Povolební poučení?

Verze pro tisk |

Až moc rychle jsme opustili volební téma, nemyslíte? Doporučuju vaší pozornosti komentář šéfredaktora Respektu Erika Taberyho:
http://respekt.ihned.cz/c1-58016440-opustena-zeme

Aspoň krátká ukázka: Vysílat vzkazy prostřednictvím neúčasti u voleb je nesmysl, protože nikdy nenajdou adresáta. Jak navíc od sebe odlišit ty, kteří prostě nikdy volit nepůjdou, a ty, kteří cosi signalizovali?
Ten, kdo nejde volit, rozhoduje o jediné věci – zdvojnásobuje význam toho, kdo volit jde.
Neúčast u voleb může v „adresátech“ vzbudit jedinou odezvu: zmatenou či podrážděnou reakci: co tedy ti Češi chtějí? Na co vlastně čekají? Na ideální strany a politiky? Ti však nejsou, tak co s tím?
Jsme v kruhu a je třeba si už konečně uvědomit, že cestu ven mohou najít jedině voliči, ne politici.
Když pustíme volant, těžko můžeme očekávat, že to teď pojede lépe. Jak se má do měst, krajů a parlamentu dostat nějaký svěží vítr, když ho tam veřejnost nepustí?

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Povolební poučení?

Kde ale vzít svěží vítr na zatuchlé toaletě?

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Měl jsem tu čest být studentem pana učitele Holubce, skvělého středoškolského profesora, a ve volitelné matematice jsme se učili o teorii her. Po dlouhých letech jsem pochopil, že to je hodně podobné volbám... Taky teorie her! Blbě, smutně, trapně. Bez sebereflexe, bez objektivity, bez sebemenší snahy o soudnost! V matematice to naštěstí fungovalo jinak. Exaktně, bez podvodů a lží! Bez šance či motivací hledat vhodnější káru! V tom ta matematika měla půvab a poctivost!!!

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Jenom 3 titulky z posledních inovinek

V Česku stoupl podíl dolarových milionářů více než ve světě
Češi jsou nejméně z celé EU ohroženi chudobou, tvrdí studie
Více než poloviny Čechů je spokojena se svou životní úrovní

No tyhle 2/3 zůstaly doma.K volbám se přiřítili především ti, co nám prožírají stát,jak říká Horáček s Kalouskem.Nakonec,je to vlastně dobrá zpráva.

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Já to říkám furt, máme se lépe než generace před námi a generace po nás, ale jen nadáváme.

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Dobrý večer, pane Bárto.

Je smutné, velmi smutné, že dovozujete, že generace našich dětí a vnuků se bude mít hůř než my. Ten pesimismus od pravicově orientovaného občana mě překvapuje.

Kde udělali "soudruzi z NDR chybu?"

fch

Nahoru

Re: Povolební poučení?

To je pořád totéž (zatuchlá toaleta? jiná kára? vina médií na všech úrovních?): ale nejsme žádní my (kteří mají nepsané právo jen pobaveně pozorovat to hemžení) a oni (kteří za všechno můžou) - všichni jsme totiž MY!

"V politice se vždy najdou nějací lidé, kteří mají chuť krást, protože je tam více možností a silnější pokušení. Mnozí volení zástupci veřejnosti také zcyničtěli a netuší, co vlastně veřejnost potřebuje. Každá profese s sebou nicméně nese nějakou podobu „vyhoření“. Lékaři přestávají mluvit s pacienty (dokonce se tu uzákoní úplatky za porody), policisté nechápou strach přepadených, řidiči MHD s chutí zabouchnou dveře autobusu před dobíhajícím cestujícím. Ne, nic z toho není obhajoba špatných politiků. Jen stále a neměnně platí, že lidé dělají to, co je druzí nechají dělat." (Tabery)

Tohle téma je protest proti kibicům/ne-voličům.

A pane kolego Chote, chybu neudělali "soudruzi z NDR", ale ta část veřejnosti, která si od Listopadu nárokovala, že se tady jaksi automaticky a samospádem zavede ráj na zemi (a která si dnes naopak idealizuje ten minulý režim s jeho "sociálními jistotami" a "klidem na práci")...

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Vyrozumněl jsem,že vina není na straně politiků,ale nás ostatních.Jako je vina na straně okradeného,nikoliv zloděje.
Je to tak správně?

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Zloděje si nevybereš,politika ano.

Nahoru

Re: Povolební poučení?

V současné době je situace taková,že vybráním politika silně znevýhodňuju klasického zloděje.Proč by nám jinak chybělo ve státním rozpočtu tolik peněz?!

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Pokud se podíváte pane Chot sem
http://www.verejnydluh.cz/
zjistíte,že průměrná čtyřčlenná rodina v ČR má dluh od státu 664 tis. a jenom za tento rok zaplatila na úrocích již 25 tis.
Můžete,jako nejvýše postavený zde diskutující politik zveřejnit postoj a řešení tohoto palčivého problému,který dopadne na naše děti,Vaší stranou?Nemá pan Bárta přeci jen pravdu?Nebo Vy vidíte světlé zítřky? A čím je zajistíte?

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Že se ještě vměšuju - Světlejší zítřky zajistíme našim dětem tak,že současným "politikům" vytřeme zrak.Jde jen o to, jak?
Ale taky bych si rád přečetl,jak to hodlá řešit KSČM.Tam je ještě nějaké řešení možné,zatímco ty ostatní strany nás už překvapit ničím nemohou.Známe je jako falešný pětník.

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Inflace, Darku, inflace. Dnes musíš napsat "falešná koruna". Haléře jaksi vyšuměly.

Jinak s tebou souhlasím, téměř pevně a nerozborně.

Nahoru

Re: Povolební poučení?

To je pravda,to mi ujelo.Navrhuji místo pětníku ( ta koruna bude za čas též zrušena) jeden banán.Jeho hodnotu prověřil čas ( i ten minulý).Takže označit politika jako falešný banán,to bude mít břink!

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Napadá mě ještě toaletní papír :-))

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Ale... Není novou českou měnou už několik let kapřík?

Povolebním poučením mi je, že mnozí politici jsou nepoučitelně prolhaní.

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Pokud by nelhali o zajištění socialních jistot,vytvoření pracovních míst,masivním zlevnění všeho možného atd,tak by je nikdo nevolil.Kdo je zvědav na obyčejnou pravdu říkanou narovinu do očí?

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Jinak mně se líbí to typicky české-my nic to oni.Dosaď politik,Němci,EU,spojenci,Rusové atd.Oni se vlastně ti politici navolili sami,těm případně dobrým politikům asi bylo zakázáno kandidovat,lid se masivně bouřil proti mrhání peněz v akcích pastelkovné,třicet kaček za hlas a pod.
A lžeme si pořád.I v historii,kterou nám politici zpracovali.Teď třeba budeme slavit vznik Československa.Člověk by spíš brečel,jak dopadl tento neživotný útvar,ale musím zkrátka slavit.Na Moravě vyvěšují na radnicích moravské vlajky.Bylo jich prý 380.Až jich bude tisíc,tak se chtějí trhnout od Čech.No to zas bude slávy.
Já už mám na čestném místě velký obraz France Josefa Procházky se synkem Karlem.A vyvěsím vlajku Českého království.To byly doby,kdy politici dělali zadarmo a dobře.A hráli jsme první housle v Evropě.Zkrátka vlastenec se ve mně nezapře.Kam se hrabou Moraváci se svým Markrabstvím.

Nahoru

Re: Povolební poučení?

Svatoplukovy pruty :-))

Nahoru

Re: Povolební poučení?

No jo Svatopluk,král Velké Moravy.Charakterizoval bych ho-s kým se spojil,toho zradil.Ale to nevadí slovenským politikům,kteří ho ukradli Moravanům a udělali z něj otce Slovenska,neb doposud žádného neměli.Vytvořilii mu sochu přímo na Hradě,jak padá s koně.A na štít mu pro jistotu dali nacistický znak Hlinkových gard.Asi jako vzpomínku jak slavně s Hitlerem zahájili II sv.válku.A pak že nacionalismus se nenosí.
A ty krásné projevy.Suchou nit na Čehúnech nenechali.A to jsme jim,narozdíl od Sudet.němců odpustili.Asi ten vznik ČSR slavit nebudou,i když i my jsme se vyznamenali např.Svatoplukovými kasárnami,nebo Gardami.
Nejen peníze ti politici ukradnou.I historii,když je třeba.

Nahoru

Re: Povolební poučení?

RŮŽENÍN NA HRAD!
RŮŽENÍN NA HRAD!
RŮŽENÍN NA HRAD!
RŮŽENÍN DO KREMLU!
RŮŽENÍN DO KREMLU!
RŮŽENÍN DO KREMLU!
RŮŽENÍN DO BÍLÉHO DOMU!
RŮŽENÍN DO BÍLÉHO DOMU!
RŮŽENÍN DO BÍLÉHO DOMU!

Nahoru