrušil ty sporné až aktuálně hloupě nešťastné zakázky Ministerstva obrany, které v době, kdy mnozí občané sotva přežívají, chce nakupovat za miliardy, podporovat tím občany jiných zemí, na vlastní občany kašle!
Poplatky jsou správné!

Nahoru

Re: Poplatky za ČT a ČRo

Souhlas, pane Šádku, jsou ale názory - a "názory".

Když zahradnik TV vůbec nemá a ani nepotřebuje = vůbec nic o ní neví - neměl by se vůbec motat do polemik o poplatcích.

Podobně tady (29. Prosinec 2016 - 19:01) hlodavec tvrdil: "Státní televize a rozhlas je další dotacemi uměle při životě udržované cosi" - a hned vítězoslavně dodá: "...co nikoho (?!) nezajímá. Proto se pozornost veřejnosti nekoná (?!)."

Proti takovým plkům anonyma je vždycky třeba se ozvat. Hlodavec tady dělá často ostudu jen sám sobě a veřejnost nijak nereprezentuje.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Jste si asi nevšiml, že se právě k poplatkům cíleně nevyjadřuju, právě proto, že televizi nemám a neplatím
odjakživa :-) Vyjadřoval jsem se k tomu, co tu napsala paní Šepsová o lidech z politiky.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Zná někdo názory Zahradníka? Tedy mimo to, že si drží pozici anonymního rádoby glosátora s úrovní myšlení Babišovce či .Zemanovce. Mimochodem tuto skupinu již dávno označil sám Zeman jako mdlou rozumem - slušně řečeno. Poté Zeman pravil, že podle jeho pozorování je mezi poslanci méně alkoholiků i dementů než mezi "běžnými občany" .
Nejprve na tuto skupinu zaútočili tzv. šmejdi, protože mají peníze. Pak byli nazváni "obyčejní lidé" a využiti, protože mají také volební hlas. A pomohli do sedla dnešním tragikům ve vedení země, kteří vládnou pomocí PR. Tedy dělají to, co chtějí slyšet jejich voliči, nikoliv díky radám odborníků.
Jasným dokladem je Babiš se svým výrokem " volal jsem všetkým a nikdo ty roušky nechce" Poté odborník Maďar odstoupil. Co dnes sklízíme snad vidí i Zahradník. Aspoň z rádia, nebo Seznamu.
O úrovni této vlády svědčí i to, jak nás zadlužuje. Přitom na základě čísel předložených předsedkyní Národní rozpočtové rady Doc.ing. Zamrazilovou CSc. čelil ten Kalúsok horší pohromě.
Prý pomůže snížit daně, zvednout výdaje. Prý se z krize proinvestujeme. Nato již přišli v USA. A taky poznali, že rozumní obyvatelé nezačnou utrácet, ale naopak- šetří.
Možná nám zahradník vysvětlí smysl utratit 15 mld, schválených nyní vládou na absolutní nesmysl Zemanův kanál.
Nebo se ozve někdo, kdo čte jeho názory.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Jelikož zahradník neposlouchá televizi, asi mu uteklo z diskuze členů Rady národní banky.
Snížit schodek rozpočtu o 50 mld. znamená např
snížit platy všech zaměstnanců státu o 25%
o 25% snížit transfery obcím a krajům
o 10% snížit důchody
o 50% snížit sociální dávky
50 mld. stát ročně nedává ani na dopravní infrastrukturu včetně obcí a krajů

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Máte pravdu, všechno co říkají v televizi mi uniká a nechybí. Makroekonomiku a její rozbory ponechám odborníkům. Okrajově to sleduju, ale trápit se tím nemíním. Když někoho baví to osobně vyhodnocovat a cítí se odborně zdatný, ať to klidně dělá. Do takové diskuze se vám nepodaří mě vtáhnout. Tolik můj názor a víc k tomu nemám . Možná zareaguje někdo jiný .

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

No ono to zahradníka brzo trápit bude. V běžném životě. A pokud má děti, tak ty nad důchodem spláčí, Babiš totiž důchodovou reformu za 7 let neudělal a neudělá, není to populární. Nejde mu totiž o další generaci, ale o znovuzvolení, aby si pohlídal dotace. Ty jsou pro něj důležité. Potřebné nepopulární kroky dělal Kalousek a jak v očích "obyčejných občanů" dopadl dobře ví.
Ale zahradník je prototypem zemanovce či babišovce. Názor nemá, diskutovat nad fakty nehodlá, informace si neshání. Stačí úplně, když mu někdo maže med kolem úst, tváří se, že hájí jeho zájmy, sem tam mu smrkne nějaký peníz k důchodu a tváří se, že je to osobní dar. Přitom navýšení ani nepokryje inflaci, poměrově je horší než za Kalouska a výše je dána valorizací dle průměrné mzdy.
"Zahradníkům" stačí, když se jim ukáže manipulativní tabulka, jak rostou důchody za Babiše. Že je to účelová lež? Tím se netrápí.

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Moldavite máte o mně mylné představy a navíc si je úplně vymýšlíte . Mě budou spíš trápit nemocné klouby. Já s vámi nechci diskutovat o tom, čemu věřite vy a nebo o tom, co vám servírují v televizi . Přiznám se , že ani moc nesleduju navýšení důchodu. Kdyby se o tom dopředu nepsalo, tak si možná ani nevšimnu. Určitě nestuduju žádný tabulky, tím se opravdu netrápím. Když dají, dají a když nedají, tak se uskromním . V žádném případě nikomu nic nezávidím. To bych vám taky doporučil i pro zachování dobrého zdraví.
Pozor ale, aby nás p. Tichý nenapomenul, že diskutujeme mimo téma :-)

Nahoru

Re: Novela Zákona o ČT a ČRo

Vůbec nic si nevymýšlím, stačí sledovat vaše názory. Zatím jsem nezaznamenal, že by jste něčím to, co píšete podložil. Tedy mimo" řekl to místostarosta Valdman a přes to se nejede".
Něco obdobného je s. Chot viz jeho výkřiky o postavení českomoravského průmyslu v RU, nebo podílu Habsburků na výstavbě ND.
Prostě mají naservírovaného něco jiného v hlavě a dohledatelná fakta ignorují.
Smutné je, že tací jsou ideálními jedinci do totalitních režimů. Prostě vůdce něco řekl, tak je to pravda. Celý život se snažím vyhledávat fakta a když jsem učil, vyžadoval to i od žáků. A pak teprve dělat nějaký závěr. Pravda je, že pro mnohé je jednoduší něco papouškovat, než k tomu sám dospět.
A že paní Šepsová řekla něco na adresu lidí, jejichž chování asi obdivujete ?... (jinak by jste asi tak nevyjel?). No vždyť je to pravda. Mohl jsem taky připomenout výrok soudruhových rodičů „Jak říká moje žena – Prahu oplotit pětimetrovým plotem a nechat je tam vychcípat, protože ta revoluce se vždycky vyvážela odtud.“
No nechat vychcípat Čechy na to přišli již jiní kabrňáci za WWII. A mimochodem asi bychom neslavili 28. říjen. Jak říkám, totalitní manýry.
Díky za přání zdraví. Vede se mi lépe, chodím již i bez hole, takže se změnila i moje figura "o))). Přeji vám to samé, klouby jsou svinstvo Já měl problémy po úrazu, sportem k.... Horší je tzv. Nemoc vychlastaných nohou. To nevyléčíte.

Nahoru